Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

HOGYAN ISMERTEM MEG HOLMES-T?

Share

rizszsizsik

Hozzászólások száma : 18
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 07.

Re: HOGYAN ISMERTEM MEG HOLMES-T?

Témanyitás by rizszsizsik on Pént. Ápr. 15, 2011 3:41 am

Kedves fórumozó Társak!

Szeretettel üdvözöllek Benneteket!
    Az utóbbi hozzászólásokat olvasva, elbizonytalanodtam kissé, hogy valóban jó topikra kattintottam-e? (Hogy ismertem meg Sherlock Holmes-t?) De felül mindvégig ezt a feliratot láttam kiírva, így megbizonyosodtam, hogy jó helyen vagyok. Sokáig nem írtam ide, mert úgy éreztem, hogy a populáris kultúra e terén (is) jócskán vannak hiányosságaim, úgy mint Star Trek stb. De mivel a topik címe önmagáért beszél, ezért gondoltam, írok néhány gondolatot.
    Egy alkalommal megvettem egy angol kiadói sorozat egyik kötetét, ami a nagy nyomozó utolsó történetét beszéli el, elnézést a kifejezésért, "gyógyangol"-ra lebutítva - azért, hogy én is megértsem.... Abban az időben, mikor még élt bennem a remény, hogy egy bizonyos szinten én is megtanulhatok angolul, vettem néhány könyvet ebből a sorozatból. Azt gondoltam, szívesebben olvasnék vmi izgalmasat, ez inspirál elsajátítani a nyelvtant.
    De igazából véletlenszerűen ismertem meg őt a TV-ből, konkrétan annak a csatornának köszönhetően, amit általában nem néztem, mivel ismereteim szerint elég sok "csepegős", érzelmes sorozatot is adnak ott, amelyeket én- bevallom - nem kultiválok. Véletlenül néztem meg a filmet Sherlock Holmes-ról, mikor épp megfázás előtt álltam, és annyira megtetszett, hogy mindjárt föl is ment a lázam 38 C fokra. Három hétig beteg voltam. De nem ez a lényeg.
    Más Holmes-filmet nem ismerek, ugyanakkor a főszereplő színész alakítása, egyénisége annyira megfogott, hogy egyszerűen nem tudnám más bőrében elképzelni ezt a nyomozót. Természetesen, elfogadom, hogy Ti igen.
    Én csak annyit írok zárszóként: örülök, hogy rátaláltam erre a honlapra.
    Sil
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 39

Témanyitás by Sil on Kedd Márc. 29, 2011 10:27 am

Mizchris írta:Cumberbitch!!! Ez óriási!!! Very Happy Ezt még nem hallottam, de igen, a lényeget fedi Smile))
    Pedig ez a legelterjedtebb megnevezés, Benedict is ismeri... Wink (Én nem szeretem annyira, a bitch az egy elég degradáló kifejezés...) De leginkább Tumblr-en és Livejournal-on használják.
    Ősszel a PBS chaten pl ezt mondta róla Ben (de Alan Carr-nál is szóba került nemrég):
    - Are you aware of your female fanbase who have dubbed themselves 'the Cumberbitches?'
    - I am! Very flattered. I have also become a verb as in I have cumberbatched the UK audience apparently. Who knows, by the end of the year I might become a swear word too! It's crazy and fun and very flattering.
    Mizchris

Hozzászólások száma : 3
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 29.
    Kor : 40

Témanyitás by Mizchris on Kedd Márc. 29, 2011 8:21 am

Horpika írta:Mizchris, a bemutatkozásod a szívem melengette! Még egy Chumberbitch! Very Happy Már ha jól írtam!

