Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

Bemutatkozások

Share
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.

Re: Bemutatkozások

Témanyitás by Eranett on Szer. Aug. 17, 2011 10:01 am

Köszönöm a szíves fogadtatást, és igyekszem, igyekszem. A mai AXN krimi adó választ adott az első kérdésemre, amit csak magamnak fogalmaztam meg a héten látott 1. évad befejezésével kapcsolatban.
    A Brit színészekkel és filmekkel kapcsolatban csak annyit fűznék még hozzá, hogy egyszerűen nem találok rá magyarázatot magamban sem, hogy miért érzek "nosztalgiát" a Holmes-i időkkel kapcsolatban. Gondolok itt a "Csengetett mylord"-ra is, vagy Poirot-ra. Pedig a mai világ nemigen hasonlít az akkorihoz. Mégis valahogy közel áll hozzám.
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 38

Témanyitás by Revati on Kedd Aug. 16, 2011 6:46 pm

Kedves Eranett!

Kellemes időtöltést itt a fórumon! Én 12-13 évesen láttam először Holmes-történetet, de az igazi rajongás egy kicsit később kezdődött, kb. négy éve, és azóta is töretlen...I love you
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 42

Témanyitás by Horpika on Kedd Aug. 16, 2011 5:57 pm

Hali Eranett! Jó látni még egy Sherlock Holmes (és Brit film és színész) rajongót. magam is Brit párti lennék. Smile

Admin
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.

Témanyitás by Admin on Kedd Aug. 16, 2011 9:47 am

Kedves Eranett!

Szeretettel üdvözlünk a Sherlock Holmes Klubban és itt a Fórumon egyaránt. Örülünk, hogy ismerkedsz Holmes-szal és reméljük sok boldogságod telik majd benne. Ha bármi kérdésed van nyugodtan szólj, mindig szívesen látjuk a hozzászólásod, illetve voksod arról melyik a kedvenc epizódod. Wink

Üdvözlettel: SherlockExtra, http://jeremybrett.eu
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.

Témanyitás by Eranett on Kedd Aug. 16, 2011 9:23 am

Sziasztok!
    Ma csatlakoztam az oldalra, és a fórumra. Már 40! éves vagyok, 2 kamasz gyerekkel, és az apjukkal. Hobbim a filmek, sorozatok, főleg az angolok. Kedvenc színészeim is az angolok közül valók. Szeretem a vígjátékokat, krimiket, de a fantasy távol áll tőlem. Sherlock Holmes nem kötött le annyira régen, mint ahogy most rákattantam. Talán akkor nem volt ennyi szabad időm, mint mostanában. Nem győzöm bepótolni a részeket. Bár most csak a TV-n követem, de nem lehetetlen, hogy beszerzem apránként mindet. Kicsit zavar, hogy pl. du. az első évadot adják, este pedig a halála előttit. (story4)
    Remélem, ha majd mindent jól áttanulmányoztam ezen a remek oldalon, lesz egy-két értelmes hozzászólásom is. Bocs, ha hosszú voltam!
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 29

Témanyitás by dancingman88 on Szomb. Júl. 30, 2011 9:24 pm

köszönet igyekezni fogunk:)
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 952
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.

Témanyitás by esztertoth13 on Szomb. Júl. 30, 2011 8:33 am

Neked is sok sikert, és köszönet a gratulációért Smile
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Revati on Szomb. Júl. 30, 2011 7:48 am

Gratulálok a sikeresen felvételizőknek, és ne aggódjatok, hamar belerázódtok majd a dolgokba.

