Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

Benedict Cumberbatch 3 - lezárt téma

Share
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 43

Re: Benedict Cumberbatch 3 - lezárt téma

Témanyitás by Horpika on Szer. Márc. 07, 2012 10:13 pm

esztertoth13 írta:
    Hú, ezt a riporternőt a végén nagyon nagyon nem szerettem.

Én már első megjelenésekor rühelltem. Sherlock tökéletesen jellemezte, és nagyon remélem hogy valahogy megszégyenül, ha kedvenc tanácsadónyomozónk visszatér! Mert ezt a banyát a rosszindulat vezényelte! És ezért nem kedvelem(csak a karaktert) Donovant. Ahányszor le akarta beszélni Johnt, hogy Sherlock barátja legyen. Mikor letartóztatták, akkor is egy olyan féreg módon viselkedett, nem bírta ki hogy : ugye megmondtam??? John helyébe lehet neki nyomok be, hiába nő!
    Sil
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 40

Témanyitás by Sil on Szer. Márc. 07, 2012 10:04 pm

Az Elementary pilotnak újabb szereplőjét ismerjük: Aidan Quinn-t választották a new york-i Gregson felügyelő szerepére, aki együttműködött a Scotland Yard-on Holmesszal 9/11 után, és meghívta tanácsadónak New York-ba:
    http://www.deadline.com/2012/03/aidan-quinn-to-co-star-in-elementary-descendants-amara-miller-in-1600-penn/
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 959
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.

Témanyitás by esztertoth13 on Szer. Márc. 07, 2012 9:27 pm

Wynter írta:

Hú, ezt a riporternőt a végén nagyon nagyon nem szerettem.

Ryennin írta:Akkor úgy tűnik hasonló rugóra járkál az agyunk, mert én is azt hittem, hogy robbanak, és túlélik, mert medencébe ugranak, és persze semmilyen törmelék nem talál el senkit komolyabban.Very Happy De ez olyan kiszámítható megoldás lett volna, szerintem nem is Mofftissék lennének, ha hagyták volna felrobbantani az uszodát.Very Happy
    Mindenestre erre végképp nem számítottam, de nagyon illett az egész sorozat hangulatához. Bízom benne, hogy a "Sherlock hogyan éli túl?" kérdésre is kapunk egy hasonló egyszerű, és egyben frappáns megoldást.Smile

Én is erre számítok Smile Már az eredetiben is, mikor még nem tudtam, hogy Holmes hogy éli túl, ott is egyszerű volt a megoldás: le sem esett! Hasonlóan egyszerű, és nagyszerű megoldást várok.
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 367
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 20.
    Kor : 37

Témanyitás by Wynter on Szer. Márc. 07, 2012 11:57 am

Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 27

Témanyitás by Ryennin on Szer. Márc. 07, 2012 10:50 am

[quote="esztertoth13"]
    Ryennin írta:Miért, mi volt az elméleted a megoldásra?????? Résezmről én el se tudtam képzelni, hogy hogyan vágják ki magukat....jó persze idióta ötleteim voltak, de azok tényleg csak azért voltak, hogy mégiscsak gondoljak valamit.

Hát annak sem volt semmi értelme, de valami robbanásra számítottam Smile Arra gondoltam, hogy felrobbannak, de nem halnak meg. Nem valami ötletes elképzelés. Hogy majd úgy kezdőik, hogy megint a lakásban lesznek, és felidézik a történteket. Valahogy szóba kerül.

Azt nem ötleteltem ki, pontosan hogyan élnék túl, meghaladta képességeimet. Smile De Sil említett egy fanfic-et, ahol azt írták, hogy robbannak, majd amint Sherlock meghúzza a ravaszt, John belöki a medencébe.

