Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

SHERLOCK HOLMES KALANDJAIM

Share
    adaka89

Hozzászólások száma : 36
    Csatlakozás dátuma : 2012. Sep. 07.

Re: SHERLOCK HOLMES KALANDJAIM

Témanyitás by adaka89 on Vas. Szept. 09, 2012 12:11 am

Csak egy próba hogy megy a kép berakás! Kellemes délutánt mindenkinek! Very Happy
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 952
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.

Témanyitás by esztertoth13 on Szomb. Szept. 08, 2012 8:03 am

adaka89 írta:Köszönöm szépen a segítséget majd meglátom ,hogy boldogulok! Smile

Nincs mit, mondom, ha bármi kell, kérdezz. Smile Amire tudok válaszolok, és próbálok értelmesen Smile
    adaka89

Témanyitás by adaka89 on Szomb. Szept. 08, 2012 7:36 am

Köszönöm szépen a segítséget majd meglátom ,hogy boldogulok! Smile
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szomb. Szept. 08, 2012 3:18 am

Én sem vetem meg, csak a teát preferálom Smile És itthon is tejjel isszuk Smile

A képről: Én ha képet akarok betenni, lementem őket, majd feltöltöm erre az oldalra:

http://imageshack.us/

Ingyenes, nekem jól bevált.

Bővebben a kép feltöltésről itt olvashatsz, de kérdezz rá, mit nem értesz nyugodtan.

Kép küldése internetről:

Az üzenetküldő mező gombtálcájának második sorában a második gombot kell megnyomni. (A gomb egy fotót ábrázol.) A megjelenő rublikába kell beilleszteni a két internetes címét, url-jét. Ezután az OK gomb megnyomása szükséges.
    Az üzenetbe maximum 500 pixel (azaz képpont) szélességű képet lehet beilleszteni. Akár neten, akár saját gépen lehet ellenőrizni a képméretet az alábbi módon:
    Egér jobb gombbal kell a képre kattintani és a Tulajdonságok funkciót választani, ahol elolvasható a képméret. Pl: 320x240 pixel

A méretre vonatkozó utasítások már nincsenek érvényben, automatikusan átméretezi a fórum a megadott méretnél nagyobb képeket, szóval erre már nem kell figyelni. Remélem segített, de ha még kérdésed lenne, kérdezz nyugodtan.

adaka89

Témanyitás by adaka89 on Szomb. Szept. 08, 2012 2:11 am

Nekem ez újdonság Smile Amúgy én is szeretek teázni, sokkal jobban szeretem teát, mint a kávét, és leginkább csak teát iszok.[/quote]

Örülök hogy meglepetést okozhattam! Amúgy én is jobban szeretem a teát ,de a kávét sem vetem meg! Smile
    Ajánlom kevés tejjel való fogyasztását !Tompít az ízén lágyabbá teszi és angolosabb! Laughing
    Drága tea de nem megszerezhetetlen állítólag csak Angliában kapni de én már az interneten nálunk is láttam! Bár lehet hogy az nem az igazi!
    Egy nem ide vágó kérdés! Smile Tudnál abban segíteni ,hogy lehet képet beszúrni nem sikerül videót tudtam csak! Rolling Eyes
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szomb. Szept. 08, 2012 1:00 am

adaka89 írta:Nekem még nem volt alkalmam kijutni Angliába de a barátnőm már több ízben kijutott! Első alkalommal mikor kint járt különleges teákat vásárolt ,mivel mindketten nagyon szeretünk teázni!

