Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

Frankenstein Prágában

Share
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 132
    Csatlakozás dátuma : 2012. May. 15.
    Kor : 39

Re: Frankenstein Prágában

Témanyitás by Noondarkly on Szer. Május 30, 2012 1:33 am

Sil írta:Én azért írtam az utazási irodának, amin keresztül tavaly foglaltam a szállást, elvileg pár órán belül válaszolnak, hogy mit tudnak ajánlani.

Nocsak, a Bio Oko-ban a másik verzió (Benny mint Frankenstein) július 21-én lesz, ami szombat... Hmm... (Azért ezt mondhatták volna előbb is, hogy ott is lesz... Rolling Eyes )

18-án nem ez a verzió lesz???

jó lenne, ha adna választ az utazási iroda...
    Sil
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1906
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.

Témanyitás by Sil on Szer. Május 30, 2012 1:32 am

Én azért írtam az utazási irodának, amin keresztül tavaly foglaltam a szállást, elvileg pár órán belül válaszolnak, hogy mit tudnak ajánlani.

Nocsak, a Bio Oko-ban a másik verzió (Benny mint Frankenstein) július 21-én lesz, ami szombat... Hmm... (Azért ezt mondhatták volna előbb is, hogy ott is lesz... Rolling Eyes )
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Noondarkly on Szer. Május 30, 2012 1:20 am

Sil írta:
    Noondarkly írta:...és nem igazán vágom, hogy a shared bathroom a képek alapján most azt jelenti-e, hogy a szobához van-e fürdőszoba, vagy hogy is...
    A shared bathroom az közös fürdőszoba, nem 1 szobához tartozik, hanem a folyosón van.

Akkor ez eldönti a kérdést, azt hiszem.
    Innentől no sietség, mert minden más nagyjából 10 ezer ft/éjszaka/fő. Magyar oldalakon is. Sad

Shocked
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Szer. Május 30, 2012 1:17 am

Noondarkly írta:...és nem igazán vágom, hogy a shared bathroom a képek alapján most azt jelenti-e, hogy a szobához van-e fürdőszoba, vagy hogy is...
    A shared bathroom az közös fürdőszoba, nem 1 szobához tartozik, hanem a folyosón van.
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Noondarkly on Szer. Május 30, 2012 1:05 am

ssilvanus írta:basszus, a kino oko meg júliusban adja majd! uuuuuuuuuuuu, most tökideg lettem. Shocked

egyébként már többször foglaltam a booking.com-ról. szerintem mindig egy szobát ír ki szabadnak-gyanús.

Nekem a booking.com eddig mindig bevált, megbízhatók és a többi szálloda mondjuk még nagyban elérhető, de ez speciel a legolcsóbb.
    ssilvanus

Hozzászólások száma : 75
    Csatlakozás dátuma : 2012. Mar. 08.

Témanyitás by ssilvanus on Szer. Május 30, 2012 12:47 am

basszus, a kino oko meg júliusban adja majd! uuuuuuuuuuuu, most tökideg lettem. Shocked

egyébként már többször foglaltam a booking.com-ról. szerintem mindig egy szobát ír ki szabadnak-gyanús.
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Noondarkly on Szer. Május 30, 2012 12:17 am

...és ezen felül minden csak drágább a booking.com-on.

Utánanézek magyar oldalakon is.
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Noondarkly on Szer. Május 30, 2012 12:10 am

Ez az előző az 1-es kerületben van.
    Ha a 8-as kerületben keresek, de közel a Florenchez, ott is van egy

"Alice apartment house"

ahol egy 3 fős szoba 22 ezer.
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Noondarkly on Szer. Május 30, 2012 12:08 am

Hejha,

A Florenc-hez közel van igazából 1 szálloda, ahol egy kétszemélyes szoba ára 11 ezer forint, és lehet bele kérni plussz ágyat, ami 8 euró.

Ami a környéken van más szálloda, ott a 3 fős szobák ára 20-25-30 ezer és annál többe kerülnek... és ez van a legközelebb.

Keressetek rá:

www.booking.com

"Aparthotel Davids Prague"

Már csak egy szobájuk van. Ha ezt nem csípjük meg, akkor igazából már nem kell sietni, mert minden csak drágább lesz... Rolling Eyes

Igazávól lefoglalnám már most, de nincs annyi pénz a számlámon Suspect

...és nem igazán vágom, hogy a shared bathroom a képek alapján most azt jelenti-e, hogy a szobához van-e fürdőszoba, vagy hogy is...

