Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett

• Új téma nyitása
  • Hozzászólás a témához

JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

Share
EdinaHolmes
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 966
Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
Kor : 27

Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

Témanyitás by EdinaHolmes on Kedd Márc. 20, 2012 8:14 am

esztertoth13
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 958
Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.

Témanyitás by esztertoth13 on Szer. Márc. 07, 2012 9:29 pm

Ryennin írta: Eszter, nekem az a bajom, hogy minidg ez jut eszembe, mikor látom ezt a kis jelenetsort.Very Happy És akkor elkezdek magamba röhögni, ami meg nem túl szép látvány.Very Happy D

Hát, én is hasonlóan vagyok, csak nem nevetek, hanem mosolygok, de próbálom visszatartani... Nem is tudom, most talán én is elnevetem magam Smile
Sil
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1909
Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
Kor : 39

Témanyitás by Sil on Szer. Márc. 07, 2012 1:20 pm

Ryennin írta:Sil, kedves, ez melyik változat???? Már elve, ha orosz, akkor mondju kérdekes lehet.Very Happy És abban mit csinálnak? Van vmi linked esetleg?
A Livanov-féle szovjet verzióra gondoltam, van neki topicja, linkeltem oda videót. Wink
Ryennin
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 310
Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
Kor : 26

Témanyitás by Ryennin on Szer. Márc. 07, 2012 10:54 am

Sil, kedves, ez melyik változat???? Már elve, ha orosz, akkor mondju kérdekes lehet.Very Happy És abban mit csinálnak? Van vmi linked esetleg?

Eszter, nekem az a bajom, hogy minidg ez jut eszembe, mikor látom ezt a kis jelenetsort.Very Happy És akkor elkezdek magamba röhögni, ami meg nem túl szép látvány.Very Happy De persze Holmes mindig győz, mg akkor is,ha kicsit "sajátos stílusa" van a bokszolás terén.Very Happy
esztertoth13
Admin
Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szer. Márc. 07, 2012 9:42 am

Sil írta:Ó, látnád csak az orosz sorozatban, amikor Holmes és Watson bokszol egymással... Laughing

Hm, iylen is van? Smile

Ryennin írta: Nekem ennél a bokszolós résznél mindig azok az angol paródia filmek jutnak eszembe, amikor egymást kerülgetik, és valamelyikük néha a levegőbe oda próbál nyomni egyet a másiknak, halál egyenes ütéssel, de persze nem éri el, csak légbokszolnak, és az egész olyan abszurdul nevetségesen jön ki.Very Happy

Very Happy Nahát, ezen jót nevettem, ha már úgyis a nevetésnél vagyunk, de mikor lejátszom magamban a jelenetet, és olvasom ezt, és elképzelem Very Happy
Ryennin
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Témanyitás by Ryennin on Szer. Márc. 07, 2012 9:26 am

esztertoth13 írta:
Gyöngyvér írta:Most láttam a magányos biciklista címezetű részt, és nagyon kiröhögtem szegényt, mikor a helyi kocsmában elkezdett bunyózni. Amikor olvastam, elhittem hogy kiválan bokszol, de most láttam is, sajnos.
Nagyon tetszett, de úgy kinevettem! Embarassed Very Happy

Nos, bevallom, bár én nem nevettem, azért mosolyogtam, mert nagyon... hogy is mondjam, szokatlan volt, ahogy verekedtek... De jól elbánt vele Smile

Nekem ennél a bokszolós résznél mindig azok az angol paródia filmek jutnak eszembe, amikor egymást kerülgetik, és valamelyikük néha a levegőbe oda próbál nyomni egyet a másiknak, halál egyenes ütéssel, de persze nem éri el, csak légbokszolnak, és az egész olyan abszurdul nevetségesen jön ki.Very Happy
Sil
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1909
Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
Kor : 39

Témanyitás by Sil on Szer. Márc. 07, 2012 9:03 am

esztertoth13 írta:Nos, bevallom, bár én nem nevettem, azért mosolyogtam, mert nagyon... hogy is mondjam, szokatlan volt, ahogy verekedtek... De jól elbánt vele Smile
Ó, látnád csak az orosz sorozatban, amikor Holmes és Watson bokszol egymással... Laughing
esztertoth13
Admin
Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szer. Márc. 07, 2012 7:10 am

Gyöngyvér írta: De azért ő Sherlock, hogy győzzön.

