Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+14
Marlene
radix pedis diaboli
Eranett
Thriwien
Revati
dancingman88
Fawkes
3113391
Horpika
MrsHudson
esztertoth13
Sil
stacy
Admin
18 posters

    Robert Downey, Jr.

    Fawkes
    Fawkes


    Hozzászólások száma : 10
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Tatabánya

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by Fawkes Szomb. Júl. 02, 2011 9:02 pm

    Robert Downey Jr. for ever!! Very Happy I love you Amúgy már nagyon várom az első előzetest, a hírek szerint július 15-én debütál majd a Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2. előtt!! ^^ (kettő az egyben élvezet Very Happy) valaki nem tudja, hogyha külföldön így van, akkor Mo-n is így lesz? Mármint, hogy akkor ugye nálunk is leadják majd a HP film előtt...?... Very Happy
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by esztertoth13 Kedd Jún. 21, 2011 8:30 am

    Sil írta:.Igen, de ha megnézed a vőlegényt, igencsak viharvert... Razz

    Ezért akarom látni már! Very Happy Vajon milyen kalandokon mentek keresztül, hogy a végére így néznek ki? Aztán itt van ez a kép, itt Holmes úgy néz ki, mintha megrázta volna az áram:

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Scaled.php?server=850&filename=sherlockholmes2
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by Sil Kedd Jún. 21, 2011 6:09 am

    esztertoth13 írta:Arra az esküvőre kíváncsi leszek! Reméltem, hogy benne lesz a második filmben.
    Igen, de ha megnézed a vőlegényt, igencsak viharvert... Razz (Holmes meg csak nem tud elszakadni a hajléktalan-imidzstől... Rolling Eyes )
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by esztertoth13 Kedd Jún. 21, 2011 2:36 am

    Arra az esküvőre kíváncsi leszek! Reméltem, hogy benne lesz a második filmben.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by Sil Hétf. Jún. 20, 2011 9:51 am

    Új képek a Sherlock Holmes 2-ből (vigyázat, spoiler!):
    http://www.shockya.com/news/2011/06/20/three-new-movie-stills-from-sherlock-holmes-2/
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by Admin Vas. Jún. 12, 2011 9:16 pm

    3113391 írta:Látod, már félre is értettetek. Nem szóhibára csaptam le, csak jelezni
    akartam, hogy ha "párat" letöltött, az lehet, hogy pont elég is, és nem
    kell tovább keresgélni, mert nincs több.

    Bocsánat, de itt félreértés van. Én poénnak vettem és így is akartam válaszolni.


    Semmi gond, ez a net személytelen és torzító hatásából adódik. Nem hiszem, hogy probléma lenne és bárki megsértődött volna. Smile Szerencsére ide jóindulatú fórumozók járnak.
    A pár szó okozott egy pár mókát. Előfordul az ilyen párszor.

    Üdvözlettel: SherlockExtra, https://sherlock.forum.st
    3113391
    3113391


    Hozzászólások száma : 23
    Csatlakozás dátuma : 2011. May. 05.
    Kor : 48
    Tartózkodási hely : Tolna

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by 3113391 Vas. Jún. 12, 2011 8:32 am

    Látod, már félre is értettetek. Nem szóhibára csaptam le, csak jelezni
    akartam, hogy ha "párat" letöltött, az lehet, hogy pont elég is, és nem
    kell tovább keresgélni, mert nincs több.

    Bocsánat, de itt félreértés van. Én poénnak vettem és így is akartam válaszolni.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by Sil Szomb. Jún. 11, 2011 10:58 pm

    esztertoth13 írta:
    És van itt még valami. Moriartyt, a cikk szerint Jared Harris fogja alakítani. Itt a cikk:

    http://www.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20100929-jared-harris-jatssza-moriartyt-guy-ritchie-sherlock-holmes-2-jeben.html
    Igen, ezt már mondtam is pár hónapja. Egyébként ő volt a To the Ends of the Earth-ben a kapitány. Wink
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Jún. 11, 2011 10:46 pm

    SherlockExtra írta:Amerikában egyszerre akarják bemutatni a "Sherlock Holmes 2"-t és a "Mission: Impossible 4"-et (december 16). Egyes elemzők szerint, ha valamelyik film nem változtat premier dátumot, akkor könnyen kioldhatják egymást.