Nekem ez újdonság Smile Amúgy én is szeretek teázni, sokkal jobban szeretem teát, mint a kávét, és leginkább csak teát iszok.
    adaka89

Témanyitás by adaka89 on Pént. Szept. 07, 2012 10:35 pm

Üdv! (köszönöm az admin szívélyes fogattatását) Smile

Szeretnék megosztani egy kis érdekességet veletek és remélem legalább egy kicsit az újdonság erejével hat majd!
    Nem találtam megfelelő témájú (topikot )ezért ide írok ,mert ez áll legközelebb hozzá!
    Nekem még nem volt alkalmam kijutni Angliába de a barátnőm már több ízben kijutott!
    Első alkalommal mikor kint járt különleges teákat vásárolt ,mivel mindketten nagyon szeretünk teázni!
    Egyebek mellett a Kínai Lapsang Souchong teát is ,mely mint utólag kiderült Holmes kedvenc teája! Laughing
    Ezúton szeretném a figyelmetekbe ajánlani mindazoknak akik még nem kostolták!
    Azért is mert ez Sherlock kedvenc teája, másrészt felejthetetlen íze van! Smile
    Füstös ízű,savanykás fekete tea!
    Én bevallom az elején ockodtam tőle mert az illata nem volt éppen bizalomgerjeztő! De kellemeset csalódtam nekem ízlett és a vérnyomásomnak is jót tett ,az agyamra pedig serkentőleg hatott Laughing
    Mindenkinek ajánlom egy próbát megér!!
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Vas. Júl. 29, 2012 3:29 am

Ifj.Rákoczi írta: hamarosan lesz egy zsebórám.

Na, ez az amit én is szeretnék Smile
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 141
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jul. 27.
    Kor : 16

Témanyitás by Ifj.Rákoczi on Vas. Júl. 29, 2012 1:59 am

Nekem nincs Sherlockos túl sok holmim. Embarassed
    - A sátán kutyája 1966
    - Sherlock Holmes emlékiratai 1974
    Csak egy nagyítóm van és hamarosan lesz egy zsebórám.
    Guitarman

Hozzászólások száma : 5
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 08.

Témanyitás by Guitarman on Szer. Feb. 08, 2012 10:04 am

Nekem egy nagyon kellemes élméy volt London.Persze a sok szép látnivaló mellett a Baker street-re is el kellett jutnom .Csodálatosan szép hely, a fényképeim 70%-át ott készítettem. Smile És sikerült beszereznem egy zöld sürü kockás sapkát na meg egy Best of Sherlock Holmes kiadást Smile
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Hétf. Dec. 19, 2011 3:45 am

Kedves SherlockExtra!

Köszönöm a tanácsot, majd nézelődök. A Vaterát nem sűrűn látogatom, de már kétszer akartam regisztrálni, csak nem döntöttem, de ott én is találtam Holmes DVD-t, persze, későn Smile de kitartó leszek!
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Hétf. Dec. 19, 2011 3:34 am

SherlockExtra írta:Kedves Eszti!

Állítólag itt még rendelhető Jeremy Brett Sherlock DVD. Nem igérem biztosra, mert vannak trehány lapok amik sajnos nem frissítenek, de hátha van még nekik és egy próbát megér.

Shocked Nahát, itt rendelhető a Sherlock Holmes Emlékiratai díszdobozban! A hiányzó darabok egyike, majd még nézem, és hát, 4990 Ft, számítottam az árra, majd meglátom, hogy lesz keret. Csak nem merek várni, és egyszer már belebuktam egy rendelésbe. (Pénz nem ment el, utánvételes volt.) Ott is rendelhető volt, de nem jött ki, aztán el is tűnt a kínálatból, érdekes egy történet volt.... Szóval, majd meglátom... De úgyis itt a karácsony Smile

Gratula a késhez! Very Happy És köszönöm az oldal ajánlást.
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Csüt. Dec. 08, 2011 11:04 am

Revatihoz hasonlóan, akár én is kezdhetném úgy, hogy ez én szerény kollekcióm... Csakhogy itt DVD-kről van szó. Én a DVD gyűjteményemre vagyok büszke, melyek a polcomat díszítik Képet nem tudok készíteni - telefonom behalt, annyi baja van, hogy fel se sorolom, de az egyik baja, hogy nem menti el a fényképeket.

Sherlock Holmes Kalandjai 1, 2, 3, 5, 6

Ez a fajta kiadásból vannak, papír tokkal, de sajnos a kollekció nem teljes. Hiányzik a4-es, a kék, de egy boltban már félre van téve, csak még nem jött visszajelzés, hogy lenne raktáron.