Hát persze, hogy is nézne ki, ha veszítene? Smile
Gyöngyvér
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 363
Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
Kor : 24

Témanyitás by Gyöngyvér on Szer. Márc. 07, 2012 6:58 am

esztertoth13 írta:
Gyöngyvér írta:Most láttam a magányos biciklista címezetű részt, és nagyon kiröhögtem szegényt, mikor a helyi kocsmában elkezdett bunyózni. Amikor olvastam, elhittem hogy kiválan bokszol, de most láttam is, sajnos.

Nos, bevallom, bár én nem nevettem, azért mosolyogtam, mert nagyon... hogy is mondjam, szokatlan volt, ahogy verekedtek... De jól elbánt vele Smile

Hát nekem van szerencsém bírkózás tanulni, így hát némileg szakavatott szemel nézte.
De azért ő Sherlock, hogy győzzön.
esztertoth13
Admin
Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szer. Márc. 07, 2012 6:56 am

Gyöngyvér
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 363
Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
Kor : 24

Témanyitás by Gyöngyvér on Szer. Márc. 07, 2012 6:29 am

Most láttam a magányos biciklista címezetű részt, és nagyon kiröhögtem szegényt, mikor a helyi kocsmában elkezdett bunyózni. Amikor olvastam, elhittem hogy kiválan bokszol, de most láttam is, sajnos.

esztertoth13
Admin
Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Szer. Márc. 07, 2012 5:58 am

Ryennin írta: Huh, ez a jelenet nem is rémlik most a sorozatból.....Nem tudom, hogy megvan-e ez a rész dvd-n, de köszi, ha van rá módom újra nézem.Smile

Megvan DVD-n, csak sajnos nem eredeti, joglejárat miatt nem tudtam beszerezni az Emlékiratai csomagot. De megvan, egész jó minőségben.
Ryennin
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Témanyitás by Ryennin on Kedd Márc. 06, 2012 11:17 pm

[quote="esztertoth13"]
Ryennin írta:

Hát nem, vékony, magas.... Smile

Ebből a részből egy jelentre kiskorom óta emlékszek, és sosem hagyott nyugodni. Hogy Holmes ott áll az ablakban, és egy férfi tartja ott. Már komolyan azt hittem, hogy csak álmodtam, aztán végre újra néztem az emlékiratait, és ott volt.

Bírom azt is, mikor kidobja az almát az ablakon, mondván: betörte az ablakunkat. Legnagyobb gond Smile Nem semmi figura, valóban Smile

Huh, ez a jelenet nem is rémlik most a sorozatból.....Nem tudom, hogy megvan-e ez a rész dvd-n, de köszi, ha van rá módom újra nézem.Smile
esztertoth13
Admin
Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Kedd Márc. 06, 2012 10:57 am

Ryennin írta:

Eszter, a Háromormú házas rész nagyon ott van.Smile Imádom, mikor Mrs Hudson pattog.Smile Tényleg kitessékeli benne a bokszolót.Very Happy De ha már témánál vagyunk, azért Holmes se semmi.Very Happy Annyira bírom, ahogy befenyíti benne.Very Happy Pedig egy nagy kétajtós szekrény méretű emberkéről van szó, Sherlock meg hát....no, nem erről híres.Very Happy

Hát nem, vékony, magas.... Smile

Ebből a részből egy jelentre kiskorom óta emlékszek, és sosem hagyott nyugodni. Hogy Holmes ott áll az ablakban, és egy férfi tartja ott. Már komolyan azt hittem, hogy csak álmodtam, aztán végre újra néztem az emlékiratait, és ott volt.

Bírom azt is, mikor kidobja az almát az ablakon, mondván: betörte az ablakunkat. Legnagyobb gond Smile Nem semmi figura, valóban Smile
Ryennin
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Témanyitás by Ryennin on Kedd Márc. 06, 2012 10:45 am

De még mindig a Granada sorozatról beszélünk.Very Happy Addig még okés, ha belekeveredik más is.Very Happy

Eszter, a Háromormú házas rész nagyon ott van.Smile Imádom, mikor Mrs Hudson pattog.Smile Tényleg kitessékeli benne a bokszolót.Very Happy De ha már témánál vagyunk, azért Holmes se semmi.Very Happy Annyira bírom, ahogy befenyíti benne.Very Happy Pedig egy nagy kétajtós szekrény méretű emberkéről van szó, Sherlock meg hát....no, nem erről híres.Very Happy
Horpika
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Hozzászólások száma : 525
Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
Kor : 42

Témanyitás by Horpika on Kedd Márc. 06, 2012 10:28 am

EdinaHolmes írta:Asszem, már egy kicsit offoltok! Smile

ahogy Sil írta, ha egyszer belelendül az ember! Smile Egyik téma hozza a másikat! Smile
esztertoth13
Admin
Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Kedd Márc. 06, 2012 10:25 am