    Valami hasonlóról én is olvastam. De az kicsit más volt. Ott 3 film premierjét tűzték ki egy napra, az egyik volt a Sherlock 2, de a másik kettőre nem emlékszek. A lényeg, hogy ott azt írták, elég a háromból egynek visszalépni.

    És van itt még valami. Moriartyt, a cikk szerint Jared Harris fogja alakítani. Itt a cikk:

    http://www.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20100929-jared-harris-jatssza-moriartyt-guy-ritchie-sherlock-holmes-2-jeben.html
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Öhöm......

    Témanyitás by Vendég Szomb. Jún. 11, 2011 10:21 pm

    Attól még számomra Bernard maradsz, a stílusod alapján. Nem arra értem, hogy férfi lennél, vagy ilyesmi. Nem gúnyból adtam. Bernard egy kedves színfolt és hol akarva, hol akaratlan a nyelv jó játékaira hívja fel a figyelmet. Így értem. Meg tud alkalmazkodni mások felé, de azért mindig önmaga marad, sosem veszti el az egyéniségét. Határozott lény. Ami szívén az a száján. Ez pedig klassz, manapság kevés nő mer igazán határozott és egyedi lenni. Jó ha bármikor hozzászólsz, tetszik, hogy más a logikád.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by Sil Szomb. Jún. 11, 2011 10:10 pm

    Látod, már félre is értettetek. Nem szóhibára csaptam le, csak jelezni akartam, hogy ha "párat" letöltött, az lehet, hogy pont elég is, és nem kell tovább keresgélni, mert nincs több.
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty SIL részére

    Témanyitás by Vendég Szomb. Jún. 11, 2011 8:22 pm

    Robert Downey, Jr. - Page 11 200px-SirBernardWoolley
    Sil! Végre rájöttem kire hasonlítasz. Smile Nem tudom ismered-e az Igenis Miniszer Úr és Igenis Miniszterelnök Úr brit sorozatot. Ott a személyi titkár Bernard volt ilyen. Nem lehetett egy kétértelmű, vagy kicsit is félreérthető szót, kifejezést használni előtte, mert kegyetlenül "lecsapott" rá. Smile Bernard nagyon veszélyes volt, és méginkább az lett: Amúgy is tiszteletreméltó intelligenciája a történések során még tovább fejlődött. Te Bernardos vagy és ezt amolyan elismerésből mondom. Bírom, hogy egyedi a stílusod haver.
    De ne félj! Előbb-utóbb neked is lesz szóhibád és mi többiek itt a Fórumon visszaadjuk a leckét. Razz Hö-hö-hö!
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Sherlock Holmes 2.

    Témanyitás by Admin Szomb. Jún. 11, 2011 7:56 pm

    Üdvi!

    Az alábbi hírt Walentintől kaptam:
    Amerikában egyszerre akarják bemutatni a "Sherlock Holmes 2"-t és a "Mission: Impossible 4"-et (december 16). Egyes elemzők szerint, ha valamelyik film nem változtat premier dátumot, akkor könnyen kioldhatják egymást.
    Tisztelettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    3113391
    3113391


    Hozzászólások száma : 23
    Csatlakozás dátuma : 2011. May. 05.
    Kor : 48
    Tartózkodási hely : Tolna

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by 3113391 Szomb. Jún. 11, 2011 12:51 am

    Pár? Összesen van 3 eddig (plusz a pilot, de az csak az első epizód egy alternatív verziója, azt nem mutatták be)... Wink

    Na jó. A 3 nem páros szám... Laughing
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by Sil Pént. Jún. 10, 2011 9:04 am