Sherlock Holmes Visszatér 1, 2 , 3, 4 , 5

Ez a fajta kiadás van meg, és Teljes.

Sherlock Holmes Naplójából 1, 2 , 3

Ebben a kiadásban van meg. Egyébként ez a kedvenc borítóm a 3 közül, de az összes nagyon jó. És ez a kollekció is Teljes.

Már csak azt bánom, hogy az Emlékiratai sorozathoz nem jutottam hozzá Sad Sajnos, joglejáratos, már nem igen lehet kapni, várólistán van, de esélytelennek látom. Pedig így lenne teljes a kollekció. Ezeken kívül nem sok mindennel dicsekedhetek, ez is csak egy DVD gyűjtemény, de számomra nagyon értékes. (Meg persze a nyeremények, de őket azért nem sorolom ide, mert azokat nem pénzért vettem)

A Sherlock Múzeumban még nem jártam, de szeretnék. Egyelőre nem látok rá reális esélyt, de nem adom fel. Zsebórát is szeretnék, de se pénzem rá, se ötletem, hol szerezzek. Szóval nem hiszem, hogy a közeljövőben szert tehetek egy zsebórára.

Könyveket sajnos nem tudtam beszerezni, hasonló okok miatt, mint a DVD-knél, de itt nem találtam azt a gyűjteményt, amit kerestem, mert egybe akartam megvenni novellagyűjteményeket.
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 38

Sherlock kollekció

Témanyitás by Revati on Csüt. Dec. 08, 2011 6:30 am

Az én igen szerény kollekcióm könyvekből áll, ezeken kívül a hűtőmágneseim vannak, amiket nyertem.

A könyvek:

A Sátán kutyája - Delfin könyvek sorozatból
    A dilettáns detektív - ez ugyebár lánykori nevén A Négyek jele, Mesterdetektív Kiskönyvtár, 1990
    Sherlock Holmes kalandjai - 1987-es kiadás
    Sherlock Holmes emlékiratai - 1974-es kiadás
    Sherlock Holmes visszatér - 1988-as kiadás
    Sherlock Holmes Félelem völgye és más elbeszélések - 1990-es kiadás
    Sherlock Holmes Tibetben

Az első és az utolsó könyvek kivételével a többit egyszerre sikerült fellelnem pár éve az antikvarium.hu-n, igazán barátságos áron Smile
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.

:)

Témanyitás by radix pedis diaboli on Pént. Dec. 02, 2011 9:17 pm

SherlockExtra írta:Halihó!
    ... ma egy nagy vágyam teljesült ugyanis mindig is szerettem volna egy elegáns zsebórát... szert tehettem az alábbi aranyozott-ezüstözött szépségre. Tudom nem olyan mint Sherlock Holmes zsebórája, de imádom és tetszik... a háta is szépen kidolgozott, Waltham "Vanguard" gyártmány...

Nagyon szép az órád!
    A vágyaim közt nekem is ott van egy római számlapos viktoriánus zsebóra, dupla Alberttel, de ezek ára a csillagos ég.
    Most az új pipámnak örülök, ha lesz fotó, felteszem.

Szép napot kívánok, vidám zsebóraketyegéssel:

RPD
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.

Témanyitás by Eranett on Szomb. Okt. 15, 2011 9:46 pm

Kedves SherlockExtra!
    Szép kis gyűjtemény! Azt mondod, hogy ez még nem is minden Question

Tervezem én is, hogy pár könyvet beszerezzek, figyelem az akciókat Embarassed másképp nem tehetem meg sajnos.
    Sil
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1906
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 39

Témanyitás by Sil on Szomb. Okt. 15, 2011 10:56 am

SherlockExtra írta:Ahogy időtök meg kedvetek engedi kérlem szépen írjátok meg kinek milyen értékek képezik a Sherlock Holmes illetve Holmes színészekkel kapcsolatos kollekcióját. Lehet képet is küldeni - majd valahogy megoldjuk a feltételt.
    Biztos mutattam már, ezek voltak kollekcióm első darabjai:

Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.

Témanyitás by Eranett on Szer. Okt. 12, 2011 6:54 am

radix pedis diaboli írta:Hi, Baker Street!

