Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+6
Eranett
Horpika
Revati
dancingman88
Sil
Admin
10 posters

    Basil Rathbone

    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Re: Basil Rathbone

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Júl. 07, 2011 3:20 am

    SherlockExtra írta:Sajnálom, hogy csak a "Félelem a sötétben" epizódot ismerem tőle. Sad

    Ezt és is sajnálom. És a pajkosság az, ami miatt elfeledkezek a butaságról. Szeretem a humoros filmeket, ezen is jókat nevettem.

    Jó szórakozást! Nekem nagyon bejött.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 35
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Re: Basil Rathbone

    Témanyitás by dancingman88 Csüt. Júl. 07, 2011 3:17 am

    Le vagyok maradva nekem majd az esti szórakozásom lesz a film.. mááár nagyon várom Razz
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Basil Rathbone - Page 6 Empty David Burke

    Témanyitás by Admin Csüt. Júl. 07, 2011 3:15 am

    esztertoth13 írta:A hipnotizőrös kép tetszik a legjobban! A fölötte lévő képen Watson pedig kicsit David B.-re emlékeztet. Így messziről.

    Mama-miám! Tényleg. Very Happy Nekem fel sem tűnt, de valóban. Döbbenet. Miket észre nem veszel Te! Smile


    Amúgy a Watsont játszó színésszel igazi barátok voltak és Basil Rathbone mélységesen le volt sújtva, mikor Nigel Bruce meghalt. Nagyon klassz színészek voltak, de tovább fűszerezte a játékukat a vásznon az igaz barátság, akárcsak Edward Hardwicke és Jeremy Brett között. Basilék tényleg olyan pajkosak, mint amit a Granada sorozatban is megszoktunk.... Hmm, Imádom Rathbone mosolyát. Very Happy Sajnálom, hogy csak a "Félelem a sötétben" epizódot ismerem tőle. Sad
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Re: Basil Rathbone

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Júl. 07, 2011 3:05 am

    Igazán elegáns Smile. Kár, hogy nem láttam több filmjét, kíváncsi vagyok, milyen lehet. Most utólag már a butuska Watsont is elviselném.

    A hipnotizőrös kép tetszik a legjobban! A fölötte lévő képen Watson pedig kicsit David B.-re emlékeztet. Így messziről.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Basil Rathbone

    Témanyitás by Admin Csüt. Júl. 07, 2011 2:57 am

    Ugye? Bár haja az életben több volt talán, mint a rajzolt Sherlocknak, de nagyon kopó feje van. Apuval mikor néztük a filmet jót nevettünk, mikor ezt egyszerre mondtuk egymásnak. Very Happy
    És szuperszexi köntöse volt. Megmutatom, mert ez másik filmjében volt:
    És még mondja valaki, hogy nem nevet, meg nem szexis kópé a mosolya. Wink
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Re: Basil Rathbone

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Júl. 07, 2011 2:42 am

    SherlockExtra írta: És úgy érzem az a színész akinek igazi kopófeje volt, egyes pillanatokban kísértetiesen hasonlít Sidney Paget Sherlock Holmes illusztrációira.

    Mi az hogy! Azok az illusztrációk mintha róla készültek volna. A haja, az arca, pont oylan, ebben a részben jól látszik. Eszembe sem jutott, de milyen igaz.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Basil Rathbone

    Témanyitás by Admin Csüt. Júl. 07, 2011 2:31 am

    Igen, igen, igen. Tudtam. Éreztem. Így kellett lennie, mert vérbeli Holmes rajongó oda kell, hogy legyen Basil Rathbone játékáért. Nagyon odatette Holmes karakterét, nem véletlenül ő volt az első színész, akit Sherlock Holmes-ként tiszteltek. Kicsit azt hittem túloztak róla az angol vélemények, de nem. Ő tényleg zseniális lezserséggel, ám kellő figyelemmel hozta a figurát. És úgy érzem az a színész akinek igazi kopófeje volt, egyes pillanatokban kísértetiesen hasonlít Sidney Paget Sherlock Holmes illusztrációira. Borzalmasan nehéz lehetett Jeremy Brettnek utána. Brett mégis briliánsan megoldotta, hogy ne másolja őt.


    Örülök, hogy tetszett. Very Happy

    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://jeremybrett.eu
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Re: Basil Rathbone

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Júl. 07, 2011 2:12 am

    Ezek a képek tényleg nagyon jók.

    Nos, amint megkaptam a DVD-t, délután már meg is néztem. Igazából, annyi jót olvastam itt Basil R.-ról, hogy mikor megtudtam, hogy a csomagban lesz egy olyan Holmes DVD, ahol ő játszik, már alig vártam, hogy kézhez kapjam. Meg is néztem volna nyomban, de nem akartam mindjárt kibontani, olyan szép volt becsomagolva. De úgy alakult, hogy jutott rá időm, lett egy szabad órám, hát beraktam.

