Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+2
esztertoth13
Admin
6 posters

    MRS. HUDSON

    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    MRS. HUDSON Empty Re: MRS. HUDSON

    Témanyitás by esztertoth13 Kedd Jan. 01, 2013 11:31 pm

    Hú, már kezd sok lenni Holmes-ból, de Mrs Hudson még jöhet Smile Érdekesen hangzik.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    MRS. HUDSON Empty Re: MRS. HUDSON

    Témanyitás by Sil Kedd Jan. 01, 2013 11:58 am

    Úgy néz ki, hogy készülőben van egy újabb tévés Sherlock Holmes-feldolgozás, ami Mrs Hudson naplója alapján mesélné el a történetet. Mrs Hudson szerepére pedig állítólag Judi Dench-et szemelték ki a forgatókönyvírók...
    http://www.contactmusic.com/news/judi-dench-favourite-for-new-sherlock-holmes-show_3431744
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    MRS. HUDSON Empty Re: MRS. HUDSON

    Témanyitás by Sil Pént. Ápr. 27, 2012 11:04 am

    Rajna írta:Kicsoda Mr Hudson? van erre bárhol utalás? Én nem emlékszem semmi ilyesmire, Mrs. Hudsonról az egyetlen információ, amit tudok, az az, hogy skót.
    Üdv a fórumon! Very Happy Nincsen sajnos semmi ilyen utalás a könyvekben, és még az sem biztos, hogy skót (az csak egy hasonlat volt Watson részéről). Még a keresztneve sem ismert, bár az Utolsó meghajlás c. novellában említett Martha valószínűleg azonos Mrs Hudsonnal.
    Rajna
    Rajna


    Hozzászólások száma : 3
    Csatlakozás dátuma : 2012. Apr. 27.
    Kor : 33
    Tartózkodási hely : Glasgow

    MRS. HUDSON Empty Re: MRS. HUDSON

    Témanyitás by Rajna Pént. Ápr. 27, 2012 10:24 am

    Kicsoda Mr Hudson? van erre bárhol utalás? Én nem emlékszem semmi ilyesmire, Mrs. Hudsonról az egyetlen információ, amit tudok, az az, hogy skót.
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    MRS. HUDSON Empty :)

    Témanyitás by radix pedis diaboli Vas. Jan. 29, 2012 2:43 am

    MRS. HUDSON Dear_Mrs__Hudson_by_TheFlyingBrick

    Nagyon szeretem, én is ilyen házvezetőnőt szeretnék...
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    MRS. HUDSON Empty Re: MRS. HUDSON

    Témanyitás by Admin Szer. Jan. 25, 2012 1:27 am

    Halihó Baker Street!
    Íme egy kis videóm Mrs. Hudson-ról. Sajnos a minősége nem túl jó, amikor készítettem még nem volt meg nekem a sorozat DVD-n és a netről letöltött felvételekkel dolgoztam. Viszont a benne szereplő dal szerintem gyönyörű: Egy nehéz sorsú asszonyról szól, aki a férjét és gyerekeit is elvesztette, de erős és jószívű maradt. Ezért imája során az angyalok is vele sírnak. (Amúgy a dalszövegíró egy Emma nevű nőről írta, akit rendkívül tisztelt. Az énekesnőt láttam videón igen szimpatikus és csodálatos hangja van.) Nagyon tetszik a refrén, ami magyarul így hangzik: "Milyen sokat bír el egy szív?"
    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    MRS. HUDSON Empty Rosalie Williams

    Témanyitás by Revati Pént. Júl. 08, 2011 6:49 am

    Megpróbáltam utánanézni, él-e még a Mrs. Hudsont alakító színésznő. De csak egy 2008-as bejegyzést találtam, amely szerint akkor még életben volt. Jó lenne többet tudni róla. Élmény volt nézni a Granada sorozatban.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    MRS. HUDSON Empty Re: MRS. HUDSON

    Témanyitás by Sil Szer. Ápr. 06, 2011 8:01 am

    esztertoth13 írta:Egyébként mi lett vele?
    Spoiler:

    esztertoth13 írta:A BBC-s sorozat jónak tűnik, az alapján, amiket olvasok róla itt, illetve, az első rész bemutatójából, csak nézni nem tudom.
    Privi megy. Wink
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    MRS. HUDSON Empty Re: MRS. HUDSON