Akkor úgy tűnik hasonló rugóra járkál az agyunk, mert én is azt hittem, hogy robbanak, és túlélik, mert medencébe ugranak, és persze semmilyen törmelék nem talál el senkit komolyabban.Very Happy De ez olyan kiszámítható megoldás lett volna, szerintem nem is Mofftissék lennének, ha hagyták volna felrobbantani az uszodát.Very Happy
    Mindenestre erre végképp nem számítottam, de nagyon illett az egész sorozat hangulatához. Bízom benne, hogy a "Sherlock hogyan éli túl?" kérdésre is kapunk egy hasonló egyszerű, és egyben frappáns megoldást.Smile
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szer. Márc. 07, 2012 9:49 am

Ryennin írta:Miért, mi volt az elméleted a megoldásra?????? Résezmről én el se tudtam képzelni, hogy hogyan vágják ki magukat....jó persze idióta ötleteim voltak, de azok tényleg csak azért voltak, hogy mégiscsak gondoljak valamit.

Hát annak sem volt semmi értelme, de valami robbanásra számítottam Smile Arra gondoltam, hogy felrobbannak, de nem halnak meg. Nem valami ötletes elképzelés. Hogy majd úgy kezdőik, hogy megint a lakásban lesznek, és felidézik a történteket. Valahogy szóba kerül.

Azt nem ötleteltem ki, pontosan hogyan élnék túl, meghaladta képességeimet. Smile De Sil említett egy fanfic-et, ahol azt írták, hogy robbannak, majd amint Sherlock meghúzza a ravaszt, John belöki a medencébe.

Ryennin írta:Én meg pl. többek között ezért imádom a sorozatot: a humora és az angolsága miatt.

Igen, nekem is emiatt tetszik, és még sok más miatt is, estig sorolhatnám.
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Ryennin on Szer. Márc. 07, 2012 9:32 am

esztertoth13 írta:
    Nem hiszem, az eddigiek alapján, Smile bár a medencés megoldás kicsit meglepett, szokás szerint többre számítottam, de ez volt a jó benne, hogy egyszerű megoldás.

Miért, mi volt az elméleted a megoldásra?????? Résezmről én el se tudtam képzelni, hogy hogyan vágják ki magukat....jó persze idióta ötleteim voltak, de azok tényleg csak azért voltak, hogy mégiscsak gondoljak valamit. Viszont mikor megoldódott a dolog ilyen módon, nekem az jutott eszembe, hogy zseniálisak. Sokkal inkább megmutatkozott Moriarty karaktere. És nem csak csengőhang miatt...hanem arra gondolok, hogy simán futni hagyja őket...mert olyan kedve van.. És az angol humor is jelentősen befigyelt.Very Happy Én meg pl. többek között ezért imádom a sorozatot: a humora és az angolsága miatt.
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Szer. Márc. 07, 2012 7:56 am

Benedict beszél William Golding tengeri trilógiájáról, amire az Utazás a világ végére c. sorozata épült (részlet egy dokumentumfilmből, amit állítólag március 17-én ad majd le a BBC2):
    https://www.youtube.com/watch?v=CW-dX8B4TBM&feature=player_embedded
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szer. Márc. 07, 2012 6:05 am

Sil írta:A különbség, hogy az első évadnál nem tudták még a forgatáskor, hogy biztosan lesz második évad (azt meg pláne nem, hogy ekkora siker lesz az első), így nem forgathattak előre. Meg sem volt írva, ők sem tudták előre, mi lesz a megoldás, hogyan másznak ki belőle. Ez viszont azzal járt, hogy ahogy az audiokommentárban is elmondják, néhány pillanat alatt láthatjuk a szereplőket másfél évet öregedni (meg ugye Ben sem volt olyan csontsovány a Frankenstein után, mint az első évadnál). Az uszodát is felújították közben, de szerencsére nem annyira, hogy feltűnő legyen.

Így már érthető. (Én mondjuk sokáig hittem azt, hogy már kész a felvétel, egészen addig, míg meg nem láttam a 2. évadot.)