Ryennin írta:apropó, Mrs Hudson se semmi.Smile Nagyon jól benne van a dolgok sűrűjében. Mikor szintén a Lakatlan házban a bábut mozgatja....nagyon csípem.Very Happy A Sherlockban meg az volt hatalmas, mikor keresik Irene telóját Sherlocknál, Mrs Hudsont megkínozzák, és utána teljes nyugalommal elővarázsolja a ruhájából a telefont, hogy míg nem figyeltek oda, elrejtette.Very Happy)

Mrs Hudson, neki acél idegei vannak Smile Már eleve elviselni Holmest, ez sem egy könnyű feladat. Én is bírom, ezeket a részeket, és szegény hogy meglepődik, mikor újra látja Holmest Smile Az emlékirataiban van egy jó rész, a Háromormú ház, kedvenc házvezetőnőnk ott is nagyon alakít. Nem tudom, ki látta, ezért így írom le.

Spoiler:
Kidobja a házból, szinte kilöki Holmes egyik ügyfelét, vagyis egy boxolót, aki szétverte a berendezést, és megfenyegette Holmes-t. Mrs Hudson pedig alaposan lehordja, hogy nem szégyelli magát, amiért ilyet tesz.... Valahogy így, bár rég láttam.

És igen, Mrs H-nak van saját topicja, hagyom is Smile
EdinaHolmes
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Témanyitás by EdinaHolmes on Kedd Márc. 06, 2012 10:23 am

Asszem, már egy kicsit offoltok! Smile
Horpika
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Témanyitás by Horpika on Kedd Márc. 06, 2012 10:20 am

Ryennin írta:

Jujj, az nagyon jó rész volt a Tengerészeti szerződésnél!!! már ki is ment a fejemből, de az biztos, hogy nem semmi humorról és drámaiságról tesznek itt tanúságot. (apropó, Mrs Hudson se semmi.Smile Nagyon jól benne van a dolgok sűrűjében. Mikor szintén a Lakatlan házban a bábut mozgatja....nagyon csípem.Very Happy A Sherlockban meg az volt hatalmas, mikor keresik Irene telóját Sherlocknál, Mrs Hudsont megkínozzák, és utána teljes nyugalommal elővarázsolja a ruhájából a telefont, hogy míg nem figyeltek oda, elrejtette.Very Happy)

Mrs Hudson a házinénik gyöngye! Smile az a telefonos jelenet! Meg amikor közli, hogy a kukáira esett az ürge! Smile
Ryennin
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Témanyitás by Ryennin on Kedd Márc. 06, 2012 10:18 am

esztertoth13 írta:
EdinaHolmes írta:Jelentem Smile, tegnap szidtam a Story4-et, ugyanis 22:40-re tették át a Sherlock Holmes kalandjait. Úgy látszik, nem mindegy nekik, hogy a Sherlock Holmes vagy a Poirot 20. ismétlését adják 21:40-től. Speciel én az elsőnek örülnék. A tegnapi részt nem néztem meg, mert már fáradt voltam, de szerintem a többi is felejtős ilyen időpontban. Sad Majd máskor és máshogy megnézem. Wink

Ilyenkor én se nézném. Nem a fennmaradással van a baj, este ritkán tv-zek. Egy másik sorozatommal jártam úgy, hogy először 22:00 körül adták. Mondom, oké, még kibírom, aztán szép lassan eltolták, a végén már 23:00-kor kezdődött, de ez a Viasat3 volt. Mondjuk ők Holmest 13:10-kor adták, na most 12:50-vagy előbb, 30-45 körül végeztem a suliban.... 30 perc volt közepes tempójú sétával a hazaút... Futás haza... ezért aztán lemaradtam pár rész elejéről. Az üres házat pedig nem is láttam. Míg meg nem vettem DVD-n, nem tudtam, Holmes hogy élte túl.

Hihetetlen, hogy az értelmes műsorokat teszik ilyen lehetetlen időpontokra. Pedig a népnek nemcsak a Való Világra van igénye.-----bár ilyenkor elgondolkozom a dolgon, hogy talán mmégis.:S
Ryennin
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Témanyitás by Ryennin on Kedd Márc. 06, 2012 10:16 am

esztertoth13 írta:
Ryennin írta:

De jók.Smile Szegény Watson elég rosszul titkolódzik és sokszor mellétrafál.Very Happy Én azt is nagyon bírom,erről jut eszembe mikor a Rettegő betegben teljesen félre magyarázza Holmes viselkedését a fodrásznál.Very Happy Ez most a legutolsó képről jutott eszembe Jeremy Brett kis félmosolya kapcsán.Very Happy Mert hát ugye abban is így mosolyogja meg Watson elméletét.Smile

