Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

HOGYAN ISMERTEM MEG HOLMES-T?

Share
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 959
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.

Re: HOGYAN ISMERTEM MEG HOLMES-T?

Témanyitás by esztertoth13 on Hétf. Júl. 04, 2011 11:34 pm

Nálam ez úgy volt, hogy egy szereplő ment a dzsungelben, és mondott valamit. Még akkor, mikor nem láttuk teljesen az arcát. Aztán vártam, hogy mit mond angolul, de csönd volt. Nem értettem, megnéztem még egyszer, de megint csak csönd volt, hát elfogadtam a tényt: nem mond semmit. Kicsit csalódtam a szinkronban, és ezután már nem volt olyan jó, de a változtatás legalább viccesebbé tette a filmet.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 30

Témanyitás by dancingman88 on Hétf. Júl. 04, 2011 9:21 pm

Igen ezt gyakran csinálják, mikor az egyik szereplő elfordul és megy ki az ajtón és a másik meg néz utánna , és mond valamit aztán meghalljuk az eredetiben hogy egy büdös szót sem szól.. ez idegegesítő tud lenni nagyon Very Happy
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Hétf. Júl. 04, 2011 8:53 am

Meg előfordul, hogy nem úgy fordítják a szöveget, ahogy kéne. Általában remekül megoldják: rövid lesz, és pont azt adja vissza, amit a szereplő mondani akar, de találkoztam már olyan esettel, mikor egy szereplő szövegét figyelmen kívül hagyták, és egy másik szereplőnek adtak egy kitalált szöveget. Vagy mondtak valamit, ami benne se volt a filmben. ( És jól illett oda, csak meglepett, hogy eredetiben nem mond semmit. Pedig már vártam, hogy vajon angolul ez hogy van. Aztán elmaradt, és jött a meglepetés)
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Hétf. Júl. 04, 2011 8:41 am

bizony, az az én általános tapasztalatom hogy eredeti nyelven érdemes nézni ezeket , az hangulatosabb
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Hétf. Júl. 04, 2011 8:24 am

Volt már pár film, aminél mikor meghallottam a magyar hangot, és falra tudtam volna mászni. Egy mélyebb hangú lány egy magas és fiatalka hangot kapott. A többit ne említsük, azok rosszabbak voltak. De néha jól eltalálják, mint Holmes-nál Smile Jeremynél, ott jó volt.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Hétf. Júl. 04, 2011 8:20 am

tuti elrontják a szinkront viszont nem hiszem hogy ide haza meg fog jelenni, az első évad 3 részes az nem valami sok:D jó helyen van az ott kint mi meg élvezzük eredeti nyelven Very Happy
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Hétf. Júl. 04, 2011 8:17 am

Én is csak tv-ben láttam. Ezért örülök, hogy a story4 adja. A többit nem nézem, mert itt van a polcon, akkor nézem, amikor akarom, nem vagyok időhöz kötve. De remélem valamikor leszinkronizálják és kiadják a Sherlock-ot. Mert jó lenne. A kiadott DVD-n lenne magyar felirat, így ha elrontanák a szinkront, akkor nézhetném úgy, ahogy most: angolul.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Hétf. Júl. 04, 2011 7:51 am

Ez mondjuk igaz sajnos, az egész estét filmeket csak a tvben tudtam néha elcsípni , ilyen délutáni időpontban sugározták mindig..
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Hétf. Júl. 04, 2011 7:44 am

Ja, van pár dolog, köztük ez is. Kerestem, de nem találtam. Eleget bosszankodtam már amiatt, hogy valamit nem adtak ki. Vegyük a Sherlock Holmes egész estés filmeket. De van még pár példa a zsebemben, csak már mérgelődni sincs kedvem rajta.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Hétf. Júl. 04, 2011 7:27 am

én ajándékba kaptam kedves emlék, bár nem csak ez a könyve jelent meg , van egy másik is csak azt itthon nem adták ki..
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Hétf. Júl. 04, 2011 6:56 am

dancingman88 írta:a vége az már nagyon rambós lett, nem tudott olyan finom maradni mint az elején.

Hát, igen, van különbség az eleje és a vége között. Rég volt már, de rémlik még egy helikopteres rész, meg egy robbanás. Majd valamikor újra elő veszem... a könyvtárból Smile Ott akadtam rá.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Hétf. Júl. 04, 2011 6:33 am

valóban jó könyv volt, nekem is tetszett bár a vége az már nagyon rambós lett, nem tudott olyan finom maradni mint az elején.
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Hétf. Júl. 04, 2011 5:45 am

SherlockExtra írta: Hugh Laurie "A balek" című könyvét annó elkezdtem olvasni, de az első oldalnál nem jutottam tovább. Kartörést ecsetelt és nekem meg épp olyan izomfádalmaim voltak, amik ahhoz hasonlítottak, mintha kerékbe törték volna az ember csontjait.

