Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

HOGYAN ISMERTEM MEG HOLMES-T?

Share
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 141
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jul. 27.
    Kor : 17

Re: HOGYAN ISMERTEM MEG HOLMES-T?

Témanyitás by Ifj.Rákoczi on Vas. Szept. 23, 2012 4:25 am

esztertoth 13! Very Happy
    Lehet hogy megmosolygod de, volt jobb is.
    Egyszer az első helyért járó oklevelemen Rákóci Ester szerepelt,Rákóczi Eszter helyett.
    Igaz, hogy azt nem én írtam de akkor is. . .

És még egyszer kössz az ajánlásokat.
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 959
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.

Témanyitás by esztertoth13 on Vas. Szept. 23, 2012 3:29 am

Ifj.Rákoczi írta:Kedves Sil és esztertoth 13 !cheers
    Köszönöm az ajánlásokat.És külön megköszönöm a felajánlást a nevemmel kapcsolatban de ez már így veszett, engem pedig abszolút nem zavar.

Very Happy
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Ifj.Rákoczi on Vas. Szept. 23, 2012 3:01 am

Kedves Sil és esztertoth 13 !cheers
    Köszönöm az ajánlásokat.És külön megköszönöm a felajánlást a nevemmel kapcsolatban de ez már így veszett, engem pedig abszolút nem zavar.
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Pént. Szept. 21, 2012 10:06 am

Rendben, észben tartom a neved Smile De látom a megoldás közeleg Smile

Ha pedig érdekelne a Granada sorozat, a Story4 szokta adni, és régen még a Viasat3-n is ment.
    Sil
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 40

Témanyitás by Sil on Pént. Szept. 21, 2012 10:04 am

Ifj.Rákoczi írta:Még, szégyenszemre sohasem láttam egyetlen részt sem a Granda sorozatból. Embarassed
    A nevem pedig Rákóczi (a valóságban is) .De amekkora szerencsém van regisztráláskor sikeresen elgépeltem a saját nevemet!!!
    Irgum-burgum, tessék ezt mielőbb pótolni. Wink Razz Ha tetszettek a könyvek, szerintem ez a verzió is fog.
    Ha akarod, kijavíthatom a neved.
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Ifj.Rákoczi on Pént. Szept. 21, 2012 7:59 am

Még, szégyenszemre sohasem láttam egyetlen részt sem a Granda sorozatból. Embarassed
    A nevem pedig Rákóczi (a valóságban is) .De amekkora szerencsém van regisztráláskor sikeresen elgépeltem a saját nevemet!!!
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Kedd Szept. 18, 2012 5:46 am

Ifj. Rákoczi, ez a tulajdonság emlékeztet valakire Smile Én nem szerettem olvasni, a Harry Potter szerettette meg velem az olvasást, a Sherlock Holmes történeteket meg az után olvastam el, miután láttam a Granada sorozatot. Egyik osztálytársamnak megvolt a Szukits kiadó SH Összes esete I. része. Ő kölcsön adta nekem a könyvet, én meg neki a DVD-imet. Ő megnézte a Granadás részeket, ami nekem akkor megvolt, én meg olvashattam, szóval, mindketten jól jártunk Smile
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by Ifj.Rákoczi on Kedd Szept. 11, 2012 1:21 am

Üdv!
    Kezdjük ott hogy valamiért ha valami problémám van,unatkozom vagy bármi bajom mivel barátaim nem nagyon vannak (minden próbálkozásom ellenére sem) mindíg a könyvekhez menekülök.Egyszer nagyon csúnyán vissza éltek azzal hogy bróbáltam barátságos lenni.Úgyhogy amint haza értem a könyves polchoz menekültem.Valahogy a kezembe akadt egy régi szakadt könyv az elején nagy betűkkel ez állt : A Sátán kutyája.Így találkoztam először Sherlockkal akivel azóta is nagyon jóban vagyok és hűségesen követem mindenhová. Barátaim továbbra sincsenek, de sokkal jobban tellnek a napjaim.És nagyon örülök hogy ennek a kis közösségnek a tagja lehetek.
    Ifj,Rákóczi
    Sil
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 40

Témanyitás by Sil on Pént. Szept. 07, 2012 9:09 am

Adaka89, üdv itt nálunk! Jó helyre írtad, és valóban, Jeremy Brett remek Holmes, egyike a legnagyobbaknak. Smile
    adaka89

Hozzászólások száma : 36
    Csatlakozás dátuma : 2012. Sep. 07.