A hozzászólást Noondarkly összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 30, 2012 12:16 am-kor.
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Hétf. Május 28, 2012 11:22 pm

Noondarkly írta:Én a booking.com-on szeretek nézelődni mert azt a rendszert már megszoktam.
    OK, én azt nem ismerem.

Noondarkly írta:Helyileg mihez kellene közel lennünk?
    Hát, max Florenchez, a mozi is ott van.
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 42

Témanyitás by Horpika on Hétf. Május 28, 2012 11:02 pm

Noondarkly írta:
    3-fős szoba árára rendezve a prágai szállásokat, egy csomó van 10 ezer ft körül/szoba, ami kb. 3500/fő.
    Helyileg mihez kellene közel lennünk?

Hát az az ár már elég baráti. Smile Én olyan hat ezerig mennék el, annál több csak ha muszáj. Smile A 3500 az tényleg nem sok! Hogy mihez legyen közel, foggalmam sincs, Sil valószínűleg tud majd ezzel kapcsolatban (is) mondani valamit. Prágában még nem jártam, és épp ezért örülök, hogy a Frankensteinen kívül kicsit láthatok belőle! Smile Teljesen oda-meg-vissza vagyok már! Smile
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Noondarkly on Hétf. Május 28, 2012 10:50 pm

Én a booking.com-on szeretek nézelődni mert azt a rendszert már megszoktam.

3-fős szoba árára rendezve a prágai szállásokat, egy csomó van 10 ezer ft körül/szoba, ami kb. 3500/fő.

Helyileg mihez kellene közel lennünk?

Sil, írtam neked!
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Hétf. Május 28, 2012 9:31 am

Noondarkly írta:Akkor no sietség, tehát a visszaúttal kapcsolatosan ez a válaszom. Smile
    Tehát akkor jössz te is a 13:30-assal visszafelé?

A buszjegyeket a hét folyamán meg kéne vennünk, néztem, odafelé a 8:00-snak több mint a fele foglalt már, és vissza a 13:30-as is kb félig van. Aki szeretné, hogy vegyek neki jegyet (mert gondolom, egymás mellett akarunk ülni), az küldjön privit/emailt névvel, születési idővel és telefonszámmal (ezeket kell beírni a jegyvásárláskor), plusz 4.890 Ft-ot/jegy (oda-vissza 8.980), és akkor megveszem.
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Horpika on Hétf. Május 28, 2012 2:45 am

Noondarkly írta:Sir Tobey's válaszolt, nem tudnak csak 1 éjszakát adni.

Szálláskeresés... mi az árkategória, ami kellene nekünk?

Hát nekem a minél olcsóbb! Smile Sajnálom, a Tobey's jól hangzott, már csak a neve is. Hát ez van. Biztos lesz valami...
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Noondarkly on Vas. Május 27, 2012 10:21 pm

Sil írta:
    Noondarkly írta:(szerkesztve) Reggel arra ébredtem, hogy tegnap hajnali kettőkor valami irtózatos nagy bunkóságot írhattam, és visszapörgetve, igazam volt. Sad Az ok, hogy le akarom vezetni az előadást veletek, csak az egyik, a nyomósabb az, hogy kezdenek fogyni a szabadnapjaim és olyan keveset akarok külföldön lenni, amennyire lehet, tehát ha van korai busz, én azt hiszem azzal megpróbálnék visszaslisszolni az irodába, de ha nincs, csak déli, vagy reggel 10 órai, akkor úgyis mindegy, mert kb. 5 óra az út... és akkor nincs miért sietnem.
    Nekem nem tűnt fel, de egyébként nem 5 óra az út (ez busz, nem autó, és határőrök is hajlamosak megállítani), szerintem nem érnél vissza időben:
    http://www.orangeways.com/hu/budapest-berlin-buszjegy-buszjarat
    Ha fontos, hogy visszaérj, beszélj össze ssilvanus-ékkal, ők nem alszanak ott, hanem hazamennek az éjszakai vonattal.

(Jé, ez a min.2 éjszaka múltkor még nem volt ott a Sir Toby's honlapján, amikor néztem...)

Akkor no sietség, tehát a visszaúttal kapcsolatosan ez a válaszom. Smile
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Noondarkly on Vas. Május 27, 2012 10:20 pm

Sir Tobey's válaszolt, nem tudnak csak 1 éjszakát adni.

