Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

Conan Doyle élete

Share
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 959
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.

Re: Conan Doyle élete

Témanyitás by esztertoth13 on Szomb. Szept. 03, 2011 2:09 am

dancingman88 írta:Ekkora egetverő baromságot

Egyetértek. Doyle bizonyára nem akarta megsérteni őket, csak egy jó történetet írt. Az is igaz, hogy a történetben nem éppen a legszebb oldalát ábrázolják a vallásnak, és nem tudom, hogy van mostanában, de ha így volt, miért tagadni?
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 30

Témanyitás by dancingman88 on Szomb. Szept. 03, 2011 1:13 am

Ekkora egetverő baromságot... nem baj sok a túl vallásos ember.
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Csüt. Szept. 01, 2011 9:04 pm

SherlockExtra írta:Sziasztok! Hát, nem szólok semmit...

Mit lehetne mondani? Ilyesfajta (vallási) okok miatt valahol a Micimackót tiltották be.
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Vas. Aug. 14, 2011 3:36 am

Szerintem is nagyon jó. Egyesek képesek átlag programokkal olyan rajzokat készíteni, amit az ember biztos nem nézne ki Paint-ből, vagy Excellből.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Vas. Júl. 24, 2011 5:20 am

Látod ilyenek az igazi barátok:D:D
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Vas. Júl. 24, 2011 3:57 am

Egy nagyon türelmes Watson. Smile Nem tudom, milyen helyzet lenne az, mikor Watson azt mondaná Holmes egy fura akciójára, hogy oké, elég. Végeztem. És otthagyná. Nagyon messzire kéne mennie. Igaz, Holmes is került már nagyon közel a határhoz az Ördög patájában, mikor tesztelni akarta a méreg hatását. Ez aztán a megszállottság.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Vas. Júl. 24, 2011 3:35 am

wilson az egy watson ha nagyon egyszerűen fogalmazunk:D
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Vas. Júl. 24, 2011 1:57 am

Igen, és mikor Wilson ott akarja hagyni, az se semmi, és az, hogy House már gyerek korában kiderítette, hogy az apja nem is az apja. Hogy az anyja megcsalta a férjét, vagy mi. Wilson maga is egy fura fickó. Smile
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Vas. Júl. 24, 2011 1:33 am

a kettőjük párbeszédeit nagyon szeretem , mindig van benne valami mélység:D
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szomb. Júl. 23, 2011 10:51 am

Én a Wilsonos étkezéseket bírom, mikor kikapja a kezéből a csipszet, vagy elveszi a sültkrumpliját, és mikor egy lakásban élnek, szándékosan megeszi azt az ételt, amire a Wilson ráírta, hogy ne egye meg, mert az az övé.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Szomb. Júl. 23, 2011 8:35 am

az én kedvencem mikor Foremannel az ebédlőben ülnek és elemzi a konyhás nénit.. és vasolja hogy inkább hagyja azt a szendvicset amit éppen eszik Very Happy:D
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szomb. Júl. 23, 2011 5:18 am

Én is szeretek megfigyelni, de következtetni már nem próbálok, mert ha igen, akkor legtöbbször tévedek, valamiben biztos. A következtetésről House jut eszembe. Az egyik részben a reptéren ülnek, várnak, és House meg körbenéz, és több betegséget állapít meg, pusztán abból, hogy megfigyeli az embereket.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Szomb. Júl. 23, 2011 4:33 am

hát sajnos ez így van.. mikor kicsi voltam a suliban gyakran próbáltam megfigyelni az osztálytársakat, néha sikerült ráhibáznom, de legtöbbször mellé lőttem mikor következtettem:D
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szomb. Júl. 23, 2011 3:46 am

Rengeteg gyakorlás kell hozzá, az biztos, és elhivatottság. Hiszen nem mindenki tudja, hány fok lépcső vezet az emeletre, és a legtöbben elsiklanak olyan dolgok felett, mint a krétapor a hüvelykujjon, vagy a sárfoltok. Olyan apróságok ezek, és olyan rövid idő alatt figyel meg Holmes annyi mindent, hogy az hihetetlen.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Szomb. Júl. 23, 2011 2:08 am

és a az ember kicsit oda figyel maga is nagyon jó megfigyelő képességre tehet szert. Emlékszem régen volt az aktívban egy riport a Sherlock Holmes múzeumról, és a riporter úgy fejezte be a gondolatot hogy "ismerte a különböző szivarok, sarak fajtáit, kora legnagyobb nyomozója volt, viszont a modern korban Holmes-nak már több nehézséggel kéne megbirkóznia." Mindig ez jut eszembe mikor nézem a Sherlockot:D:D
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Pént. Júl. 22, 2011 8:04 am

A kora bűnesetek, igen. Smile Sok "mintát" lát, ismert már elkövetett bűntényeket, és veszi a fáradságot a részletek megfigyelésére. Tudjuk, hogy nem egyszer apróságok segítették egy briliáns megoldáshoz, mint a Hat Napóleonban, ő követte a szobrokat, a gyártástól a műhelyig. Lestrade nem foglakozott a szobrokkal, és egész már teóriát állított fel.

