Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


4 posters

    Peter Cushing

    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Peter Cushing Empty Re: Peter Cushing

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Márc. 19, 2022 2:09 am

    Vendég írta:A Sátán kutyájában van egy rész, amikor Cushing mérgespókot söpör le az ifjú Baskerville válláról. Az az egy jelenet, amiben megcsillan mennyi szenvedély tudott lenni Peter Cushingban is. Nem annyi, mint Brett-ben, de volt.

    Imádtam azt a jelenetet, ott csillan meg igazán Sir Christopher Lee tehetsége is, aki tökéletesen átadja a halálfélelmet és a sokkot. Teszi mindezt úgy, hogy nem mászott rajta semmi.

    Bánom, hogy régen nem ismertem Peter Cushingot. Egy igazi klasszikus színész, az arca, a kinézete... Nemrég merültem bele a filmográfiájába, Frankenstein, Van Helsing, és sorolhatnám. Minden szerepében átjön a tehetsége. Számomra bámulatos, hogy egy kedélyes úriember milyen jól hozta legszörnyűbb karaktereket is.

    Az ő Holmes-sza nekem szokatlan. Úgy érzem, a horror szerepeiben jobban átjön a tehetsége. Nem is kevés szenvedély van benne, és karizma! Amúgy, hozza a karaktert, de vidámabb Holmes, ami nekem szokatlan. Ugyanakkor tetszett, és nem lep meg. A színészek személyisége akaratlanul is hat a karakterre. Peter Cushing pedig ilyen volt, egy életvidám férfi. Olvastam, hogy könyv-hű Holmes-t hozott létre, és mikor megnéztem vele a Sátán kutyáját, a Hammer változatot, vagy a Study in Scarlet-et, értettem meg, mennyire igaz ez. Látszott rajta, hogy Érti Holmes-t, és utána nézett, nem csak pipázva sétálgatva mondja a "híres" idézeteket. Viszont Nigel Stock Watsonja nekem néha túl könnyed, de a Study in Scarlet-et imádtam.

    Peter Cushing, számomra ott AZ a Holmes, akiről ott olvastam. A fiatal Holmes, és ott Nigel Stock Watsonja is jó. Első találkozásuk után, fiatalabban, kevésbé zavaró a könnyed stílus. Épp előtte olvastam el a regényt, Holmes és Watson első találkozását. Ez után néztem meg a filmet, és úgy éreztem, tökéletesen hozza azt a Holmes-t, akiről olvastam. A vizsgálat a szobában, ahogy alig észrevehetően mosolyog a két detektív rivalizálásán... vagy a végén, ahogy magyarázza a bilincs működését. Mindig Jeremy-vel képzeltem el a Holmes történeteket, de a Study in Scarlet-et nem tudtam vele. Sehogy se tudtam, aztán jött Peter Cushing... Így értem. Energikus volt, és simán el tudom hinni, hogy ez az előzménye annak a Holmes-nak, akit később látunk a Granada sorozatban. Még ha nem is így volt. Smile 

    Spoiler:

    A Hammer féle Sátán kutyáját már láttam, és tetszett is. Peter Cushing maratont tartok, és Hammer filmekkel kezdtem. Kellően ijesztő volt, bár régi mégis... a Hammer értett a hangulat teremtéshez. Szerény véleményem szerint lekörözték a Granadát, ijesztőség terén, de lévén horror film gyártó stúdióról volt szó, nem lep meg. A láp érezhetően veszélyes, ködös, és ijesztő.

    Spoiler:

    Nekem épp az tetszik Peter Cushing-ban. Elég szikár, de így is erőt sugároz. Igaz, ahogy írtam is, szerintem ez az erő a Hammer film kivételével, az ő Holmes-án nem látszik. Ott nem jön át. De remek példa erre a Star Wars, ahol az egyik legjobb gonoszt hozza. Úgy vettem észre, az emberek 99%-a ijesztőnek tartja. Szerintem épp ezért: különleges arca volt, és tehetsége. Erőt sugározni ilyen alkattal... Ehhez kell tehetség. Márpedig tényleg mindenki szerint ott van, erőt, tiszteletet sugároz, pedig ahogy idősödött, egyre vékonyabb lett. Betegség is közre játszott, mégis.... A hatás megvan. Való életben meg kedves, törődő férfi volt, aki odafigyelt mindenkire. Bámulatos ez az  ellentét!

