Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

Matt Frewer

Share

Admin
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.

Re: Matt Frewer

Témanyitás by Admin on Szer. Okt. 12, 2011 2:14 pm

- Nálam pipa, Önnél pia. Felkészültünk a party-ra!

Admin
    Admin
    Admin

Vámp Ír

Témanyitás by Admin on Vas. Júl. 03, 2011 8:12 pm

Kedves Revati!

Én Matt Frewertől gondoltam "A kápolna vámpír"-jára, nem arra a verzióra, ami DVD-n megjelent, mert haloványabb fordítás, hanem ami a Hallmarkon ment. Az szerintem egész jó volt. Nem azonos a Granadától lévő "Az Utolsó Vámpír"-ral. Utóbbi valóban gyengécskébb mint a rövidebb epizódok, de számomra a mélypont Az aranyifjú és A Mesterzsaroló volt. Úgy érzem Doyle és Holmes legszörnyűbb meggyalázásai - de ez saját vélemény, ha valakinek tetszenek azt is elfogadom. Sajnos az évek alatt egyre jobban megnyírbálták a költségvetést - ahogy ez minden sorozatnál szokás. Jeremy pedig a betegsége miatt magát sem tudta hová tenni, nemhogy azt eldönteni jó-e ez vagy az. Utólag már sokmindent bánt azokból amiket leforgatott. Mégis azt hiszem Brettnek ezen tények ellenére is javára válik, hogy felért Basil Rathbone-hoz és nem a nagy elődöt másolva tudott tökéletes Sherlock lenni. Holmes karaktere amúgy is kemény szerep, de ha már volt egy igazinak tartott színész a hazájában erre a posztra, hát így valami elképesztően nehéz lehetett. Talán Matt is azért próbált piperkőcebb lenni az átlagnál, hogy ne hasonlítsák össze más színművész Holmes-ával, de nem mindig jött neki ez be...
    Szép napot! sunny
    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 39

Témanyitás by Revati on Vas. Júl. 03, 2011 7:47 pm

Kedves SherlockExtra!
    A szinkronhangokkal nem is lett volna bajom, inkább az volt a gond, amiről Te is írtál, a fordítás minősége hagyott kívánnivalókat maga után. Csankó Zoltán hangját nagyon szeretem, Epres Attila pedig telitalálat volt Peter Outerbridge Murdochjaként.
    A kápolna vámpírja....nos, eléggé elbántak azzal a történettel, az eredeti sokkal jobb volt, bár az szerintem a Granada leggyengébbjei közé tartozik.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 30

Témanyitás by dancingman88 on Vas. Júl. 03, 2011 12:14 am

Emlékszem még annó a hallmarkon láttam ezt a változatot A baskerville agár címmel nem volt olyan rossz csak nekem ez a fickó túl piperkőc volt

Admin
    Admin
    Admin

Matt, mint Holmes - Epres Attila, Csankó Zoltán

Témanyitás by Admin on Szomb. Júl. 02, 2011 1:36 pm

Kedves Revati!

Osztozom a véleményedben. Igaz én sokat köszönhetek Mattnek, mert függetlenül attól, hogy nem a legjobb Sherlock színész vele kezdtem nézni a Holmes filmeket. Egy-két részt leszámítva a széria elég gyenge. Sajnos a magyar szinkron (hol Csankó Zoltán, hol Epres Attila tolmácsolásában) igencsak szerény. Csankó Zoltán olyan üde, vidám férfi hanggal bír, hogy úgy érzem egyáltalán nem áll jól neki az okoskodás, Holmes figurája illetve Matt arca miatt adja a hangot, mely nem hozzá való. Epres Attila némileg jobban illik a karakterhez. Nem kétlem, hogy mindkét nagyszerű színészünk odatette magát, de legtöbbször az alaptörténet halovány és Matt Frewer játéka is hullámzó teljesítményű, melyek nem az ő vétkük. Még nagyobb probléma tán abból adódik, hogy egy-egy epizódnak akár több magyar fordítása is létezik és akad nagyon álmosító fordítás is, mely tovább húzza lefelé a sztorit. A Watsont játszó színész külsőre nagyon jó a doktornak, de valahogy sikerül annyira közönbös mulyasággal játszania, hogy az ember úgy érzi unalmában alíg várja mikor van vége a forgatásnak. Matt néha mesterien el tudja kapni a figurát, ám a leggyakrabban vagy alulmúlja vagy túljátsza Sherlock Holmes karakterét. A sátán kutyájában szerintem nagy túlzásokba esik. A kápolna vámpírjában jobban tetszik, de abból a Hallmarkon leadott rész jó, a DVD-n megjelent fordítással sokkal kevésbbé élvezetes. Láttam tőle más filmet is, abban egy apát alakított, de játéka ott sem fogott meg. Viszont a ruhái Sherlock Holmes-ként dögösek. Very Happy
    Epres Attila a díjáról beszél:
    Epres Attila nagyon aranyos és nagy örömömre néha szinkronizál a tudományos csatornáknak dokumentumfilmekhez is. Amúgy Epres Attila művész úr a Vígszínházban adta ezt az interjút és annak a színháznak tagja a Jeremy Brett-féle Sherlock magyar hangja Tahi Tóth László. Megnéztem Epres Attila honlapját is, de azt az üzenetet kaptam, hogy nem található. Sad
    Sajnos Csankó Zoltánról nem találtam kéményseprős videót, ahol Kormoskával beszélget, pedig nagyon szerettem azt a mesét, beilleszteném ide azt is.
    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 39

Témanyitás by Revati on Szer. Jún. 29, 2011 7:36 am

Előre is elnézést Matt rajongóitól, de a vele és Kenneth Welsh-sel (azt hiszem, így hívják a Watsont játszó színészt) készített feldolgozások egyszerűen botrányosan rosszak. Nagyon zavaró, hogy több történetből gyúrtak össze újabbakat, megváltoztattak dolgokat. Frewer játékát pedig affektálónak tartom, meg a szinkronja is csapnivaló volt.

Viszont az szimpatikus Frewer-ben, hogy lelkes szószólója az esőerdők védelmének. Holmes-ként sajnos nagyon nem jött be.

Admin
    Admin
    Admin

Matt Frewer

Témanyitás by Admin on Kedd Okt. 12, 2010 9:30 am

Vélemények a Matt Frewer által alakított Sherlock Holmesról.

Ajánlott tartalom

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Pontos idő: Pént. Júl. 20, 2018 1:17 am