Jó kis mottó....

A War Horse-ról az ugrott be, hogy angolon, nem nagyon akartak aznap tanulni, valakinél volt laptop, és mondta a tanárnőnek, hogy nézzük meg felirattal.... Sajnos, ne engedte, de egy próbát megért.

Wynter írta:
    Csak abban bízom kis kezeimet imára kulcsolva, hogy nem valami lapos és nevetséges megoldással állnak elő, amivel agyonvágják a sztorit...

Nem hiszem, az eddigiek alapján, Smile bár a medencés megoldás kicsit meglepett, szokás szerint többre számítottam, de ez volt a jó benne, hogy egyszerű megoldás.
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 28

Témanyitás by EdinaHolmes on Szer. Márc. 07, 2012 5:36 am

Sil írta:
    Horpika írta:klassznak klassz, csak hát gondolom az pont felfedhetné mi történt, és ezt tuti nem fogják az orrunkra kötni. Sajnos!
    A mottójuk bevallottan az, hogy "Make them laugh, make them cry, make them wait." Wink

Hát, ettől sírnom kell. Laughing
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Szer. Márc. 07, 2012 2:39 am

Horpika írta:klassznak klassz, csak hát gondolom az pont felfedhetné mi történt, és ezt tuti nem fogják az orrunkra kötni. Sajnos!
    A mottójuk bevallottan az, hogy "Make them laugh, make them cry, make them wait." Wink
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Ryennin on Kedd Márc. 06, 2012 11:00 pm

Wynter írta:
    Csak abban bízom kis kezeimet imára kulcsolva, hogy nem valami lapos és nevetséges megoldással állnak elő, amivel agyonvágják a sztorit...

Szerintem ettől sem kell félni.Eddig annyira zseniális megoldásokat alkalmaztak, hogy nem valószínű, hogy agyoncsapnák a dolgot.Smile
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Ryennin on Kedd Márc. 06, 2012 10:58 pm

Wynter írta:
    Moffaték igazán kegyeskedhetnének elénk szórni némi hírmorzsát a történetről, már csak azért is, hogy ébren tartsák az érdeklődést.

Pont az érdeklődés végett van ez a nagy titkolózás.Smile Szerintem így még inkább izgul a népség, és foglalkozik a témával....Most meg főleg,mert ugye most jött ki a 2. évad. Egyenlőre ezért nem kell nekik semmit se kiszivárogtatni, hiszen úgyis mindenki ezzel foglalkozik, aki szereti. Nem féltem Mofftisséket, tuti,a legmegfelelőbb időpontban úgyis elszórnak majd némi hírmorzsát, hogy senki se felejtse el Sherlockot, de azzal még várnak, míg kicsit lemegy ez az időszak. Nagyon zsenin csinálják, mi meg szenvedünk azért a kis hírért, vagy bármiért.Very Happy
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Horpika on Kedd Márc. 06, 2012 10:05 pm

Wynter írta:
    Horpika írta:
    Azt hiszem, az érdeklődés egyenlőre nem lankad! Laughing Meg hát még nincs nagyon mit csepegtetni, hiszen Benny épp Trekket forgat, Martin meg gondolom mászkál a törpéivel, lehet épp trollokkal incselkednek! Smile

De az előre felvett jelenetek közül kiszivároghatna ez-az... Smile Milyen klassz lenne.
    klassznak klassz, csak hát gondolom az pont felfedhetné mi történt, és ezt tuti nem fogják az orrunkra kötni. Sajnos!
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Wynter on Kedd Márc. 06, 2012 9:54 pm

Horpika írta:
    Azt hiszem, az érdeklődés egyenlőre nem lankad! Laughing Meg hát még nincs nagyon mit csepegtetni, hiszen Benny épp Trekket forgat, Martin meg gondolom mászkál a törpéivel, lehet épp trollokkal incselkednek! Smile

De az előre felvett jelenetek közül kiszivároghatna ez-az... Smile Milyen klassz lenne.
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Horpika on Kedd Márc. 06, 2012 9:40 pm

Wynter írta:
    Moffaték igazán kegyeskedhetnének elénk szórni némi hírmorzsát a történetről, már csak azért is, hogy ébren tartsák az érdeklődést.

Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Wynter on Kedd Márc. 06, 2012 9:33 pm

Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Kedd Márc. 06, 2012 2:07 pm

esztertoth13 írta:Hát ez az Smile Erre számítottam a legkevésbé. Viszont a haja elég feltűnő. Én azt hittem, felveszik előre a jelenetet, és egyszerűen nem adják le. Ketté vágják. Nem gondoltam, hogy utólag forgatnak... Vagy tévedek? Question Moriarty haja kicsit más, sokat nőt az alatt a pár perc alatt.
    A különbség, hogy az első évadnál nem tudták még a forgatáskor, hogy biztosan lesz második évad (azt meg pláne nem, hogy ekkora siker lesz az első), így nem forgathattak előre. Meg sem volt írva, ők sem tudták előre, mi lesz a megoldás, hogyan másznak ki belőle. Ez viszont azzal járt, hogy ahogy az audiokommentárban is elmondják, néhány pillanat alatt láthatjuk a szereplőket másfél évet öregedni (meg ugye Ben sem volt olyan csontsovány a Frankenstein után, mint az első évadnál). Az uszodát is felújították közben, de szerencsére nem annyira, hogy feltűnő legyen.
    De mivel a harmadik évad a másodikkal együtt lett berendelve, most nemcsakhogy meg van írva, hanem volt alkalmuk jeleneteket is felvenni előre. Most van olyan anyag, amit már leforgattak, és nem adtak le. (Moffaték meg dörzsölik a tenyerüket.)

Új War Horse kép:
    http://repimg.tumblr.com/post/18868553033/benedict-cumberbatch-04
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Wynter on Kedd Márc. 06, 2012 12:30 pm

Jó olvasgatni a teóriákat, az összeesküvés-elméleteket. Szerintem álnok íróink nagyon élvezik a "vihart", amit kavartak. Smile
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Ryennin on Kedd Márc. 06, 2012 11:21 am

Horpika írta:Aztán a végén jön egy "telefonos" megoldás! mint a medencésnél! volt ott is annyi teória, és milyen frappáns volt az a hívás! És milyen pofátlan! Smile Mofstisséknak meg egy szava sem igaz, annak hihetünk majd, amit láttunk! Smile

Az a hívás...nem csak pofátlan volt, és zseniális, hanem megszületett Moriarty témája is a Stayin Alive-val...azt hittem meghalok rajta.Very Happy Annyira de annyira, de annyira illik Andrew Scott Moriartyjához...meg mondjuk a Final Problemhez is.Very Happy
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Kedd Márc. 06, 2012 11:19 am

Horpika írta:Aztán a végén jön egy "telefonos" megoldás! mint a medencésnél! volt ott is annyi teória, és milyen frappáns volt az a hívás! És milyen pofátlan! Smile Mofstisséknak meg egy szava sem igaz, annak hihetünk majd, amit láttunk! Smile

Hát ez az Smile Erre számítottam a legkevésbé. Viszont a haja elég feltűnő. Én azt hittem, felveszik előre a jelenetet, és egyszerűen nem adják le. Ketté vágják. Nem gondoltam, hogy utólag forgatnak... Vagy tévedek? Question Moriarty haja kicsit más, sokat nőt az alatt a pár perc alatt.
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Horpika on Kedd Márc. 06, 2012 11:10 am

Aztán a végén jön egy "telefonos" megoldás! mint a medencésnél! volt ott is annyi teória, és milyen frappáns volt az a hívás! És milyen pofátlan! Smile Mofstisséknak meg egy szava sem igaz, annak hihetünk majd, amit láttunk! Smile
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Kedd Márc. 06, 2012 11:07 am