Ezért szeretem a Sherlockot, mert ezt a nagyszerű elmét a modern korban ábrázolja, megmutatja, mire lenne képes Holmes, ha most élne. Hát, sok mindenre Smile Még most is mindenkit lenyűgöz. Pedig olyan egyszerűnek tűnnek a megállapításai, ha az ember belegondol. Mégis, senki se gondol rá, míg Holmes el nem magyarázza.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Pént. Júl. 22, 2011 7:54 am

pontosan:D meg ismeri a különböző mérgeket és kora összes bűntényét:D rideg logikája egyszerűen lennyűgyőzőVery Happy
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Pént. Júl. 22, 2011 7:49 am

Erről esett szó rokoni körökben nemrég Smile Gondolok itt arra, hogy ma már egy olyan feladat elvégzésére, ahová régen 10 ember kellett, elég egy, mert hát feltalálták a számítógépet. Olvastam olyat is, hogy egy ember interneten keresztül irányított egy robotkezet a gondolataival. A technika megkönnyíti az életet, és a nyomozást is. Valóban, Holmes kora helyszínelője. Smile És ő a tudását is így gyűjti. Az agy számára egy szoba, és felesleges dolgokat nem halmoz fel. Azt tanulja meg, ami a munkájához szükséges, de abban profi. Több szivarhamut tud megkülönböztetni, meg tudja mondai az ember lépéstávolságából a magasságát, stb. Lehet hogy nem érdekli, hogy a Nap körül keringünk, de ahogy mondta, ez az ő munkája szempontjából lényegtelen.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Pént. Júl. 22, 2011 7:38 am

az biztos hogy Holmes önmagában volt egy egész helyszínelő brigád és akkoriban tényleg az ember a saját ösztönére kellet hallgasson, ma pedig a gépek teszik ezt mi pedig eltunyulunk.. lettem volna magam is nyomozó abban a szép korban:)
    Sophie

Hozzászólások száma : 3
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 21.

Témanyitás by Sophie on Pént. Júl. 22, 2011 5:49 am

Igen,ezek a helyszínelős filmek mindenképpen mások,és a maguk módján érdekesek ,de ha össze kell hasonlítani a Sherlock Holmes történeteket és ezeket,nos akkor én mindenképp Holmes párti vagyok.Mert bár a helyszínelők azt mutatják,hogy mire képes a technika(és ez tényleg lenyűgöző),a Holmes történetek inkább arra világítanak rá,hogy mire képes az ember(engem ez valahogy jobban lenyűgöz).
    Ráadásul Holmes egyedülálló karaktere is rátesz erre még egy lapáttal.
    Razz
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 39

Témanyitás by Revati on Pént. Júl. 22, 2011 5:37 am

Holmes azért volt szenzációs a viktoriánus korban, mert a tudomány akkori állása mellett tényleg nagyrészt csak a saját képességeire hagyatkozhatott a nyomozások során. Viszont ahogy Doyle kimondatta saját hősével is, ő nem csodabogár, hanem tudatos tréningggel, fejlesztéssel érte el érzékeinek azt a felfokozott állapotát, ami segítette az ügyek megoldásában.

Szoktam nézni a helyszínelős sorozatokat, a CSI:Miami-t kivéve, és sokszor elgondolkozom azon, hogy a modern technika és a tudomány előrehaladása mellett az ember lassan feleslegessé válik. Kíváncsi vagyok, mennyire lennének eredményesek a mai helyszínelők, ha nekik is, mint anno Holmes-nak, a saját képességeikre kellene támaszkodniuk...
    Nekem amúgy sokkal emberközelibb és szimpatikusabb Sherlock világa - mondjuk a higiénia és az egészségügy eléggé gyerekcipőben járt még, de valahogy nem volt annyira rideg a világ, mint ma. Ma az emberek nagy része csak különböző ketyeréket használ "kapcsolatai" ápolására, sőt, egyre kevesebb az emberek közötti kapcsolat...Közlöm ezt laptop segítségével, ez így elég paradox... Razz
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Pént. Júl. 22, 2011 4:17 am

igazából kicsi korom óta érdekel engem is a deduktív képességeim fejlesztése, memória, logikai készség, pont a könyvek miatt Smile annyira jó lenne tudni Bellnek ez hogy sikerülhetett elérnie:D

Admin
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.

Témanyitás by Admin on Pént. Júl. 22, 2011 2:22 am

dancingman88 írta:Holmes-ot vagy szereti valaki vagy nem. de aki szereti az nagyon elmerül benne:)

Igen, igen ez így van. Elmerülhet az ember benne. Jó, hogy ezt más is így érzi. Wink Azt hiszem Joseph Bell doktor akiről a nyomozónkat Conan Doyle mintázta egy szerfelett különleges ember lehetett, és a Jóisten Sherlock Holmes figurájával adta meg neki a halhatatlanságot meg azt, hogy az emléke tovább éljen, hiszen Holmesban benne van Bell rendkívüli ereje. (Hiába halt meg, a fizika törvénye, hogy az energia nem vész el csak átalakul.) Bell doktor ezen a földön töltött életével meg Sherlock alakjával egyaránt hatást gyakorolt a világra. Azt hiszem annak aki felhasználja Sherlock Holmes figuráját akár könyvben, zenében, filmvásznon, színházi darabban nemcsak Conan Doyle fantasztikus írói munkásságához illik méltónak lennie, hanem egy extravagáns ember, Joseph Bell emlékéhez is.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Csüt. Júl. 21, 2011 11:18 pm

hol büszke volt, hol átkozta teremtmény. Már akkoriban tudta mit alkotott de mikor visszakövetelték a halálba taszított Holmes-t akkor ismerte meg alakja igazi erejét. Holmes-ot vagy szereti valaki vagy nem. de aki szereti az nagyon elmerül benne:)
    Sophie

Hozzászólások száma : 3
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 21.

Témanyitás by Sophie on Csüt. Júl. 21, 2011 8:00 am

Örülök,hogy egy véleményen vagyunk.Very Happy
    Arról nem is beszélve,hogy Holmes figurája Jeremy Brett alakításában brrrr...borzongatóan jó!
    Szerintem Conan Doyle is hihetetlenül büszke rá.

Ajánlott tartalom

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Pontos idő: Pént. Május 25, 2018 9:13 am