    Valaki írta is, hogy Benedict lehet, hogy ilyen színész lesz. Peter Cushing, Sir Christopher Lee féle, ahogy idősödik. Smile És arra gondoltak, hogy hasonlóan jó, komolyan veszi a szerepeit, azt hiszeim. Ki tudja? Ez mindenesetre szerintem hatalmas bók. Smile

    Egyet bánok: hogy Mr. Cushing nem komolyabb Watsont kapott. Az ő színészi tehetségével, ha komolyabb társat kap, még jobb lett volna a BBC sorozat. Amúgy nincs bajom Nigel Stock-kal, de tény hogy a Study in Scarlet kivételével, hiányzott a mélység a karakterből. A Kék karbunkulusban remek következtetéseket von le. Nem "buffon" de néha túl komikus, és nem illik Cushing komolyabb Holmes-szához. Ettől még szeretem a BBC változatokat, szórakoztatóak. Smile
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Peter Cushing Empty Re: Peter Cushing

    Témanyitás by Admin Vas. Dec. 25, 2011 9:38 am

    Wow! Most megnéztem A Sátán Kutyáját Peter Cushing főszereplésével. Igen, ő alacsony kis vézna ember, egész törpike Holmes. Régen nem tetszett a film vele, mert más szinkronizálta, de most Józsa Imre volt a magyar hangja és az ő vidám hangja illik ehhez a muris pasashoz, szóval egész élvezetes volt. Mit tesz egy klassz szinkron! Szerencsére ezt a verziót küldtem postán Nektek. Smile Továbbra sem a kedvenc Holmes színészem, de nézhető.


    Ja, és ez az öltözet szörnyű:
    Peter Cushing Tumblr_ll3v97bZqf1qf83cro1_500

    Bár régen a szájat is zöldre sminkelték, meg egész durva színeket használtak a fekete-fehér filmekhez.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Peter Cushing Empty Re: Peter Cushing

    Témanyitás by Admin Szomb. Dec. 10, 2011 4:45 am

    Peter Cushing Tumblr_lpl4ffQods1qj13vbo1_500
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Peter Cushing Empty Re: Peter Cushing

    Témanyitás by Eranett Pént. Okt. 21, 2011 9:33 am

    Kedves Sil!

    Köszönöm a gyors válaszod. Meg is néztem a linket. Ők is szimpatikus párost alkottak szerintem. Tetszett:) (a történet már ismerős, így értettem is) Wink
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Peter Cushing Empty Re: Peter Cushing

    Témanyitás by Sil Pént. Okt. 21, 2011 8:57 am

    Eranett írta:Mellette ki játszotta Watsont? Van róla kép is esetleg Question Question
    Van annál jobb is:

    Nigel Stock játszotta Watsont, ő is leginkább a Nigel Bruce-féle vonalat képviseli.

    Érdekesség, hogy ebben a sorozatban Holmes-ból volt kettő: az első 13 epizódban egy Douglas Wilmer nevű színész alakította, ő viszont nem akart visszatérni egy második évadra. Így lett a többi 16 epizódban Peter Cushingból Sherlock Holmes. (A második évad egyébként egyike volt a BBC legkorábbi színes műsorainak.) Sajnos a sorozat jelentős része áldozatul esett a BBC archív anyagokkal való bánásmódjának: az első évadból 11 epizód maradt fent, a másodikból mindössze 6.
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Peter Cushing Empty Re: Peter Cushing

    Témanyitás by Eranett Pént. Okt. 21, 2011 7:04 am

    Mellette ki játszotta Watsont? Van róla kép is esetleg Question Question
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Peter Cushing Empty Re: Peter Cushing

    Témanyitás by Admin Csüt. Okt. 20, 2011 12:34 pm

    Peter Cushing Sherlock

    Peter Cushing Cushing_300dpi_450_digital

    Peter Cushing Tumblr_ljy5wngZ1o1qaun7do1_500

    Peter Cushing Cushingholmesmasksdeath

    Peter Cushing Peter_Cushing_by_Cowboy_Lucas

    Peter Cushing Peter_cushing_1347445
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Peter Cushing Empty Re: Peter Cushing

    Témanyitás by Vendég Csüt. Jan. 20, 2011 5:02 am

    Tehetséges színésznek tartom. Az ő korában Sherlock Holmes egy érzések nélküli masinaként volt ábrázolva a Sherlock novellák alapján. Pedig Sir Arthur Conan Doyle műveiben azért van amikor Holmes szenvedélyes. A Sátán kutyájában van egy rész, amikor Cushing mérgespókot söpör le az ifjú Baskerville válláról. Az az egy jelenet, amiben megcsillan mennyi szenvedély tudott lenni Peter Cushingban is. Nem annyi, mint Brett-ben, de volt.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Peter Cushing Empty Peter Cushing

    Témanyitás by Admin Kedd Okt. 12, 2010 9:31 am

    Vélemények a Peter Cushing által alakított Sherlock Holmesról.

    Ajánlott tartalom


    Peter Cushing Empty Re: Peter Cushing

    Témanyitás by Ajánlott tartalom

      Similar topics

      -

      Pontos idő: Csüt. Márc. 28, 2024 7:31 pm