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Ápr. 06, 2011 3:40 am

    Sil írta:Una Stubbs egyenesen imádnivaló a szerepben, és még azt is megtudhatjuk, hogy mi történt Mr Hudsonnal. Wink
    MRS. HUDSON Star%20Trek%207%20-%20Nemzed%C3%A9kek
    Egyébként mi lett vele? A BBC-s sorozat jónak tűnik, az alapján, amiket olvasok róla itt, illetve, az első rész bemutatójából, csak nézni nem tudom.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    MRS. HUDSON Empty Re: MRS. HUDSON

    Témanyitás by Sil Kedd Ápr. 05, 2011 11:30 am

    esztertoth13 írta:Aztán ott van a Háromormú ház c. rész, mikor Mrs. Hudson a bokszolót szinte kidobja, és szidja, amiért rendetlenséget csinált.
    Arról nem is beszélve, hogy milyen halált megvető bátorsággal forgatja az ablakban a bábut az Empty House-ban. Laughing

    Egyébként Mrs Hudson a BBC-s sorozatban is igazán belevaló öreglány (de házinéni, NEM házvezetőnő... Laughing ). Una Stubbs egyenesen imádnivaló a szerepben, és még azt is megtudhatjuk, hogy mi történt Mr Hudsonnal. Wink
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    MRS. HUDSON Empty Re: MRS. HUDSON

    Témanyitás by Vendég Hétf. Ápr. 04, 2011 10:55 pm

    esztertoth13 írta:Hát, az biztos, hogy nagyon türelmes és erős nő. Kibírni Holmest.... Nem könnyű. Napokig nem eszik, bezárkózik, egyszer kedves vele, dicséri, máskor folyton azt hajtogatja, hogy útban van.... Mégis, mi lenne Holmes-sal Mrs. Hudson nélkül? Az az epizód, mikor a tojás feltörhetetlenre sikeredik, bizonyítja ezt. Ami friss emlék, az Aranyifjúban a rész, mikor Holmes későn tér haza, és a kulcsai Mrs. Hudsonhos kerülnek. Elég morcosnak tűnik.

    Aztán ott van a Háromormú ház c. rész, mikor Mrs. Hudson a bokszolót szinte kidobja, és szidja, amiért rendetlenséget csinált. Akkor sajnáltam igazán, mikor Holmes újságerdővé változtatta a nappalit, Mrs Hudson megdicsérte a doktor hajómodelljét, aztán benyitott és.... Shocked

    Nem lehet könnyű ilyen főbérlővel. Nem sok házvezetőnő bírná ki Holmest. Elvégre, ki szereti, ha belelőnek a falba, kitörik az ablakot, és rengeteg fura alak érkezik látogatóba?

    meg hegedül és veszélyes, büdös kémiai kísérleteket végez...
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    MRS. HUDSON Empty Re: MRS. HUDSON

    Témanyitás by esztertoth13 Hétf. Ápr. 04, 2011 7:49 am

    Hát, az biztos, hogy nagyon türelmes és erős nő. Kibírni Holmest.... Nem könnyű. Napokig nem eszik, bezárkózik, egyszer kedves vele, dicséri, máskor folyton azt hajtogatja, hogy útban van.... Mégis, mi lenne Holmes-sal Mrs. Hudson nélkül? Az az epizód, mikor a tojás feltörhetetlenre sikeredik, bizonyítja ezt. Ami friss emlék, az Aranyifjúban a rész, mikor Holmes későn tér haza, és a kulcsai Mrs. Hudsonhos kerülnek. Elég morcosnak tűnik.

    Aztán ott van a Háromormú ház c. rész, mikor Mrs. Hudson a bokszolót szinte kidobja, és szidja, amiért rendetlenséget csinált. Akkor sajnáltam igazán, mikor Holmes újságerdővé változtatta a nappalit, Mrs Hudson megdicsérte a doktor hajómodelljét, aztán benyitott és.... Shocked

    Nem lehet könnyű ilyen főbérlővel. Nem sok házvezetőnő bírná ki Holmest. Elvégre, ki szereti, ha belelőnek a falba, kitörik az ablakot, és rengeteg fura alak érkezik látogatóba?
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    MRS. HUDSON Empty MRS. HUDSON

    Témanyitás by Admin Kedd Okt. 12, 2010 9:54 am

    Mi a véleményed Mrs. Hudsonról? Szerinted milyen volt a kapcsolat Mr. Holmes és a házvezetőnő között?

    Ajánlott tartalom


    MRS. HUDSON Empty Re: MRS. HUDSON

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Ápr. 25, 2024 11:42 pm