Én tovább mentem Smile Az egészet áthatotta Hugh L. jellegzetes humora. A kezdés igen érdekes, egy kéztörés. Hogyan törnéd el egy ember kezét? Érdekesnek találtam ezt a kezdést, ezért olvastam tovább. Volt már könyv, amit unalmasnak találtam az elején, aztán izgalmasabb lett. Nos, ez már az elején felkeltette az érdeklődésemet.

Admin
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.

Sherlock Holmes Club

Témanyitás by Admin on Hétf. Júl. 04, 2011 4:55 am

Kedves Thriwien!

Akkor kérlek töltsd ki időd és kedved engedtével az űrlapot az oldalon:
    http://jeremybrett.eu/sherlock-holmes-club.php

Azért van szükség külön regisztrációra, mert a kedves elnökünk által felajánlott helyszín korlátozott férőhellyel rendelkezik és a talira csak Klubtagokat szeretnénk beengedni. Igaz még messze a tavasz, de már most készülgetünk a magunk módján és a kedves fórumozók, olvasók elképzeléseit is szívesen fogadjuk.

Hugh Laurie "A balek" című könyvét annó elkezdtem olvasni, de az első oldalnál nem jutottam tovább. Kartörést ecsetelt és nekem meg épp olyan izomfádalmaim voltak, amik ahhoz hasonlítottak, mintha kerékbe törték volna az ember csontjait. Ez a kettő meg nem volt együtt nyerő páros. Az ismereteim róla megragadtak a Dr. House-nál és aranyos A Fekete Vipera is. Klassz színész. Azért bírom a fájdalmas írása ellenére is.

Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    Thriwien

Hozzászólások száma : 12
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 04.
    Kor : 31

Témanyitás by Thriwien on Hétf. Júl. 04, 2011 4:20 am

Köszönöm, komolyan, nagyon jól esik, hogy ilyen kedvesen fogadtok. Smile

A pókos Sátán kutyáját azóta se mertem újra megnézni, de akkor ezek szerint nem vesztettem vele valami túl sokat. A Jeremy Brett és a Richard Roxburg féle változatokat meg amúgy is láttam, azok sokkal jobbak azért.
    Henry Baskerville kapcsán meg tényleg igaz, hogy mindig jóképű színészek Very Happy játsszák, bár a regényben úgy emlékszem nem az. scratch

A klubhoz pedig, akkor én is csatlakoznék, ha lehet. Tök jó ötletnek tartom, hogy végre kezd formálódni egy Sherlock rajongókat tömörítő mozgalom, mert tuti, hogy vagyunk még itt egypáran. Very Happy

A House-os témához: én pont azért kezdtem el nézni, mert olvastam, hogy Holmes-ról mintázták a főhőst. Egyébként nem szeretem különösebben az orvosos sorozatokat, a vér látványától meg egyenesen rosszul vagyok, de Hugh képes volt rábírni, hogy nézzem. Very Happy
    És igen, én is úgy tudom, hogy bipoláris depresszióban szenved, ami furcsa egybeesés Jeremy Brett-tel. Érdekes, hogy pont az ettől a betegségtől szenvedő színészek tudnak annyi drámát és mélységet belevinni Holmes (House) karakterébe. Persze ebbe biztos az is közrejátszik, hogy maga Sherlock is bipoláris személyiség, méghozzá nagyon is extrém módon és ez megkönnyíti nekik a karakter átérzését.

Anglia pedig természetesen rulez king , naná, ahogy azt dancingman88 is írta. Régóta tartom magam ahhoz, hogy az angol színészek valamit nagyon tudnak, ugyanúgy ahogy az angol filmek, sorozatok is nagyon jók. Bár az amerikaiknak sem kell azért szégyenkezniük. Cool

