Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

Benedict Cumberbatch

Share
    Sil
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1906
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 39

Re: Benedict Cumberbatch

Témanyitás by Sil on Pént. Szept. 25, 2015 4:29 am

Hamlet NT Live trailer:

Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Hétf. Szept. 21, 2015 8:04 am

Ezzel a számmal kezdődött a darab, ezt hallgatja Hamlet egyedül a szobájában, amikor megérkezik Horatio és félbeszakítja:

esztertoth13
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 952
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.

Témanyitás by esztertoth13 on Hétf. Szept. 21, 2015 7:45 am

Sil írta:Nekem ez a kedvencem, amikor ilyen göndör és nem nyalja hátra és ilyen vörösesbarna, mint alapból. Jaj, nagyon jól nézett ám ki élőben, egész közel ültem a színpadhoz, a 6. sorban... Razz

Azt elhiszem. Razz

Köszi ezt a részletes beszámolót! Nahát, remek lehetett látni, ilyen közel, és az előadás is... Továbbra sem adtam fel, egyszer kimászok Londonba. Very Happy Csak kell hozzá idő meg egyebek, de megyek és akkor amit tudok. El sem tudom képzelni, milyen lehet közelről látni külföldi színészeket, ráadásul nagy kedvencet. Sokat gondolkoztam rajta, hogyan reagálnék: lefagynék, vagy van bennem annyi ész, hogy ne kattanjak ott be? Mert van, de nem vagyok biztos benne, viszont inspiráló olvasni más történeteit. Smile
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Hétf. Szept. 21, 2015 7:30 am

esztertoth13 írta:Elképesztő amúgy ez a sok frizura. Benedict és a hajai, milyen nem volt még? Very Happy Persze, tudom, szerepek, stb., csak hihetetlen mennyi arca van. Vagyis haja. Very Happy

Nekem ez a kedvencem, amikor ilyen göndör és nem nyalja hátra és ilyen vörösesbarna, mint alapból. Jaj, nagyon jól nézett ám ki élőben, egész közel ültem a színpadhoz, a 6. sorban... Razz
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Hétf. Szept. 21, 2015 7:26 am

Egyébként visszaértem Londonból, és Benedict zseniális a Hamletben, ahogy azt már megszokhattuk. Smile (És nagyon vicces, amikor az őrültet játssza, igazán vállalhatna többször vígjátékokat is.) Most is volt olyan húzása, amin az egész színháznak kollektíve leesett az álla, hogy ezt hogy csinálta (mint a Frankensteinben az az ágyból kiugrós rész), pl lazán fellépett a normál magasságú asztalra, elölről, lépcső meg lendület nélkül. A darab egészen filmszerűen látványos (szerintem ez is az egyik oka, hogy egy csomó kritikusnak nem tetszik, hogy nem elég minimalista nekik), hatalmas a díszlet, és mélysége is van, mert az előtér mögött még további folyosók meg szobák is vannak. Két helyen hirtelen elkezdtek a mellékszereplők táncolni, azt mondjuk kihagytam volna, de a belassulós részek a monológoknál nem zavartak, az tisztára Mind Palace-effektus volt... (Ilyenkor csak Benedict volt megvilágítva és a többi szereplő lassított felvételt játszott.) A végén még Stage Door-oztam is, de aznap sajnos Benedict nem írt alá senkinek, csak elment a sor mellett a másik irányból és bement az ajtón. Persze a péntek este amúgy se a legszerencsésebb időpont ebből a szempontból, mert másnap 2 előadása van, de mint közben kiderült, ezúttal az volt a gond, hogy a másik végén kezdte volna az aláírást (csak én pont nem láttam kijönni), de többször hiába kérte, hogy ne vakuzzanak a szemébe, és ezért hagyta abba. Sad Viszont van autogramom Ciarán Hinds-tól (ő volt Claudius), Kobna Holdbrook-Smith-től (Laertes), meg a Rosencrantz-Guildenstern párost játszó színészektől.

Sherlockos helyekre sajnos nem nagyon jutottam el, mert öcséméket is kellett pesztrálgatnom közben, és őket nem érdekli. Sad De voltam a Baker Street-en a Madame Tussaud's után, csak a múzeum meg az ajándékbolt is bezárt már addigra. Olyan kicsi a 221b, hogy majdnem elmentünk mellette, pedig keresgéltük is egy darabig, mert ki se volt írva, hogy merre van. (A metrómegállónál rögtön ott van a Sherlock-szobor a Marylebone Road-on, azt könnyű megtalálni, de ha a Madame Tussaud's felől megyünk vissza a metrómegálló felé, akkor a következő sarkon jobbra kell fordulni és a másik oldalon van a múzeum.) A Euston Square-re meg a Speedy's-be nem jutottam el, viszont a Piccadily-n ott van a Criterion étterem. (Meg volt ott Sherlock Holmes-nak öltözött utcai mutatványos is, aki kötéllel csinált óriási szappanbuborékokat, elég szürreális látvány volt...)
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Hétf. Szept. 21, 2015 6:53 am

Very Happy De aranyos! Amúgy azt hittem, ennyit se látunk belőle.