Szálláskeresés... mi az árkategória, ami kellene nekünk?
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Vas. Május 27, 2012 8:49 pm

Noondarkly írta:(szerkesztve) Reggel arra ébredtem, hogy tegnap hajnali kettőkor valami irtózatos nagy bunkóságot írhattam, és visszapörgetve, igazam volt. Sad Az ok, hogy le akarom vezetni az előadást veletek, csak az egyik, a nyomósabb az, hogy kezdenek fogyni a szabadnapjaim és olyan keveset akarok külföldön lenni, amennyire lehet, tehát ha van korai busz, én azt hiszem azzal megpróbálnék visszaslisszolni az irodába, de ha nincs, csak déli, vagy reggel 10 órai, akkor úgyis mindegy, mert kb. 5 óra az út... és akkor nincs miért sietnem.
    Nekem nem tűnt fel, de egyébként nem 5 óra az út (ez busz, nem autó, és határőrök is hajlamosak megállítani), szerintem nem érnél vissza időben:
    http://www.orangeways.com/hu/budapest-berlin-buszjegy-buszjarat
    Ha fontos, hogy visszaérj, beszélj össze ssilvanus-ékkal, ők nem alszanak ott, hanem hazamennek az éjszakai vonattal.

(Jé, ez a min.2 éjszaka múltkor még nem volt ott a Sir Toby's honlapján, amikor néztem...)
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Noondarkly on Vas. Május 27, 2012 8:11 pm

Sziasztok,

Küldtem egy kérdést a Sir Tobey's-nak, mert az oldalukon az derül ki, hogy az összes szobában min. 2 éjszakát kéne maradni. Hátha nem. Válaszukat várom, de ha ez így van, akkor más szállást kell keresnünk...

Kriszti
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Noondarkly on Szomb. Május 26, 2012 1:28 pm

Igazatok van, illene visszaolvasnom, de megmondom őszintén, ritkán vannak ilyen szétszórt, összetett és kapkodós napjaim, azt sem tudom, a fejem hol áll, annyi impulzus ér, nem bírom magam utlérni. Nagyon szépen köszönöm az összefoglalást!!! Tehát 3 személyre Sir Tobey's-ban, privát fürdős szoba, 1 éjszaka. Reggelivel.
    Nekem a másnap reggeli busz lenne a jobb, azt hiszem, mert 25-én a férjemmel úgyis megyek megint, de ezt még átgondolom, mert azt hiszem jót tenne, ha le tudnám vezetni az előadást... igaz? Smile Meddig kéne választ adnom?

(szerkesztve) Reggel arra ébredtem, hogy tegnap hajnali kettőkor valami irtózatos nagy bunkóságot írhattam, és visszapörgetve, igazam volt. Sad Az ok, hogy le akarom vezetni az előadást veletek, csak az egyik, a nyomósabb az, hogy kezdenek fogyni a szabadnapjaim és olyan keveset akarok külföldön lenni, amennyire lehet, tehát ha van korai busz, én azt hiszem azzal megpróbálnék visszaslisszolni az irodába, de ha nincs, csak déli, vagy reggel 10 órai, akkor úgyis mindegy, mert kb. 5 óra az út... és akkor nincs miért sietnem. Ezt szépen értelmesen el kellett volna már tegnap is magyaráznom, de nem, a hajnali szétszórtságomban szépen bemutatkozom: Mrs Bunkó vagyok. Shocked Szóval bocsánat. Amúgy tényleg nem ilyen lennék, legalábbis remélem, de Ben a legszórakozottabb időszakomban toppant az életembe, amúgy sem "hiányzott", hogy hozzátegyen az alapállapotomhoz, de amióta ismerem, időnként azt sem tudom, melyik bolygón élek. És végső mentségemül, tegnap hallgattam meg azt az interjút is, amit belinkeltem a BC topikba.
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Szomb. Május 26, 2012 10:14 am

Horpika írta:
    Sil írta:Röviden: összesen 5-en leszünk 18-án, de ssilvanus barátnője nem velünk jön odafelé, és ssilvanusék hazamennek az éjjeli vonattal, úgyhogy veled együtt 3-an alszunk ott 1 éjszakát (Horpika, te meg én). Horpika még nem válaszolt, megfelel-e a Sir Toby's.

Válasz: Megfelel, tökéletes! Smile
    Na, akkor szóval legyen az, a 3 ágyas, fürdőszobás private room.
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Horpika on Szomb. Május 26, 2012 9:56 am

Sil írta:
    Noondarkly írta:Nézzétek el nekem, hogy megint hülyeséget kérdezek, de nincs időm visszaolvasni (vendégeink vannak) és ezért kérdem, hogy hányan megyünk 18-án, illetve, ugye EGY éjszakára, és EGY szoba kell, vagy TÖBB, és jó lesz-e a Sir Tobey's hosztel? Jó minőségű, arra emlékszem. Intézném a foglalást. Smile

Röviden: összesen 5-en leszünk 18-án, de ssilvanus barátnője nem velünk jön odafelé, és ssilvanusék hazamennek az éjjeli vonattal, úgyhogy veled együtt 3-an alszunk ott 1 éjszakát (Horpika, te meg én). Horpika még nem válaszolt, megfelel-e a Sir Toby's.
    .