SherlockExtra írta:
    Kedves Thriwien!
    Mi is örülönk Neked. Bizony a Fórumunk működik és szerkesztőtársammal Sillel együtt igyekszünk, hogy ez a jövőben is így maradjon. Ezen céljainkat minden kedves hozzászóló támogatja. Tavasszal szeretnénk klubtalit. A Sherlock Holmes Clubba itt lehet feliratkozni: http://jeremybrett.eu/sherlock-holmes-club.php (dancingman88 Téged is várunk!) - van pár letölthető klubkártyánk, az egyiket Eszti tervezte innen a fórumról.
    A pókos film A sátán kutyája lesz, Peter Cushinggal. Az első színes Sherlock Holmes film volt a világon. Cushing az akkori elképzeléseknek megfelelően, majdhogynem robotként alakította a nyomozót és az egyetlen kicsi jelenet, amikor megcsillantja, hogy van benne szenvedély, mikor lesöpri a tarantulát Baskerville válláról. De szerintem sem a legjobb feldolgozás, bár másodszori nézésre kicsit könnyebben emésztettem... Egyébként A sátán kutyájában azt szeretem, hogy Henry szerepére általában jóképű fickókat alkalmaznak. Very Happy
    Mi is Jeremy Brett és Benedict Cumberbatch kedvelők vagyunk. Ugyanakkor őszintén el kell mondanom Sil itt a Benedict szakértő és az ő témája a legaktívabb. Sil a hírekkel is naprakész. Rajtuk kívül itt a fórumon Richard Roxburg és tőlem Basil Rathbone is kap elismeréseket. Dr. House-ról van egy cikkünk a honlapon (http://jeremybrett.eu/dr-house-sherlock-holmes.php). Én is rajongója lettem, ám az az igazság soha nem kezdtem volna el nézni a sorozatot, ha nem tudom meg, hogy a doki figuráját Sherlock-ról mintázták. Hugh Laurie nagyon szimpi, bár sajnos azt hallottam az életben Bretthez hasonlóan hajlamos a depresszióra.
    Nem vagyunk még tömegesen, de folyamatosan növekszik a tábor és sok ember akad aki csak olvas minket, de hozzászólni nem mer. Talán idővel kibújnak a csigaházaikból. Remélem jól érzed majd magad a körünkben. Itt kötelező kiélni a Sherlock-mániát. Laughing Mi egy magyar Holmes mozgalmat tervezünk.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Hétf. Júl. 04, 2011 4:09 am

én is azért kezdem el nézni mert a sorozatot mert mondták hogy kicsit sherlockos ráadásul tetszik a fickó bunkó stílusa Very Happy Very Happy Very Happy
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Hétf. Júl. 04, 2011 2:58 am

SherlockExtra írta:Én is rajongója lettem, ám az az igazság soha nem kezdtem volna el nézni a sorozatot, ha nem tudom meg, hogy a doki figuráját Sherlock-ról mintázták. Hugh Laurie nagyon szimpi, bár sajnos azt hallottam az életben Bretthez hasonlóan hajlamos a depresszióra.

Én ezzel fordítva voltam. Egyszer a TV2 megismételte a House-t. Akkor még nem volt olyan felkapott, régen 23:00 körül adták, ekkor nem néztem, de kíváncsi voltam. Az ismétlés lehetőséget adott, hogy megismerhessem, 16:20-ra tették, kb. Némelyik rése nagyon drámai, azokat meg imádom, mikor Huose zongorázik. Később aztán megtudtam, hogy Holmes.ról mintázták, volt egy riport az Aktívban, de lehet, hogy a Magellánban, már nem tudom, rég volt Smile De a barátok közti hasonlóság azért feltűnt. Watson-Wilson.

Admin
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.

