Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+16
Guitarman
Marlene
Gyöngyvér
EdinaHolmes
csenge86
Eranett
radix pedis diaboli
dancingman88
3113391
Revati
Horpika
esztertoth13
hellapostor
Sil
stacy
Admin
20 posters

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Pént. Nov. 04, 2011 10:16 am

    Eranett írta:Mindjárt megnézem, és megteszem a tőlem telhetőt. Köszi Eszti Smile

    Szívesen Smile Én úgy örülnék ha megkapná!
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Pént. Nov. 04, 2011 10:01 am

    esztertoth13 írta:Ernaett! Azt hiszem kaptam egy e-mail értesítést, és ott volt egy link. Itt van:

    http://www.ipetitions.com/petition/jbbafta/

    Mindjárt megnézem, és megteszem a tőlem telhetőt. Köszi Eszti Smile

    Valamiért nem fogadja el a jelszavamat Sad


    A hozzászólást Eranett összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Nov. 04, 2011 10:19 am-kor.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Pént. Nov. 04, 2011 8:32 am

    Kedves SherlockExtra!

    Én sem gondolom, hogy a megemlékezésnek a szomorúságról kell szólnia. Akit igazán szerettünk, az úgyis számtalanszor eszünkbe jut, nem csak az évfordulókon vagy születésnapokon. Eszünkbe jut egy dalról, egy helyről, esetleg akár a kedvenc ételéről is. És ez így van jól.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Pént. Nov. 04, 2011 7:37 am

    Ernaett! Azt hiszem kaptam egy e-mail értesítést, és ott volt egy link. Itt van:

    http://www.ipetitions.com/petition/jbbafta/
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Pént. Nov. 04, 2011 6:01 am

    esztertoth13 írta:Jó érzés arra gondolni, hogy egy picivel én is hozzájárultam ahhoz, hogy Jeremy Brett posztumusz megkapja a BAFTA díjat. Egy petíció persze nem sok, de még lesznek páran, vagyis jó sokan, akik kitöltik, remélem, sikerrel jár a kezdeményezés, és tényleg megkapja, mert nagyon megérdemli.

    SherlockExtra, szerintem ezért senki sem fog érzéketlennek tartani, Most már főleg nem, hiszen kifejtetted, miért váltanál témát. Smile Erről a vidámság dologról egy érdekes temetés jut eszembe. Star Trek. Meghalt két tiszttársuk, vagyis azt hitték, hogy meghalt, és Data szervezte a temetésüket. Ő ugyebár egy gép, nincsenek érzelmei, nehéznek is találta a feladatot. Utána nézett az adatbázisban, és a vége az lett, hogy a szomorú ravatal helyett egy partit rendezett. Smile Mindenki evett, ivott, szólt a zene, és így emlékeztek az "elhunytakra" Azért így, mert volt egy kultúra, ami nem gyárszolja a halottakat, hanem ünnepli a felszabadulásukat. A lényeg, hogy ilyen megemlékezést bárki elfogadna, nagyon tetszett mindenkinek ez az új megközelítés, nekem is Smile

    Kedves Eszti!

    Én is szeretnék hozzájárulni a díjhoz. Segítesz elkalauzolni a kitöltéshez? Embarassed Esetleg itt valahol az oldalon kellene Question Embarassed

    A temetéshez csak annyit szólnék, hogy nálunk vidéken most is úgy van, hogy úgynevezett"halotti tort" tartanak a temetés után. Evés ivás, rég nem látott családtagok "örömködnek" egymásnak. Azt nem mondom, hogy vigasság, de távol áll a búslakodástól.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Csüt. Nov. 03, 2011 9:48 pm

    Te Eszti! A könnyem is kicsordult ezen a Datás sztorin akkorát nevettem. Very Happy
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Nov. 03, 2011 9:20 pm

    Jó érzés arra gondolni, hogy egy picivel én is hozzájárultam ahhoz, hogy Jeremy Brett posztumusz megkapja a BAFTA díjat. Egy petíció persze nem sok, de még lesznek páran, vagyis jó sokan, akik kitöltik, remélem, sikerrel jár a kezdeményezés, és tényleg megkapja, mert nagyon megérdemli.