Cumberbitch!!! Ez óriási!!! Very Happy Ezt még nem hallottam, de igen, a lényeget fedi Smile))
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Kedd Márc. 29, 2011 7:29 am

Mizchris írta:Sziasztok! Nem volt még időm alaposan szétnézni a fórumon, és hiába keresgéltem, hogy hol tudnék bemutatkozni, nem találtam, úgyhogy úgy döntöttem, nincs is erre jobb hely, mint ahol elmondhatom, hogy lettem rajongó Smile
    Üdv! Jó helyen vagy, nincs külön bemutatkozós topic. Annak meg különösen örülök, hogy egy újabb Benedict-rajongóval gyarapodunk. Very Happy

Mizchris írta: innen jött a blogom, a Britsori is
    Én is rákattamtam az utóbbi időben a brit sorozatokra, úgyhogy szoktam olvasgatni a blogodat... Very Happy

Mizchris írta:Viszont fordítva...hát azt nem is gondoltam, hogy olyat lehet, mármint modern korba helyezni Holmes történeteit. És mégis! Smile Csatlakozom azon kedves fórumozó társakhoz, akiknek tetszett a Benedict Cumberbatch-féle változat. Hát az egyszerűen fenomenális!!! Olyan szinten nem hagy nyugodni az a három epizód, hogy legszívesebb hajszolnám Steven Moffat-et meg Mark Gatiss-t, hogy írjátok már a következőt? Mikor lesznek az utómunkálatok? Bemutatni mikor fogjátok? Smile Annyira de annyira brilliánsan sikerült, el nem tudom ragozni.
    Ezt most nagyon lájkolom. Én is csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni. Razz Moffat-et meg Gatiss-t meg lehet ám zaklatni, fent vannak Twitteren.

Mizchris írta:Pedig lehetett volna csúnya bukás, hát mégis, modern változatban Holmes, micsoda szentségtörés. Pedig nem. Holmes örökérvényű karaktere legyőzi a történelmi idő korlátait és győzedelmeskedik a tévé csillogó-villogó, helyszínelőkkel tarkított világában (meg szép nézettségi indexet hozott a BBC-nek).
    Nem tudom már, melyik újság csinálta azt, hogy a bemutató előtt végig fanyalogtak (hogy miért kell még egy bőrt lehúzni a franchise-ról, pláne modernizálni, meg hogy a BBC kidobott az ablakon 800 ezer fontot az adófizetők pénzéből a be nem mutatott pilot epizóddal), és aztán olyan szinten átmentek a másik végletbe, hogy a bemutató utáni első cikket bocsánatkéréssel kezdték, hogy tévedtek, és ez mégis mennyire zseniális. Wink

Mizchris írta:Data=életem egyik legszebb élménye, karakter tekintetében a legszínesebb, még érzelmektől mentesen is! Smile
    Nekem is Data az abszolút kedvencem az egész Star Trekből (bár az első "szerelem" Spock volt). Very Happy

Mizchris írta:Benedict=egy
    barátnőm, akit szintén rászoktattam Cumberbatch-re azt mondta, hogy
    sápadt angyal, annak a határán, hogy belébújjon az ördög Smile
    Ez egy nagyon találó leírás. Smile
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 43

Témanyitás by Horpika on Kedd Márc. 29, 2011 7:23 am

Mizchris, a bemutatkozásod a szívem melengette! Még egy Cumberbitch! Very Happy Már ha jól írtam!

A hozzászólást Horpika összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 29, 2011 8:51 am-kor.
    Mizchris

Témanyitás by Mizchris on Kedd Márc. 29, 2011 6:38 am

Horpika írta:A Sil által emlegetett Trek részeket is szerettem, főleg Data miatt, no meg persze Moriarty ott (is) elég érdekesre sikeredett. Majd évekig nem néztem, nem olvastam Holmest. Aztán jött Benedict nemrég, mit jött, berobbant - Bár először az Amazing Graceban láttam, de a Sherlock hamar jött ezután, és most visszanézem a Brettes filmeket, olvasom a könyveket, és rájövök, hogy ezt nem lehet megunni.
    Annak idején is - és persze ma is - a levezetések fogtak meg, illetve nagyon szeretem az olyan részeit is, mikor álöltözetbe bújik.
    Jelenleg próbálom megszerezni az összes könyvet - gyatra az angolom, de ez nem fog risztani az eredetik elolvasásától sem, majd legfeljebb szótárazok. És várom az őszt! tongue

Data=életem egyik legszebb élménye, karakter tekintetében a legszínesebb, még érzelmektől mentesen is! Smile

Benedict=egy barátnőm, akit szintén rászoktattam Cumberbatch-re azt mondta, hogy sápadt angyal, annak a határán, hogy belébújjon az ördög Smile Én teljesen odavagyok a sorozatért, igazán jó lett, várom a következő évadot.