Én 1998-ban voltam gólya....annak meg már 13 éve. Nagyon eltelt az idő...
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Szomb. Júl. 30, 2011 6:49 am

pest kodolányi XD kommunikáció izgatottan várom mi sül majd ki belőle:) neked meg sok sikert:D
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szomb. Júl. 30, 2011 2:03 am

Kaposvár. Pécs volt a másik választás, a pontot elértem, de utólag örülök, hogy nem az lett az első, mert lett volna fizika, kémia, matek... Nincs is velük bajom, de egyetemi szinten ne jöjjenek velem szembe.
    Te hová mész?
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Szomb. Júl. 30, 2011 1:11 am

akkor gratula neked is:D:D én is tegnap kaptam meg a papírjaimat, izgatott vagyok nagyon:D hova mész?Very Happy
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Pént. Júl. 29, 2011 11:00 am

dancingman88 írta:te is felvételiztél?Very Happy

Igen, és ma végre megtudtam a végleges eredményt, egy boríték formájában.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Pént. Júl. 29, 2011 8:33 am

te is felvételiztél?Very Happy
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Csüt. Júl. 28, 2011 11:07 pm

Akkor gratula! Very Happy Sok gratula. Nem tudom, én mihez kezdek, nagyon új lesz minden, már előre rettegek Smile Jó indulatú pánik kerülget, de még van egy hónap, szerencsére.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Csüt. Júl. 28, 2011 10:41 pm

Very Happy nem nem lehetsz tolakodó ,hogy gondolod?Very Happy:D:D amúgy igen úgy tűnik hogy sikerrel jártam Smile Smile
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Csüt. Júl. 28, 2011 9:27 pm

dancingman88 írta:így van szóval most nagyon nagyon naaaagyon szorítok hogy sikerüljön január óta várom)

Megkérdezhetem, végül hogy alakult? Ez csak kíváncsiság, nem akarok tolakodónak tűnni.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Csüt. Júl. 14, 2011 10:38 am

így van szóval most nagyon nagyon naaaagyon szorítok hogy sikerüljön január óta várom)
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Csüt. Júl. 14, 2011 7:17 am

dancingman88 írta: ha minden jól megy jövőhéten kiderül

Vagyis július 20.-án, ugye? Akkor hozzák nyilvánosságra, kit vettek fel. /Én legalábbis erre emlékszek./

Admin
    Admin
    Admin

Dancingman részére

Témanyitás by Admin on Csüt. Júl. 14, 2011 3:35 am

dancingman88 írta:úgy döntöttem próbáljunk ki más szóval irány a fősuli ( ha minden jól megy jövőhéten kiderül) és médiatudomány szeretnék tanulni.

Szurkolunk! cheers
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Csüt. Júl. 14, 2011 1:21 am

Hát na nézzük, a nevem Gábor , számításaim szerint 23 éves vagyok és ha nem is pesten de hozzá nagyon közel Fóton lakok. (tök jó kis hely) jelenleg a vendéglátásban dolgozom, de azt megelégelve úgy döntöttem próbáljunk ki más szóval irány a fősuli ( ha minden jól megy jövőhéten kiderül) és médiatudomány szeretnék tanulni.
    - Na mi van még:D : olvasni imádok(krimi,fantasy,sci-fi) rengeteg könyvem van , rajzolok is állandóan és ezekből jönnek az ötletek az írásaimhoz, szóval eléggé művész lélek vagyok. Very Happy
    Érdekel még a kriminalisztika, magánnyomozás és története, technikái, némelyik bűneset, bűnügyi logikai feladványok.
    Filmek: - sokat láttam sok filmet ismerek Smile kedvenc kategória- krimi, vígjáték
    sorozat: természetesen krimik és valami fura módon a Star Trek -Voyager de még az Új nemzedéket sem tudom kihagyni.
    Így hirtelen ennyi Razz

Admin
    Admin
    Admin

SherlockExtra

Témanyitás by Admin on Szer. Júl. 13, 2011 8:04 pm

Név: Adrienn (SherlockExtra)

Életkor: 30 (, de leszek még több is)

Testalkat: nagyon maci vagy gömbölyded bébibálna

Hangulat, életszemlélet: vidám, optimista

Kedvenc Sherlock Holmes epizód: A hat Napóleon
    - mert Lestrade olyan szépen megdicséri Sherlockot

Kedvenc Holmes idézet: a munkamonológ "Adjon problémákat! Adjon munkát!"