A linkre kattintva Hugom friss, saját képei a londoni Sherlock Holmes Museum-ból:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.283289935028151.74057.100000414409635&type=1

Ez nem semmi! Az ember tényleg azt hiszi, hogy nem csak egy kitalált személy volt Very Happy
    Sil
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1906
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 39

Témanyitás by Sil on Szer. Okt. 12, 2011 5:58 am

radix pedis diaboli írta:A linkre kattintva Hugom friss, saját képei a londoni Sherlock Holmes Museum-ból:
    Nem nyilvános a galériája, így sajnos nem láthatom (nem vagyok fent Facebook-on). Sad
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

SH Museum, London 2011. szeptember-október

Témanyitás by radix pedis diaboli on Szer. Okt. 12, 2011 2:33 am

Hi, Baker Street!

A linkre kattintva Hugom friss, saját képei a londoni Sherlock Holmes Museum-ból:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.283289935028151.74057.100000414409635&type=1
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 29

Témanyitás by dancingman88 on Vas. Aug. 28, 2011 10:27 pm

Ne legyél negatív:) egyszer tuti eljutsz majd a múzeumba:) nem is olyan drága a jegy londonba:P Razz
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

pontosított kérdés a zsebórával kapcsolatban

Témanyitás by radix pedis diaboli on Hétf. Aug. 22, 2011 1:14 am

Szóval... a pontos kérdésem az lenne, hogy Jeremy Brett Holmes- ként milyen zsebórát visel?

Az óra arany, ugye? (aranyozott, vagy brass)

A számlapon arab vagy római számok vannak-e?

Köszönöm!

P.S. : nem tudok beilleszteni macskakörömmel, valamit bénázok...
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Kérdések a Homes Múzeumban kapható tárgyakról

Témanyitás by radix pedis diaboli on Hétf. Aug. 22, 2011 12:33 am

Kedves Fan Főnökök!

Ti már biztos jártatok a londoni Holmes Múzeumban, ezért szeretném megkérdezni, hogy szemügyre vette-e Valaki a shopban kapható zsebórát?

Olcsónak tűnik, csak 25 font. Nem valami gagyi?

Néztem rengeteg oldalt, de a viktoriánus fedeles zsebórák egy vagyonba kerülnek ( és még nem is Philip Patek- ek ), ilyeneket nem tudok venni.

De a hugom Londonban él, nemsokára hazalátogat, ha azt mondjátok jó az az óra, akkor hozatnék vele egyet.

Jól látom, hogy Holmes órája arany és az óralánc másik felén egy iránytűt hord?

Hiába kerestem képeket azt nem látom sehol, hogy az óralapon arab vagy római számok vannk-e.

Ha Valaki tudja és megírná, nagyon megköszönném.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 29

Témanyitás by dancingman88 on Kedd Júl. 05, 2011 1:01 am

Épp rendezgettem a dolgaimat a fiókomba mikor is találtam egy fénykép albumot, és benne az 6 évvel ezelőtti londoni kiruccanásom képei, természetesen a legtöbbet a SH múzeumban lőttem el, van közös képem a viasz Moriartyval és a jó öreg Watsonnal is tudtam váltani pár szót, egy szimpatikus bácsi képében Smile a mai napig az egyik legkellemesebb emlékem Razz
    3113391

Hozzászólások száma : 23
    Csatlakozás dátuma : 2011. May. 05.
    Kor : 42

Témanyitás by 3113391 on Szomb. Május 14, 2011 9:08 pm

Nem tudom mennyiben tartozik ide, de nekem fontos. Nemrég költöztem össze a párommal és a nagy rendezkedésnél találtam nála egy londoni piros buszt, matchbox szerű, de elég nagy. Egy ismerőse járt Londonban, tőle kapta. Ami a lényeg, a busz elején a száma és az útvonal: 88 és Clapham Common! 8. hó 8-án születtem a másikat nem kell magyarázni. Lenyúltam a busz tulajdonjogát.

Sponsored content

Témanyitás by Sponsored content

Pontos idő: Kedd Nov. 21, 2017 2:46 am