Témanyitás by adaka89 on Pént. Szept. 07, 2012 8:51 am

Sziasztok!
    Még nagyon újszülött vagyok a témában mivel eddig a Sherlock Holmes történetek kívül estek érdeklődési körömön ,bár magam sem tudom hogyan volt ez lehetséges! Hiszen az intellektuális karakterek mindig is vonzottak!
    Ami elindította ezt a végeláthatatlan érdeklődési láncolatot az az új mozifilm volt! Aztán kíváncsi lettem ez elött milyen színészek formálták meg a nagy karaktert! Rábukkantam egy rangsorba szedett Holmes karaktereket felsorakoztató cikkre ,és mikor a végére értem Jeremy Brett által megformált karakter annyira lenyűgözött ,hogy onnantól már csak egy lépés volt a ,,fanatizmus"!
    Mind a karakter mind a színész végérvényesen elnyerte tetszésemet!Very Happy
    És valósággal gusztust csinált a könyvek elolvasására!(Holmes szavaival élve) Very Happy
    De mivel a sorozat nézése jelenleg is folyamatban van a könyvek majd csak ezután jönnek!
    Ez az én szerény kis találkozásom élménybeszámolója....(remélem jó helyre írtam nem vagyok gyakorlott fórumozó)) Shocked
    De beszéljen helyettem inkább az a részlet amit először láttam és meghozta a kedvet a sorozathoz!(Holmes monológja a hivatásáról és az izgatószerekről:DD
    Rajna

Hozzászólások száma : 3
    Csatlakozás dátuma : 2012. Apr. 27.
    Kor : 27

Témanyitás by Rajna on Pént. Ápr. 27, 2012 4:30 pm

Én nem bírom úgy általában a krimiket, bár 12-15 éves koromban voltak Agatha Christie-korszakaim, amikor belemélyültem egy-két könyvébe, de aztán a tévében agyonjátszott Columbo elvette a kedvemet az egésztől, meg igazából ez a rejtélyesdi különösebb mélység nélkül nem fogott már meg. Láttam a Sherlock-filmet mert nagyon szeretem Guy Ritchiet, de ez az alkotás erős közepes volt nálam, és maga a Sherlock figura nem fogott meg. Ma már tudom, hogy azért, mert nem is hasonlít rá.

Aztán tavaly láttam egy részt a tévében az eredeti Jeremy Brett-féle sorozatból (A karácsonyi ajándékot), és lenyűgözött az egész miliő és a karakter. Azóta nagy kedvencem az a jelenet, amikor beszól Mrs. Hudsonnak, hogy ne tegye arrébb a kukoricavirágát. Mindenesetre mivel ez az utolsó rész a szériában, nem adták tovább, így végül is nem foglalkoztam vele. Aztán szeptembertől kijöttem Skóciába tanulni, és itt egyik kedvenc médiaszemélyiségem, Puzsér Róbert munkásságát hallgattam vissza szabadidőmben. Egyik rádióműsorában méltatta a Sherlock-szériát, eszembe jutott a látott rész, és youtube-ról visszanéztem a részeket (kösz JSniki). Kb. felét magyarul, felét angolul, mindkettő zseniális, a szinkron remekül lett eltalálva. Most értem végére a szériának, ha hazamegyek májusban, feltehetően elolvasok pár könyvet, amit nem sikerült megfilmesíteni.

Történészhallgatóként a századfordulós Anglia képe legalább annyira megragad, mint Holmes karaktere. Maguk az ügyek általában másodlagosak számomra, bár időnként (pl. a Creeping Man) az is szolgál valódi mélységgel. Én nem szeretem azokat a krimiket, amik egy csavaros ügy ügyes megoldásáról szólnak, nekem kell valami extra mélység, ami vonzóvá teszi a művet. Holmes karakterében ez önmagában megvan, az utóbbi időben csak a Halállista volt ilyen számomra, bár az csak félig krimi, mert végig tudjuk, ki a bűnös. A századfordulós imperialista angol világlátás pedig kifejezetten értékes volt számomra, főleg úgy, hogy skót illetve angol történelmet tanultam ebben az évben.
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 25

Témanyitás by Gyöngyvér on Csüt. Jan. 19, 2012 8:04 pm

Én mán jól beillleszkedtem, és üdvözlöm legújabb tagunkat!
    Remélem ő is legalább olyan jól érzi magát köztetek, mint én Very Happy
    Marlene

Hozzászólások száma : 38
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 05.
    Kor : 30

Témanyitás by Marlene on Csüt. Jan. 19, 2012 9:56 am

Én ahogy a tagbemutatkozóban is írtam, 8éves koromban ismertem meg Sherlock karakterét, először a Jeremy Brett féle tévésorozatot nézve. Hogy konkrétan melyik részt is láthattam 15éve először, arra már nem emlékszem, de a legkorábbi emlékek a Karácsonyi ajándék, Az utolsó vámpír meg a Boscombe völgyi rejtély című részekhez kötődik.