Válasz: Megfelel, tökéletes! Smile
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Szomb. Május 26, 2012 9:11 am

Noondarkly írta:Nézzétek el nekem, hogy megint hülyeséget kérdezek, de nincs időm visszaolvasni (vendégeink vannak) és ezért kérdem, hogy hányan megyünk 18-án, illetve, ugye EGY éjszakára, és EGY szoba kell, vagy TÖBB, és jó lesz-e a Sir Tobey's hosztel? Jó minőségű, arra emlékszem. Intézném a foglalást. Smile
    Pedig pont javasolni akartam, hogy ha majd lenyugodtál, akkor olvass vissza kicsit. Wink Mondjuk ezt meg az alatta levő 2-t, épp átcsúsztak a második oldalra:
    http://sherlock.forum.st/t113p20-frankenstein-pragaban#7606
    Röviden: összesen 5-en leszünk 18-án, de ssilvanus barátnője nem velünk jön odafelé, és ssilvanusék hazamennek az éjjeli vonattal, úgyhogy veled együtt 3-an alszunk ott 1 éjszakát (Horpika, te meg én). Horpika még nem válaszolt, megfelel-e a Sir Toby's.
    A visszaúttal kapcsolatban meg a te válaszodra várunk, mi Horpikával nem rögtön a reggeli busszal jönnénk haza, hanem nézelődnénk még délelőtt mondjuk a várban.
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Noondarkly on Szomb. Május 26, 2012 7:45 am

Sziasztok!

Nézzétek el nekem, hogy megint hülyeséget kérdezek, de nincs időm visszaolvasni (vendégeink vannak) és ezért kérdem, hogy hányan megyünk 18-án, illetve, ugye EGY éjszakára, és EGY szoba kell, vagy TÖBB, és jó lesz-e a Sir Tobey's hosztel? Jó minőségű, arra emlékszem. Intézném a foglalást. Smile

Kriszti
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Noondarkly on Pént. Május 25, 2012 11:36 am

Sil írta:
    marevi írta:Tök jó, hogy végül ennyien látni fogjuk Smile

Kár, hogy én nem veletek... Sad
    Hát ez az, aki türelmetlen... Wink

Jelentem, megvannak a jegyeink, és olcsóbbak lettek, mint ahogy számoltuk, mert attól függetlenül, hogy 3 külön foglalás volt, összepárosították őket és így a 9-ből 8 jegyre megkaptuk az 50 koronás kedvezményt (ami akkor jár, ha valaki mindkét előadásra vesz jegyet). Szóval úgy néz ki, fogunk visszakapni pénzt, méghozzá, mivel mindenki teljes árral számolt, összesen 400 koronát. Wink Azt találtam ki, hogy ne kelljen egyvalakit kiválasztani a 18-aiak közül, aki 250-et fizet a jegyéért, az a legigazságosabb, ha 200 koronát a 4db 25-ei tulajdonosa kap (tehát ők fejenként 50-50-et), a maradék 200-at pedig az 5db 18-ai jegy közt osztjuk fel, az pedig 40-40 korona fejenként.
    (Hacsak Petr-től le nem vonnak még valami bankköltséget devizafogadásért, de ez szerintem nem valószínű, hisz az ő bankja eleve koronában kapja már meg, 3. bank meg EU-n belül nem iktatódik közbe.)

Smile Csupa jóhír ez a mai nap!

Én még mindig álmélkodom, és már olyan szinten hiányzik Ben, hogy kezdek belegógyizni. Remélem, a hétvégén tudom majd pótolni egy kicsit...

Még mindig borzasztóan hálás vagyok!!!
    marevi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2011. Nov. 11.

Témanyitás by marevi on Pént. Május 25, 2012 9:55 am

Sil írta:
    Hát ez az, aki türelmetlen... Wink

Igen, de annak nem is kell 7 órát buszozni Razz Razz Razz

Amúgy én is Ben rajongó barátnőmmel nézem, szóval én sem magányosodom el Very Happy

Sponsored content

Témanyitás by Sponsored content

Pontos idő: Csüt. Nov. 23, 2017 5:52 am