Kedvenc Holmes színészek: Jeremy Brett, Sir Basil Rathbone, Benedict Cumberbacth és persze Michael Caine

Kedvenc Poirot színész: David Suchet

Zene: Mozart, Beethoven, Paganini, Beatles, Aerosmith, Bon Jovi, Lionel Richie, Roxette, Billy Ray Cyrus, Miley Cyrus, Pink, Lady Gaga, Jessica Folcker és Mandisa, X-Ray Dog, gótikus zenék, indián meditációs dalok és még sok más

Kedvenc filmek: Végtelen hit (Alex Kendrick), A bakancslista (Jack Nicholson, Morgan Freeman), Nagy Sándor (History Channel dokumentumfilm trilógia), Ébredések (Robert De Niro és Robin Williams), Patch Adams (Robin Williams), Esőember (Dustin Hoffman), A mindenttudó (Jeff Daniels), Az élet szép (Roberto Benigni), Rocky (Silvester Stallone)

Kedvenc szín: Fekete és a kék, lila. zöld bizonyos árnyalatai

Szívből jövő gondolat:
    "Istenem köszönöm, hogy problémákat adtál az életembe, hogy felnőtté váljak. Köszönöm, hogy segítettél legyőzni a gondokat, miközben erősebbé tetted eszem, szívem. Megtanítottál nem feladni semmit, aminek értelmét látom. Vigyáztál rám mikor bajban voltam, bíztám bennem akkor is mikor senki sem. Szerettél mikor makacs lázadóként hitetlenül megtagadtalak és a sors történéseitől rettegtem. Hálám, mert magányos kamaszkoromban szerető családot adtál számomra. A legnyomorúságos órákba hoztál hihetetlenül nagy csodákat nekem. Szerettél akkor is, amikor én utáltam magam. Megtanítottál értékeimre és hibáim felismerésére, már el tudom fogadni önmagam. Felnőttem, boldogan élek. Felfestetted elém az élet sokszínű palettáját, élvezhetem minden nap örömét. Neked köszönhetően tudom milyen csodálatos, kalandos ajándék amit nekem adtál: az Élet. Köszönök Mindent Istenem!"
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Revati on Szomb. Ápr. 30, 2011 7:31 am

Én is szólok pár szót magamról.

Zsófi vagyok, rövidesen 32 éves, Záhonyban élek. Végzettségem szerint agrármérnök és angol szakfordító, de a mezőgazdaságban még nem dolgoztam, jelenleg adminisztrátor/titkárnő a beosztásom. Szeretem a kutyákat, macskákat, lovakat, farkasokat, lepkéket, a természetet. Szeretek kertészkedni, olvasni, kézimunkázni (keresztszemes hímzés). Kedvelem a füstölőket, az illóolajokat, a finom teákat.

Kedvenc írók: rengeteget olvasok, így sok van belőlük Smile Gabriel Garcia Márquez, Mario Vargas Llosa, Salman Rushdie, Günter Grass, Heinrich Böll, Robert Merle, Milan Kundera, Bohumil Hrabal, Sigmund Freud, Carl Gustav Jung, Mircea Eliade, Ljudmila Ulickaja. Hazaiak közül nagy kedvenc Szabó Magda, Palotai Boris, Fehér Klára, Wass Albert, Nagy Lajos, Illyés Gyula, Móricz, Müller Péter, Popper Péter, Tömörkény István, Róheim Géza, Szendrey Ákos, Márai Sándor,....

Érdeklődési kör: pszichológia, népszokások, gyógynövények, hagyományok, állatvédelem, biogazdálkodás...