Ezek után merültem el a novellák meg regények olvasásában, és azt hiszem a 11. születésnapom volt amire a nagy kötetet kaptam, ami a Szukits kiadó által akkor jelent meg. Majd mint már említettem voltam farsangkor, pipával és nagyítóval felszerelt Sherlock, és a rajongás végigkísérte az éveimet, s még a középiskolás általam tartott irodalmi szakkörökön is tartottam egy előadást az íróról, Jeremyről, Sherlock Holmes karakteréről, nyomozási módszereiről (épp akkor találtam rá egy könyvre Ismeri a módszeremet? címmel, ami végülis Sherlock módszerét elemzi).

Érdekes hogy az évek során állandóan felvettem Jeremy-vel a sorozatot, de 3-4 rész valahogy midnig elkerült, és ezek közül az egyik fő A végső probléma, amit valamiért csak alig pár éve sikerült megnéznem.
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.

Témanyitás by radix pedis diaboli on Szer. Jan. 11, 2012 3:47 pm

Gyöngyvér írta:Áve emberek!
    ...nagyon megörültem ennek az oldalnak.
    Nem hittem volna, hogy akad egy ilyen fórum, de lám! az internet csodákra is képes... Persze Jeremy Brett-et és Edward Hardwick-et nem lehet felülmúlni, bár ez a legújabb feldolgozása a detektívnek (nemtom nevét a szereplőnek) egész jónak tűnik... Aztán végigolvastam az első novelláskötetet, és csak jó öt perc késéssel kezdtem el a másodikat. Lévén le kellett törölgetnem a könnyeimet, amelyet a (mint később kiderült: vélt) halála fölött hullattam. Aztán már az örömtől szipogtam, hogy mégis él. Szóval nagyon beleéltem magam a dolgokba... Mikor ránéztem Jeremy Brettre azonnal tudtam, hogy ez Sherlock Holmes. ..
    Na ezt sikerült bő lére eresztenem, de remélem nem bánjátok. Nagyon örülök, hogy létezik ez a fórum!

Üdv köztünk! Részemről én is örülök Neked! Nagyon tetszik, ahogy megfogalmaztad a dolgokat (főleg, hogy én is leginkább JB és EH párti vagyok, de el kell ismernem, hogy B. Rathborne és B. Cumberbatch alakítása is tetszik) Twisted Evil
    Szóval, "hazataláltál", érezd jól magad itt!

Admin
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.

Témanyitás by Admin on Szer. Jan. 11, 2012 4:36 am

Ave kedves Gyöngyvér!

Nagyon örülök Neked, és gondolom a többiek is, mivel pont ilyen rajongókat keresünk. Igazán tetszett a történeted és megértjük, hogy mennyire magával ragadtak Sherlock Holmes kalandjai. A honlapunk ( http://jeremybrett.eu ) még kicsi és ez a fórum is, de hátha kinövi magát egy baráti társasággá előbb-utóbb ez az egész kezdeményezés. Kívánom, hogy érezd jól magad és sok kellemes élményed legyen itt a Fórumon!

Tisztelettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 25

Témanyitás by Gyöngyvér on Szer. Jan. 11, 2012 1:54 am

Áve emberek!
    Először is elnézést, hogy csak így hirtelen itt termek, mindenféle eőzetes figyelmeztetés, és kiáltás (Labda! Vagy az egy másik történet?) nélkül, de nagyon megörültem ennek az oldalnak.
    Nem hittem volna, hogy akad egy ilyen fórum, de lám! az internet csodákra is képes. Néha.
    Nos, kapcsolódjunk a tömeghez.
    Jól emlékszem, hogy első írás, amit róla olvastam aSátán kutyája volt, amit azóta is mindenféle feldolgozásban imádok. Persze Jeremy Brett-et és Edward Hardwick-et nem lehet felülmúlni, bár ez a legújabb feldolgozása a detektívnek (nemtom nevét a szereplőnek) egész jónak tűnik.
    Szóval ott tartottam, hogy én amikor először olvastam, lehettem kilenc-tíz éves, és fogalmam se volt róla, hogy kicsoda, micsoda a szereplő, szerző, élveztem az olvasmányt és ennyi. Aztán láttam filmben és eldöntöttem, hogy ez nekem kell ez a könyv. Ugyanis az eredeti példány, az a Delfin könyves kiadó, elkeveredett. Felszívódott, eltűnt, szublimálódott, szóval nem volt meg.
    Aztán végre kölcsönkaptam az író teljes Sherlock Holmes gyűjteményét, és örömmel (értsd:harsogó, győztes diadalüvöltés) konstatáltam, hogy ez az a kutyás könyv!
    Aztán végigolvastam az első novelláskötetet, és csak jó öt perc késéssel kezdtem el a másodikat. Lévén le kellett törölgetnem a könnyeimet, amelyet a (mint később kiderült: vélt) halála fölött hullattam. Aztán már az örömtől szipogtam, hogy mégis él. Szóval nagyon beleéltem magam a dolgokba. De végül kiolvastam és rettenetesen csalódott voltam, hogy nincs több. de még aznap, mert valamikor három körül feküdtem le), újrakezdtem, de ezúttal csemegézve. mert bár mindegyik tetszett, de néhány különösen megragadta a figyelmemet.
    Amikor pedig rájöttem, hogy ebből van sorozat, türelmetlenül vártam amikor vetítik. És mikor végre elérkezett az idő, és kezdődött a film. Mikor ránéztem Jeremy Brettre azonnal tudtam, hogy ez Sherlock Holmes. Persze szegény színészt alaposan beskatulyázta ez a szerep, de hát azért mi örülünk, hogy ő játszotta.
    Na ezt sikerült bő lére eresztenem, de remélem nem bánjátok. Nagyon örülök, hogy létezik ez a fórum!
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szer. Aug. 24, 2011 9:20 pm

radix pedis diaboli írta: Ma jött a hírlevél, a Bookline Online Áruházban most 20 százalék kedvezménnyel (sok kicsi sokra megy) kaphatóak filmek (zenék).

Én is hallottam az akcióról Smile , és gondolkoztam is rajta, hogy megvegyem-e a Sherlock Holmes filmet, adtak rá 10% kedvezményt. A többi DVD-re többet is, de azokat már megvettem. Smile
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.

filmek

Témanyitás by radix pedis diaboli on Szer. Aug. 24, 2011 8:33 pm

Üdv Baker Street!

Ma jött a hírlevél, a Bookline Online Áruházban most 20 százalék kedvezménnyel (sok kicsi sokra megy) kaphatóak filmek (zenék).

Múltkor valaki Holmes DVD-ket keresett, csak azért írom.

És lehet ingyen letölteni, ha a Google keresőbe beírod: Sherlock Holmes letöltés, és ott (értelemszerűen) abból választasz, ami ingyenesnek van jelölve.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.

Témanyitás by dancingman88 on Kedd Júl. 05, 2011 4:13 am

ohh yess buzdítsunk mindenkit olvasásra Very Happy
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Kedd Júl. 05, 2011 3:51 am

Igen, valahogy nekem is megjött a kedven hozzá. Régen olvastam valamit, most van időm, majd benézek Smile
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Kedd Júl. 05, 2011 12:55 am

én is kedvet kaptam hogy elnézzek a könyvtárba régen olvastam Holmest most megjött a kedvem hozzá Very Happy
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Kedd Júl. 05, 2011 12:44 am

Én a könyvtári könyvet olvastam, ott találtam rá az idegen nyelvű könyvekre, és egy olyan című könyvet vettem ki, hogy Sherlock Holmes Selected Stories. Gondoltam, kiveszem, jó nyelvtanulásnak, hiszen kívülről fújom a magyar szöveget Smile
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Kedd Júl. 05, 2011 12:31 am

az a lényeg hogy mi megértsük amit olvasunk:D nekem is van egy kis oxford könyvem Sherlock Holmes short story címmel remekül lekötött az biztos Smile
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Kedd Júl. 05, 2011 12:26 am

Hát igen Smile A regény fordításnál is tapasztaltam olyat, hogy kicsit túlirodalmizáltak egy egyszerű szöveget. Ez Holmes-nál volt éppenséggel. De nem szólok bele a könyvfordításba, én nem tudok jól "magyarosítani". Lefordítom, de nem olyan magyarosan.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Hétf. Júl. 04, 2011 11:46 pm

jóó tény de olyan mint ha egy meglévő regénybe a fordító bele ír egy plusz oldalt, legalább is szerintem

Ajánlott tartalom

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Similar topics

-

Pontos idő: Szomb. Dec. 15, 2018 10:07 pm