    Nagyon tetszett, megértem az előttem szóló SherlockExtra csodálatát és tiszteletét. Jó film, a történet tele van fordulatokkal. Az egy óra olyan hamar elment, hogy az hihetetlen. Az egyetlen dolog, ami nem tetszett, az a butuska Watson. De azok a jelenetek jól sikerültek, mikor az ő butasága komikus helyzetet teremtett.

    Spoiler:
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Basil Rathbone

    Témanyitás by Admin Kedd Júl. 05, 2011 3:52 pm

    Basil Rathbone - Page 6 Lifelead1_257393t

    - Rendben Watson! Ütheti a pinpong labdát.

    Basil Rathbone - Page 6 SuperStock_440-9230
    - Nagysád! Hiába nézünk vele farkasszemet. Szólhatott volna, hogy kegyed gazember férjének ágyúja van.

    Basil Rathbone - Page 6 Sherlock1
    - Holmes! Ha a Napóleon szoborban értékes gyöngy volt, képzelje mit rejthet egy ilyen bazinagy teáscsésze készlet!

    Basil Rathbone - Page 6 Lunchbre
    Kalandok Sussexben:
    - Fiúk! Ezt a kripta partit meg kell ismételnünk.

    Basil Rathbone - Page 6 Shplay
    Egy felejthetetlen bemutatkozás:
    - Írna egy végrendeletet? Hamarosan meg fogják ölni.

    Basil Rathbone - Page 6 Sherlock
    - Azt javaslom ha legközelebb kölcsönt vesznek fel olvassák el az apróbetűs részt!

    Basil Rathbone - Page 6 _551626_sherlockholmes300


    - A pokolba Watson! Gyűlölöm ha a média jól értesült.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 35
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Re: Basil Rathbone

    Témanyitás by dancingman88 Hétf. Júl. 04, 2011 10:41 pm

    XD ezek jóók voltak XD Haás Vandert pedig szeretem jó a hangja olyan erőteljes
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Basil Rathbone

    Témanyitás by Admin Hétf. Júl. 04, 2011 10:32 pm

    Basil Rathbone - Page 6 Holmes

    - Ezt utálom magában Holmes, hogy mindig a hátsó ajtón kell bemennünk.


    Basil Rathbone - Page 6 Sherlock-holmes-violin

    - Watson! Unom a hegedűt. Áttérjek a bendzsóra?

    Basil Rathbone - Page 6 27_1_b_1888_1

    - Watson! Már elkaptam a gyilkos hipnotizőrt... Watson!
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Haás Vander Péter

    Témanyitás by Admin Szomb. Júl. 02, 2011 1:42 pm

    Javítás következik:

    Sziasztok!

    Elkövettem egy nagy hibát, amit most korrigálni szeretnék. Szóval Holmes zseniális szinkronhagja a Félelem a sötétben című filmben: Haás Vander Péter


    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Basil Rathbone

    Témanyitás by Admin Kedd Jún. 07, 2011 6:24 pm

    Halihó!


    Új észrevételt szeretnék a témához fűzni. Basil Rathbone csodálatos Sherlock Holmes, ezt azután is fenntartom, hogy már másodszor néztem meg pár hete a "Félelem a sötétben" filmet. Egy angol fórumon azt írta egy hozzászóló, hogy Basil soha nem mosolyog. Ez nem igaz. Rathbone bemutatja azokat az egy másodperces villámmosolyokat, amik Holmesra jellemzőek és amiket később Jeremy Brett-nél is megszokhattunk. A különbség az, hogy Basil rendkívül finoman mosolyog, alig mozdul el a szája-széle. A legkifinomultabb férfimosolyt hozza, amit vásznon vagy az életben valaha is láttam. Szexi, imádnivaló, elegáns. Figyelni kell, de ott van, és nagyon sármos.


    Basil Rathbone "szagot fogott" nyomozója élénk, gyorsan reagál a történésekre, úgy ahogy ezt a nagy detektívtől elvárjuk. Meg is értem, hogy játékával félelmetes hírnevű Holmes lett, az igazinak tartott Sherlock. Úgy vélem jogosan kapta a koronától az elismeréseket. Imádnivaló Sherlock Holmes-t hozott. Ilyen rendkívüli színész után borzalmas nyomás lehetett Brett számára elvállalni a nyomozó karakterét. Nagyra tartom, hogy vállalta a megméretetést és bírta a kihívást (betegsége ellenére is). Tisztelem, mert nem akart Basil utánzata lenni, egyedileg formálta meg szintén tökéletesen a Conan Doyle-i nyomozót. A legmélyebben megértve Sherlock munkamániáját. Óriási, emberfeletti dolog volt ez Jeremy Brett részéről. Nagyon sajnálom, hogy ez a csodálatos teljesítménye nem lett annyira megbecsülve szakmai elismerések által, mint ahogy megérdemelte volna.