    3113391 írta:Igen. Már pár rész megvan, de most is későn értem haza és akkor akarom megnézni, mikor több időm van odafigyelni. Kíváncsi vagyok rá.
    Pár? Összesen van 3 eddig (plusz a pilot, de az csak az első epizód egy alternatív verziója, azt nem mutatták be)... Wink
    3113391
    3113391


    Hozzászólások száma : 23
    Csatlakozás dátuma : 2011. May. 05.
    Kor : 48
    Tartózkodási hely : Tolna

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by 3113391 Pént. Jún. 10, 2011 9:01 am

    3113391: Nézd meg inkább a BBC-s sorozatot, az ugyan egy modernizált
    verzió, de jobban jársz vele, ha a könyvhűséget hiányolod ebből.

    Igen. Már pár rész megvan, de most is későn értem haza és akkor akarom megnézni, mikor több időm van odafigyelni. Kíváncsi vagyok rá.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by Sil Pént. Jún. 10, 2011 7:29 am

    Ó, így már értem. Ezzel a fajta kezdeti reakcióval elég gyakran lehet találkozni a különböző Sherlock Holmes-feldolgozásoknál, mert ezek jó nagy "poggyászt" cipelnek magukkal.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by esztertoth13 Pént. Jún. 10, 2011 6:55 am

    Sil írta:Na de ezzel az erővel nem született volna meg a Sherlock sem, sőt, a Granada sorozat sem. Egy új feldolgozás nem feltétlenül rossz. Ebből speciel jóval többet lehetett volna kihozni, de valahogy nem jófelé indultak el.

    Félreértés történt, méghozzá hatalmas. Akár így is felfoghatóak a szavaim, de az igazi jelentésük ennél sokkal egyszerűbb. Én nem erre gondoltam, csak azt ismételgetem, ami a véleményem: hogy ez a film nem Holmes feldolgozás, csak egy jó film.

    Mindig lesznek új feldolgozások, nem úgy értettem, hogy ez kizárja a régi dolgok újra elővételét, csak ebben az esetben úgy éreztem, hogy a film megalkotásának a célja nem a feldolgozás volt.Én számítottam rá, sőt, kíváncsian vártam, vajon ki, mikor és hogyan dolgozza majd fel újra? Nem tudtam, hogy fogok hozzá állni. Én a Jeremy féle Holmest ismertem meg. De kíváncsi voltam, és belenéztem a legújabb Sherlock feldolgozásba, és tetszett. És biztos vagyok benne, hogy lesz még. Ha nem is így, de a zseniális detektív féle történetből még sokféle sorozatot össze lehet hozni.

    A Szupercsapat film miatt lehet. Talán az ezzel a filmmel kapcsolatos negatív véleményem ide keveredett. Amit írtam, főleg erre értettem. Lehet, hogy csak én gondolom így, de én nem akartam, hogy elő vegyék. Elkéstek vele, 1987 óta eltelt pár év, nem 2010-ben kéne elkészíteni az előzményfilmet.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by Sil Pént. Jún. 10, 2011 6:15 am

    esztertoth13 írta:Holmes-sal is ez történt: valaki egyszer csak feldolgoz valami régit, aminek már megszületett a tökéletes feldolgozása: ez lenne a Jeremy Brett féle sorozat.
    Na de ezzel az erővel nem született volna meg a Sherlock sem, sőt, a Granada sorozat sem (hisz pl Basil Rathbone-t is tartották előtte "a tökéletes"-nek, meg nyilván előtte még számtalan más színészt és feldolgozást). Egy új feldolgozás nem feltétlenül rossz. Ebből speciel jóval többet lehetett volna kihozni, de valahogy nem jófelé indultak el.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Jún. 09, 2011 9:35 pm

    Sil írta:Nekem is tetszett tulajdonképpen (de inkább mint szórakoztató kis nyári akcióvígjáték, mintsem egy Holmes-feldolgozás), és várom a folytatást.

