Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+7
Horpika
Sil
dancingman88
csenge86
Revati
esztertoth13
Admin
11 posters

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Aug. 17, 2011 6:40 am

    Az a rész nekem is kedvencem, én most épp a Görög tolmácsot láttam a story4-en. Épp belepillantottam. De én is a szeretném már látni a Sherlock új részeit, a képek alapján jó kis kalandokra számíthatunk.
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by Horpika Szer. Aug. 17, 2011 6:28 am

    Tényleg tetszetősek! Ma épp láttam a Granadásban meghalni, illetve ezzel párhuzamosan Sherlockot feltámadni 3 év után. Mindig tetszik az a rész:) De már megnézném, hogy is alakul Moriarty sorsa Sherlockban! A zseni magánszimatnak kell az ilyen ellenfél! Smile
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Aug. 17, 2011 3:09 am

    dancingman88 írta:wow ez a poló kell XD

    Én is elfogadnám, mindkettőt Smile
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by dancingman88 Szer. Aug. 17, 2011 2:16 am

    wow ez a poló kell XD
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by Sil Kedd Aug. 16, 2011 6:53 pm

    Na igen, az első póló nagy sikere után (amelyik állítólag már az első 24 órában majdnem behozta a valaha volt legnépszerűbb pólójukat, és ami az első volt, amiből több női verziót adtak el, mint férfit) eléggé megszaporodtak a Qwertee-n a BBC-Sherlock-os pólótervek. Laughing
    Itt egy másik Moriarty-s (hát igen, Westwood... és még a kis koponyák is megvannak a nyakkendőjén Laughing ):
    http://www.qwertee.com/product/moriarty/
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by Admin Kedd Aug. 16, 2011 1:19 pm

    A világ legdögösebb teája:

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Tumblr_lq1er4PASv1qf57rro1_500

    Moriar Tea [Moriarty] Very Happy
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by Revati Csüt. Júl. 07, 2011 1:38 am

    Bizony, Richard is eljátszotta a bűn Napóleonját. Igaz, a filmről nem tudok nyilatkozni, a végéből láttam kb. 20 percet, nagyon nem az én világom. Olvastam valahol, hogy csúfosan megbukott, pedig azt hitték, tetszeni fog a nézőknek.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by dancingman88 Szer. Júl. 06, 2011 10:05 pm

    Igen sajnos az a film a képregénynek egy eléggé rossz feldolgozása, az eredeti történet kicsit jobban ki van dolgozva. Bár szerintem a legjobb lenne Moriarty szerepére az Tim Barlow , tegnap este néztem meg a rettegő beteget és az egész fizimiskája annyira jó volt, jobban hasonlított a novellában ábrázolt Moriartyra
    csenge86
    csenge86


    Hozzászólások száma : 38
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jun. 27.

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by csenge86 Szer. Júl. 06, 2011 9:51 pm

    Moriarty szerepét egyszer Richard Rouxburgh is eljátszotta A Szövetségben.Bár itt köze sem volt Holmes-hoz és a végén lelövik :-(
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by esztertoth13 Kedd Júl. 05, 2011 10:07 pm

    Hát, már szerepelt egy Sherlock feldolgozásban: 2004 - Sherlock Holmes és a selyemharisnya esete. Az oldalon azt olvastam, ez sem éppen egy jó feldolgozás, itt Sherlock túl sokat él káros szenvedélyével. De láttam más filmjeit.... Nem tudom, milyen lenne, ha ezúttal ő játszaná Holmes-ot. Nem látok rá esélyt, nem tudom, szerintem már kicsit idős... De egy trilógiát el tudnék képzelni. Sorozatot nem.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Culverton Smith

    Témanyitás by Revati Kedd Júl. 05, 2011 8:35 pm

    A haldokló detektív főgonosza, Jonathan Hyde alakításában. Nekem nagyon tetszett, szinte szerettem utálni a karaktert. Sőt, valahol olvastam olyan véleményt, hogy JH megfelelő lenne egy újabb feldolgozásban Sherlock szerepére. Mit gondoltok?
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by esztertoth13 Hétf. Ápr. 04, 2011 7:38 am

    Ja, a Star Trek-es Moriarty is hasonlóan fest, mint Eric Porter:

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Vlcsnap2011032915h38m55

    A nemrég látott Aranyifjúban is utal rá Holmes, hogy bánja, hogy meghalt, mert nincs egy normális ügy, nincs még egy olyan ember, aki így ötvözné a tudást a bűnözéssel. A fogalmazás kicsit béna, de hát egyszer láttam magyarul, angolul többször is, de nem vagyok valami jó fordító...
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by Revati Csüt. Márc. 31, 2011 10:59 pm

    Moriarty szerepére nagyszerű választás volt Eric Porter. Egyébként játszott A Forsythe Saga c. sorozatban is. Moriarty és Holmes párbeszéde nagyon ott van, és elég fura az is, amit Holmes később mond Watsonnak a nagy ellenfélről, az, hogy tiszteli azért, amit elért a bűnözők világában.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by esztertoth13 Hétf. Jan. 17, 2011 8:42 am

    Na és a tekintete! Úgy tud nézni... Igazi gonosz tekintet, az ember, aki ölni tudna már azzal a nézéssel is. A dühét remekül kifejezi.
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty A professzor

    Témanyitás by Vendég Csüt. Jan. 06, 2011 10:35 pm

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 0

    Szerintem nagyszerű a párbeszéd Sherlock és Moriarty találkozásakor. Tisztelik egymást, de végig ott a feszültség, a veszély, az elpusztítás sűvítő szele. Különösen kedvelem, hogy Moriarty - egy emebere által - még halála után is életveszélybe tudja sorodni Holmes-t. (EmptyHouse)
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Moriarty professzor

    Témanyitás by Vendég Csüt. Jan. 06, 2011 4:42 am

    Imádom. Ő a bűnözés Napóleonja.

    (Már majdnem annyira gonosz, mint én.)
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by Admin Kedd Okt. 12, 2010 10:08 am

    Mivel hivatásával veszély jár Sherlock életére nem egyszer rátörnek. Holmes ősellensége "a bűnözés Napóleonja" Professzor James Moriarty. Róla és egyéb gonosz, hitvány alakokról lehet társalogni itt.

    Ajánlott tartalom


    MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK - Page 7 Empty Re: MORIARTY és EGYÉB ELLENSÉGEK

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Ápr. 18, 2024 8:38 pm