Elképesztő amúgy ez a sok frizura. Benedict és a hajai, milyen nem volt még? Very Happy Persze, tudom, szerepek, stb., csak hihetetlen mennyi arca van. Vagyis haja. Very Happy
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Hétf. Szept. 21, 2015 6:18 am

Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Kedd Szept. 01, 2015 10:28 am

A National Theatre ma feltöltött pár behind-the-scenes interjút a Frankensteinhez, rövid részletekkel a darabból:

The Creature: a character study
    https://www.youtube.com/watch?v=lRxOtaPAx1c

Victor Frankenstein: a character study
    https://www.youtube.com/watch?v=OGo9oYID6vw

Doubling Frankenstein and The Creature
    https://www.youtube.com/watch?v=wanlO8fb1co

Directing Frankenstein
    https://www.youtube.com/watch?v=E67Ty4diDgE

Cruelty, Violence and the Creature
    https://www.youtube.com/watch?v=irZav2XfPLs
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Vas. Aug. 30, 2015 6:23 am

Sil írta:Benedict mondott valami olyasmit egy interjúban, hogy a Hamletet nem elég olvasni, hanem színpadon kell látni, és valószínűleg igaza van. Wink

Nekem pont ez kellett. Smile

CCC. Very Happy Ez nagyon jó, szép név amúgy.
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Szomb. Aug. 29, 2015 10:49 am

esztertoth13 írta:Én először David Tennant Hamlet-jét láttam. Nem szép tőlem, de nem szeretem ezeket a darabokat olvasni, ezért a Hamlet kimaradt. Amíg meg nem néztem a David-eset. És tetszett. Át tudtam érezni, és valamit fel is fogtam belőle. Eszembe jutott erről a hírről az egyetlen Hamlet, amit sikerült megnéznem. Most Benedict lenne a motivációs erő, hogy nézzem meg. Smile
    Benedict mondott valami olyasmit egy interjúban, hogy a Hamletet nem elég olvasni, hanem színpadon kell látni, és valószínűleg igaza van. Wink

Más: a Daily Fail nyilvánosságra hozta Benedict kisfiának a nevét: Christopher Carlton Cumberbatch-nek hívják, és június 1-jén született.
    http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-3215373/GIRL-TOWN-s-Benedict-Cumberbatch-s-baby-boy-called-ll-CCC.html
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Pént. Aug. 28, 2015 9:00 am

Jól néznek ki ezek a képek, milyen remek lehet Benedict hangjával az előadás. Azt úgy elhallgatná az ember. Smile 

Én először David Tennant Hamlet-jét láttam. Nem szép tőlem, de nem szeretem ezeket a darabokat olvasni, ezért a Hamlet kimaradt. Amíg meg nem néztem a David-eset. És tetszett. Át tudtam érezni, és valamit fel is fogtam belőle. Eszembe jutott erről a hírről az egyetlen Hamlet, amit sikerült megnéznem. Most Benedict lenne a motivációs erő, hogy nézzem meg. Smile
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Pént. Aug. 28, 2015 8:32 am

Rákérdeztem az Urániánál, azt mondták, hogy még folynak a tárgyalások a Hamlet vetítéséről, de ha sikerül megegyezniük, akkor 2016 első negyedévében várható nálunk (azaz úgy tűnik, az októberi élő közvetítésből kimaradunk).
    Addig pár fotó a darabból:
    http://www.whatsonstage.com/london-theatre/news/first-look-benedict-cumberbatch-hamlet-photos_38468.html
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Szomb. Júl. 18, 2015 10:18 pm

esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Pént. Júl. 10, 2015 11:35 pm

Sil írta:És figyelted a zenét, hogy megidézték a Granada-sorozat főcímzenéjét? Wink

Most még jobban bírom őket! Smile Először nem figyeltem oda. Valamennyire feltűnt, olyan volt, mintha a Granada sorozat egyik részének az elejét nézném. Aztán megérkezett Holmes és Watson. Smile
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Pént. Júl. 10, 2015 7:42 pm

esztertoth13 írta:Nem is tudom melyik tetszett jobban! Very Happy Királyok! Soon... ish, ja. Very Happy
    És figyelted a zenét, hogy megidézték a Granada-sorozat főcímzenéjét? Wink