Ryennin írta:

Mmmm...megnéztem, valahol a kettőnk meglátása között van az igazság...eléggé vízszintesen indul, de velóban beledől, szóval a lábtörés még garantált, de egyben a hasra esés is.Very Happy Mondjuk a földet éréssel tuti, hogy lesz még valami kavarodás....nagyon kíváncsi vagyok mi!!! Mondjuk a puffot nem is nagyon mutathatták, hiszen hol lenne akkor az izgalom????Very Happy

Nagy szenvedés lesz kibírni a 3. évadig...nem vagyok én ennyire szenvelgős, de sajnos ebben az esetben megöla kíváncsiség, és még az eredeti történethez sem lehet visszanyúlni, hiszen a szituáció teljesen más.Sad

Azt hiszem, igen Smile Arany középút Smile

Jaj, mikor végignéztem, én nem tudtam aludni, sokáig kattogott az agyam, és mindenféle elméletet gyártottam, hogy hogy lehetséges, de nem sokra jutottam. Egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy élheti túl, bár a medencéset is túlbonyolítottam. Mondjuk ott könnyebb volt reális megoldást találni, mint itt, ahogy tényleg, az eredeti nem segít. Az nem lehet, hogy le sem esett, mert Watson látta, láttuk, szóval igenis lezuhant. De utána...
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Ryennin on Kedd Márc. 06, 2012 11:00 am

esztertoth13 írta:
    Ryennin írta:

Egyébként szerintem biztosra nem tudja, hogy Sherlock él. nekem az jött le a sírnál lévő résznél, hogy titkon reménykedik benne, hogy a barátja él, de közben a látottak meg mégiscsak ott vannak. De szeretné azt hinni, hogy ez is csak egy trükk, és Sherlock előugrik mindjárt valahonnan, hogy ááá, itt vagyok. És persze ez is lesz, de ő ezt nem tudhatja.Very Happy

Na, igen, valahogy így van. Csak nem tudtam ezt így leírni. Smile

Azért gondoltam, hogy hasra esett, mert kapálózott, és már a levegőben is annyira meg volt dőlve, hogy a lába és a törzse közel azonos időben érhetett talajt. De nem nagyon mutatják a végét, csak hogy puff, szóval, ez megint csak a jövő zenéje, remélem lesz másik kép is majd a földet érésről, azt nem látszik olyan tisztán, mert azért mutatják.

De már értem hogy gondolod, és igaz is, csak valahogy én úgy néztem, hogy előre dől, vagyis közelebb van a vízszintes testhelyzethez esés közben, de ha úgy nézem, hogy majdnem függőlegesen esik, akkor más a helyzet, csak én nem így néztem.

Mmmm...megnéztem, valahol a kettőnk meglátása között van az igazság...eléggé vízszintesen indul, de velóban beledől, szóval a lábtörés még garantált, de egyben a hasra esés is.Very Happy Mondjuk a földet éréssel tuti, hogy lesz még valami kavarodás....nagyon kíváncsi vagyok mi!!! Mondjuk a puffot nem is nagyon mutathatták, hiszen hol lenne akkor az izgalom????Very Happy

Nagy szenvedés lesz kibírni a 3. évadig...nem vagyok én ennyire szenvelgős, de sajnos ebben az esetben megöla kíváncsiség, és még az eredeti történethez sem lehet visszanyúlni, hiszen a szituáció teljesen más.Sad
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Kedd Márc. 06, 2012 10:50 am

Anyechka85 írta:
    Micsoda feszültség, mennyi nyitva hagyott kérdés, és micsoda kilátástalanság a megoldásig! :-S

Nehéz menet lesz, kivárni a 3. évadot, az tuti.

Ajánlott tartalom

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Pontos idő: Pént. Okt. 19, 2018 5:53 pm