Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+16
Guitarman
Marlene
Gyöngyvér
EdinaHolmes
csenge86
Eranett
radix pedis diaboli
dancingman88
3113391
Revati
Horpika
esztertoth13
hellapostor
Sil
stacy
Admin
20 posters

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Hétf. Márc. 05, 2012 8:33 am

    Ryennin írta:

    De jók.Smile Szegény Watson elég rosszul titkolódzik és sokszor mellétrafál.Very Happy Én azt is nagyon bírom,erről jut eszembe mikor a Rettegő betegben teljesen félre magyarázza Holmes viselkedését a fodrásznál.Very Happy Ez most a legutolsó képről jutott eszembe Jeremy Brett kis félmosolya kapcsán.Very Happy Mert hát ugye abban is így mosolyogja meg Watson elméletét.Smile

    Hát igen, az a mosoly Smile Nekem az tetszik, mikor Holmes beismeri, hogy azért van egy kis igazság Watson analízisében. Smile

    Az ufókról a Sötét zsarukban K válasza jut eszembe, hogy miért titkolták a létezésüket: "Az ember okos, de tömegben ostoba" Ez volt a lényeg Smile De amúgy érdekes figura Holmes a titkolózás telén, 3 év azért nem kevés... De a drámaiságra ott a Tengerészeti szerződésben is egy példa: mikor a szerződést tálalja Mrs Hudson reggelire Smile
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Ryennin Hétf. Márc. 05, 2012 6:26 am

    Horpika írta:De a jó Holmes sem könnyíti meg a helyzetét! Smile A Sátán kutyájában is jól félrevezeti, meg ugye három évig hagyja hogy halottnak higgye! (az jut erről eszembe, mikor az Independence day-ben az elnök kérdezi a tanácsadóját, miért titkolták előle az ufókat? Hát hogy őszintén tudja őket letagadni! Na Holmes épp ilyen! )

    100%-ban ilyen.Very Happy Jó volt a példa Horpika.Very Happy A Lakatlan házban, mikor 3 év után feltűnik, még ugye azt is bejátssza drága Holmesunk, akit ugye így szeretünk, hogy álruhába félrevezeti Watsont, aztán egyik pillanatban álruhás öregember, Watson elfordul, utána meg már ott áll Holmes teljes élő önmagában, nem csoda, hogy Watson elájul. És ezek után Holmes meg is jegyzi, hogy hát igen, szereti a drámaiságot...ajjajjjjaajj.Very Happy
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Horpika Hétf. Márc. 05, 2012 6:15 am

    De a jó Holmes sem könnyíti meg a helyzetét! Smile A Sátán kutyájában is jól félrevezeti, meg ugye három évig hagyja hogy halottnak higgye! (az jut erről eszembe, mikor az Independence day-ben az elnök kérdezi a tanácsadóját, miért titkolták előle az ufókat? Hát hogy őszintén tudja őket letagadni! Na Holmes épp ilyen! )
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Ryennin Hétf. Márc. 05, 2012 6:07 am

    esztertoth13 írta:
    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 92163622

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 52037808
    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 91853118

    Bírom ahogy Watson próbálja titkolni, hogy olvasta a kis füzetet a kódfejtésről. Smile

    De jók.Smile Szegény Watson elég rosszul titkolódzik és sokszor mellétrafál.Very Happy Én azt is nagyon bírom,erről jut eszembe mikor a Rettegő betegben teljesen félre magyarázza Holmes viselkedését a fodrásznál.Very Happy Ez most a legutolsó képről jutott eszembe Jeremy Brett kis félmosolya kapcsán.Very Happy Mert hát ugye abban is így mosolyogja meg Watson elméletét.Smile
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Hétf. Márc. 05, 2012 5:57 am

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 92163622

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 52037808
    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 91853118

    Bírom ahogy Watson próbálja titkolni, hogy olvasta a kis füzetet a kódfejtésről. Smile
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Sil Szomb. Márc. 03, 2012 6:30 am

    Hátha érdekel valakit: a Tumblr-rel rendelkező rajongók megnyerhetik a teljes Granada-sorozatot DVD-n angol nyelven, itt:
    http://bakerstreetbabes.tumblr.com/post/18259596194/the-baker-street-babes-present-its-always-1895
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty ::)

    Témanyitás by radix pedis diaboli Szomb. Márc. 03, 2012 4:07 am

    I'm in love with Jeremy Brett...

