Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

A SHERLOCK HOLMES FÓRUM

Share
    Sil
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 39

Re: A SHERLOCK HOLMES FÓRUM

Témanyitás by Sil on Pént. Jan. 28, 2011 6:44 am

Javítottam a betűszín-problémát Firefox alatt, most már nem kell trükközni, hogy látsszanak a betűk hozzászólás írásakor. Wink

Admin
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.

Köszönöm

Témanyitás by Admin on Vas. Jan. 16, 2011 8:32 am

Szuper, beírom a tudnivalókhoz. Köszönöm.
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Vas. Jan. 16, 2011 8:31 am

Találtam egy másik megoldást. A második sorban jobboldalt a legszélén van egy Switch Editor Mode nevű gomb, amivel a wysiwyg és a kód nézet között lehet váltani. Kód nézetben ugyan a formázások helyett a BBCode kódok látszanak a szövegben (ez nem baj, a legtöbb fórumon alapból így látszik), de a betűszín a szerkesztésnél világosszürke lesz. Wink Így nem kell színes betűket használni, és mindegy, hogy mikor nyomjuk meg a gombot, mert a két nézet közt bármikor oda-vissza lehet kapcsolgatni.

Admin
    Admin
    Admin

...

Témanyitás by Admin on Pént. Jan. 14, 2011 11:11 am

Értelek... A fórumszolgáltatótól egy másik lapra jutva lehetett választani a sablonok között. Ez nekem nagyon tetszett, és a cím megadásával a rendszer automatikusan a fórumra húzta a skint. Fejlécet terveztem hozzá. Szinte semmi mást nem változtattam, csak a kategóriákat építettem ki. Egy gombnyomás a színváltáshoz reményeim szerint nem nagy bosszúság, és sajnos az sem biztos, hogy ez más skinnél nem állna fennt ugyanez.
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Pént. Jan. 14, 2011 10:57 am

A betűszín-változtatást azért vetettem el eredetileg, mert az nem egy végleges megoldás (minden alkalommal meg kell csinálni), annál még a felhasználói stíluslap is kevésbé macerás megoldás lenne. Viszont ez a háttérszín több helyen is meg lehet adva a fájlokban, vagy valahonnan örökli, mert egyelőre ennek az egy elemnek a színét nem sikerült megváltoztatnom felhasználói stíluslappal. Hmm, ez rejtély.

Admin
    Admin
    Admin

Fórum

Témanyitás by Admin on Pént. Jan. 14, 2011 8:04 am

Kedves Sil!

Találtam egy megoldást. Amikor szöveget írsz az üzenetküldő feletti gombsor második sorának 7. gombja (színes kis kockákból áll) képes változtatni a betűszínt. ( Közvetlenül az üzenetmező felett a dupla A és a szimpla A betű közötti gomb. )

Válassz a segítségével valami kedvedre való színt és így az üzenet fogalmazása alatt is jobban láthatod a betűket.

Tisztelettel: SherlockExtra, http://sherlock.forum.st

A hozzászólást SherlockExtra összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 16, 2011 7:48 am-kor.
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Csüt. Jan. 13, 2011 1:53 pm

Hát, csak hobby-szinten. Nem vagyok programozó, de volt már saját honlapom (a soha el nem készülő fajtából), php alapú fórummal és galériával. Html-ben, css-ben egész jól kiigazodok, de a php-hez tényleg csak felhasználói szinten értek. És az utóbbi pár évben nem igazán volt időm ilyesmivel foglalkozni.

Admin
    Admin
    Admin

Témanyitás by Admin on Csüt. Jan. 13, 2011 1:34 pm

Sil! Szóval van webprogramozói ismereted?

Közben megnéztem. Mozillával nekem is sötét.

Van MSN-ed? Tárgyalhatnánk?
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Csüt. Jan. 13, 2011 1:31 pm

Nem javult sajnos. Sad Közben megnéztem, a forrásban (egy külön css fájlban és beépített stíliusként is) van egy .wysisyg osztály, annak van ez a sötétszürke szín megadva háttérszínnek, és ebbe tartozik a szövegdoboz, azért ilyen. Firefox böngészőt használok, ha ez segít. (Ha nem sikerül megoldani, megpróbálom majd felhasználói stíluslappal megcsinálni, de gondoltam, szólok, mert másnál is felléphet ez a probléma, felhasználói stíluslappal meg csak magamnál oldom meg.)

Admin
    Admin
    Admin

Fórum színek

Témanyitás by Admin on Csüt. Jan. 13, 2011 12:25 pm

Kedves Sil!

Ilyen problémát én még nem tapasztaltam, nálam mindig fehér háttéren vannak fekete betűk a szövegdobozban. Kérésedre kicsit módosítottam a beállításokon. Kérlek szépen nézzd meg és jelezz vissza javult-e a helyzet! - kb. 2 és fél éve nemigen foglalkoztam php fórummal, így nem biztos, hogy egyből jól állítottam át.

Köszönöm szépen a jelzést!

Üdv: SherlockExtra, http://sherlock.forum.st

A hozzászólást SherlockExtra összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 16, 2011 7:47 am-kor.
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Csüt. Jan. 13, 2011 10:30 am

Egy apró változtatást szeretnék kérni: a szövegdoboznál hozzászólás írásakor nem lehetne valami más betűszínt beállítani alapból? A sötétszürke alapon fekete betűk elég nehezen olvashatóak.

Admin
    Admin
    Admin

A SHERLOCK HOLMES FÓRUM

Témanyitás by Admin on Kedd Okt. 12, 2010 10:28 am

Vélemények a Sherlork Holmes Fórumról.

A hozzászólást SherlockExtra összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 16, 2011 7:47 am-kor.

Ajánlott tartalom

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Pontos idő: Pént. Júl. 20, 2018 1:05 am