Gyatra angol: ugyan már, pár fejezet után hozzászoksz a nyelvezethez és nem kell annyit szótáraznod, nagyon fogod eredetiben szeretni Smile
    Mizchris

Történet meg bemutatkozás

Témanyitás by Mizchris on Kedd Márc. 29, 2011 6:32 am

Sziasztok! Nem volt még időm alaposan szétnézni a fórumon, és hiába keresgéltem, hogy hol tudnék bemutatkozni, nem találtam, úgyhogy úgy döntöttem, nincs is erre jobb hely, mint ahol elmondhatom, hogy lettem rajongó Smile
    Bea vagyok, a Mizchris becenév alatt már egészen rég utazom a virtuális világban, szerintem már így is maradok. Smile Az én Sherlock-történetem 12 éves koromban kezdődött, amikor hirtelen olyan nagy étvággyal kezdtem olvasni, hogy drága, megboldogult édesapám nem bírta az intellektuális táplálásomat korosztályomnak való könyvekkel, így elkezdett a saját polcáról válogatni és leemelte Sherlock Holmes-t, mondván, na, ezzel elleszel egy darabig. Valóban elvoltam vele, de sokadik újraolvasás után édesapám sem tudott mit csinálni velem, befizetett a gyerekkönyvtárba, ott szabadon garázdálkodhattam Smile Persze, a Sherlock-világ nem hagyott nyugodni és a könyvek után megkerestem a filmes, sorozatos feldolgozásokat. Belefutottam egy számomra nem túl érdekesbe is, az könnyen felejthető volt, viszont aztán korosztályosan elkerülhetetlen volt, hogy megnézzem az Ifjú Sherlock Holmes-t (akkoriban úgyis bele voltam esve Nicholas Rowe-ba, aki a Csodálatos Mr Hickey nevezetű leginkább tinisorozatban játszott egy kisebb szerepet és voilá, boldog is voltam. Az csöppet sem zavart, hogy a történetnek abszolút semmi köze a kánonhoz, onnantól szerintem már mindent megnéztem, aminek a címében benne volt a Sherlock, Holmes, Dr Watson, Baker street szavak Smile És aztán jött a Jeremy Brett-féle sorozat és szerintem az volt az áttörés: teljesen beleszerettem ebbe a szabálytalan, provokatív, kicsit spleen-es, nagyon zseniális karakterbe, amit JB megalkotott.
    Így aztán szüntelenül követtem a Sherlock-feldolgozásokat (ami azért sem esett nehezemre, mert a film és sorozatnézés a hobbimmá vált, innen jött a blogom, a Britsori is) és voltak még gyöngyszemek, amikre rábukkantam útközben Smile A Rupert Everett-féle tévéfilm kicsit túl mély volt, végig azt éreztem, hogy olyan, mintha egy dívát látnék magam előtt, csak férfiben, de azért láttam kétszer, nem mondom, hogy nézhetetlen. Robert Downey Jr iránti tiszteletem régi keletű, kedvelem, szeretem, mindenben megnézem, de a vele készült filmet félig láttam csak...hát nem tetszett. Pedig lehetett volna zseniális, de nekem valahogy sosem jön be, ha a kosztümösbe akarják csempészni a modernt. Viszont fordítva...hát azt nem is gondoltam, hogy olyat lehet, mármint modern korba helyezni Holmes történeteit. És mégis! Smile Csatlakozom azon kedves fórumozó társakhoz, akiknek tetszett a Benedict Cumberbatch-féle változat. Hát az egyszerűen fenomenális!!! Olyan szinten nem hagy nyugodni az a három epizód, hogy legszívesebb hajszolnám Steven Moffat-et meg Mark Gatiss-t, hogy írjátok már a következőt? Mikor lesznek az utómunkálatok? Bemutatni mikor fogjátok? Smile Annyira de annyira brilliánsan sikerült, el nem tudom ragozni. Pedig lehetett volna csúnya bukás, hát mégis, modern változatban Holmes, micsoda szentségtörés. Pedig nem. Holmes örökérvényű karaktere legyőzi a történelmi idő korlátait és győzedelmeskedik a tévé csillogó-villogó, helyszínelőkkel tarkított világában (meg szép nézettségi indexet hozott a BBC-nek). Hát ez vagyok én rajongói szempontból, amúgy meg egy nem túl öreg angoltanárnéni Smile
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.

