Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+6
Gyöngyvér
Sil
esztertoth13
Eranett
Revati
Admin
10 posters

    KEDVENC ZENÉIM

    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Feb. 28, 2015 8:21 am

    Very Happy Ez jó!

    Én totál nem vagyok képben itthoni zenében. Van pár szám, amit elhallgatok rádióból, pl. ez:



    De nincs olyan magyar énekes/zenekar, bármi, ami érdekelne. Külföldi annál inkább. Most épp a Rolling Stones korszakom élem. Megint, újraélem. Smile Most kezdem igazán beleásni magam a zenéjükbe, legyen az bármilyen stílus. Meg angol tudás gyakorlásra tökéletes: ezért is hallgatok inkább angol nyelvű zenét. Mostanság minden számuknak rákeresek a szövegére, hogy jobban értsem mit énekel. (Igaz néha lehidalok, hogy "Te jó ég, mit énekeltem, de nem számít!) Ez a mostani "kedvencem" de annyi van! A a lista, amit írhatnék, kilométeres lenne. Smile

    Ifj.Rákoczi
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 141
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jul. 27.
    Kor : 23
    Tartózkodási hely : Kisvarsány

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Ifj.Rákoczi Szomb. Feb. 28, 2015 6:37 am

    Nem tudom ki mennyire Kárpátiás...... Embarassed Bevallom én sem vagyok túlzottan csak néha, ha olyan kedvem van. Viszont egy ismerősöm, nemrégiben mutatott egy számot aminek a refrénje mindig a Sherlockot juttatja eszembe..... Gondoltam megmutatom, úgyis rájöttök miért..... Very Happy
    https://www.youtube.com/watch?v=WC4JegKBBBY
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Feb. 07, 2013 8:18 am

    Kösz Smile Tetszik Very Happy A Strongert is bírom, amit úgy mostanában hallottam. Meg a legtöbb számát. Kelly fan vagyok. A Catch my Breath-t máshogy fogadtam, végül az a szám lett, amit ahányszor hallok a rádióban, mindig szívesen hallgatom. Smile Ott is hallottam először.
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 33

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by EdinaHolmes Csüt. Feb. 07, 2013 7:19 am

    Jó kislány! Very Happy Egy kis ajánló neked:

    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Feb. 06, 2013 8:49 am

    EdinaHolmes írta:Nem tetszett elsőre? Én imádtam elsőre is! Smile

    Very Happy

    Szoknom kellett, olyan fura volt, de most már abszolút kedvenc. Smile
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 33

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by EdinaHolmes Szer. Feb. 06, 2013 3:38 am

    Nem tetszett elsőre? Én imádtam elsőre is! Smile
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by esztertoth13 Hétf. Feb. 04, 2013 7:23 am

    EZ a zene nem tetszett elsőre, de ma egész nap ez járt a fejemben, és utólag egyre jobban tetszik. Smile

    https://youtu.be/LS0zMzjAB9A
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Nov. 10, 2012 10:51 am

    Most, hogy nézem, én évezredekkel jártam erre Laughing De hát, már így is nyakig vagyok a dogákban... és ekkor jövök rá, milyen rövid ez a 24 óra néha...

    Ezt hoztam, valahogy tényleg kedvem lenne tőle végigrohanni a sulim folyosóján, mikor hallgatom: Smile

    https://www.youtube.com/watch?v=a2rcqXFrY8s
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Sil Hétf. Ápr. 23, 2012 6:17 am

    Hmm, jó régen jártam erre. Hoztam egy régi-régi kedvenc dalomat a Pokolgéptől:
    https://www.youtube.com/watch?v=z3uU3ioWCes

    Ezt pedig gondolom, Gyöngyvér fogja értékelni leginkább, gyerekkoromban ez volt a legismertebb száma az Ossiannak:
    https://www.youtube.com/watch?v=AB2NbRqLgE8
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Ryennin Csüt. Márc. 15, 2012 1:00 pm

    Meghallgattam őket, Sil.Smile Nekem nagyon tetszik a zenei ízlésed.Smile Mindegyikből jöhet mééééééég!!!Very Happy

    A Blind Guardianra mondtad, hogy a kedvenceid, ugye??? Nagyonn köszi, hogy megmutattad őket, mert kegyetlen jók!!!! A Bards Song is nagyon tetszett, de a Gyűrűk Urást még jobban élveztem, és a Szilmarilokos is jó.Smile Jó hangja van az énekesnek, bele lehet feledkezni!!! Köszi.Smile

    Damons and Wizards (már ilyen névvel befutók...XD), de az is nagyon nagyon nagyon nagyon.... Embarassed Embarassed Embarassed Imádom ezt a fajta zenét, nagyon beleillik a "profilomba", ha ilyet lehet mondani.Very Happy Nem i tudom melyik tetszett jobban a kettő közül...áh, nem is akarok választani.Very Happy Egyyébként megkérdezhetem, hogy melyik számról jutottak eszedbe????