(A jelenet végén meg ott egy utalás a Sherlock Holmes magánélete c. filmre...)
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Csüt. Júl. 09, 2015 7:53 pm

Nem is tudom melyik tetszett jobban! Very Happy Királyok! Soon... ish, ja. Very Happy
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Csüt. Júl. 09, 2015 12:45 pm

Na, mondtam, hogy lesz itt még valami... Smile

Plusz egy üzenet Andrew Scott-tól a ComicCon-osoknak (bónusz Benedict és Mark Gatiss):

esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szer. Júl. 08, 2015 6:27 pm

Ez a kép KIRÁLY Very Happy

Már alig várom, lesz-e valami, mi lesz, stb. A várakozás nagyon nehéz! De ez a kép most nagyon feldobott. Smile
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Szer. Júl. 08, 2015 3:22 pm

Éééés végre egy új Sherlockos kép, a karácsonyi különkiadáshoz:
    https://twitter.com/BBCOne/status/618917799109468160
    Holnap lesz a Sherlock-panel a ComicCon-on, talán akkor némi infót is kapunk majd...

Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Pént. Jún. 26, 2015 10:29 am

Benedict és Martin Freeman is bekerült az Akadémia tagjainak meghívottak közé (azaz szavazhatnak majd a következő Oscar-ra):
    http://www.goldderby.com/news/9635/oscars-academy-awards-invites-complete-list-entertainment-13579086-story.html
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Szomb. Jún. 13, 2015 7:02 am

És még egy jó hír: megszületett Benedict kisfia. Smile A nevét nem árulták még el:
    http://celebritybabies.people.com/2015/06/08/benedict-cumberbatch-sophie-hunter-welcome/
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Pént. Jún. 12, 2015 11:56 pm

Very Happy Hát ez remek! Én mondjuk sosem tudtam eldönteni, bírom-e Moffatet. Zseniális dolgokat hoz össze, komolyan, hányszor esett már le az állam! Ki vagy doki esetén azonban néha sok, valahogy túl bonyolultak a történetek. Zseniálisak, de bonyolultak. (Sherlock esetén nem zavar, sőt! A Ki vagy doki ahol jobban szeretem a Russel T.-s részeket, meg amúgy is 10. doki fan vagyok.) Emiatt sose tudom őt igazán kedvelni, de mikor megnézek vele egy interjút, akkor megenyhülök. Nem lehetek rá mérges, elvégre, zseniális történeteket hozott létre! És fog még, reméljük sokáig. Smile

Más munkáit nem hiszem hogy láttam, vagy nem tudom, hogy ő is közre működött. Az biztos, hogy nekem már kezdetektől fogva nem tetszett a dokis munkája, máig nehéz a váltás. De a 11. dokit is megszerettem, és a 6-7 évadra belejött, a többit meg még nem is láttam. Smile De attól még ő ilyen kétes személy marad nálam. Kivéve a Sherlock esetén.

A poénkodás a végén pedig, hát őszintén, engem se lepne meg! Smile
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Pént. Jún. 12, 2015 9:31 pm

esztertoth13 írta:Smile Jó hír, ha igaz.
    Most már hivatalos, tényleg igaz. Steven Moffat pedig OBE-t kap, vele itt egy interjú ezzel kapcsolatban:
    http://www.bbc.com/news/uk-33113409
    (Szerinte Benedict meg sem áll, amíg a világ elnöke nem lesz. Meg a Holdé. Razz )
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Csüt. Jún. 11, 2015 7:23 am

Smile Jó hír, ha igaz.

Már facebookra is kiírták, hogy megújul az Elementary, és pár hozzászóló panaszkodott, hogy későn kezdik az új évadot. Hogy mennyit kell várni rá, stb. Mire egy másik hozzászóló: Próbálnál a Sherlock-ra várni. Very Happy Hát, igen. Arra sajna még várhatunk, de jó, hogy Benedict ennyire felkapott, és rengeteg szerepet vállal, van mit nézni. Smile
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Csüt. Jún. 11, 2015 5:58 am

Benedict állítólag megkapja a CBE (Commander of the Most Excellent Order of the British Empire) címet most szombaton, a Királynő születésnapján. (Ez a lovagi címeknél alacsonyabb, de az OBE-nél magasabb fokozat, és általában jóval idősebb korban szokták megkapni, bár pl Kate Winslet is fiatalabb korában kapta meg.) Mindenesetre szombaton kiderül, igaz-e.
    http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-3119257/Benedict-Cumberbatch-set-receive-CBE-Queen-s-birthday-honours-services-drama.html

Sponsored content

Témanyitás by Sponsored content

Pontos idő: Csüt. Nov. 23, 2017 5:57 am