Témanyitás by Revati on Vas. Márc. 27, 2011 10:07 pm

Az első Holmes történet, amit olvastam, A sátán kutyája volt. Utána láttam részeket a Brett-féle sorozatból, amik tetszettek, de 12-13 éves lévén, még nem igazán fogtam fel, milyen remekművekkel állok szemben. Ahogy telt az idő, néha-néha olvastam Sherlock sztorikat, de a nagy áttörés 2008-ban volt. Akkor jöttem rá, hogy amit Jeremy Sherlock-ként alkotott, az nagyszerű és utánozhatatlan. Végignéztem a sorozatot eredeti nyelven, újraolvastam a könyveket, legutóbb pedig a Story TV-n követtem a részeket.
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 959
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.

Témanyitás by esztertoth13 on Vas. Márc. 13, 2011 7:02 am

A Trek részek, igen. Azokat én is nagyon bírtam, főleg az elejét, mikor Data úgy kezdett viselkedni mint Holmes.
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 43

Témanyitás by Horpika on Vas. Márc. 13, 2011 3:50 am

Nos, én másodvirágzásnál tartok már. Jeremy Brettel kezdődött a szerelem, és ennek hatására kezdtem a könyveket olvasgatni. A Pettyes pánt volt az egyik kedvencem. A Sil által emlegetett Trek részeket is szerettem, főleg Data miatt, no meg persze Moriarty ott (is) elég érdekesre sikeredett. Majd évekig nem néztem, nem olvastam Holmest. Aztán jött Benedict nemrég, mit jött, berobbant - Bár először az Amazing Graceban láttam, de a Sherlock hamar jött ezután, és most visszanézem a Brettes filmeket, olvasom a könyveket, és rájövök, hogy ezt nem lehet megunni.
    Annak idején is - és persze ma is - a levezetések fogtak meg, illetve nagyon szeretem az olyan részeit is, mikor álöltözetbe bújik.
    Jelenleg próbálom megszerezni az összes könyvet - gyatra az angolom, de ez nem fog risztani az eredetik elolvasásától sem, majd legfeljebb szótárazok. És várom az őszt! tongue
    Sil
    Admin
    Admin