Hát igen, az a mosoly Smile Nekem az tetszik, mikor Holmes beismeri, hogy azért van egy kis igazság Watson analízisében. Smile

Az ufókról a Sötét zsarukban K válasza jut eszembe, hogy miért titkolták a létezésüket: "Az ember okos, de tömegben ostoba" Ez volt a lényeg Smile De amúgy érdekes figura Holmes a titkolózás telén, 3 év azért nem kevés... De a drámaiságra ott a Tengerészeti szerződésben is egy példa: mikor a szerződést tálalja Mrs Hudson reggelire Smile

Jujj, az nagyon jó rész volt a Tengerészeti szerződésnél!!! már ki is ment a fejemből, de az biztos, hogy nem semmi humorról és drámaiságról tesznek itt tanúságot. (apropó, Mrs Hudson se semmi.Smile Nagyon jól benne van a dolgok sűrűjében. Mikor szintén a Lakatlan házban a bábut mozgatja....nagyon csípem.Very Happy A Sherlockban meg az volt hatalmas, mikor keresik Irene telóját Sherlocknál, Mrs Hudsont megkínozzák, és utána teljes nyugalommal elővarázsolja a ruhájából a telefont, hogy míg nem figyeltek oda, elrejtette.Very Happy)
esztertoth13
Admin
Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Kedd Márc. 06, 2012 10:11 am

Horpika írta:

Én az ashes to ashessel jártam így nem tudok kicsi gyerek mellett hajnalig fent lenni. Ha meg egy állandó időpontról másikra cserélik, az külön bosszantó! Sad

Egyet értek. Ezért sajnos abba is hagytam a vészhelyzetet. Azt sem szeretem, ha túl későre tesznek egy sorozatot. (A fen említettnél még kibírtam, egy nap, péntek, mehet Smile ) Napokban történt: hajnali kettőre tettek egy krimit, amit néztem... Hát, ezt már nem vállaltam be.
Horpika
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Témanyitás by Horpika on Kedd Márc. 06, 2012 9:52 am

esztertoth13 írta:
Ilyenkor én se nézném. Nem a fennmaradással van a baj, este ritkán tv-zek. Egy másik sorozatommal jártam úgy, hogy először 22:00 körül adták. Mondom, oké, még kibírom, aztán szép lassan eltolták, a végén már 23:00-kor kezdődött, de ez a Viasat3 volt. Mondjuk ők Holmest 13:10-kor adták, na most 12:50-vagy előbb, 30-45 körül végeztem a suliban.... 30 perc volt közepes tempójú sétával a hazaút... Futás haza... ezért aztán lemaradtam pár rész elejéről. Az üres házat pedig nem is láttam. Míg meg nem vettem DVD-n, nem tudtam, Holmes hogy élte túl.

Én az ashes to ashessel jártam így nem tudok kicsi gyerek mellett hajnalig fent lenni. Ha meg egy állandó időpontról másikra cserélik, az külön bosszantó! Sad
esztertoth13
Admin
Admin

Témanyitás by esztertoth13 on Kedd Márc. 06, 2012 9:47 am

EdinaHolmes írta:Jelentem Smile, tegnap szidtam a Story4-et, ugyanis 22:40-re tették át a Sherlock Holmes kalandjait. Úgy látszik, nem mindegy nekik, hogy a Sherlock Holmes vagy a Poirot 20. ismétlését adják 21:40-től. Speciel én az elsőnek örülnék. A tegnapi részt nem néztem meg, mert már fáradt voltam, de szerintem a többi is felejtős ilyen időpontban. Sad Majd máskor és máshogy megnézem. Wink

EdinaHolmes
Törzsfórumozó
Törzsfórumozó

Témanyitás by EdinaHolmes on Kedd Márc. 06, 2012 7:48 am

Jelentem Smile, tegnap szidtam a Story4-et, ugyanis 22:40-re tették át a Sherlock Holmes kalandjait. Úgy látszik, nem mindegy nekik, hogy a Sherlock Holmes vagy a Poirot 20. ismétlését adják 21:40-től. Speciel én az elsőnek örülnék. A tegnapi részt nem néztem meg, mert már fáradt voltam, de szerintem a többi is felejtős ilyen időpontban. Sad Majd máskor és máshogy megnézem. Wink

Sponsored content

Témanyitás by Sponsored content

• Új téma nyitása
  • Hozzászólás a témához

Pontos idő: Szomb. Dec. 16, 2017 1:10 pm