    Mindenesetre ennek a két színésznek köszönhetem, hogy megtanultam egy extrém karaktert képes úgy hozni két nagyszerű színész, hogy a szereplő jellemvonásait teljes egészében tükrözik, a közönség szemében szeretnivalóak lesznek az előadásaik úgyanakkor mégsem unalmasan egyformák. Ez valami megdöbbentő katarzis volt a számomra. A színjátszás nem véletlenül egy különleges hivatás. Mindörökké Sherlock Holmes!



    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://jeremybrett.eu
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Basil Rathbone - Page 6 Empty No comment

    Témanyitás by Admin Kedd Május 24, 2011 5:43 pm

    Azt hiszem ehhez nincs mit hozzáfűzni:

    http://www.basilrathbone.net Smile
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Re: Basil Rathbone

    Témanyitás by Sil Hétf. Május 16, 2011 7:02 am

    Bevallom, engem pont ez a "buta Watson" aspektus az, ami eddig visszatartott attól, hogy megnézzem ezeket a filmeket. De a "pajkos pillanatok"... ó, azokat imádom a Granadában, a BBC-ben és az orosz verzióban is, szóval muszáj lesz beiktatni valamikor...
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Basil Rathbone

    Témanyitás by Admin Hétf. Május 16, 2011 5:11 am

    Halihó!

    Ma átvehettem a DVD-ket és hát... nem bírtam megállni, hogy ne nézzem meg a Holmes-osat, végülis csak egy órás a film. A címe "Terror by night" (Félelem a sötétben). Őszintén megmondom óriási élmény volt! Még mindig boldogságban úszik a szívem.

    Basil Rathbone tényleg annyira szenzációs, mint amennyire elismerik az angolok. Tökéletes Sherlock Holmes, a nagyszerű detektív minden páratlan tulajdonságával. Nigel Bruce valóban fantasztikus Watson. Rendkívül összeszokott a Holmes-Watson páros, és megvan az a Sherlockra jelemző játékos kópésság, amiket a Conan Doyle regényekből ismerünk. Akik ezeket a pajkos pillanatokat imádták a Granada sorozatban is, azok feltétlenül nézzék meg ezt a filmet is, mert élvezni fogják. Basil ugyan komolyabb arcú férfi, kevesebb mimikát használ, mint Brett, de igazi kopó. Végig érezni, hogy egy élénk, a bűntény megoldására koncentráló, imádnivaló zseni. Bruce egy buta, de szívéből jót akaró és természetesen magyarázkodó Watson. A történet is fordulatos, remek - de nem írok róla, hogy akit érdekel annak legyen meglepetés. Csak ajánlani tudom.

    Basil Ratbone rajongóvá váltam. Érthető, hogy sokak számára maga volt Sherlock Holmes, mert ha játszott tényleg Sherlock-ká vált. Úgy gondolom fantasztikus, hogy Jeremy Brett egy ilyen kiváló színész után másként tudta megfogni Holmes karakterét, amivel méltó maradt a detektív lényéhez, mégis egyedi alakítást nyújtott. Basil és Brett Holmes-a külön-külön is szeretnivaló, Doyle-hoz méltó, különleges, ízzig-vérig Sherlock Holmes karakterek.

    A film fekete-fehér, de a színészek remek játéka és a kiváló magyar szinkron feledteti a nézővel, hogy hiányoznak a színek. Holmes Hászfander Péter, Watson Grúber Hugó.

    A Félelem a sötétben DVD itt rendelhető meg:
    http://www.dvdplusz.hu/jatekfilm/Sherlock_Holmes-Felelem_a_sotetben

    Szép napot kívánok! Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Sir Bashil Rathbone

    Témanyitás by Admin Szomb. Május 14, 2011 11:36 pm

    Sziasztok!

    Rendeltem egy magyar nyelvre szinkronizált Sherlock DVD-t amiben ő játszik. Nagyon kíváncsi vagyok az alakítására. Nem tudom mikor tudom megnézni, mert tele vagyok melóval, de ha eljutok odáig írok róla beszámolót. Egyébként a Holmes színészek ( http://jeremybrett.eu/sherlock-szineszek.php ) rovatban bővítettem a róla szóló információkat. Szép napot!


    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Basil Rathbone - Page 6 Empty Basil Rathbone

    Témanyitás by Admin Kedd Okt. 12, 2010 9:27 am

    Vélemények a Basil Rathbone által alakított Sherlock Holmesról.

    Ajánlott tartalom


    Basil Rathbone - Page 6 Empty Re: Basil Rathbone

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Márc. 28, 2024 6:16 am