    Úgy látom, más is osztja...


    Rpd
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Ryennin Szer. Feb. 29, 2012 9:46 am

    Gyöngyvér írta:
    radix pedis diaboli írta:Kedves külföldi JB rajongótársunk fotói:

    http://hilarious-war.tumblr.com/post/17617515736/more-jeremy-brett-for-the-ladies

    I love you Sőt továbbmegyek Love Azt hiszem ezzel mindent elmondtam. Smile

    Jaj, de jók!!! Ehhez tényleg ennyi elég: Love Love Love
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Gyöngyvér Szer. Feb. 29, 2012 8:21 am

    radix pedis diaboli írta:Kedves külföldi JB rajongótársunk fotói:

    http://hilarious-war.tumblr.com/post/17617515736/more-jeremy-brett-for-the-ladies

    I love you Sőt továbbmegyek Love Azt hiszem ezzel mindent elmondtam. Smile
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Ryennin Kedd Feb. 21, 2012 8:39 am

    Még ide nem szóltam semmit, és hát muszáj, mert Jeremy Brettet imádom.Very Happy Annyira élvezetes a Holmes alakítása. Embarassed Régebben az volt a családi program, hogy leültünk esténként és megnéztünk egy egy részt vele.Smile Imádta.Very Happy ost is amikor csak lehet megnézem. <3
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Fotók

    Témanyitás by radix pedis diaboli Szomb. Feb. 18, 2012 6:52 am

    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 33

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by EdinaHolmes Pént. Feb. 17, 2012 9:55 pm

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 166974_242064105878951_242053119213383_545510_1590852210_n
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 33

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by EdinaHolmes Pént. Feb. 17, 2012 5:06 am

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 404284_193413554099326_165043990269616_342738_1993699575_n
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 33

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by EdinaHolmes Szer. Feb. 15, 2012 10:09 pm

    A kék karbunkulus rész volt. Nagyon jó volt!
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Feb. 15, 2012 9:34 am

    Guitarman írta:Nem tudom a kék karbunkulusról beszéltek?
    Jeremy Brett nagyot alakít benne ez az egyik kedvenc részem a szereplésével .

    Azt a részt én is szeretem, tetszik, ahogy utána járnak a libának SmileÉs a fogadás Holmes és Watson között. De mivel nem követem a Story4-n az eseményeket, nem tudom, melyik részről van szó.
    Guitarman
    Guitarman


    Hozzászólások száma : 5
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 08.

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Guitarman Szer. Feb. 15, 2012 8:38 am

    Nem tudom a kék karbunkulusról beszéltek?
    Jeremy Brett nagyot alakít benne ez az egyik kedvenc részem a szereplésével .
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 33

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by EdinaHolmes Kedd Feb. 14, 2012 6:58 am

    esztertoth13 írta:
    EdinaHolmes írta:Tegnap adták le a Story4-en a negyedik részt a Granadas sorozatból és azt kell mondjam, hogy egyre jobb.

    Most végre sorrendben adják? Mert régen olyan össze-vissza ment. Én a Viasat3-n néztem végig.

    Sorrendben adják.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Kedd Feb. 14, 2012 3:17 am

    EdinaHolmes írta:Tegnap adták le a Story4-en a negyedik részt a Granadas sorozatból és azt kell mondjam, hogy egyre jobb.

    Most végre sorrendben adják? Mert régen olyan össze-vissza ment. Én a Viasat3-n néztem végig.
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 33

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by EdinaHolmes Hétf. Feb. 13, 2012 9:36 pm

    Tegnap adták le a Story4-en a negyedik részt a Granadas sorozatból és azt kell mondjam, hogy egyre jobb.
    Jeremy játéka, mimikája és az egész ember egyszerűen lenyűgöző!
    A többiek is nagyon jók, bár Watson szerintem hülyének van beállítva (egy kicsit).


