Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+14
Marlene
Gyöngyvér
marevi
Dexter87
radix pedis diaboli
shelockholmesfan
Eranett
esztertoth13
dancingman88
Admin
Revati
Sil
rizszsizsik
Horpika
18 posters

    Bemutatkozások

    Ifj.Rákoczi
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 141
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jul. 27.
    Kor : 23
    Tartózkodási hely : Kisvarsány

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Ifj.Rákoczi Pént. Dec. 28, 2012 7:44 am

    Majd igyekszem. . . Nem adjuk fel a reményt Very Happy
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by EdinaHolmes Csüt. Dec. 27, 2012 11:09 am

    Gyógyulj meg hamar! Smile
    Ifj.Rákoczi
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 141
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jul. 27.
    Kor : 23
    Tartózkodási hely : Kisvarsány

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Ifj.Rákoczi Csüt. Dec. 27, 2012 9:52 am

    Tudom hogy nem erről volt szó, nem a témába illik, de utána néztem az apró problémának a nyakamban és kiderült hogy nem is olyan apró. . . A jelek nem valami biztatóak.Nemsokára elmegyek dokihoz . . . (Remélem nem az amire gondolok, mert akkor. . .akkor meg kell műteni) Csak ennyit akartam. Rolling Eyes
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by EdinaHolmes Vas. Dec. 23, 2012 5:04 am

    Én falusi vagyok, mindig is itt éltem. Gyerekkoromban sokat jártunk a mögöttünk lévő erdőbe a szomszéd gyerekekkel. Remek móka volt. De már elmúlt ez az időszak. Az erdő egy nagy dombon van, meg annak az alján, és a közepén van egy jó nagy lyuk, itt ültetnek szoktak ezt azt, nemrég juhok legelésztek rajta. A lényeg, hogy gyakran jártunk oda.
    Ifj.Rákoczi
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 141
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jul. 27.
    Kor : 23
    Tartózkodási hely : Kisvarsány

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Ifj.Rákoczi Szomb. Dec. 22, 2012 9:17 am

    Időm nagy részét én is a városban (igazából nagyobb falu) töltöm. A mi sulink ugyan is bezárt és a néptáncóráim is ott vannak.De azt az időt amit a falunk erdeiben és mezőin töltök el mindennél jobban élvezek. Very Happy
    Ti Baker Streetiek hogy vagytok az erdőkkel?
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Dec. 22, 2012 5:48 am

    Nekem sajnos csak a gyökereim falusiak Smile Mire én lettem, már a városban voltunk, így csak elbeszélésből tudom, milyen volt, mikor falun éltek a szülők, nagyszülők Smile
    Ifj.Rákoczi
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 141
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jul. 27.
    Kor : 23
    Tartózkodási hely : Kisvarsány

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Ifj.Rákoczi Szomb. Dec. 22, 2012 5:20 am

    Tök jó lehetett. Mi itt falun kicsit másképp fogjuk fel a dolgokat. . .Mi azok a tipikus erdőn mezőn mezítláb rohangászó (és eleső) népség vagyunk. Ha szüleink engednék be is költöznénk az erdőbe. drunken


    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Dec. 22, 2012 2:48 am

    Ifj.Rákoczi írta:Például?

    Hát, sok hülyeséget összehoztunk Smile Volt, hogy kilógtunk a napköziből, úgy, hogy a tanár nem
    vette észre. Egyszer, kis suli révén, az egész folyosón rohangáltunk, egymást kergettük. De úgy egyik végéből a másikba. Lementünk a pincébe, mikor nem kellett volna, fellopóztunk a felső szinten lévő kollégiumba, amit nem szabadott volna, és sorolhatnám Smile Egyiknek se lett következménye. Jókat tudtunk röhögni, és a napközis tanárunk is jó fej volt. Volt a teremben egy akvárium halakkal, azt Duna Tv-nek hívta, meg ő szokott lenni a DJ a Mikulásbulikon, és a Farsangon Smile

    Meg a sok városi séta, nem jártunk így el, mint ti, de a várost bejártuk elégszer Smile

