Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+9
Gyöngyvér
Eranett
dancingman88
csenge86
Csimpolya
Revati
esztertoth13
stacy
Admin
13 posters

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by esztertoth13 Pént. Feb. 08, 2013 7:01 am

    A japánok nagyon ötletesek. Smile Mármint, miből nincs manga? Very Happy
    Ifj.Rákoczi
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 141
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jul. 27.
    Kor : 23
    Tartózkodási hely : Kisvarsány

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Ifj.Rákoczi Pént. Feb. 08, 2013 6:49 am

    Sil írta:Egy újabb mangafeldolgozás, Sherlock Bones-ról vagy más néven Sherdockról, aki egy beszélő kutya... Suspect
    http://www.animenewsnetwork.co.uk/news/2013-02-04/kodansha-usa-adds-sherlock-bones/tanteiken-sherdock-manga
    Ez. . .Ez most halál komoly? Melyik észlény találhatta ki?
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by EdinaHolmes Szer. Feb. 06, 2013 3:57 am

    Úgy néz ki, mintha szuka lenne. Very Happy
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Sil Hétf. Feb. 04, 2013 11:46 am

    Egy újabb mangafeldolgozás, Sherlock Bones-ról vagy más néven Sherdockról, aki egy beszélő kutya... Suspect
    http://www.animenewsnetwork.co.uk/news/2013-02-04/kodansha-usa-adds-sherlock-bones/tanteiken-sherdock-manga
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Gyöngyvér Csüt. Márc. 15, 2012 9:55 pm

    esztertoth13 írta:
    Hát, igen Smile Nekem ez tetszett: "Soha ne hidd el, amit egy zsaru mondd." Talán pontatlan idézet, ezért elnézést.
    Aztán nevettem, mikor azt mondta, hogy a feleségével megy tekézni. Ha jól emlékszek.

    Jól emlékszel. De a kedvenc részem az amikor leleplezi a szuperinteligens gyilkost. Nem tudom mi volt a címe, de nagyon érdekes volt. Annnyit nevettem rajta. És különben tudtátok, hogy könyvben is fellelhetők részek? Kettőről bizton tudok, mert már kiolvastam őket. Könyvtárból vettem ki. AZ egyik címe: Az FBI árnyékában, a másiknak meg: Maffiagyilkosság. Ha jól tudom.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Márc. 15, 2012 11:51 am

    Gyöngyvér írta:de azért a zárómondat vitte a prímet.

    Hát, igen Smile Nekem ez tetszett: "Soha ne hidd el, amit egy zsaru mondd." Talán pontatlan idézet, ezért elnézést.

    Aztán nevettem, mikor azt mondta, hogy a feleségével megy tekézni. Ha jól emlékszek.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Márc. 15, 2012 11:47 am

    Ryennin írta:Ez teljesen más téma,de Eszterrel beszéltük a Death Note-os dolgot...Szerintem, és ahogy látom Eszter is egyet ért, elég sok párhuzam felfedezhető a két mű között....Eszter egy csomó mindent megvilágított, ami nekem fel se tűnt....De biztos vagyok benne, hogy L karakterének megalkotásakot befolyásolta a japánokat Sherlock karaktere....Benny Holmes-sal meg aztán végképp sok a hasnolóság.Very Happy De a Moriarty-Light dolog is nagyon elgondolkoztató, ami ugyan az én fejemből pattant ki, de Eszter vezetett el oda.Very Happy

    Egyet ért Smile Tuti hatással volt a készítőkre valahogy Holmes karaktere. Sherlockot később láttam, és akkoriban Holmes-t se néztem annyira, ezért sem tűnt fel, most viszont már látom a hasonlóságokat... (És már L sem olyan furcsa, sőt, ha választanom kéne, őt inkább vele találkoznék. Udvariasabb, kevesebbszer olyan szókimondó, mint Sherlock néha, amivel megbánt embereket. De azért bírom, ő ilyen.)
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Ryennin Csüt. Márc. 15, 2012 11:37 am

    Ez teljesen más téma,de Eszterrel beszéltük a Death Note-os dolgot...Szerintem, és ahogy látom Eszter is egyet ért, elég sok párhuzam felfedezhető a két mű között....Eszter egy csomó mindent megvilágított, ami nekem fel se tűnt....De biztos vagyok benne, hogy L karakterének megalkotásakot befolyásolta a japánokat Sherlock karaktere....Benny Holmes-sal meg aztán végképp sok a hasnolóság.Very Happy De a Moriarty-Light dolog is nagyon elgondolkoztató, ami ugyan az én fejemből pattant ki, de Eszter vezetett el oda.Very Happy
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Gyöngyvér Csüt. Márc. 15, 2012 11:31 am