Halihó Thriwien

Témanyitás by Admin on Hétf. Júl. 04, 2011 2:46 am

Kedves Thriwien!
    Mi is örülönk Neked. Bizony a Fórumunk működik és szerkesztőtársammal Sillel együtt igyekszünk, hogy ez a jövőben is így maradjon. Ezen céljainkat minden kedves hozzászóló támogatja. Tavasszal szeretnénk klubtalit. A Sherlock Holmes Clubba itt lehet feliratkozni: http://jeremybrett.eu/sherlock-holmes-club.php (dancingman88 Téged is várunk!) - van pár letölthető klubkártyánk, az egyiket Eszti tervezte innen a fórumról.
    A pókos film A sátán kutyája lesz, Peter Cushinggal. Az első színes Sherlock Holmes film volt a világon. Cushing az akkori elképzeléseknek megfelelően, majdhogynem robotként alakította a nyomozót és az egyetlen kicsi jelenet, amikor megcsillantja, hogy van benne szenvedély, mikor lesöpri a tarantulát Baskerville válláról. De szerintem sem a legjobb feldolgozás, bár másodszori nézésre kicsit könnyebben emésztettem... Egyébként A sátán kutyájában azt szeretem, hogy Henry szerepére általában jóképű fickókat alkalmaznak. Very Happy
    Mi is Jeremy Brett és Benedict Cumberbatch kedvelők vagyunk. Ugyanakkor őszintén el kell mondanom Sil itt a Benedict szakértő és az ő témája a legaktívabb. Sil a hírekkel is naprakész. Rajtuk kívül itt a fórumon Richard Roxburg és tőlem Basil Rathbone is kap elismeréseket. Dr. House-ról van egy cikkünk a honlapon (http://jeremybrett.eu/dr-house-sherlock-holmes.php). Én is rajongója lettem, ám az az igazság soha nem kezdtem volna el nézni a sorozatot, ha nem tudom meg, hogy a doki figuráját Sherlock-ról mintázták. Hugh Laurie nagyon szimpi, bár sajnos azt hallottam az életben Bretthez hasonlóan hajlamos a depresszióra.
    Nem vagyunk még tömegesen, de folyamatosan növekszik a tábor és sok ember akad aki csak olvas minket, de hozzászólni nem mer. Talán idővel kibújnak a csigaházaikból. Remélem jól érzed majd magad a körünkben. Itt kötelező kiélni a Sherlock-mániát. Laughing Mi egy magyar Holmes mozgalmat tervezünk.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Hétf. Júl. 04, 2011 2:25 am

Üdvözlet köztünk Smile

A legjobb helyre keveredtél szerény véleményem szerint Smile Anglia Rulez clown természetesen, mindig is azt mondtam hogy az igazán jó színészek onnan kerülnek ki és angliában sokkal jobbak a sorozatok. Persze amerikában is jók de akkor is. Na mind1 a lényeg hogy üdv itt Very Happy
    Thriwien

Hozzászólások száma : 12
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 04.
    Kor : 31

Témanyitás by Thriwien on Hétf. Júl. 04, 2011 1:15 am

Sziasztok!

Először is ne haragudjatok, hogy csak így berobbanok ide a semmiből, de iszonyúan örülök, hogy végre egy működő Sherlock Holmes fórumra akadtam! Very Happy A Sorozatjunkie-ról keveredtem ide az oldalra, amihez, csak gratulálni tudok a szerkesztőknek, le a kalappal előttetek, nagyon jó lett. Wink Úgy gondolom, hogy bemutatkozásként talán el is mondhatnám az én történetemet arról, hogy miért szerettem meg Doyle detektívjét ennyire. Előre bocsátom, hogy egy kicsit hosszú történet. Very Happy
    Az egész valamikor elsős gimis koromban kezdődött, amikor a német házi feladatban híres nyomozókat kellett összekötni a segítőikkel, majd mondatot írni róluk és (szégyenszemre) nekem halvány lila gőzöm sem volt arról, hogy ki is lehet Holmes társa. Embarassed Szerencsére anyukám, aki korábban már végig olvasta saját bevallása szerint az összes Holmes történetet a segítségemre sietett a helyes megfejtéssel: Dr. Watson-nal.
    Utána aztán egy barátom kölcsönadta a Sátán kutyájának egyik feldolgozását, amit azon nyomba ki is kapcsoltam, amikor a Henry Baskerville-t alakító színész vállán el kezdett mászni egy hatalmas pók. Annyiban is hagytam a dolgot egészen az érettségim magasságáig, amikor is a községi könyvtárba jobb nincs alapon elkeveredtem a krimi szekcióhoz és kivettem A bíborvörös dolgozószobát és A négyek jelét, valamint a Sherlock Holmes kalandjai novellás kötetet. A regények tetszettek ugyan, de a gépszíj valahol a Botrány Csehországban novella környékén kapott el úgy isten igazából. Onnantól kezdve nem volt megállás, egy ültő helyembe végig olvastam a kötetet, majd sorra vettem ki az összes többi könyvet.
    Masszív Holmes függő lettem, amit a környezetemben szinte senki sem értett meg. Engem személy szerint Holmes jelleme fogott meg leginkább és a nyomozásai, hogy mindig valami különleges és semmiképpen sem átlagosnak mondható ügyön dolgozott.
    A függőség aztán később masszív Doktor House függőséget is hozott magával, nagyon sokáig az egyik kedvenc sorozatommá téve és Hugh Laurie azóta is az egyik kedvenc színészem.

