Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+8
Revati
3113391
JBerry
Horpika
Sil
esztertoth13
hellapostor
Admin
12 posters

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Aug. 07, 2011 1:56 am

    A filmre gondoltál? Akkor jó filmezést! Majd valamikor én is újranézem az egész estés filmeket.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 35
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Aug. 07, 2011 1:07 am

    épp a minap gondoltam rá hogy megint be kéne szerezni a négyek jelét:D most meghoztad a kedvem ráRazz
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by esztertoth13 Pént. Aug. 05, 2011 9:56 am

    A Négyek jelen novella egyik kedvencem, ahogy a film is. Mivel DVD-n nem jelent meg, sajnos, angolul néztem meg. Először elolvastam a könyvet, aztán rögtön megnéztem a filmet is. Nagyon tetszett Holmes megjegyzése a felügyelőről, és Toby, hát őt is nagyon kedveltem. Vicces volt, ahogy átrohantak a fél városon, aztán először mégis a rossz nyomot követték Smile Watson pedig nem is tudta, kicsoda/micsoda Toby, Mr. Tobyt kereste a fura állatkereskedőnél, aztán persze rájött, hogy egy kutyáról van szó.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty A Négyek Jele

    Témanyitás by Revati Pént. Aug. 05, 2011 7:12 am

    Szeretem ezt a részt, azért is, mert hosszabb, így jutott idő rendesen és csodásan megteremteni az eredeti novella hangulatát. És ami még nagyon szimpatikus benne, az az, hogy fontos szerepet kap Toby, a nyomkereső kutya. Nagyon bírom azt az ebet. A részben Holmes is sokszor megsimogatja a kutyust. Lehet, ez nem is volt benne a forgatókönyvben, olvastam, hogy Jeremy nagyon szerette az állatokat, kutyája is volt, és sok időt töltött a stúdió istállójában, naponta meglátogatta a lovakat.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 35
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by dancingman88 Kedd Aug. 02, 2011 10:38 pm

    nem csak a nők hiúak, de a pasik jobban palástolják:D
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by Revati Kedd Aug. 02, 2011 12:37 am

    Fűzőt bizony férfiak is hordtak akkoriban, és még később is, főleg azok, akik karcsúbbnak akartak látszani. És még mondják, hogy csak a nőkre jellemző a hiúság!
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Júl. 31, 2011 3:06 am

    A Karib tenger kalózai első részében pont a fűző okoz gondot, Elisabeth apja megjegyzi, hogy Londonban ez a divat, erre a lány: Akkor a londoni nők nem lélegeznek. Később aztán elájul, és majdnem megfullad, mert a vízbe esik. Aztán egy teljesen más témájú sorozatban, egy 500 éves szereplő, aki már az 1860-as években is élt, megjegyzi, hogy nem hiányzik neki a fűző Smile
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by Revati Vas. Júl. 31, 2011 12:57 am

    Holmes a rövid hajjal is jól nézett ki szerintem, bár az igaz, hogy akkoriban eléggé modernnek számíthatott ez a viselet.


    Azt is szoktam figyelni a sorozatban, hogy a nőknek olyan frizurájuk van, amit egyedül tuti nem tudtak megcsinálni. Nagyon jól néz ki meg minden, de ezek szerint mindenkinek komornája volt akkoriban?


    Lassan átmegyek divatfórumba, bocsi, de most ezek jutottak az eszembe jocolor
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 35
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by dancingman88 Szomb. Júl. 30, 2011 9:45 pm

    akkor lehet hogy ez egy fajta kis kapu volt hogy meneküljön a zselétől:D
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Az ördög patája

    Témanyitás by Revati Szomb. Júl. 30, 2011 8:35 am

    Ez a rész kicsit sötétebbre, baljóslatúbbra sikeredett a többinél. Félelmetes belegondolni mai világunkban is, hogy egy növényi méreg kis mennyisége is képes megölni egy embert vagy súlyosan károsítani az elméjét. Hát még az 1800-as évek végén, amikor sokkal kezdetlegesebb volt minden tudományág. A részben nagyon nyomasztó még az is, mikor Holmes látomásait mutatják be.

    Azt hiszem, ez az első olyan epizód, amiben Jeremy Brett rövid hajat visel a védjeggyé vált, hátrasimított frizura helyett. Olvastam valahol, hogy már annyira elege lett abból, hogy lekenték valamivel a haját, és az szinte betonkeménységű lett, hogy hirtelen elhatározásból belenyírt a hajába, amit csak úgy tudtak kiigazítani, hogy egész rövidre levágták. Viszont van olyan illusztráció, amin Holmes-nak pont olyan rövid frizurája van, mint amilyen Jeremynek lett.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 35
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by dancingman88 Szomb. Júl. 23, 2011 4:38 am

    pontosan:D
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Júl. 23, 2011 3:42 am

    Nekem az első részben az tetszik, ahogy bemutatják Holmes-t. Watsont látjuk először, aki belép, és ott ül a karosszékben egy férfi, majd megfordul, és csak ekkor látjuk meg az arcát. Mikor a munkájáról beszél, akkor meg annyira beleéli magát, nagyszerű.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 35
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by dancingman88 Szomb. Júl. 23, 2011 2:10 am

    Bár a legjobb amit a botrány csehországban volt, mikor olyan nagyon közelről mutatják az arcát, és a munka utáni vágyáról beszél.. áhh az zseniális
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by Revati Pént. Júl. 22, 2011 8:35 am

    A Granada sorozatot szeretem eredetiben is nézni, mert Jeremy Brett hangja annyira fantasztikus, és olyan szépen beszélt, hogy élvezet hallgatni. Elképesztő, mennyire meg tudta változtatni a hangszínét is, ha a jelenet úgy kívánta. És az a rengeteg féle hang, amit ki tudott adni magából, meg a mimikája....Hiába, páratlanul tehetséges színész volt.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by esztertoth13 Pént. Júl. 22, 2011 7:03 am

    Revati írta:Azt a jelenetet, mikor Holmes felveri Watsont és Lestrade-et, eléggé félrefordították.

    Én már átszoktam a feliratos filmekre a sok félrefordítás miatt. De volt egy hasonló félreértés a Vörös hajúak klubjában, ahol a latin idézetet másképp értelmezték, és amit Holmes mond, azt is. A Rettegő betegnél pedig azt hiszem a feliratnál lett valami elírva, az idős orosz beteg életkorát 10 évvel többnek írták, de ez nem biztos. És szintén a Vörös hajúak klubjában, Holmes azt mondja, hogy " Pipázok...Ez egy három pipás probléma" Ebből az lett, hogy "Pipázok... Segít a gondolkodásban" Valami ilyesmi Smile

    A másik kedvenc részem a Szökés az internátusból, az a rész, mikor Holmes és Watson keresik a bicikli nyomait, és Watson megjegyzi, hogy "Maga szerint Herr H. egy tehén után kerekezett?" Aztán később, Holmes mondja, hogy "két biciklista a jelek szerint elszállt". Utána meg a fogadós jelenet, azt is imádom. Very Happy És hogy Holmes észre sem veszi, mikor Watson az orra alá dugja térképet, hogy megmujtassa, hol a fogadó. Aztán észbe kap: "Jaj barátom, hát maga éhen készül halni" És elmondja ugyanzt, amit pár percel ezelőtt Watson mondott el neki.

    A Ferde szájú férfit is szeretem, mikor Holmes és Watson kocsikáznak, tetszik Watson megjegyzése. "Újabb embert nyert el az élet mocsara" Aztán később, mikor Holmes hajnalban felkelti Watsont, majd a kocsiban Holmes megjegyzi, hogy "Belém rúghatna" Erre Watson"Mikor reggel felkeltett szívesen megtettem volna"
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty A hat Napóleon

    Témanyitás by Revati Pént. Júl. 22, 2011 6:22 am

    Azt a jelenetet, mikor Holmes felveri Watsont és Lestrade-et, eléggé félrefordították. Nemrég láttam a Story-n, és ott teljesen más szöveg volt, az eredetiben Sherlock pikírten megjegyzi, hogy Watson túl bőkezűen mérte a portóit, ez az oka a fejhasogatásnak. jocolor

    Amúgy zseniális ez a rész, rajta van a toplistámon.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Júl. 16, 2011 8:51 am

    Revati írta:A részben az is nagyon jó, mikor Holmes elküldi Watsont, hogy nézze meg a helyszínt. A doktor nagy elégedetten visszajön, Sherlock pedig jól leoltja, hogy mindent rosszul csinált. bounce

    Én sajnáltam kicsit szegényt, annyira igyekezett, mégsem sikerült neki. És később ahogy "visszavág" Holmesnak, aki meghallja, amit mond. Smile

    Másik kedvenc: A Hat Napóleon, mikor Lestrade belenéz Holmes jegyzeteibe, és közben Holmes-ék felérnek a lépcsőn... Aztán később, mikor a fixa ideáról beszélgetnek, majd a reggeli ébredés. Mindkettőjüknek hasogat a feje. Smile És az a bemutató, amit Holmes produkál, az is nagyszerű.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by Revati Szomb. Júl. 16, 2011 8:02 am

    Igen, A magányos biciklista is milyen jó rész! És az a bizonyos kísérletezős jelenet ad keretet a sztorinak, mert azzal kezdődik, hogy Holmes épp belefogna a kísérletbe, amikor Violet Smith megérkezik.

    A részben az is nagyon jó, mikor Holmes elküldi Watsont, hogy nézze meg a helyszínt. A doktor nagy elégedetten visszajön, Sherlock pedig jól leoltja, hogy mindent rosszul csinált. bounce
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Júl. 16, 2011 5:25 am

    Nekem az a jelenet teszik, mikor a Magányos biciklista végén Holmes egy kísérleten dolgozik, ami fényt derít egy esetre. Aztán az egész szobát elborítja a füst, és Holmes-ék kihajolnak az ablakon. A szobából dől a füst, még a tűzoltók is megjelennek, de Holmes azért visszahúzza Watsont, hogy elmagyarázzon neki mindent.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by Revati Pént. Júl. 15, 2011 7:13 am

    Kedvenc jelenet a kedvenc részemből Surprised : a Norwood-i építész-ben az, mikor Holmes tüzet gyújtat, hogy előkerítse Lestrade számára a gyanúsítottat. Eredeti nyelven annyira jó, mikor megkéri a rendőröket, hogy kiáltsák vele együtt: tűz!!
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by Revati Pént. Júl. 15, 2011 7:09 am

    Az Abbey Grange-ben az a jelenet is nagyon jó, mikor Holmes elküldi Crockert meg Lady Brackenstall-t, és a nő örömében megöleli. Sherlock reakciója: meghökkenten eltolja magától. Annyira tetszik ez a jelenet, benne van, hogy Holmes mennyire magának való figura, akit hidegen hagynak a nők.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 35
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by dancingman88 Pént. Júl. 15, 2011 5:25 am

    "A bűn mindennapos. A logika különleges. Ezért a logikával többet kell foglalkozni, mint a bűnnel."
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 35
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by dancingman88 Kedd Júl. 12, 2011 5:41 am

    a gyilkosság abbey grangeban című részben a végén mikor a matróz felmegy holmesékhoz és oda áll elé fenyegetően , holmes pedig csak nézi ridegen, na az aztán egy nagyon emlékezetes rész volt akkor gondoltam hogy : "wow, ez a fickó nem fél semmitől"
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 35
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by dancingman88 Szomb. Júl. 09, 2011 6:36 am

    "Teljesen fölösleges megtiltani valamit egy nőnek, mert úgyis az lesz, amit ő akar." - Conan Doyle egy nagyon nagyon bölcs ember Very Happy
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by esztertoth13 Pént. Júl. 08, 2011 8:48 am

    Revati írta: A görög tolmács novellaváltozatában pl. Holmes és Watson üzenetet kapnak arról, hogy magyar rendőrök találtak egy holttestet.

    Igen, erre emlékszek Smile Ebben a topicban előbb olvashatsz angol idézetet, pont ezt Smile

    Ajánlott tartalom


    KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK - Page 2 Empty Re: KEDVENC SHERLOCK HOLMES IDÉZETEK, JELENETEK

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Márc. 28, 2024 2:33 pm