Témanyitás by Sil on Vas. Jan. 16, 2011 8:21 am

Mint popkulturális ikont, valamilyen szinten tulajdonképp mindig is ismertem Sherlock Holmes-t. Emlékszem pl, hogy gyerekkoromban az egyik kedvenc számítógépes játékom egy Sherlock nevű logikai játék volt (egy 6 oszlopból álló pályán kellett a megadott logikai összefüggések - pl a sárga ház balra van az S betűtől - alapján kikövetkeztetni az elemek helyes sorrendjét). Sok filmben is utalnak Holmes alakjára (pl a Star Trekben Data is többször játszik detektívesdit a holofedélzeten), és az összes detektív közül is mindig ő volt a kedvencem. Olvastam könyveket is, pl a Sátán kutyáját, meg az erősen félrefordított című Bíborvörös dolgozószobát (ez meg is volt nekem, amíg el nem ajándékoztam egy Jeremy Brett-rajongó ismerősömnek, akinek ez a kötet még hiányzott a gyűjteményéből). A filmes feldolgozások viszont nagyon sokáig nem tudtak megfogni. Aztán 2009-ben láttam a Guy Ritchie-féle mozifilmet, és eleinte tetszett is, de csak mint akciófilm, mert szórakoztató volt ugyan, de RDJ rendkívül hiteltelen ebben a szerepben. És eljött 2010 júliusa, amikoris egy csapásra meghódította a brit közönséget a BBC új, modernizált verziója, a Sherlock. A kritikák hatására én is letöltöttem és megnéztem, és már az első 10 percben a rajongója lettem (nemcsak a sorozatnak, hanem Benedict Cumberbatch-nek is). Megvettem a DVD-t és beszereztem a könyveket is (tulajdonképpen egy egykötetes verziót, amiben minden benne van), de mivel magyarul elég rendszertelenül jelentek meg, és nem is minden hozzáférhető (pláne az eredeti illusztrációkkal), ezért eredeti nyelven. Most nézem a Granada sorozatot is a tévében, és ez is tetszik.
    stacy

Hozzászólások száma : 20
    Csatlakozás dátuma : 2010. Dec. 27.
    Kor : 27

Témanyitás by stacy on Pént. Jan. 07, 2011 9:45 am

mi nekünk középsuliban 9.be tananyag volt a krimi, és Sherlock Holmest néztünk rá példának. másnapra elkértem az összes SVCD-t ami meg volt belőle oszt.társamnak annyira megtetszett. Persze mikor 2-3 éve megjelentek DVD-n megvettem eredetibe is azokat amik megvoltak már másolva is xD
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szer. Jan. 05, 2011 4:18 am

Én úgy is megnézném ezerszer is, valami érdekes mindig feltűnik. A "sosem unom meg" kategóriába tartozik, örök kedvenc.
    Vendég
    Vendég

SHERLOCK

Témanyitás by Vendég on Kedd Jan. 04, 2011 8:26 am

Kedves Eszti!

Bizony nincs is jobb, mint családdal vagy ismerősökkel nézni Jeremy Brett Sherlock kalandjait.

Smile Talán majd egyszer sokan leszünk és alkalmunk nyílik rajongói napok megszervezésével összejönni és nemcsak csevegni Holmes-ról, hanem közösen tv-zni is.
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Kedd Jan. 04, 2011 8:03 am

Sziasztok!

A mamámék nézték a Jeremy Brett féle Holmes-t, én is néztem néha, és megtetszett. Aztán, később, mikor megjelent újra DVD-n, megvettem. Meg is néztem őket, mikor a tv-ben ismételték, rohantam haza, hogy láthassam. Aztán egy másik rajongó kölcsönadta egy könyvét, egy Holmes gyűjteményt, a novellákkal és két regénnyel. Így már el is olvashattam, és láthattam, milyen remekül átvették! A feldolgozás szuper lett!
    JSniki

Hozzászólások száma : 1
    Csatlakozás dátuma : 2010. Dec. 27.

Témanyitás by JSniki on Kedd Jan. 04, 2011 4:43 am

Üdv GonoszKirálynő!

Örülök, hogy csatlakoztál hozzánk és köszönjük a részletes beszámolót. Kezdetben én is David Suchet Poirot-ját néztem, de aztán láttam Jeremy Brett Holmes-át és ő lett a kedvencem. Smile

Reméljük idővel egyre többen leszünk majd.
    Vendég
    Vendég

Sherlock Holmes

Témanyitás by Vendég on Hétf. Jan. 03, 2011 11:04 pm

Sziasztok!

Az én történetem régen kezdődik. Sok-sok évvel ezelőtt - megboldogult tini koromban - egy klassz lánykollégiumba jártam. A közelben volt egy remek könyvesbolt ahova be-bejártam, mert akkoriban már ment a TV-ben Poirot David Suchet főszereplésével, amit imádtam. Korábban is láttam a belga nyomozó történeteit más szereplőkkel, de tőlük unalmas és rossz benyomásaim voltak. Nekem David Suchet volt az az ember, aki felkeltette az érdeklődésemet a krimik iránt. Akinek sok szép órát és bölcs gondolatot köszönhetek élvezetes színjátéka illetve Agatha Christie zsenialitása miatt.