    SherlockExtra, szerintem ezért senki sem fog érzéketlennek tartani, Most már főleg nem, hiszen kifejtetted, miért váltanál témát. Smile Erről a vidámság dologról egy érdekes temetés jut eszembe. Star Trek. Meghalt két tiszttársuk, vagyis azt hitték, hogy meghalt, és Data szervezte a temetésüket. Ő ugyebár egy gép, nincsenek érzelmei, nehéznek is találta a feladatot. Utána nézett az adatbázisban, és a vége az lett, hogy a szomorú ravatal helyett egy partit rendezett. Smile Mindenki evett, ivott, szólt a zene, és így emlékeztek az "elhunytakra" Azért így, mert volt egy kultúra, ami nem gyárszolja a halottakat, hanem ünnepli a felszabadulásukat. A lényeg, hogy ilyen megemlékezést bárki elfogadna, nagyon tetszett mindenkinek ez az új megközelítés, nekem is Smile
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Csüt. Nov. 03, 2011 3:33 pm

    Valaki egy angol fórumon azt írta mikor Edward Hardwicke elment, hogy Jeremy-nek a mennyben többé már nem kell nélkülöznie az ő Boswell-jét. Nagyon tetszett ez a kedves gondolat. Én így szeretek emlékezni Brett-re:
    Ezt a videómat a zeneszerző és éneklő Frank Orrall jóváhagyta és gratulált hozzá. (Életem egyik legszebb napja volt - azóta is büszkén gondolok rá.) Olyan sikeres lett, hogy Jeremy legnépszerűbb angol oldala a jeremybrett.info is hivatkozik rá.
    Néha megkaptam már, hogy képtelen vagyok kellően átélni Jeremy Brett elvesztését. Volt akit ez bántott is - személyesen vagy emailben. Nem Titeket kedves Fórumozótársaim sértett ez, csak azért jelzem, mert örülnék ha emiatt a későbbiekben nem lenne ez félreértés köztünk: Szeretném ha tudnátok nem érzéketlen vagyok ha esetleg témát váltok ilyenkor, hanem a személyiségemből fakad. Saját édesanyám elvesztéséről sem szoktam sokat beszélni. Én évekkel ezelőtt magamtól megtaláltam Istent. Ez azzal járt, hogy kibékültem magammal és megtanultam tiszteli, hinni, szeretni a jó dolgokat, ráeszméltem a negatívumokból tanulni lehet, ezenkívül tudom élvezni mi mindennel kényeztet Mennyei Atyám. Rájöttem nem vagyok az élet áldozata, hanem sok dologban én formálhatom a sorsomat. Nemcsak kimásztam az akkori rossz hangulatomból, amibe azóta sem estem vissza, hanem az agyam elkezdte gyártani a pozitív gondolatokat, meg a megoldásokat a kemény helyzetekre. Akkor még nem tudtam mindez majd megmenti az életem mert a korábbiaknál keményebb betegség előtt állok, ami az addigiaknál is erősebb, tartósabb fájdalmakat hoz. Számos csodát éltem meg és azt hiszem ez a hitemnek is köszönhető. Ha esetleg Jeremy halála kapcsán bármikor témát váltok, vagy nem szólok hozzá kérlek sose érzéketlenségnek vegyétek tőlem. Csupán arról van szó, hogy az agyam ráállt a pozitív dologra és ez jön ki belőlem, mert vidám a lelkem. Érzem, tapasztalom a rossz eseményeket a világban én is, de a világot mindig azok késztették haladásra akik tudtak hinni a jóban, meglátták a szépet is, mint Gandhi. Nyilván a világot nem az én személyem váltja meg, én sosem leszek Gandhi, de úgy érzem mióta így gondolkodom meg eszerint cselekszem sok problémát könnyebben veszek, emiatt egyszerűbb az életem. Mondhatni úgy érzem a helyes útra léptem, felnőtt lettem. Szeretet, remény meg humor nélkül egy ember sem lehet boldog. Kell nekem az optimizmusom a haladáshoz, hát kézséggel élek vele. Ha negatívan gondolkoznék a Sherlock Holmes oldalt sem kezdtem volna el, hanem a fájdalmaim miatt keseregnék. Nem tettem és a Jóisten megadta számomra a haladást egy vágyott céllal kapcsolatban, kedves szerkesztőkre leltem és Bennetek remek csevegőtársakra. Mindez közel sem egy erőltetett álca rajtam. A legutóbbi műtétem után egy kis ideig jól voltam és engem is meglepett, hogy én aki mindig jókedvű vagyok amint nem blokkolt a fájdalom valami hihetetlenül fel voltam pörögve és jöttek a véget nem érő pozitív érzések, gondolatok, tettek. Nagy energiák vannak bennem. Most a kínok ellenére is viccet gyártanak az agytekervényeim, mert lelkileg tényleg boldog vagyok. Mindegy milyen roncs a testem, a szeretetet, reményt, humort képtelen volt elvenni tőlem ez a nyavaja, ezért mérhetetlenül szerencsés vagyok. Korlátozva vagyok sok mindenben fizikailag mégis hiszem a céljaimat elérhetem, mert a lelkem megtörés helyett erősebb lett, hisz vidámságát nem vesztette.