    Lehet, hogy Benny helye veszélyben van a szívemben? Laughing
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Hétf. Feb. 13, 2012 10:16 am

    Gyöngyvér írta: Mert bárhogy is nézzük azért hihetetlen erőfeszítésre volt szüksége, hogy végigvigye a feladatát.

    Én is így gondolom Smile Én legtöbb információmat az oldalnak köszönhetem, aputól annyit tudtam meg, hogy Holmes túléli a vízesést.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Hétf. Feb. 13, 2012 10:13 am

    EdinaHolmes írta:Ez se épp HQ méretű, sajnos.

    Nem számít, én sajnos még így sem találtam rá, csak egy könyvborítón láttam, de az a kép nem iylen jó.

    Számomra is Jeremy a tökéletes Holmes, és én is mindig elszomorodok arra gondolva, hogy milyen szomorú élete is volt. Ugyanakkor csodálattal tölt el, az ahogy kitartott. Itt sokat megtudtam utolsó forgatási napjairól, és bámulatos, mennyi ereje volt. Én meg nem mondtam volna, hogy tolószékbe kényszerült, (Bár az látszik, milyen sápadt, és hogy leromlott az egészségi állapota, de mikor néztem, kicsi voltam, nem tűnt fel annyira, és később tudtam meg, milyen élete és betegsége is volt. ) az utolsó jelenetben szerintem nagyon hasonlít régebbi önmagára, és azt a képet elnézve még ezer és ezer Holmes részt forgathattak volna. Mindig azt sajnáltam, hogy megromlott az egészsége, és nem kézsítettek több feldolgozást vele.
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Gyöngyvér Hétf. Feb. 13, 2012 9:43 am

    Amikor pár "évadot" végignéztem a Granadás feldolgozásból, fogalmam se volt róla, hogy milyen súlyosan beteg. A későbbi részeknél is csak azt vettem észre, hogy nagyon megváltozott, de még mindig a régi energiával játszotta a zseniális detektívet. Aztán a ballagás utáni rendezett családi méretű ebédne, a családunk egyik barátjától tudtam meg, hogy mivel is küzdött szerencsétlen ember. Hát bizony keveset mondok, ha azt állítom, hogy leesett az állam. Teljesen el voltam képedve, és magamban földig hajoltam, mint tehetsége és ereje elött. Mert bárhogy is nézzük azért hihetetlen erőfeszítésre volt szüksége, hogy végigvigye a feladatát.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Hétf. Feb. 13, 2012 8:33 am

    Kedves Horpika!

    Számomra is hihetetlen, hogy Jeremy már majdnem 17 éve nincs közöttünk. Nekem is ő az "etalon" Holmes, meg persze a Granada-féle feldolgozás felülmúlhatatlan. Elképesztő, hogy a sorozat kezdetén már ötven éves volt, annyi életerő, energia és kitartás volt benne, hogy csak na. Viszont azt is szomorú látni, hogy a megfeszített munka, a mániás depresszió meg a felesége elvesztése milyen rohamosan tették tönkre, tíz év alatt nagyon megváltozott. Bár erejét megfeszítve játszott, azért óriási a különbség, ha egymás után nézzük meg a Botrány Csehországban-t és A karácsonyi doboz-t.Roppantul tisztelem és csodálom azért, hogy szinte az utolsó pillanatig kitartott a sorozatban, a nézőkért, és éppen ezért nézem kettős érzelmekkel az utolsó részeket: fáj látni, hogy mi lett Jeremy-ből, ugyanakkor elképesztően nagyot alakított még ilyen betegen is...
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Horpika Hétf. Feb. 13, 2012 5:37 am

    Brett képeit nézve mindig elszomorodom, hogy már nincs közöttünk. Hihetelen energiával játszotta Sherlockot, bármennyire is odavagyok Bennyért, a nyomozót bizony Jeremy szerettette meg velem! Smile
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 33

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by EdinaHolmes Hétf. Feb. 13, 2012 4:33 am

    Ez se épp HQ méretű, sajnos.

    Ajánlott tartalom


    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 4 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Márc. 28, 2024 1:32 am