    Ezzel én is így vagyok Smile Így voltam a 2010-es Szupercsapat filmmel is. Valahogy nem tartottam jó ötletnek hozzányúlni egy "régi remek"-hez. Az 1980-as Szupercsapat feelinget úgysem tudnák idevarázsolni, akkor meg minek? Holmes-sal is ez történt: valaki egyszer csak feldolgoz valami régit, aminek már megszületett a tökéletes feldolgozása: ez lenne a Jeremy Brett féle sorozat. Ezért nem akartam látni, de aztán elvonatkoztattam ettől, és egy jó kis moziként néztem meg. Annak jó. Mind a kettő, az A-team film is és a Sherlock Holmes is.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by Sil Csüt. Jún. 09, 2011 7:53 pm

    esztertoth13 írta:A Trailer rettentett el, mert ott volt egy érdekes rész, mikor Watson behúzott egyet Holmes-nak. Smile
    Pontosan ezzel a résszel voltak nekem is leginkább gondjaim. Watson ilyet tuti nem csinálna. Pedig magát a bromance-ot meglepően jól kezelték. Nekem is tetszett tulajdonképpen (de inkább mint szórakoztató kis nyári akcióvígjáték, mintsem egy Holmes-feldolgozás), és várom a folytatást, de amióta olvastam a könyveket is, és láttam más feldolgozásokat, egyre kevésbé tudom értékelni ezt. És mint már mondtam, RDJ számomra nem tud hiteles Holmes lenni, se a megjelenését, se a játékát, viselkedését illetően.

    3113391: Nézd meg inkább a BBC-s sorozatot, az ugyan egy modernizált verzió, de jobban jársz vele, ha a könyvhűséget hiányolod ebből.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Jún. 09, 2011 6:45 pm

    3113391 írta:Elfogult vagyok, ezért lehet. Vagy megnézem még egyszer.

    Én pont azért nem akartam megnézni. Azt gondoltam, hogy ez a film nem méltó Sherlock Holmes-hoz, hogy attól még, hogy a nevek ugyanazok, nem ők azok. A Trailer rettentett el, mert ott volt egy érdekes rész, mikor Watson behúzott egyet Holmes-nak. Smile Aztán, ahogy már írtam, rengeteget olvastam róla, jót és rosszat, így elhatároztam, hogy megnézem. Tetszett, nagyon is, már várom a folytatást.... de az biztos, hogy ez a Holmes nem az, akit a rajongók megismerhettek a könyvekből.
    3113391
    3113391


    Hozzászólások száma : 23
    Csatlakozás dátuma : 2011. May. 05.
    Kor : 48
    Tartózkodási hely : Tolna

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by 3113391 Csüt. Jún. 09, 2011 9:11 am

    Hát végre rászántam magam és időm is volt, megnéztem a RDJ-os Sherlock Holmes-t. Az én hibám, hogy alapból elfogult vagyok Jeremy-vel és szeretem a könyvhű dolgokat. Próbáltam nem összehasonlítani, hanem önmagában nézni, ha mégsem sikerült, az csakis az én hibám. Mint történet, megállta a helyét, de úgy gondolom, ha nem Sherlock, Watson, Irene Adler lenne a szereplők neve és más hasonló dolgok a könyvből akkor is működne, mint film, de nekem ezen a pár dolgon kívül nem volt "holmes-os". Elfogult vagyok, ezért lehet. Vagy megnézem még egyszer.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by Admin Szomb. Márc. 26, 2011 8:27 pm

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Mycroft_stephenfry

    Stephen Fry mint Mycroft Holmes
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Márc. 12, 2011 7:41 am

    Egyébként én is azért néztem meg a filmet, mert már annyit írtak róla, hogy azt mondtam, ezt látnom kell.

    Ajánlott tartalom


    Robert Downey, Jr. - Page 11 Empty Re: Robert Downey, Jr.

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Ápr. 18, 2024 11:33 pm