    Én is láttam, ezt a részt. Biztos, nem lehetett neki könnyű. de azért a zárómondat vitte a prímet.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Márc. 15, 2012 11:27 am

    Hát ja, egyet értek. Ő is zseni. Nem olyan feltűnő zseni, mint Sherlock, sőt a legtöbben ki se néznék belőle mit tud. Mégis, mindenféle modern eszköz nélkül mindig elkapja a gyilkost. Én bírom Smile

    És Sherlockhoz hasonlóan, néha maga is elnéző, ha úgy hozza a sors. (Úgy értem, Holmes is maga dönt néha a gyilkos sorsáról, bár itt ez nem gyakori.) Ma láttam egy részt, ott a gyilkos az anya és a lánya volt. És a lányt nem tartóztatta le. Pedig tudta.
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Gyöngyvér Csüt. Márc. 15, 2012 11:15 am

    És Coulombóval mi lesz?
    Abban nem vagyok biztos, hogy az ő figurájához köze lett volna Sherlocknak, de szerintem ő is zseniális a maga nemében. Főleg mikor az őrületbe kergeti a bűnösöket a "jaj, még egy kérdés" ajtóból visszafordulós játékával. Nagyon nagy figura.Kár, hogy peter Falk is meghalt. Isten nyugosztalja.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Revati Csüt. Feb. 02, 2012 7:59 am

    Gondoltam, felveszem a saját magam által indított téma fonalát, mert ahogy látom, nézegetik a látogatók a témát, csak hozzászólás nem érkezik... Smile Szóval megint az Esküdt ellenségek: Bűnös szándék c. sorozatról írnék pár dolgot, hátha meghozom hozzá néhány olvasó kedvét. November óta megnéztem az első két évadot, meg amit teljes egészében láttam, az az utolsó, a tizedik, bár ez mindössze nyolc részből áll. A közbeeső évadokból sok hiányosságom van még, de igyekszem pótolni, mert nagyon berántott a sorozat. I love you És amióta olvastam azt a bizonyos interjút, amit említettem is, tényleg más, mondhatni Holmes-ra fókuszáló szemmel figyelem a nyomozásokat. A Doyle-novellákból tudjuk, milyen jó Sherlock szaglása, és jó néhány eset van, amelyekben Goren nyomozó is úgy jut előrébb, hogy használja a szimatát. Ezen felül hihetetlen tudásmennyiséggel rendelkezik - a Gyilkos elmék egyik karakteréhez, Spencer Reid-hez hasonlóan -,kiváló megfigyelő és járatos a pszichológiában is.

    Jó, most már befejezem, lehet kövezni... Razz Komolyra fordítva a szót, szerintem megéri belenézni a sorozatba, annak ellenére, hogy néha igen durva ügyeik vannak a nyomozóknak.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Revati Pént. Nov. 11, 2011 3:18 am

    Nemrég olvastam egy interjút, amelyben Vincent D'Onofrio Sherlock Holmes-hoz hasonlítja Goren nyomozót, akit az Esküdt ellenségek: Bűnös szándék című sorozatban alakít.Ugyan csak tavaly kezdtem el nézni a sorozatot, de nagyon megtetszett, és van abban valami, amit a színész mond. Goren sok dolgot észrevesz, amit a többiek nem, és nagyon jól logikázza ki a dolgokat. Nagyon bírom Vincent alakítását, szerintem fantasztikus kisugárzása van, még akkor is, ha nem tipikus férfiszépség.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Nov. 03, 2011 1:44 am

    Eranett írta:Lehet, hogy ezt már itt beszéltétek, akkor bocsi, én most jutottam idáig, hogy leírjam, és kimondjam, hogy a két kedvenc karakterem nem vitás! Smile

    Nekem is. Smile

    És ezt hiszem, erről még nem volt szó, de valóban, a nagy hasonlóság köztük az, hogy mindkettő tudni akarja a választ, bármi áron. House már az első részben kifejti, hogy őt a betegség érdekli, nem a beteg. Ő és Wilson együtt pedig nagyon jók Very Happy Ahogy egymást ugratják például.
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Eranett Csüt. Nov. 03, 2011 1:13 am

    Azt eddig is tudtuk, hogy House karaktere nagyon sokban hasonlít S.H.-hoz, de most amikor néztem a legutóbbi (párszor már ismételt, általam is többször látott) radix pedish diaboli! részt, megint előjött, amikor House is kipróbálta a migrén elleni szert, vagy amikor más vércsoportú vért adatott be magának stb. És ugye erre a magyarázat: "Nekem tudnom kell a választ!"