    LOTR---- Love Love Love Nem hiszem, hogy nagyon akarom kommentelni.Very Happy Minden mennyiségben, szinte mindegyik szám, bármelyik albumról, bármikor.Very Happy Kb. van 3 amit, össz-vissz ANNYIRA nem szeretek, de amiket linketél nem ezek.Very Happy

    A Butterfly meg nagyon aranyos!!! Érdekes hangja van az énekes lánynak!!!

    Miközben hallgattam, valahogy eszembe jutott a Dalriada, akiknek nagyon szeretem a Wales-i bárdok feldolgozását.Very Happy (egyébként maga a vers is az egyik kedvencem.Very Happy)
    https://www.youtube.com/watch?v=r540SkGytBw

    Meg valamelyik ismerősöm most mutatta a csajszit, és nagyon durva:
    https://www.youtube.com/watch?v=pRPOztxXWlQ&feature=share

    És erről meg eszembe jutott egy másik kedvenc.Very Happy
    https://www.youtube.com/watch?v=f8hYGbZ10OI&feature=player_embedded#!
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Ryennin Csüt. Márc. 15, 2012 11:55 am

    Sil írta:
    Ryennin írta:Sil,köszike, hogy meghallgattad őket.Smile Én is elkezdem most,nagyon kíváncsi vagyok rájuk!!! Aztán írok is véleményt, ha érdekel.Very Happy De nem ezt akartam, hanem azt, hogy a SoD-nál mire gondoltál??? Vagyis az melyik szám volt???
    Persze, hogy érdekel. Wink SoD = System of a Down. (Jó, tudom, SOAD-nak is szokták rövidíteni.)

    Jaaa, értem.Very Happy Istenem, de sötét vagyok néha.Very Happy Mondjuk csak ez volt, amire illett a rövidítés, de még csak SOAD-ot hallottam, aztán bezavart.Very Happy Egyébként nem írtam oda, de ez a szám amit a szövege miatt szeretek => ami nem túlzottan sok, meg hát nem egy túlzottan szép téma, de a zene bizonyos részeivel kombinálva van amikor nagyon erre van szükségem. De egyébként szintén nem tudom miért kerültünk i közelebbi ismeetségbe.Very Happy Mármint a szám meg én, sokáig én se szerettem, aztán egy olyan pillanatban megtalált, amikor nagyon depis voltam.Very Happy Akkor nagyon jól esett.Wink
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Sil Csüt. Márc. 15, 2012 11:17 am

    Ryennin írta:Sil,köszike, hogy meghallgattad őket.Smile Én is elkezdem most,nagyon kíváncsi vagyok rájuk!!! Aztán írok is véleményt, ha érdekel.Very Happy De nem ezt akartam, hanem azt, hogy a SoD-nál mire gondoltál??? Vagyis az melyik szám volt???
    Persze, hogy érdekel. Wink SoD = System of a Down. (Jó, tudom, SOAD-nak is szokták rövidíteni.)
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Ryennin Csüt. Márc. 15, 2012 10:41 am

    Sil,köszike, hogy meghallgattad őket.Smile Én is elkezdem most,nagyon kíváncsi vagyok rájuk!!! Aztán írok is véleményt, ha érdekel.Very Happy De nem ezt akartam, hanem azt, hogy a SoD-nál mire gondoltál??? Vagyis az melyik szám volt???
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Sil Csüt. Márc. 15, 2012 10:18 am

    Na, végre átrágtam magam az egész listán, és tetszenek, bár animéket nem szoktam nézni. Egyedül a SoD az, ami nem jött be.

    Ha már filmzenék, az én kedvencem Howard Shore:
    https://www.youtube.com/watch?v=Ha-FS_CHmGw
    https://www.youtube.com/watch?v=fG79qRHQ2Bo
    De az utóbbi időben a David Arnold - Michael Price páros is felzárkózott... Razz

    És még egy kis Gyűrűk Ura a kedvenc együttesemtől is:
    https://www.youtube.com/watch?v=RMqozfGT9pM
    Meg egy kis Szilmarilok (bár erről van egy egész albumuk, és pont a kedvenc számom, a Noldor nincs fent YouTube-on rendes minőségben):
    https://www.youtube.com/watch?v=PrEm8jMC5Q8
    (Egyébként van egy kifejezetten epikus számuk Trójáról is, 14 perces...)

    Egy kis Demons and Wizards (avagy a Blind Guardian énekese és az Iced Earth gitárosa):
    Fiddler on the Green (ez Ryennin egyik számáról jutott eszembe):
    https://www.youtube.com/watch?v=HGMx0YkeTFQ
    Gallows Pole:
    https://www.youtube.com/watch?v=rTTtxkLpxZk

    És valami egészen más:
    Rajaton - Butterfly:
    https://www.youtube.com/watch?v=oghj7y4hluU
    Ők egy finn "a capella" énekegyüttes.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Márc. 14, 2012 1:43 pm

    Ryennin írta:Azért ugye nem volt rossz a Gladiátoros?Wink Tudom én, hogy nem Karib, dehát attól még jó.Very Happy

    Tetszett Smile Azonnal értettem, mire gondoltál mikor azt írtad, hogy tetszeni fog, ha a Karib tetszett.

    Ryennin írta:Deat Note: Lightot én végig iszonyatosan bírtam!!!! Még mikor megőrült s...mondom, még kkor is ott volt a hideg zsenije....nem is úgy mondom, hogy bírtamé----áááh, ezt nem tudom megfogalmazni.Very Happy Egyfajta módon már tiszteltem....azért nem semmi, amit művel...

    Tetszik a párhuzam, Moriaty és Light, valóban. Smile És én is így éreztem vele kapcsolatban. Azon voltam "kiakadva" hogy hogyan lehet egy ilyen apróságon elbukni? A vége nagyon jól sikerült. De már az elejétől Light párti vagyok, és maradtam is végig, bár azt elismertem, hogy kicsit kezdett.... megváltozni nem jó irányba. De a zseni megmaradt, és hát, őrület és zsenialitás....

    Örülök, hogy tetszett a videó Smile Igazából a képek miatt szedtem le, és a zene is bejött.
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Ryennin Szer. Márc. 14, 2012 1:19 pm

    esztertoth13 írta:
    Ryennin írta: Eszter, ha szereted a Karib-tengert, azt hiszem, hogy fel fog tűnni a hasonlóság.Wink

    Smile Feltűnt, már az elején Smile Nagyon szeretem a Karib zenéjét, bármi hasonlót hallok, már ugrok is, aztán ha nem, elsétálok.... de ez így van más kedvenccel is.

    Death Note: én is így éreztem. Az istenes dolog már az elején kiakasztott, de amíg nem fajult el, addig bírtam. És én is szívesen újra nézném, ez a sok videó meghozta a kedvem Smile

    Ryennin írta:De a különcségük, az emberekhez való érdekes viszonyuk, a zsenijük...szóval valami miatt mégis hasonlítanak. Nem???

    De Smile Sőt, több dologban hasonlítanak. Amit írtam, az talán a legfeltűnőbb különbség. Meg pár apróság, hogy Sherlock pl. hord cipőt Smile És ha úgy vesszük, Watari akár lehetne Watson megfelelője is, a segéd, és jó barát, bár azért az ő szerepük sem teljesen egyforma.
    Megnéznék egy találkozást Very Happy Sherlock és L.

    Ryennin írta:Eszter, a Corrs-os másik szám, amit linkeltél, az is nagyon jó!! esetleg azt a Sherlockos vidit, amit mondtál, hogy láttál, és Corrs énekel alatta nem tudnád belinkelni???? Mert kíváncsi lennék rá

    Képek voltak, és a zene. Itt van:

    https://www.youtube.com/watch?v=f4ntyFFjtfI

    És ha már filmzenék. 2:10-től, ez is nagy kedvenc.

    https://www.youtube.com/watch?v=o6fka74ZnpU

    Huha, a Jeremy Brettes vidi egyszerűen fantasztikus!! Van egy-két kép róla benne, amit még nem láttam, és nagyon jól elkapott felvételek!!!!! És a zene is nagyon passzol. Köszönöm!!!

    Azért ugye nem volt rossz a Gladiátoros?Wink Tudom én, hogy nem Karib, dehát attól még jó.Very Happy Egyébként ez az a mű, amin leginkább tetten lehet érni azt, hogy Klaus Badelt, aki ugye az első Karib zenéjét csinálta Hans mester tanítványa volt.Very Happy Mert ugye a Gladiátor született előbb, és mégis felfedezhető némi hasonlóság.Very Happy

    Deat Note: Lightot én végig iszonyatosan bírtam!!!! Még mikor megőrült s...mondom, még kkor is ott volt a hideg zsenije....nem is úgy mondom, hogy bírtamé----áááh, ezt nem tudom megfogalmazni.Very Happy Egyfajta módon már tiszteltem....azért nem semmi, amit művel...
    Azt a találkozást én is megnézném!!! Nem lenne semmi, azt hiszem.Very Happy Watar valóban hasonlítható Watsonhoz.Very Happy De Light is megfeleltethető Moriartynak valamilyen szinten. (bűnöző zseni, de abból az igazán utolérhetetlen, zseniális fajtából)Very Happy Mert L ugye Sherlock, természetesen.Very Happy L azon a cipős téren inkább Mycroftra üt, hiszen alig mozdul ki.Very Happy Mindent bent szeret csinálni a kis búvóhelyén. Bár mikor kimegy az utcára, akkor az nagyon érdekes. Akkor van Light és közte a tenisz meccs, az nem semmi!!!

    Uh, hallod, tényleg ez Jurassic Park...anyám...tudod, még kb. 11-12 éves koromban volt a barátnőmnek egy válogatása, amiről nem tudtuk, hogy mik vannak rajta, és ez a szám is rajta volt a kazettán, és imádtam, de nem tudtam, hogy ez az....OOO....kösziii, nem gondoltam volna, hogy így fogom megtudni.Very Happy


    A hozzászólást Ryennin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 14, 2012 11:53 pm-kor.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Márc. 14, 2012 4:01 am

    Ryennin írta: Eszter, ha szereted a Karib-tengert, azt hiszem, hogy fel fog tűnni a hasonlóság.Wink

    Smile Feltűnt, már az elején Smile Nagyon szeretem a Karib zenéjét, bármi hasonlót hallok, már ugrok is, aztán ha nem, elsétálok.... de ez így van más kedvenccel is.

    Death Note: én is így éreztem. Az istenes dolog már az elején kiakasztott, de amíg nem fajult el, addig bírtam. És én is szívesen újra nézném, ez a sok videó meghozta a kedvem Smile

    Ryennin írta:De a különcségük, az emberekhez való érdekes viszonyuk, a zsenijük...szóval valami miatt mégis hasonlítanak. Nem???

    De Smile Sőt, több dologban hasonlítanak. Amit írtam, az talán a legfeltűnőbb különbség. Meg pár apróság, hogy Sherlock pl. hord cipőt Smile És ha úgy vesszük, Watari akár lehetne Watson megfelelője is, a segéd, és jó barát, bár azért az ő szerepük sem teljesen egyforma.
    Megnéznék egy találkozást Very Happy Sherlock és L.

    Ryennin írta:Eszter, a Corrs-os másik szám, amit linkeltél, az is nagyon jó!! esetleg azt a Sherlockos vidit, amit mondtál, hogy láttál, és Corrs énekel alatta nem tudnád belinkelni???? Mert kíváncsi lennék rá

    Képek voltak, és a zene. Itt van:

    https://www.youtube.com/watch?v=f4ntyFFjtfI

    És ha már filmzenék. 2:10-től, ez is nagy kedvenc.

    https://www.youtube.com/watch?v=o6fka74ZnpU
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Ryennin Szer. Márc. 14, 2012 2:24 am

    esztertoth13 írta:
    Ryennin írta:A Karib-tenger kalózai nekem is nagy kedvencem.Very Happy Hans Zimmer természetesen nagyot alkotott, és kitűnően folytatja az első rész zenéjének hangulatát, bár azért Klaus Badeltet (Hans tanítványét kell dicsérni),nekem momentán egyébként a 3. rész zenéje a kedvencem, pl. a rákos rész zenéje, iszonyatosan ütős hangulatteremtés szempontjából, magam előtt látom, ahogy Jacket cipelik a rákok.Very Happy

    Very Happy Igen, ez a rész nagyon jó Smile Jack nem hiába Jack. Emlékszek, hogy az egész mozi zengett a nevetéstől. "Kő... Most a kövek követnek..."

    Ryennin írta:A Last Samurai zenéje eszéletlen jó szintén. Nagyon kiválü relax zene egyébként.Smile

    Az utolsó szamurájt is nagyon szeretem, a vége, és maga az egész film... Németül is megnéztem, ezért szeretem a pro7-et, mert sok jó filmet lead. Amúgy szeretem az ilyen fajta zenéket.

    Ryennin írta:Death Noteeee.Very Happy Nem is gondoltam volna, hogy látta innen valaki.Very Happy Egyébként én imádom, zsniális elmejáték, meg hihtetlen jól megmutatja, hogy hogyan lesz egy kezdetben még megérthető célból enyhén szólva is nem az.Very Happy

    Én sem hittem volna, nagyon néztem Shocked aztán mosolyogtam. Mert szerintem is nagyon jó, érdekes követni Light... szép lassú eltűnését, és ahogy Kira átveszi a helyét.

    Ryennin írta:
    A zenéihez: A Nighmare együttest nagyon nagyon szeretem, úgyhogy az opening nagy kedvencem nekem is.Very Happy A 2 op tényleg elég hard....Abból hallottam már olyan verziót ami nem volt rossz, de alapjáraton nekem se a kedvencem.
    Kira témája nagyon jóó!!! De azért L-t is szeretem.Very Happy Mind a kettőt.Smile

    Nighmare: DN-es korszakomban utánuk néztem, és bejöttek. L-, na az ő témája is nagyon ott van :)Szólt ez a zene, és ő meg magyarázott.

    Ryennin írta: Ez egy picit off, de ha láttad a Death Note-ot, értékelni fogod.Very Happy Én mikor megláttam a Sherlockban, azt ittem eldobom az agyam, úgy elkezdtem nevetni.Very Happy

    Láttam:) És mekkora kép, micsoda hasonlóság! Néha pont azon gondolkozok, hogy Sherlock nem eszik, mert lassítja az emésztés. L viszont rengeteg cukrot eszik, (telepakol egy kávés csészét kockacukorral pl.) de nem hízik, mert használja az agyát, ő is egy zseni... Érdekes különbség.

    Ez tetszeni fog:

    https://www.youtube.com/watch?v=0v9kUpVkH78

    Ryennin írta: A Corrs zenéjéért nagyon köszi, mert nagyon jó a zenéjük, és most elkezdtem őket hallgatni, hála neked.Smile Ez a szám is nagyon jó, amit linkeltél!!!

    Örülök, hogy tetszik Smile Én egy fanvideó alatt (Ami minő véletlen, Sherlock Holmes-os volt Smile ) hallottam az első számukat, rájuk kerestem, majd jött a többi.

    Ezt a számot hallottam tőlük először, aztán mindig megörültem ha hallottam 1-2 számukat a rádióban is :

    https://www.youtube.com/watch?v=vKdNDepvh7Y

    Jaj, Eszter, ne haragudj, írtam volna előbb is, de nem láttam, hogy írtál!!

    Nagyon köszi a Death Note-os amvt, jól elkészítették!!! Tisztára kedvet kaptam, hogy újra nézzem.Very Happy Már sajnos nem ma volt, mikor láttam.Sad Valóban cirkusz, amit Light művel helyenként....még mindig meg tudok lepődni a sorozat zsenialitásán, meg főleg Light-on...hihetetlen agya van, nagyon zseni, kár hogy rosszra használja.Sad Nagyon igazad van, érdekes követni, hogy hogyan válik a kezdeti célból azzá, hogy ő lesz az új világ istene. L-t imádom.Smile De Near az agyamra megy---ő minek kellett??? De Mellow ismét nagyon jó, és szintén zseni!!!!
    Már én is agyaltam rajta, hogy mennyiben hasonlítanak, és különböznek Sherlock-kal (mármint L meg Sherlock). Főleg mikor megtaláltam azt a képet, mert egyébként Benny Sherlock-jához a zseni nyomozó karakterek közül szerintem L áll a legközelebb. Persze sok mindenben eltérnek, amit írtál pl, hogy Sherlock nem eszik, mert lassítja, L viszont állndóan édességgel tömi a fejét, mert ugye az agyműködéssel ledolgozza. De a különcségük, az emberekhez való érdekes viszonyuk, a zsenijük...szóval valami miatt mégis hasonlítanak. Nem???

    Karib-tenger: igen, azon a részen nálunk is fetrengett a mozi.Very Happy És a zene még rádobott egy lapáttal.Very Happy A rákokhoz annyira illett....Very Happy Kő. kövek, követnek...milyen jó kis alliteráció, sőt figura ethimologika.Very Happy Az a film hatalmas, és a zene is méltó hozzá!!Smile

    Utolsó szamuráj nálam is nagy kedvenc!!! Ken Watanabet egyszerűen imádom nagyon jó színész. Maga a film pedig annyira hangulatos!!! Hogy ne csak off témát írjak, még a zenéről: mikor először meghallottam a Wa of Life-ot, amit linkeltem is, háát....még a moziban is felfigyeltem rá. Valahogy annyira nyugis, és úgy illik az egész film hangulatához. Az elején 0:41-nél kezdődik egy rövidke rész ami kb. 1:12-ig tart, nos azt egyszerűen imádom...De egyébként James Hornernek a Trója egyik számában is van egy ilyen röpke részlet, amit nem tudom miért, de el tudok hallgatni órákig.Very Happy Meg a Gladiátornál is.Very Happy

    Ez a Trójás, 1:25-nél indul, és kb 1:42-ig tart. Persze az egészet szeretem, de ez vmi miatt nagyon tetszik.Smile
    https://www.youtube.com/watch?v=HR2794mpDyQ

    Trójából egy másik szám, amit nagyon szeretek:
    https://www.youtube.com/watch?v=7e0XCWtppQo&feature=related

    És igen, egy harmadik is. Itt 0:0-tól kb. 1:13-ig van az a kis részlet, amit többször vissza szoktam tekergetni.Smile
    https://www.youtube.com/watch?v=wGRBtbI9mY0&feature=related

    A Gladiátoros. Ez nagyon hosszú, 10 perces, egyébként 5:50 körül kezdődik és 6:19ig tart körübelül. Eszter, ha szereted a Karib-tengert, azt hiszem, hogy fel fog tűnni a hasonlóság.Wink
    https://www.youtube.com/watch?v=ZAOTSO9ioZk

    Az Egy csodálatos elméből , amit szintén James Horner szerzett, abban is pl. zsniális ez a szám, és az eleje 0:0-tól 1.32-ig...szerintem nagyon ott van:
    https://www.youtube.com/watch?v=14QMmghUijo

    Meg a Narniából (henry Greggson-Williams) is van , ami ilyen, mondjuk itt az egész:
    https://www.youtube.com/watch?v=sfZZWWvdWw8
    https://www.youtube.com/watch?v=eHUHoQkwRuk

    De persze a LOTR zenéjét se tudom megunni, mint írtam (Howard Shore)
    https://www.youtube.com/watch?v=_UuyeYdQnI4
    https://www.youtube.com/watch?v=zi8CUdK3HY0&feature=related
    https://www.youtube.com/watch?v=qy-OP9rGFJE
    https://www.youtube.com/watch?v=ESnMzQZubKg
    https://www.youtube.com/watch?v=JJsTS9968wQ

    Úristen, NE HARAGUDJATOOOK!!! Abbahagyom a linkelgetéseket!!! Bár még minidg jobb, mintha Jrockot linkelgetnék.Very Happy Nagyon bocsi mindenkitől.Very Happy Gondolom már túl sok....egyébként nem tudom, hogy Sil, és Horpika végignyálaztátok -e végül a listámat, gondolom túl nagy sikere nem volt, de nagyon köszi, hogy egyáltalán nekiálltatok.Very Happy Már az is nagy dolog.Wink


    Eszter, a Corrs-os másik szám, amit linkeltél, az is nagyon jó!! esetleg azt a Sherlockos vidit, amit mondtál, hogy láttál, és Corrs énekel alatta nem tudnád belinkelni???? Mert kíváncsi lennék rá.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Márc. 11, 2012 12:24 pm

    Ryennin írta:A Karib-tenger kalózai nekem is nagy kedvencem.Very Happy Hans Zimmer természetesen nagyot alkotott, és kitűnően folytatja az első rész zenéjének hangulatát, bár azért Klaus Badeltet (Hans tanítványét kell dicsérni),nekem momentán egyébként a 3. rész zenéje a kedvencem, pl. a rákos rész zenéje, iszonyatosan ütős hangulatteremtés szempontjából, magam előtt látom, ahogy Jacket cipelik a rákok.Very Happy

    Very Happy Igen, ez a rész nagyon jó Smile Jack nem hiába Jack. Emlékszek, hogy az egész mozi zengett a nevetéstől. "Kő... Most a kövek követnek..."

    Ryennin írta:A Last Samurai zenéje eszéletlen jó szintén. Nagyon kiválü relax zene egyébként.Smile

    Az utolsó szamurájt is nagyon szeretem, a vége, és maga az egész film... Németül is megnéztem, ezért szeretem a pro7-et, mert sok jó filmet lead. Amúgy szeretem az ilyen fajta zenéket.

    Ryennin írta:Death Noteeee.Very Happy Nem is gondoltam volna, hogy látta innen valaki.Very Happy Egyébként én imádom, zsniális elmejáték, meg hihtetlen jól megmutatja, hogy hogyan lesz egy kezdetben még megérthető célból enyhén szólva is nem az.Very Happy

    Én sem hittem volna, nagyon néztem Shocked aztán mosolyogtam. Mert szerintem is nagyon jó, érdekes követni Light... szép lassú eltűnését, és ahogy Kira átveszi a helyét.

    Ryennin írta:
    A zenéihez: A Nighmare együttest nagyon nagyon szeretem, úgyhogy az opening nagy kedvencem nekem is.Very Happy A 2 op tényleg elég hard....Abból hallottam már olyan verziót ami nem volt rossz, de alapjáraton nekem se a kedvencem.
    Kira témája nagyon jóó!!! De azért L-t is szeretem.Very Happy Mind a kettőt.Smile

    Nighmare: DN-es korszakomban utánuk néztem, és bejöttek. L-, na az ő témája is nagyon ott van :)Szólt ez a zene, és ő meg magyarázott.

    Ryennin írta: Ez egy picit off, de ha láttad a Death Note-ot, értékelni fogod.Very Happy Én mikor megláttam a Sherlockban, azt ittem eldobom az agyam, úgy elkezdtem nevetni.Very Happy

    Láttam:) És mekkora kép, micsoda hasonlóság! Néha pont azon gondolkozok, hogy Sherlock nem eszik, mert lassítja az emésztés. L viszont rengeteg cukrot eszik, (telepakol egy kávés csészét kockacukorral pl.) de nem hízik, mert használja az agyát, ő is egy zseni... Érdekes különbség.

    Ez tetszeni fog:

    https://www.youtube.com/watch?v=0v9kUpVkH78

    Ryennin írta: A Corrs zenéjéért nagyon köszi, mert nagyon jó a zenéjük, és most elkezdtem őket hallgatni, hála neked.Smile Ez a szám is nagyon jó, amit linkeltél!!!

    Örülök, hogy tetszik Smile Én egy fanvideó alatt (Ami minő véletlen, Sherlock Holmes-os volt Smile ) hallottam az első számukat, rájuk kerestem, majd jött a többi.

    Ezt a számot hallottam tőlük először, aztán mindig megörültem ha hallottam 1-2 számukat a rádióban is :

    https://www.youtube.com/watch?v=vKdNDepvh7Y
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Sil Vas. Márc. 11, 2012 11:27 am

    Kb a kétharmadát én is végighallgattam már, csak mindig elkalandozok... Embarassed
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Horpika Vas. Márc. 11, 2012 11:09 am

    Én is végighallgatom, de csak holnap, mikor se gyerek, se párom, mert zenét csak egyedül, főleg ha figyelni akarok rááá! Smile
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Ryennin Vas. Márc. 11, 2012 9:18 am

    Huha, Eszter, nem gondoltam volna, hogy valaki végighallgatja:D Minden tiszteletem és hálám a tied.Wink Köszi tényleg, nagyon!!!Very Happy

    A Karib-tenger kalózai nekem is nagy kedvencem.Very Happy Hans Zimmer természetesen nagyot alkotott, és kitűnően folytatja az első rész zenéjének hangulatát, bár azért Klaus Badeltet (Hans tanítványét kell dicsérni),nekem momentán egyébként a 3. rész zenéje a kedvencem, pl. a rákos rész zenéje, iszonyatosan ütős hangulatteremtés szempontjából, magam előtt látom, ahogy Jacket cipelik a rákok.Very Happy
    https://www.youtube.com/watch?v=Y0RB_AEHHso
    De a Szingapúros téma is nagyon ott van, főleg ahogy becsempészi a keleti motívumokat.Very Happy
    https://www.youtube.com/watch?v=TjpwQyuXlFM

    A Sherlock Holmes soundtractjéből konkrétan a legjobb szám szerintem a Discombobulate, amit linkeltél.Very Happy Az az abszolúte nyerő.Very Happy
    Egyébként nekem Hans a kedvenc filmzene szerzőm.Smile Azért az Inception-nek is nagyon ütős zenéje van, a Da Vinci-kód szerintem Paul Bettany és Sir Ian McKellen mellett Hans zenéje miatt nézhető, egyébként nézhetetlenül unalmas lenne, a Kung-fu panda zenéje nagyon nagyon kis cukker, tele sok keleti motívummal, amik szerintem nagyon megdobják. A King Arthur zenéje is hihetetlen jó, bár abban egyébként az op zene fantasztikus. A Last Samurai zenéje eszéletlen jó szintén. Nagyon kiválü relax zene egyébként.Smile
    King Arthur:
    https://www.youtube.com/watch?v=TjpwQyuXlFM
    Last Samurai: (egyébként keményen 8 perces.Very Happy)
    https://www.youtube.com/watch?v=GFLMLHPVhaw
    Inception:
    https://www.youtube.com/watch?v=imamcajBEJs

    Death Noteeee.Very Happy Nem is gondoltam volna, hogy látta innen valaki.Very Happy Egyébként én imádom, zsniális elmejáték, meg hihtetlen jól megmutatja, hogy hogyan lesz egy kezdetben még megérthető célból enyhén szólva is nem az.Very Happy
    Ez egy picit off, de ha láttad a Death Note-ot, értékelni fogod.Very Happy Én mikor megláttam a Sherlockban, azt ittem eldobom az agyam, úgy elkezdtem nevetni.Very Happy
    http://24.media.tumblr.com/tumblr_ly9s8zg0JE1rnjz4ro1_500.png

    A zenéihez: A Nighmare együttest nagyon nagyon szeretem, úgyhogy az opening nagy kedvencem nekem is.Very Happy A 2 op tényleg elég hard....Abból hallottam már olyan verziót ami nem volt rossz, de alapjáraton nekem se a kedvencem.
    Kira témája nagyon jóó!!! De azért L-t is szeretem.Very Happy Mind a kettőt.Smile
    https://www.youtube.com/watch?v=MTGlrcReWrk
    https://www.youtube.com/watch?v=UlGUYT_zk5o&feature=related

    A Corrs zenéjéért nagyon köszi, mert nagyon jó a zenéjük, és most elkezdtem őket hallgatni, hála neked.Smile Ez a szám is nagyon jó, amit linkeltél!!!
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Márc. 11, 2012 6:44 am

    Nos, én végignéztem, és hallgattam is, bár meglepett a mennyiség Smile

    Hans Zimmer, na őt bírjuk, főleg ezért: (Kedvenc film)

    https://www.youtube.com/watch?v=V_C74ejc7aA

    És ez is tetszik tőle, sőt az összes filmzenéje:

    https://www.youtube.com/watch?v=vgRVJksQocM

    Nickelback-et is bírjkuk Very Happy

    És... el se hittem, mikor megláttam. Death Note? Very Happy Egy barátnőm nagy anime és koreai zene rajongó. Sok mindent mutat, így valami rám ragad, DN-t meg is néztem, és az a fura helyzet állt elő, hogy ÉN láttam a filmet, ő még nem... De nagyon bírtam, nekem ez a téma jött be belőle, és az első nyitózene. (A második már túl kemény az én ízlésemnek.)

    https://www.youtube.com/watch?v=E3LeZNlI0Xg

    És az opening:

    https://www.youtube.com/watch?v=bVl01otSdoQ

    Ez pedig a full song

    https://www.youtube.com/watch?v=D7MMMNTQ7H0

    És az endinget is szertem:

    https://www.youtube.com/watch?v=YvyTF86rQBs

    Full song:

    https://www.youtube.com/watch?v=fhgwSyRmAb8&feature=relmfu

    A Corrs pedig, akiktől linkeltem fő kedvenc Smile van egy sok hasonló számuk, de van másik is:

    https://www.youtube.com/watch?v=Ddladg9EHm8


    A hozzászólást esztertoth13 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Márc. 15, 2012 5:17 am-kor.
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Ryennin Vas. Márc. 11, 2012 12:32 am

    Hűha, hát mind a kettő nagyon ott van.Smile teljesen más a stílus, de az a helyzet, hogy mindkettőt imádom.Very Happy Köszi nektek!!!:)Hasonlók még jöhetnek, ha szeretnétek mutogatni..Very Happy Végülis ez a topic ezért született.Smile

    Én is posztolgatok párat...Bár...no....szóval nem nagyon szokták szeretni a zenei ízlésem.Very Happy

    https://www.youtube.com/watch?v=SBjQ9tuuTJQ&list=PLC4065219044C2CD7&index=1&feature=plpp_video

    https://www.youtube.com/watch?v=I5gq-c93Ak4&list=PLC4065219044C2CD7&index=3&feature=plpp_video

    https://www.youtube.com/watch?v=NtLzP9uG6ew&list=PLC4065219044C2CD7&index=16&feature=plpp_video
    Ehhez annyit, hogy Nickelbacktől bármi jöhet nálam.Very Happy

    https://www.youtube.com/watch?v=6Q9xRFmUhxk&list=PLC4065219044C2CD7&index=2&feature=plpp_video
    Nah, őket még senkitől sem hallottam, hogy ismeri....:S

    https://www.youtube.com/watch?v=tZ13ZPXUeP8&feature=related
    Ez az Ákos dal a szövege miatt a kedvencem....Ez nem a hagyományos értelemben vett idézet, de ha magamról kell valamit mondani, akkor mindig ez az első, amit kiírok idézetként. És a kedvenc mondatom a "Távolság törékeny üveggolyó"....szerintem ez az egyik leggyönyörűbb magyar mondat, csak mondjátok ki.Very Happy

    https://www.youtube.com/watch?v=fhvNQATgXJc
    Relax és rajzolgatós zeném.Very Happy

    https://www.youtube.com/watch?v=Q8lBGT4mp9A
    https://www.youtube.com/watch?v=cEneeYiuzEg&feature=related
    Gladiátor--Hans Zimmer....<3

    https://www.youtube.com/watch?v=iN8PKcNGcuI&feature=related

    https://www.youtube.com/watch?v=lZm_NFLEnqI

    https://www.youtube.com/watch?v=afY_Srf4xjk

    https://www.youtube.com/watch?v=rYmsjocHajI&feature=related

    https://www.youtube.com/watch?v=13ZXWEB-rPU
    Abszolúte kedvenc, bár még mindig nem jövök rá, hogy mire emlékeztet.Very Happy

    https://www.youtube.com/watch?v=WpBV2ywA3Ww&list=FLHhkftBDZsnNEcuXk2vOaRg&index=4&feature=plpp_video
    Még máig nem tudom az a szám hogy kötött ki nálam.Very Happy

    https://www.youtube.com/watch?v=Kk5itF5YHvw&list=FLHhkftBDZsnNEcuXk2vOaRg&index=18&feature=plpp_video

    https://www.youtube.com/watch?v=-iLbRxsBtsQ&list=FLHhkftBDZsnNEcuXk2vOaRg&index=73&feature=plpp_video

    https://www.youtube.com/watch?v=5yHuuBZgif0

    https://www.youtube.com/watch?v=HrQsGeKN6qk

    https://www.youtube.com/watch?v=K6RUg-NkjY4

    https://www.youtube.com/watch?v=MnINooZ6if4
    Suwabe Junichi a kedvenc japán szinkronszínészem, és ezt ő énekli. Imádom a hangját.Very Happy Anyámmal egy csomót veszekedtünk, mert mikor betettem csengőhangnak totál ki volt akadva tőle.Very Happy De attól még kb. 1 évik a Six Feelings volt a csangőhangom...szegény.Very Happy

    Nah, hát ez nagyon sokra sikerült.Very Happy Nem kell meghallgatni, de nekem ezek a kedvenceim.Smile Köszi, ha elolvasgattad, főleg, ha meghallgattad.Very Happy
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Márc. 10, 2012 11:21 pm

    Sil írta:Ez itt a kedvenc együttesem, a Blind Guardian talán legismertebb száma, a Bard's Song

    Tetszik Smile

    Nekem ez a szám kedvenc a kedvencektől:


    Ajánlott tartalom


    KEDVENC ZENÉIM Empty Re: KEDVENC ZENÉIM

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Márc. 28, 2024 9:57 am