Agatha Christie regényeivel mindig tele volt a bolt és halomszám vettem a Poirot műveket. Egyetlen Sherlock Holmes könyvet fogtam ott ki, A négyek jelét, amit szintén megvásároltam, de őszintén bevallom kezdetben Holmes figurája nekem nagy csalódást okozott. Nem tudtam, hogy drogozik és a mű elején rögvest ebbe a káros szokásába belefutni nem volt kellemes. Híres munkamonológját gyerekfejjel nem értettem, nagyképű figurának találtam és letettem kezemből a könyvet.

Idővel érdeklődésem a történelem irányába fordult. Odavoltam Napóleonért. Sokan Nagy Sándort tekintették a legnagyobb hadvezérnek, de nekem a "kis káplár" volt a csúcs a köbön. Egy fantasztikus történelem tanár (Dr. Berkesi István) mellett Napóleon szeretette meg velem a történelmet. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy akkoriban nemigen volt módom Nagy Sándor életéről szóló könyvekhez jutni, míg Napóleon mindig ott virított a könyvesboltokban. Sok-sok évvel később, amikor volt szerencsém megismerni Nagy Sándor történetét több forrásból is, akkor beláttam, hogy igazán a világ legrendkívülibb férfiúja volt, hihetetlen amiket elért és valóban soha senki nem lesz képes a nyomába lépni. Azóta nekem Napóleon egy herceg a hadvezérek listáján és "Zeusz fia" pedig "a királyok királya". Erre a történelmi dologra azért tértem ki, mert hasonlóan jártam Poirot és Sherlock alakjával is.

A Hallmark Channelen kifogtam Matt Frewer Sherlock Holmes-át és nézhetően találtam. Tudom vannak akik nem kedvelik. Szerintem is gyenge Watson karaktere, meg sokat ront az összhatáson, hogy gyakran változott a szinkronhang és ugyanazt a részt is képesek voltak más-más fordítással elkészíteni. Na, de a lényeg az, hogy már nézni kezdtem pöfékelő, pipás barátunkat.

Következett a Viasat3, ahol Jeremy Brett varázslatos előadása végleg elbűvölt. Akkor már felnőtt fejjel értettem Sherlock munkaimádatát és letargikus pillanatait. Brett játékát még édesapám is megkedvelte, ami nagy szó, mert az addig hazánkban bemutatott filmeken ő mindig unalmas okostojásnak és szerfelett ridegnek találta a detektívet, ezért nehezen tudtam rávenni, hogy nézzem meg valamit a nyomozóval kapcsolatban. Amúgy apa kritikusabb nálam a filmek terén, de Jeremy Holmes-a őt is elismerésre késztette. Én hiszem, úgy érzem, Sherlock-ban volt temperamentum, szenvedély elég csak Conan Doyle-tól Az eltűnt vőlegényre gondolni, ahol előveszi az ostort. Nem volt olyan fapofa, mint sok más művész eljátszotta. Jeremy Brett ezt a szenvedélyét, elemi erejét is meg tudta fogni, melyet más Holmes színészeknek sosem sikerült. Nagyon sajnálom, hogy erőt sugárzó hangját egyetlen szinkron sem tudta megközelíteni, ám még szinkronizálva is élmény bármelyik filmjét végégnézni.

Vivát Sherlock Holmes! Éljen Jeremy Brett!

A hozzászólást GonoszKirálynő összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jan. 04, 2011 8:34 am-kor.

Admin
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.

HOGYAN ISMERTEM MEG HOLMES-T?

Témanyitás by Admin on Vas. Jan. 02, 2011 2:54 pm

Könyvben, filmben vagy ismerősöd beszédében találkoztál először Sherlock-kal? Mi volt az első benyomásod a nyomozóról?

Ajánlott tartalom

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Pontos idő: Pént. Május 25, 2018 9:28 am