    Lehet, hogy ezt már itt beszéltétek, akkor bocsi, én most jutottam idáig, hogy leírjam, és kimondjam, hogy a két kedvenc karakterem nem vitás! Smile
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Aug. 07, 2011 2:16 am

    a művész nagyon ott van, tetszik nagyon Very Happy
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Aug. 07, 2011 1:56 am

    Én is, hiszen nyoma sincs benne Holmes udvariasságának, nem egy kedves ember, de ezért bírjuk. Viszont ez a kép nagyon tetszik!
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Aug. 07, 2011 1:04 am

    érdekes elképzelés de house az a house nehezen tudnám elképzelni egy Holmes filmben Very Happy
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Sherlock Holmes és Doktor House

    Témanyitás by Admin Pént. Aug. 05, 2011 4:01 am

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Wilson-and-House-as-Watson-and-Holmes-D-house-and-wilson-friendship-2549835-500-405

    "Olykor egy kép többet mond ezer Holmes-nál"

    - egy kínai közmondás "nyomán"
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by dancingman88 Csüt. Júl. 07, 2011 4:39 am

    épp most futottam bele egy rajzfilmbe, detective conan Very Happy róla meg is feledkeztem hát ez a srác nagy sherlock holmes rajongó és kicsit hasonlít is rá a jelleme Razz
    csenge86
    csenge86


    Hozzászólások száma : 38
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jun. 27.

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by csenge86 Csüt. Jún. 30, 2011 4:33 am

    A CSI:Miami-ban meg David Caruso-t nem szeretem, hiába klassz a szinkronhangja.

    Én sem.Viszont a Michael Hayes-ban nagyon jó volt.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Jún. 29, 2011 10:06 am

    csenge86 írta:.Monkot csak szeretni lehet I love you

    Ahogy mondod. Bár nem nagyon tudnék elviselni ennyi fóbiát. Ahogy a Wilsont játszó színész nyilatkozta: "Nem lennék House barátja az életben" Én pedig nem tudnék elviselni egy Monk féle embert. Nem tűrném olyan jól, mint Natalie. De a sorozatot azt néztem.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Revati Szer. Jún. 29, 2011 7:45 am

    Hujber Feri mint YB magyar hangja? De jó, hogy ilyen verzióval eddig nem találkoztam! Az általam látott részekben Kőszegi Ákos Murdoch hangja, ami illik is hozzá, Hujber Ferinél mindenképpen jobban. Mindamellett szerény véleményem szerint túladagolás van Kőszegi-szinkronból. Tetszik a hangja, csak kicsit fura, hogy majdnem minden sorozatban ott van, a reklámokról nem is beszélve. A CSI:Miami-ban meg David Caruso-t nem szeretem, hiába klassz a szinkronhangja.

    A Monk kimaradt az életemből, igaz, nem túl sok sorozat van, amit nézek.
    csenge86
    csenge86


    Hozzászólások száma : 38
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jun. 27.

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by csenge86 Szer. Jún. 29, 2011 6:01 am

    A Murdoch nyomozót imádom,de csak a filmsorozatot Peter Outerbridge-el.Ott volt idő kibontani a történetet,és illet is hozzá a karakter,míg a sorozat amolyan tessék lássék.Yannick Bisson túl nőies,még a szinkronhangja is idegesít (bocs Hujber Feri).Nálunk két szinkronnal vetítik.Az első amit a Story Tv-én leadtak jobban illet hozzá.Monkot csak szeretni lehet I love you
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Revati Pént. Jún. 24, 2011 8:38 am

    Kedves SherlockExtra!

    Az "új" Murdoch szerintem túlságosan jóképű és tökéletes. Valahogy nagyon más, mint a környezete, nekem nem igazán hiteles. Ezekből a részekből csak párat láttam, kissé összecsapottnak tartom őket. A kétórás epizódokban volt idő rendesen kidolgozni mindent, jó volt a tempó, itt meg szinte rohamléptekben megy minden és hipp-hopp, meg is van a tettes. Szóval Bisson nem említhető egy lapon Outerbridge-dzsel.Sajnos!!!


    Még valami: említed Baskerville-i Vilmost A rózsa nevé-ből. Kedvenc könyveim egyike, már többször olvastam és soha nem unom meg.A filmváltozata gyengébb volt, de ez majdnem minden feldolgozásnál így van.

    Ajánlott tartalom


    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Ápr. 18, 2024 4:26 pm