    Eszembe jutottak, miket csináltunk mi, akkor, arról, amit írtál Smile Nem volt olyan rég, de már szétszéledt a társaság, és jó volt rá gondolni.
    Ifj.Rákoczi
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 141
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jul. 27.
    Kor : 23
    Tartózkodási hely : Kisvarsány

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Ifj.Rákoczi Pént. Dec. 21, 2012 10:17 pm

    Például?
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Dec. 20, 2012 4:31 am

    Hát Ti aztán nem unatkoztok, az biztos Very Happy Eszembe jut erről a történetről, mennyit szórakoztunk volt osztálytársakkal, még a régi szép időben Smile
    Ifj.Rákoczi
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 141
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jul. 27.
    Kor : 23
    Tartózkodási hely : Kisvarsány

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Ifj.Rákoczi Csüt. Dec. 20, 2012 3:02 am

    esztertoth13 írta:Nagyon jók ezek a címek, jókat nevettem rajtuk, Very Happy
    Van még egy jó pár. Már külön füzetbe jegyzem. A legújabb még nem kapott címet.
    Szokásunkhoz hűen futottunk a töltésen, be egész Gyüréig. Tudniillik itt vannak egy gazdának a szénabálái. Ezekre felmászva szoktunk pihenni. Balszerencsénkre észrevettek és ránk eresztettek két kutyát. Futva átvágtunk egy kukoricáson egy szilvás kertben kötöttünk ki. Valószínűleg tolvajnak nézhettek, mert itt is ki engedték a kutyákat. Hazáig futottunk árkon-bokron. Very Happy
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Dec. 19, 2012 1:38 am

    Egy másik Eszter Smile De jó! Smile

    Nagyon jók ezek a címek, jókat nevettem rajtuk, Very Happy

    Dr.House nekem is kedvenc.
    Ifj.Rákoczi
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 141
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jul. 27.
    Kor : 23
    Tartózkodási hely : Kisvarsány

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Ifj.Rákoczi Vas. Dec. 16, 2012 6:31 am

    Üdv!

    Végre vettem a bátorságot, hogy tisztességesen bemutatkozzam. Tizenkét éves leszek karácsonykor (ha közbe nem jön valami) és Rákóczi Eszternek hívnak. Már aki. Voltam már Doki, Dr. Csótány, Hangyás és így tovább. Bárhogy szólíthattok csak ne a vezetéknevemen.

    Teljesen ép és egészséges vagyok .(Leszámítva két apróbb "problémát" a nyakamban.) Ja igen és az apró "idegrohamaimat". Nyugi semmi komoly. Szeretek lovagolni, futni, olvasni zenét hallgatni, és írni. Író szeretnék lenni.Itt lakom Kisvarsány szívében. (Egy Isten háta mögötti falu.)
    Kedvenc könyveim: Az ember aki csütörtök volt, Diablo könyvek, Sherlock minden mennyiségben
    .
    Kedvenc filmjeim: Hadak útján, Dr.House, Forráskód, Vasember, Gladiátor, A nevem Khan , és Sherlock minden mennyiségben. Very Happy

    Hétvégenként túrázni járok a közeli erdőkbe a barátaimmal. Közben néha majdnem ott hagytuk a fogunkat, ez igaz. Már címeket is adtunk neki. Íme a legjobbak : Fára mászás képzeletbeli ágakon, Versenyfutás a szomszéd rottweilerével, Hol vannak a tetemek?, Milyen mély a Tisza? Ki ugrik messzebbre úgy hogy nem nyársalja fel magát?. Az én személyes kedvencem: Elbír-e a törött ág?
    Very Happy Egy szó mint száz átlagos gyerek vagyok. Very Happy
    Wynter
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 367
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 20.
    Kor : 43

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Wynter Kedd Ápr. 03, 2012 3:18 am

    Sziasztok! Most én következem.
    Becsületes nevem Lilla, Sümegen élek, Veszprém megyében.

    Amint az már kiderült, nem vagyok Holmes rajongó, viszont a Sherlock sorozat szerelem lett néhány perc alatt. A puszta véletlen vetette az utamba 2011 év végén, így nekem nem kellett sokat várnom a második évadra. Razz

    Van némi szerepjátékos múltam, ennélfogva rengeteg fantasyt olvastam ifjabb koromban, főleg magyar szerzőktől.
    Tolkien bácsitól A szilmarilok az abszolút kedvencem, A gyűrűk ura számomra túl dagályos, viszont filmben imádtam, nagy rajongója voltam. (Legfőképp a tündéknek és Legolasnak.)
    Ha már a könyveknél tartok, akkor íme a kedvenceim a teljesség igénye nélkül:
    Daniel Keyes: Virágot Algernonnak, Dumas: Monte Cristo grófja, Orwell: 1984, Bulgakov: A Mester és Margarita, Lisa See: Hóvirág és a titkos legyező, Druon: Az elátkozott királyok, David Mitchell: Szellemírók, Glen Cook: A fekete sereg, Merle: Mesterségem a halál, Arthur Golden: Egy gésa emlékiratai, Vámos Miklós: Apák könyve, Terry Pratchett: Mort, A kaszás, Pratchett és Neil Gaimen: Elveszett próféciák
    Nagyon szeretem Szabó Magda könyveit, nem is tudnék kedvencet választani közülük.
    H.P.Lovecraft gótikus rémtörténetei és Raoul Renier dark-fantasy könyvei szintén nagy kedvenceim. (Egy időben a Harry Potter is ide tartozott, de úgy érzem, kinőttem…)

    Jó ideig nagy animefaló voltam, ez mára csillapodott. De a Death Note és a Hellsing még mindig jöhet, kizárólag japán hanggal. Ezeken kívül a kedvenc animéim inkább kevésbé ismert –értsd: nem Animaxes- darabok.
    És ha már a Hellsing kapcsán felmerült a vámpír téma: számomra Alucard és Stoker jó öreg Dracula grófja jelentik a vámpírt, nem Anne Rice és a Twilightot jegyző nőszemély karakterei.
    Egy vámpír legyen tökös, szeressen az lenni, ami, élvezze a vámpír létet. Ne nyafogjon, sóhajtozzon és nyavalyogjon, ne tegye szánalmassá és nevetségessé az egész fajtáját.

    Kedvenc együtteseim, előadóim: Nightwish (a régi formáció), Evanescence, Within Temptation, Linkin park, Nox, Kokia, Brian Adams, Nolwenn Leroy, X-ray dog, és szeretem az ír népzenét, illetve a 80-as évek zenéit is. De mindenféle irányban vannak kilengéseim egy-egy szám erejéig, szóval Eluveitie és akár Madonna is megfér a listámon egymás mellett.
    Komolyzenei téren leginkább Beethoven, Csajkovszkij és Vivaldi vonzanak. Nagy bánatom, hogy bár ének-zene tagozatos általános iskolába jártam, mégsem tanultam meg zongorázni.

    Kedvenc színészeim: Benedict –minő meglepetés-, Jason Isaacs, Sam Neill, Cate Blanchett, Johnny Depp…hirtelen nem jut több eszembe.

    Kedvenc sorozatok: Csengetett, Mylord?, Star Trek Voyager, Columbo, Brotherhood, Sherlock, Agymenők, Dr. House és David Attenborough alkotásai.

    Szeretem a virágokat, a természetet, de Isten mentsen meg attól, hogy a kertben kelljen kapirgálnom. (Ha már felmerült a Teremtő, elárulom azt is, hogy megátalkodott ateista vagyok.)
    Érdekel a pszichológia, a szociálpszichológia.
    Nem dohányzom, egyáltalán nem iszom alkoholt, viszont tea-és édességfüggő vagyok.
    Kedvenc színeim: a fekete, a zöld és a fekete. Very Happy
    Elég befelé forduló, zárkózott személyiség vagyok, nehezen szavazok bizalmat bárkinek is. Teljesen jól megvagyok a magam köré emelt falaim között, nem szeretek társaságba járni. Bulizni talán kétszer voltam életemben, az nem az én világom. Alapvetően nem kedvelem az embereket, ám sajna muszáj munkába járni, így a teljes elzárkózás nem valósítható meg.
    Bár a fenti litániából nem úgy tűnik, de keveset beszélek, viszont ha kinyitom a szám, akkor imádok beszólogatni embertársaimnak.
    Az olvasáson kívül a szarkazmus gyakorlása a legkedvesebb elfoglaltságom. Twisted Evil
    Ennyit rólam. Jóból is megárt a sok, hát még belőlem. rabbit
    Szép napot mindenkinek!

    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Bemutatkozások Empty Bemutatkozások

    Témanyitás by Sil Hétf. Márc. 05, 2012 12:16 am

    Téma a fórumozók bemutatkozásainak. A régi bemutatkozásokat áthoztam ide a klubtopicokból, hogy ne kelljen újraírni. (Természetesen bárki kéri, az övét törlöm.)
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by EdinaHolmes Szomb. Márc. 03, 2012 11:21 pm

    Megkésve bár, de bemutatkozom.

    Barabás Edina az igazi nevem. 22 éves vagyok. Zala megyében élek, Zalaegerszegtől nem messze.

    Nem vagyok egy tucatember, se testileg, se személyileg. Nem is akarok az lenni. Ha nem muszáj vagy nem érzem úgy, akkor nem vegyülök másokkal. Minek is… Diszkóktól, meg a buliktól a frász kiráz. Nem vagyok egy mogorva alak, inkább kedves. De ha egyszer összefutnánk az életben, akkor jobb, ha előre tudsz valamit: ne zavarj munka vagy valamelyik fontos elfoglaltságom közben, különben megismerkedsz a sötét, mogorva, bunkó Edinával is. Bár ez már egyre ritkább. Ha valami bajom van, akkor se tanácsos a közelembe jönni, mert ugyanúgy jársz. Meg, ha borsot törtél az orrom alá akkor is, bár ez ilyenkor normális. Smile Amúgy, meg csak optimistán kell élni az életet. Smile

    Internet, zene és filmbuzi vagyok. Bocsánat a kifejezésért, de ez az igazság. Smile

    Legfőbb hobbim a rajongói honlapom szerkesztése. Michael Bubléval foglalkozom. Imádom Michael zenéjét és persze Michaelt is.
    Imádok még designt készíteni, kódolni, programozni.

    Tini koromban rengeteget olvastam, most sajnos nincs elég időm rá és különösebb vágyat se érzek rá. Nyáron elolvastam azt, amit el akartam olvasni.
    3 biztos pontja van a havi olvasmányaimnak: VOX mozimagazin, Mozimánia, Filmvilág. (Prizmát is venném, ha kapható lenne Zegen.)

    Színházban, gyerekkoromban voltam párszor, de nem fogott meg.

    A zenei ízlésem elég széles és ez igaz az élet más területeire is. A kedvenc zenéimet felsoroltam már a Kedvenc zenéim topicban.

    Bármilyen filmet szívesen megnézek. Szeretem az elvont filmeket, a komoly témákat boncolgató filmeket, de a popcorn mozikat is.

    Szeretek rajzolni is. Bár ez a tudásom is megkopott, mert az elmúlt években, nem nagyon volt rá időm.

    Hát, ez volnék én. Bár, biztos kihagytam néhány fontos dolgot. De, annyi baj legyen.

    Köszönöm, hogy elolvastad! Smile


    A hozzászólást EdinaHolmes összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 07, 2012 12:39 am-kor.
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Ryennin Pént. Feb. 24, 2012 7:06 am

    EdinaHolmes írta:Ryennin, te tényleg nem vagy semmi! Very Happy Kicsit mintha magamat látnám benned, de csak egy kicsit. Smile

    Én elfelejtettem bemutatkozni anno... Írjak valamit magamról vagy most már mindegy?

    Kicsit???Razz Kíváncsi lettem.Very Happy

    KJÁÁÁ, megkésve vettem észre, hogy írtál ide!!! Engem nagyon nagyon nagyon érdekelne!!! Mármint, örülnk, ha írnál magdról pár szót.Smile A többiek jobban ismernek, de mivel még új vagyok... Szóval, ha lehet gyereknap, akkor írj magadról vmit!!!!!! sunny
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by EdinaHolmes Csüt. Feb. 23, 2012 8:24 pm

    Ryennin, te tényleg nem vagy semmi! Very Happy Kicsit mintha magamat látnám benned, de csak egy kicsit. Smile

    Én elfelejtettem bemutatkozni anno... Írjak valamit magamról vagy most már mindegy?
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Ryennin Szer. Feb. 22, 2012 10:25 am

    Marlene írta:Húúú Ryennin mire ezt végigolvatam Very Happy de megérte mindenképp, te vagy az "én emberem", bár nálam animék meg vámpírok és társai kilőve, és a Harry Pottert hiányoltam, de ezeket leszámítva nagyon klassz fej lehetsz ilyen széles érdeklődési körrel Smile))

    Embarassed Embarassed Jaj, hát köszi...kicsit zavarban vagyok.Very Happy Embarassed De én is olvastam a bemutakozásod, és van egy olyan érzésem, hogy tényleg jól ellenénk.Very Happy

    A Harry Potterhez annyit, hogy írtam én, duplán is, és úgy tűnik, mikor javítottam, és feltűn, hogy kétszer írtam véletlen mindkettőt kitöröltem.Very Happy De természetesen az is a kedvenceim között van.Very Happy Hiszen ezen nőttem fel, pont az a korosztály vagyok.Very Happy És személy szerint nekem is Piton az egyik legkedvesebb karakterem. A 7 könyv során a legzseniálisabb, és legmeghatóbb fejezetnek tartom a Herceg meséjét. És Alan Rickman egyszerűen tökéletes választás volt rá.Smile Őt is nagyon nagyon szeretem!!!! A filmben mondjuk kicsit elrontották szerintem ezt a részt, de Rickman fantasztikus volt! Az a jelent, mikor a halott Lillyt öleli egyszerűen tökéletes. Abba az egy ölelésbe képes volt mindent belesűríteni....

    A vámpírokhoz annyit, hogy senki félre ne értsen, hogy csak Anne Rice és Laurell K. műveit szeretem, nem az idióta, vegetáriánus fénylő micsodát abból az irományból, amit most Voldemorthoz hasonlóan nem neveznék a nevén, és nem is azokat a most divatos gagyi (bocsánat) tini regényeket, amelyek annyira felkapottak. Anne Rice szerinte zseniális karakter ábrázolással bír, és a lélekábrázolásai is nagyon jók. Az csak egy keret, hogy vámpírok vannak benne.Smile A lényeg inkább máson van, és én ezért is szeretem őt, mert pszichológiai, etikai és erkölcsi kérdéseket feszeget, amelyek szerintem iszonyatosan érdekesek.Smile Laurell K.-t---hát ezt nem szépítem, a jó pasik miatt olvasom.Very Happy Kell ilyen is.


    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Sil Szer. Feb. 22, 2012 10:03 am

    Ryennin: válaszolok a Beszélgetősben. Wink
    Marlene
    Marlene


    Hozzászólások száma : 38
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 05.
    Kor : 35
    Tartózkodási hely : Debrecen

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Marlene Szer. Feb. 22, 2012 9:51 am

    Húúú Ryennin mire ezt végigolvatam Very Happy de megérte mindenképp, te vagy az "én emberem", bár nálam animék meg vámpírok és társai kilőve, és a Harry Pottert hiányoltam, de ezeket leszámítva nagyon klassz fej lehetsz ilyen széles érdeklődési körrel Smile))
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Ryennin Szer. Feb. 22, 2012 9:00 am

    Sil írta:
    Ryennin írta:De pl. rajongom 12 éves korom óta Tolkien-ért.Very Happy Minden könyve megvan, mindet olvastam, és nagyjából fejből fújom.Very Happy
    Ezzel én is így vagyok. Very Happy Jelenleg így néz ki a kis gyűjteményem:

    Tolkien.hu-n fent vagy? Én ott vagyok "otthon", már 10 éve.

    Sil, ez gyönyörű-----kb. mintha a mennyországba csöppentem volna egy percre!!!! Hát ez sok évnyi gyűjtögetés és keresés fantasztikus eredménye lehet!!!!!! Bemutatkozások 2774444739 Bemutatkozások 2774444739 Bemutatkozások 2774444739 Fantasztikus!!!! Van egy-két kiadás, amit még nem is láttam! pl.a 3. polcon balról a 7. mikori, vagy honnan van??? Olyat még nem is láttam!!!! Mini Minas Tirith....ÁÁÁÁ.....barátomnak egy gyönyörű nazgul-je van. Gyilkolni tudnák érte!!! Én jóval szerényebb mennyiséggel rendelkezem hozzád képest...bár a Szilmarilok díszkiadásra nagyon büszke vagyok, mert legelső fizetésemből azt vettem magamnak.Very Happy Órákat el tudnék áldogálni a polcod előtt.Very Happy

    Tolkien.hu-n valamikor regisztráltam, mert barátokkal versenyeztünk, viszont utána nemsokkal elszállt a wincesterem, és utána nem mentem vissza csak pl. információkat szedegetni.Smile Az az iagzság, hogy nehezen szánom rá magam az ismerekedésre először, és mikor először felregisztráltam még csak a Gy.U. és a Szilmarilok volt, amit elolvastam, és mikor látta mindenki milyen professzionális kicsit begyulladtam.Very Happy De szerintem teszek még egy próbát, főleg, hogy téged már legalább valamilyen szinten ismerlek.Smile

    Sil írta:
    Ryennin írta:Meg voltam olyan szerencsés, hogy Londonban láttam a Gyűrűk Ura musical változatát, és az is hatalmas élmény volt.Very Happy
    Az nagyon látványos lehetett. Nekem sajnos csak CD-n van meg...

    Cd-t hogy tudtad megszerezni??? Mert kerestem, de nem találtam.Sad Egyébként tényleg fantasztikus volt. Nagyon kíváncsi voltam, hogy hogyan oldják meg, de olyan színpadtechnikát alkalmaztak, hogy szinte hihetetlen volt! Nem tudom mennyit hallottál róla, de pl. képzeld el, hogy a színpad úgy volt berendezve, hogy a falat kör alakban befuttatták faágakkal, és a második felvonás elején a Gollamot alakító színész szó szerint fejjel lefelé, biztosítás nélkül lemászott, mintha tényleg Gollamot láttad volna!!! Meg Bilbo tényleg eltűnt.Very Happy Nem ám leengedték a csapóajtón.Very Happy Barad Durt pedig 4 selyemből meg egy kis világításból olyan iszonyat jól megcsinálták, hogy én csak ültem és lestem. Meg az orkokat alakító emberkék bejöttek a közönséghez.Very Happy mi fent ültünk a kakasülőn, és majd szívrohamot kaptunk mikor mögénk lopództak! Very Happy Nagyon jó volt.Smile Meg nekem tetszett, hogy jó volt a zene, de totálisan eltért a Howard Shore által komponálttól.Smile
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Sil Szer. Feb. 22, 2012 7:59 am

    Ryennin írta:De pl. rajongom 12 éves korom óta Tolkien-ért.Very Happy Minden könyve megvan, mindet olvastam, és nagyjából fejből fújom.Very Happy
    Ezzel én is így vagyok. Very Happy Jelenleg így néz ki a kis gyűjteményem:
    https://img.photobucket.com/albums/v127/sil02/polc5.jpg
    Tolkien.hu-n fent vagy? Én ott vagyok "otthon", már 10 éve.

    Ryennin írta:Meg voltam olyan szerencsés, hogy Londonban láttam a Gyűrűk Ura musical változatát, és az is hatalmas élmény volt.Very Happy
    Az nagyon látványos lehetett. Nekem sajnos csak CD-n van meg...
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Ryennin Szer. Feb. 22, 2012 6:46 am

    Sziasztok!

    Mivel pár napja csatlakoztam hozzátok, már bombáztalak titeket a véleményeimmel, és végül csak megtaláltam ezt a bemutatkozós topicot úgy gondoltam írnék pár szót magamról, ha érdekel valakit.Smile Iszonyatosan béna vagyok a bemutatkozásban, és nagyon szoktam csapongani, de ezt nézzétek el nekem.Smile

    Eredetileg Ritának hívnak, Budapesten élek jelenleg, de vagyo kolyan szerencsés, hogy a legyszebb gyerek éveimet Dunaharasztin töltöttem egy kis családi kertes házban.(Két kutyusunk és e 2 macskusz társaságában, úgyhogy imádom a cicusokat)Very Happy Csak pár éve élem a Pestiek életét.Very Happy Egyébként 20 éves vagyok. Körübelül általános iskola második osztályában kitaláltam, hogy jogász szeretnék lenni, aztán úgy alakult az életem, hogy most jelenleg másod éves vagyok a Károli állam- és jogtudományi karán. Ha minden jól megy, majd egyszer a jövendő büntető ügyészek körét szeretném gazdagítani, dehát addig még hátra van egy "pár" év.Very Happy (Egyébként az, hogy a büntetőjog felé hajlottam Sherlock Holmes-nak és Poirot-nak köszönhető.Very Happy)

    Rengeteg minden érdekel. Egyrészt töménytelen mennyiségben falom a könyveket azóta, mióta sikerült elsajátítani kikoromban az ABC-t. Very Happy Azóta sehova sem utazom könyv nélkül.Very Happy Mindig van nálam egy vagy kettő.Very Happy Olvasás terén igazi "mindenevő" vagyok. Nincs igazán kedvenc műfajom, szinte bármit elolvasok, ami megragad. De pl. rajongom 12 éves korom óta Tolkien-ért.Very Happy Minden könyve megvan, mindet olvastam, és nagyjából fejből fújom.Very Happy 5 évvel ezelőtt lettem tagja a Magyar Eragon Rajongói Oldalnak, és ott végeztem moderátori tevékenységet. Szóval a misztikus lényeket is nagyon csípem (pl a sárkányokat.) Imádom a paranormális jelenségeket, legendákat (Nessie-ke forever), minden ilyesmit, úgyhogy nem véletlenül Nagy-Britannia az egyik legkedvesebb országom.Very Happy Őszintén szólva imádom a britteket. Többször jártam Angliában, és nagyon megkedveltem az ott élő embereket, a humorukat. A Waczak-szállón és Holmes-on nőttem fel, szóval végülis így jobban belegondolva ez nem is olyan meglepő. Very Happy
    Pár éve belevetettem magam a Japán kultúrába, úgyhogy azt is elmondhatom, hogy mint ennek szinte egyenes következménye, szeretek animéket nézni, és mangát olvasni. No meg cosplayelni.Very Happy

    Szabad időmben előszeretettel rajzolok.Smile Nem sok kellett, hogy grafikusnak menjek, de rájöttem, hogy azért még sokat kéne gyakorolni.Smile Viszont a barátaimnak előszeretettel készítek ceruza rajzokat, vagy pasztell rajzot.Smile Mostanság belevetettem magam a főzés és sütés tudományába is. Ennek persze szintén mindig a barátaim és ismerőseim "isszák meg a levét" , de magamnak rajzolni vagy főzni annyira nem jó.Very Happy

    Szeretek színházba járni. Sajnos a suli és a külön lakás mellett mostanában nem nagyon van rá lehetőségem, de ha adódik megragadom az alkalmat.Smile A Radnóti színháznak láttam egy időben sok darabját, és a legkedvesebb színdarabom innen való: A kripli. Meg voltam olyan szerencsés, hogy Londonban láttam a Gyűrűk Ura musical változatát, és az is hatalmas élmény volt.Very Happy Egy időben még a színházzal is szemezgettem, szerettem volna rendező lenni....XD Huh, de rég volt.Very Happy Viszont a középsuliban a sulis darabok közül jó sokat rendeztem.Very Happy és azért az nagyon nagy élmény volt.Smile

    Ugyan minden második mondatom a szeretni szóval kezdődik, de utazni is imádok.Very Happy

    Kedvenc könyveim közé tartoznak a teljesség igénye nélkül: Tolkien művei, főleg a Szilmarilok és a Gyűrűk Ura. Sherlock Holmes könyvek, Agatha Christie Poirot-i, Neil Gaiman könyvei (mindegyik könyvét és novelláját szeretem, de a Gyilkosság misztériuma a legkedvesebb számomra...egyszerűen zsniális!), Az elveszett világ Doyle tollából, és a Méregöv mert az a folytatása.Very Happy Murakami Haruki könyveit is szeretem.Smile Aztán Poe,Franz Kaffka,Walter Scott,George R. R. Martin Tűz és jég dala sorozata, Dennis Lehan (pl. Titokzatos folyó) Grisham, Paolini Eragonja. Fanatikus Anne Rice rajongó vagyok. Tőle a legkedvesebb könyvemim az Armand, a vámpír és a Lestat, a vámpír, de az összes könyvét szeretem. Nem vetem meg Darren Shan mészárlásait, és Stephen King őrült könyveit sem.Very Happy Tőle talán a Borzalmak városa a kedvencem.Very Happy Aztán gyengeség, de Laurell K. Hamilton könyveit is igencsak kedvelem, és amennyire nem bírom Stephenie Mayertől a Twilight-ot, annyira a kedvencem lett tőle A burok című műve. És James Herriot (főleg az Állatorvosi pályám kezdetén).Very Happy És akit még mindenképp megemlíteni, az Oscar Wilde, ő szintén abszolút kedvencem.Smile

    Zenei ízlésem hát...érdekes.Very Happy Igazából nincs olyan műfaj, amit ne hallagatnák meg, de ha otthon vagyok, akkor előszeretettel hallgatok Nickelbacket, Filtert, Three Days Gracet, Marilym Mansont. Szeretem a J-rockot, kedvencem Versailles. Szóval inkább a rock kapujában kopogok. Viszont ami igazán szenvedélyem, az a filmzene műfaja. Aszolút kedvencem Hans Zimmer. Minden darabját szeretem. És ha relax zenét akarok, akkor Tan Dun-tól a Hős zenéjét rakom be.Smile

    Filmekben és sorozatokban is széles skálán mozog az érdeklődésem.:)Pár pl: Gyűrűk Ura, A hős, A tökéletes trükk, 12 dühös ember, A harcosok klubja, Keresztapa, A remény rabjai,Hetedik, Suszter, szabó, baka, kém, Billy Elliot, A hét szamuráj, Viharsziget, Nagy Hal, 127 óra, Rango, Dogville, Atonement, Gladiátor, X-men filmek, Star Wars, Az út, Légió, a BBC Middlemarch, BBC Büszkeség é balítélet, és BBC Jane Eyre. Sherlock, És persze a Jeremy Brettes Granada sorozat. Being Human, Bones, Supernatural, Agatha Cristie Poirot-i David Suchet-vel, Game of Thrones, Dexter, Torchwood...... de ez csak egy röpke lista.Smile

    Színészek...mmm sok van az is.Very Happy De pl.: Benedict Cumberbutch, hogy mindenkit meglepjek.Very Happy Jamie Bell (egyre zseniálisabb lesz szerintem.Smile ),Edward Norton, Hugh Jackman, Sir Ian McKellen, Ewan McGregor, Heath Ledger, Alan Rickman, Leonardo DiCaprio, Ralph Finnes, Kristin Scott Thomas, Maggie Smith,Paul Bettany, James Franco (127 óra----mmm), Jonathan Rhys-Meyers (Gormenghastban még ismeretlenül...kegyetlen, amit művel...), Liam Neeson, Colin Firth, Viggo Mortensen.....stb.

    Huha....kicsit hosszúra sikeredett, mindenkitől bocsi, aki arra vetemedik, hogy elolvassa.Very Happy Mindensetre köszönöm hogy közétek kerülhettem.Smile
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Admin Csüt. Jan. 19, 2012 5:10 am

    Kedves Marlene!

    Köszönjük szépen ezt a gyönyörű és érdekes bemutatkozást. Smile
    Szeretettel várunk a klubtalálkozón!

    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://jeremybrett.eu

    Ajánlott tartalom


    Bemutatkozások Empty Re: Bemutatkozások

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Ápr. 25, 2024 11:52 pm