2010 nyarára úgy látszott, hogy a Holmes mániám kezd kissé alább hagyni (összes kötet beszerezve, elolvasva) és épp engem is elfogott a nagybetűs unalom. Vizsga időszak épp letudva, előttem a nyár és nem tudtam mihez kezdeni magammal, elkezdtem böngészgetni a neten. Ekkor olvastam először a BBC készülő Sherlock Holmes sorozatáról és a körülötte lévő aggodalmakról (Kidobott pénz, rossz pilot, minek kell még egy feldolgozás stb.). Kíváncsiságból meg is néztem a teaser-t, amiben először Martin Freeman-t ismertem fel. Vele korábban már láttam a Galaxis Útikalauz Stopposoknak filmet, amiben tetszett az alakítása. Így gondoltam adok egy esélyt majd a sorozatnak is
    (Amúgy is Anglia rajongó vagyok mellesleg Very Happy ).
    Eljött tehát a júliusi premier és nekem annyi volt. Very Happy A sorozat az első perctől kezdve beszippantott, végre úgy éreztem megtaláltam, amit mindig is kerestem. Benedict Cumberbatch lett számomra a tökéletes Holmes. Very Happy I love you Pont, ahogy mindig is elképzeltem. Korábban persze megnéztem már a Jeremy Brett féle sorozatot (Akit kiváló színésznek tartok, briliáns Holmes alakítással egy nagyon-nagyon jó sorozatban.), valamint a Guy Ritchie féle filmet is láttam, de mindig volt bennem valami hiányérzet. Benedict alakítása egyszerűen fenomenális, annyira jó, hogy már szinte szavak sincsenek rá (Tudom, elfogult vagyok vele szemben. Embarassed ). Martinnal együtt pedig fergetegesek. Így hát rabja lettem a sorozatnak és vagyok azóta is, és igen örülök, hogy végre találtam egy olyan közösséget, akik hasonlóan éreznek, mint én.
    Röviden ennyi az én történetem arról, hogy hogyan ismertem meg Sherlock Holmest. Very Happy
    (Bocs, ha kissé túl hosszú és terjengős lett. )
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Hétf. Júl. 04, 2011 12:00 am

én nem hiszem hogy ennyire eltolnák a premiert én inkább azt gondolom hogy december végére teszik akkor már úgy is fut a film. Szóval a bizakodás még megvan Smile
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Vas. Júl. 03, 2011 10:52 pm

Fawkes írta:Igen, tényleg nem hangzik rosszul, csak a Warner Bros. merényletei miatt jó, ha a film megérkezik hozzánk január végére... -.-" Biztos hallottátok ti is.. elvileg a magyar kalózipar ma igen felkapott lett és a WB bepöccent... és azzal büntetik a magyar nézőket, hogy a filmjeik premierjét itt Mo-n jóval később láthatjuk, mint a külföldiek...

Ez komoly? Jó, tudom, hogy az, csak nehéz elhinni. Azt hittem télen mehetek moziba, erre kiderül, hogy majd csak jövőre. December és január vége között kicsit sok idő van. Ennyit váratnának? A kalózkodás ellen szerintem nem így kell fellépni.
    Fawkes

Hozzászólások száma : 10
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 11.
    Kor : 26

Témanyitás by Fawkes on Vas. Júl. 03, 2011 9:52 pm

Igen, tényleg nem hangzik rosszul, csak a Warner Bros. merényletei miatt jó, ha a film megérkezik hozzánk január végére... -.-" Biztos hallottátok ti is.. elvileg a magyar kalózipar ma igen felkapott lett és a WB bepöccent... és azzal büntetik a magyar nézőket, hogy a filmjeik premierjét itt Mo-n jóval később láthatjuk, mint a külföldiek... az első lépést pedig rögtön a HP7/2-nél tették meg Evil or Very Mad Nem engedték, hogy 14-én legyen a premier és ráadásul még az éjféli premiert is törölték Sad

Szóval én nem reménykedem semmi jóban az SH2-nél sem, pedig azt is nagyon várom már... mire nálunk a mozikba kerül, addigra máshol már épp kifelé menőbe lesz -.-"
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Vas. Júl. 03, 2011 10:20 am

dancingman88 írta:érdemes lenne egy karácsonyi mozizást betervezni Smile

Jó ötlet szerintem Smile. Az árak úgyis drágultak, de a csoportos kedvezmény azért még megvan. Biztos megvan, nagyobb csoporttal már rég voltam moziban.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Témanyitás by dancingman88 on Vas. Júl. 03, 2011 9:50 am

Igen az kicsit betett nekünk de azért várom a filmet nagyon Smile hmm.. érdemes lenne egy karácsonyi mozizást betervezni Smile

Ajánlott tartalom

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Pontos idő: Pént. Szept. 21, 2018 6:15 pm