Kedvenc színészek: Jeremy Brett természetesen, szerintem ő a tökéletes Holmes.
    Nagy Richard Roxburgh-rajongó vagyok, a vele forgatott A sátán kutyája meglepően jó lett.
    A többiek: Tim Roth, Alan Rickman, Gary Oldman, Walter Matthau, Tim Robbins.Hirtelen nem jut több név az eszembe, kevés tévét nézek, főleg pár sorozatot, mozikból inkább művészfilmekre vagyok vevő. Nagyon tetszett Az óceánjáró zongorista legendája és a Fűhárfa.
    Sorozatok közül kedvenc a Gyilkos elmék, a Law & Order SVU és CI, Döglött akták, Nyomtalanul.

Zene: Oliver Shanti, Cuzco, Medwyn Goodall, Rasa, Loreena McKennitt. Legújabb felfedezésem John Adorney-tól a The potter's gift c. szám.

Kedvenc virág: orgona, lonc, frézia, írisz, tulipán, pipacs, gyöngyvirág, kardvirág

Festők: Monet, Renoir, Kahlo, Klimt, Mucha, Toulouse-Lautrec, Van Gogh, Gauguin, Vermeer, Bosch, Munkácsy

Köszönöm a lehetőséget!
    Sil
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1906
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 39

Témanyitás by Sil on Szomb. Ápr. 30, 2011 2:40 am

Sil vagyok, 32 éves bajai közgazdász. 12 éves korom óta Tolkien- és Star Trek-rajongó, a Magyar Tolkien Társaság alapító tagja. Alkatra leginkább hobbit, rövid sötétbarna(/ősz) hajam van és barna szemem. Szeretek olvasni, utazni, és imádom a macskákat. Szeretem a brit filmeket és sorozatokat (ezért aztán tévét ritkán nézek, inkább letöltök), kedvenc színészeim Benedict Cumberbatch (ez gondolom, már feltűnt... Embarassed ), Hugo Weaving és Alan Rickman.

rizszsizsik

Hozzászólások száma : 18
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 07.

Témanyitás by rizszsizsik on Szomb. Ápr. 30, 2011 2:10 am

Életkor: 30
    Lakóhely: Perkáta (Fejér megye)
    Végzettségek: filozófia szakos bölcsész, róm. kat. hittanár, róm. kat. kántor
    Lelki alkat: zárkózott, melankolikus
    Érdeklődési kör: filozófia, teológia, vallások, szépírás, komolyzene, csillagászat, filmek
    Kedvenc dolgok.... nincsenek, nehéz megfogalmazni, mi számomra a legjobb, a legkedvesebb
    Köszönöm a lehetőséget.
    Szeretettel:
    rizszsizsik
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 42

Bemutatkozások2

Témanyitás by Horpika on Pént. Ápr. 29, 2011 7:17 pm

Hátakkorkezdeném!

Civilben Márti lennék, 36 éves, hamarosan férjezett! Very Happy, és egy kisfiút nevelünk a párommal. Gyerkőc neve Noel.
    Budapesten lakunk.
    Érdeklődési kör tág. (Sherlockon kívül) Star Wars, Star Trek régi nagy szerelmek. Férjem amúgy Wars klubbos, én meg Trek klubbos voltam mikor megismerkedtünk nyolc éve, egy Sci-fi napon. Ezen a vonalon még szeretem a Csillagkaput és a BSG-t, meg a Babylon5-öt.
    Kedvelem a Brit sorozatokat, és színészeket. Teljesség igénye nélkül: Benedict Cumberbatch, John Simm, Philip Glenister, Jeremy Irons, Alan Rickman. Tényleg teljesség igénye nélkül! Very Happy
    Gyxereken és páron kívül még tartok egy macsekot is.
    És szeretek utazgatni, no meg olvasni.
    Nagy szerelmem a társasjáték . Egy társasjátékklub tagja vagyok lassan három éve, kéthetente péntekenként jövünk össze.
    Nah ennyit elsőre dióhéjban. Smile
    És tessék jönni ide, érdekel, kik szeretik még nagyon Holmes barátunkat!!!

Sponsored content

Témanyitás by Sponsored content

Pontos idő: Hétf. Szept. 25, 2017 5:57 am