Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

Share

Poll

Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted, és miért?

[ 1 ]
    6% [6%] 
    [ 2 ]
    13% [13%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 1 ]
    6% [6%] 
    [ 2 ]
    13% [13%] 
    [ 1 ]
    6% [6%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 2 ]
    13% [13%] 
    [ 2 ]
    13% [13%] 
    [ 5 ]
    30% [30%] 

Összes szavazat: 16

Admin
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.

Conan Doyle: Sherlock Holmes lista

Témanyitás by Admin on Csüt. Aug. 04, 2011 2:04 am

Halihó Baker Street!

Essen szó itt valakiről, aki sajnos nem szavazhat, mivel már nincs köztünk, de kedvenc Sherlock Holmes kalandjai számunkra izgalmasak lehetnek.

1927-ben Sir Arthur Conan Doyle készített egy listát az ő kedvenc 12 Sherlock kalandjáról.

Hogy mely történeteket szerette itt olvashatod:

1. The Speckled Band - A pettyes szalag
    2. The Redheaded League - A Vöröshajúak Klubja
    3. The Dancing Men - A táncoló emberkék
    4. The Final Problem - A végső probléma
    5. A Scandal in Bohemia - Botrány Csehországban
    6. The Empty House - Az üres ház
    7. The Five Orange Pips - Az öt narancsmag
    8. The Second Stain - A másik vérfolt
    9. The Devil's Foot - Az ördög lábnyoma
    10. The Priory School - Szökés az internátusból
    11. The Musgrave Ritual - A Musgrave ritus
    12. The Reigate Squires - A reigate-i urak

Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu

Admin
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.

Sherlock Holmes: A hat Napóleon

Témanyitás by Admin on Kedd Aug. 02, 2011 1:18 pm

Sziasztok!

Ez a szavazás fogós, ravasz kérdést vetett fel, hisz annyi káprázatos Sherlock Holmes kaland létezik, hogy nehéz közülük választani. Hosszas mérlegelés után A hat Napóleonra esett a választásom. Ennek az oka, hogy imádom amikor Lestrade elismeréssel adózik Holmesnak. Igazság szerint ha egyszer eljön az időm, hogy átköltözzek a túlvilágra és előtte módomban állna kedvenc Sherlock Holmes részt választani, ezt a jelenetet kérném utolsó megtekintésre, mert annyira gyönyörű ez a dicséret. Munkáját szerető ember szebb szavakat nemigen kaphat.
    Conan Doyle eredeti művében a dicséret alatt Sherlock elfordul és csak a közelben, megfelelő helyen álló Watson látja egy pillanatra, hogy a nagy nyomozó arcán megjelenik a nagyfokú meghatódottság, de nem sír, viszont határozott hangon köszöni meg az elismerést. Úgy gondolom a jelenet úgy is szép, de Jeremy Brett, aki jól ismerte Holmes munkamániáját állítólag kifejezetten kérte, hogy hagy ne forduljon el Lestrade és a kamera is lássa mennyire szívét érinti a gratuláció Holmesnak. Zseniális elképzelés volt ez. Brett arcán könnyek folytak, ugyanakkor meghagyta a novellából ismert határozott hangot. A magyar verzióban viszont Tahi Tóth László színművész még jobban felemelte ezt a jelenetet mikor hangja meghatódott volt. (És azt hiszem ez reálisabb is, hiszen ha szívünk érintve van annyira, hogy arcunkon könny folyik a boldogságtól bizony már nem tud kemény lenni a hang amit ajkunkon kiejtünk.) Szeretem, hogy a színművész úr sokat finomított Jeremy Brett Sherlock Holmes karakterén, persze Brett előadásában is kétségtelenül parádés volt, de a finomításoknak köszönhetően szerintem méginkább érezhetőek Holmes lényének tulajdonságai, meg emberségesebb és érthetőbb lett a detektív. Lestrade szavai pedig Újréti László tiszta, becsületes tiszteletet sugárzó hangjával szenzációs. Colin Jeavons-t Lestrade megformálóját kedvelem, de saját hangja úgy érzem kissé durva a jelenethez. Igazából én az angol Jeremy Brett-es Holmes-ot, meg a magyar Sherlock Holmes-ot egyaránt nagyon kedvelem. És odavagyok Basil Rathbone nyomozójáért ugyancsak. Szerencsés nő vagyok, mert ennyi kiváló nyomozó akad számomra és itt van A hat Napóleon is.

"Csak a munka fejti ki, csak az tartja fel a testnek és léleknek erejét; csak munka tesz hasznossá magunk és polgártársainkra nézve." (Deák Ferenc)

Üdvözlettel: SherlockExtra, http://jeremybrett.eu
    esztertoth13
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 959
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.

Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

Témanyitás by esztertoth13 on Szer. Júl. 06, 2011 10:25 pm

Én is az Egyéb kategóriát választottam, mert a legkedvesebb történetem az egyik regény, a Négyek jele. De a A bíborvörös dolgozószobát is szeretem, illetve A reigate-i urakat, az vicces, ahogy azok ketten próbálják eltitkolni az igazat. Amit még nagyon szeretek, az a Glórai Scott. Ebben megtudjuk, hogy Holmes-nak egy barátja azért mégis volt, Watsonon kívül, Victor Trevor.
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 39

A Sátán kutyája

Témanyitás by Revati on Szer. Júl. 06, 2011 7:49 pm

A Sátán kutyája abból a szempontból kivételes, hogy hosszabb verzióban készítették el, és mivel számos egyéb feldolgozása is van, amiknek a minősége igen hullámzó, talán ez az egyik legismertebb Holmes sztori. A Brett/Hardwicke változat nagyon tetszett, a többi közül pedig - sosem fogjátok kitalálni - a Roxburgh/Hart-féle.. I love you
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.

Kedvencek

Témanyitás by Revati on Szer. Júl. 06, 2011 7:45 pm

Nagyon nehéz választani, ezért az egyéb kategória az enyém. Legnagyobb kedvencem mégis talán A Norwood-i építész. Ebben Jeremy annyira ellenállhatatlan, és a történet is olyan dinamikus, hogy akárhányszor újra tudom nézni. Nagyon mulatságos, ahogy Holmes és Lestrade rivalizálnak, és a jelenet, ahogy elkapják az igazi tettest, telitalálat.
    Remek A táncoló emberkék is, A magányos biciklista, Az Apátsági Major (Abbey Grange), A Vérbükkös tanya, és még folytathatnám.
    Szinte minden szavazásra bocsátott részből tudnék mondani valamit, ami miatt tetszett. A Granada sorozatból ami a legkevésbé sikerült szerintem, az Az utolsó vámpír.
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 30

Témanyitás by dancingman88 on Szer. Júl. 06, 2011 8:59 am

nehéz választani, a felsoroltak közül elég sok de talán a Botrány Csehországban az egyik legkedvesebb történet számomra, talán azért mert ez nem is annyira bűnügyi történet, inkább egy kicsit romantikusabb, Holmes jeges jelleme felolvad Irene Adler személyétől.
    Sil
    Admin
    Admin

Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.

Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

Témanyitás by Sil on Szer. Júl. 06, 2011 8:54 am

Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted, és miért? Indokold meg. Wink

Ajánlott tartalom

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Pontos idő: Kedd Aug. 14, 2018 8:41 am