    Mikor Jeremy Brett életéről készítettem a rovatot az kemény dolog volt számomra. Az vigasztalt: Már nincsenek fájdalmai, találkozhatott az elhunyt szerettivel. Másrészt ő aki úgy sajnálta az állapota megfosztotta őt a színészettől a fellegek közt odafennt örökké játszhat. Hiszem amit az egyiptomiak vallottak: az ember addig él ameddig kimondják a nevét. Kell lennie életnek odaát, mert az energia legfontosabb törvénye, hogy az energia nem vész el csak átalakul. A tudósok ma már úgy vélik a fekete lyuk sem csak pusztít, hanem az élet szerves része, aminek sokat köszönhetünk és talán fehér lyukként egy másik univerzumba életet lővel. A "BAFTA díjat Jeremy Brett-nek" kezdeményezéssel úgy érzem a színésztársadalom sem felejtette őt el és igyekeznek ápolni, díjjal jutalmazni az emlékét. Talán az idő bevégzi azt ami neki itt a földi életben nem sikerült s díjjal jutalmazzák Sherlock Holmes-át. Ám, ha mégsem hiszem annál nagyobb kitüntetés nem lehet, hogy a sorozat sok embernek adott reményt, kellemes órákat, értékes gondolatokat. Jeremy Brett nagyszerű művész volt, a művészek nehéz, érzékeny életével. Én azt hiszem ő sem akarná, hogy szívfacsaró szomorúsággal emlékezzünk rá. Mert színész volt és egy színész feladata az örömszerzés és súlyos depressziója miatt tudta milyen roncsoló a szorongás meg a sok negatív érzés, mennyire öli az ember lényét, hát utolsó rádió interjújában fel is szólalt ellene. Beszélt róla mert azt szerette volna ha az embereket nem bénítja ez a súlyos, ám igenis legyőzhető betegség.
    Szóval szeretném kérni, hogyha én itt a fórumon vagy a klubtalálkozón esetleg bármikor témát váltok ne érzéketlenségnek vegyétek tőlem. Minden embernek más a reakció ideje, ha hamar váltok a lényem vidámságából fakadóan teszem, nem azért mert nekem kínos a halálról beszélgetni, vagy Brett közönyös számomra. Azért van mert szép emlékeket őrzök Jeremy Brett-ről, ahogy bármi is történt köztünk szeretettel gondolok az édesanyámra is. Napóleon azt mondta a lángelmékre, hogy üstökösök, akik hamar elégnek, ám amíg fénylenek bevillágítják az eget. Sosem tudjuk meg mi lett volna ha kedvenc történelmi személyünk, színészünk, drága szerettünk tovább él. Az időnk kiszabott, a hullócsillagok lekerülnek az égről, a szívünkben mégis őrizhetjük az a csodás fényjátékot amit elénk szórtak. Jeremy Brett bármilyen hatalmas szorongásokkal is küzdött az életben zseniális színművész volt, a lángját őrzi a feledhetetlen Sherlock Holmes sorozata. Mielőtt megboldogult ezt már ő is tudta s megbékélt azzal, hogy távoznia kell. "A bakancs lista" című gyönyörű film nyomán: "Tudom, hogy amikor meghalt a szeme csukva volt és a szíve kitárva." Ezért tudok én is békésen gondolni az elmenésére, esetleg új témát kezdeni.
    Természetesen szép dolog ha az emlékezés részeként szóba kerül mikor született s mikor aludt el örökre. Nem azért írtam az előbbi soraimat, hogy ezekről több szó ne essék, mert szó sincs ilyesmiről. Magam miatt írtam, mert tudom mások vélekedhetnek másként, ami persze szívük joga. Én most a fentiek alapján gondolok Jeremy Brett-re. Ezt persze nem kell másoknak elfogadnia, ám mivel ezt most megírtam hátha elejét veszem annak, hogy rosszul ítéljenek meg néhányan, mikor egyszer-egyszer ilyen esetekben témát váltok vagy éppen nem szólok ehhez a témához hozzá. Illetve sunyin azért is lejegyeztem mert szerintem a részemről elég egyszer kifejteni, itt nyoma marad a véleményemnek s megúszom, hogy alkalom adtán magamat ismételgessem az új fórumozók előtt.
    Élettársa Linda aki közelről ismerte az alábbi verssel kezde Jeremy-ről szóló könyvét:

    Ne jöjj el sírva síromig,
    Nem fekszem itt, nem alszom itt;
    Ezer fúvó szélben lakom
    Gyémánt vagyok fénylő havon,
    Érő kalászon nyári napfény,
    Szelíd esőcske őszi estén,
    Ott vagyok a reggeli csendben,
    A könnyed napi sietségben,
    Fejed fölött körző madár,
    Csillagfény sötét éjszakán,
    Nyíló virág szirma vagyok,
    Néma csendben nálad lakok
    A daloló madár vagyok,
    S minden neked kedves dolog...
    Síromnál sírva meg ne állj;
    Nem vagyok ott, nincs is halál.



    Szóval itt bármikor nyugodtan lehet emlékezni Jeremy Brett-re.

    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Csüt. Nov. 03, 2011 9:49 am

    Ha szabad, egy videóval emlékezek Jeremy Brettre. A szöveget nem értem, de remélem nem üt el nagyon az édes/bús hangulattól, mely egy kicsit előjön, ha arra gondolunk, hogy már nincs többé.

    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Csüt. Nov. 03, 2011 7:39 am

    radix pedis diaboli írta:

    Emberként is rendkívül tisztelem és szeretem, mert önmagát adta...


    Szerintem ez az, amiért születünk, amelytől egyedivé válhatunk, és ebben rejlik fejlődésünk lehetősége is itt a Földön.



    Jaj Radix, nagyon tetszettek a soraid - nem csak azok amiket most beidéztem, de ezek a legjobban. Smile Egyetértünk.

    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://jeremybrett.eu
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty JB születésnapjára

    Témanyitás by radix pedis diaboli Csüt. Nov. 03, 2011 7:35 am

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 1jeremyphotoshootmulti.th

    Hi, Baker Street!

    A mai napon született 78 éve egy Ember, aki meghatározó az életemben: Jeremy Brett.

    Színészként, Holmes-ként megvalósított számomra mindent, ami a viktoriánus kor-beli Doyle detektívjében rejlett. Belebújt a figurába, eggyé vált vele, és ehhez rendkívüli alázat és színészi tudás kellett.

    Emberként is rendkívül tisztelem és szeretem, mert önmagát adta, az összes Más-ságával együtt.

    Szerintem ez az, amiért születünk, amelytől egyedivé válhatunk, és ebben rejlik fejlődésünk lehetősége is itt a Földön.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Csüt. Nov. 03, 2011 4:54 am

    Ma lenne 78 éves Jeremy Brett. Nagyszerű színész volt és csodálatos ember.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Vas. Okt. 30, 2011 2:04 pm

    Sherlock Holmes egyik zseniális húzása:

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Tumblr_lgiuoo5Pci1qfj8xoo1_500



    - Holmes! Csodálatosan kinyomozta, hogy a tűzben egy koldus halt meg és a gazember Jonas Oldacre a ház titkos szegletében rejtőzött. