Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+9
Gyöngyvér
Eranett
dancingman88
csenge86
Csimpolya
Revati
esztertoth13
stacy
Admin
13 posters

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK - Page 2 Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Admin Szer. Jún. 15, 2011 5:13 am

    Revati írta:A Murdoch nyomozó rejtélyei című sorozattal kapcsolatban azt kérdezném, látta valaki azt a 3 részt, amiben Peter Outerbridge volt a nyomozó? Ezek hosszabbak voltak, azt hiszem, részenként két órásak, és nemcsak a nyomozó, hanem az egész szereplőgárda más volt, viszont nekem jobban tetszett, mint a rövidebb verziók új csapattal és Yannick Bisson-nal.
    Maga a nyomozó egész jól sikerült Sherlock-klón, és a hangulatra, a díszletekre is eléggé odafigyeltek a készítők.
    Lehet, hogy bennem van a hiba, de a Dr. House-ba bele sem bírok nézni. Pedig Hugh Laurie-t nagyon szerettem a Fekete vipera-sorozatban, meg jó volt az a műsor, amit Stephen Fry-jal közösen csináltak.

    Kedves Revati!

    Én láttam azokat a részeket és nagyon tetszettek. Annak a pasinak a sármja volt a mélabú, szexisen volt morcos. Nagyon szerettem azokat a részeket. A folytatás erőltetett lett. Az új szereplő egy baromi jóképű férfi, de hát számomra nem annyira meggyőző a játéka. Meg olyan nőies szemei vannak, nehéz őt nyomozónak elképzelni... Szóval nem néztem meg a teljes sorozatot... Ha Peter Outerbridge maradt volna más lenne a helyzet, mert az eredeti Murdoch-ot bírtam.

    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    avatar
    Csimpolya


    Hozzászólások száma : 2
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 25.

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK - Page 2 Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Csimpolya Szer. Jún. 15, 2011 5:00 am

    Igen, az Időjárőrt valóban Anderson írta, egész jó novella. A mai nap találtam egy erősen humoros magyar krimit, Berend Mihály: Halál zeneszóra c. regényét. Az elbeszélő maga is azt állítja magáról, hogy kissé hasonlít Watson doktorra. Ráadásul az is némi párhuzamot mutat, hogy az ügyet Szomorú Z. Gergely nyomozza ki, de a dicsőséget átengedi rendőrségnek.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK - Page 2 Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Revati Csüt. Márc. 31, 2011 10:51 pm

    A Murdoch nyomozó rejtélyei című sorozattal kapcsolatban azt kérdezném, látta valaki azt a 3 részt, amiben Peter Outerbridge volt a nyomozó? Ezek hosszabbak voltak, azt hiszem, részenként két órásak, és nemcsak a nyomozó, hanem az egész szereplőgárda más volt, viszont nekem jobban tetszett, mint a rövidebb verziók új csapattal és Yannick Bisson-nal.
    Maga a nyomozó egész jól sikerült Sherlock-klón, és a hangulatra, a díszletekre is eléggé odafigyeltek a készítők.
    Lehet, hogy bennem van a hiba, de a Dr. House-ba bele sem bírok nézni. Pedig Hugh Laurie-t nagyon szerettem a Fekete vipera-sorozatban, meg jó volt az a műsor, amit Stephen Fry-jal közösen csináltak.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK - Page 2 Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Márc. 10, 2011 5:09 am

    Az aktívban volt egy riport pont erről, hogy mennyire hasonlít Holmes és House.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK - Page 2 Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Márc. 10, 2011 5:08 am

    House, Monk... mind Holmes-hoz kapcsolódik. Már az is érdekes, hogy House barátja Wilson, míg Holmesé Watson.... Doyle megalkotott egyfajta nyomozásfajtát, az aprólékos megfigyelés módszerét. Ezt már csak másolják a mai sorozatok, hozzátéve pár dolgot, mint a Monk esetében a rengeteg fóbiát... De az őse mindnek Holmes.
    stacy
    stacy


    Hozzászólások száma : 20
    Csatlakozás dátuma : 2010. Dec. 27.
    Kor : 33
    Tartózkodási hely : Bács-Kiskun megye

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK - Page 2 Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by stacy Szer. Jan. 26, 2011 6:24 am

    Szerintem a House is jó kis sorozat, valóban látszanak a hasonlóságok
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK - Page 2 Empty Dr. House

    Témanyitás by Vendég Pént. Jan. 21, 2011 6:29 am

    Dr. House iszonyatosan bunkó, de ettől függetlenül van amikor imádom.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK - Page 2 Empty HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Admin Kedd Okt. 12, 2010 8:08 pm

    Sherlock Holmes figurája által ihletett karakterek:

    Dr. House,
    Murdoch nyomozó,
    Baskervilli Vilmos (A rózsa neve - Sean Connery),
    Monk nyomozó - Holmes paródia modern környezetben,
    Bigyó felügyelő (Gógyi felügyelő, Inspector Gadget) - Sherlock paródia morden környezetben

    Itt a Holmes figurája alapján kitalált karakterekről lehet elmélkedni.

    Ajánlott tartalom


    HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK - Page 2 Empty Re: HOLMESRÓL MINTÁZOTT KARAKTEREK

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Márc. 28, 2024 7:32 pm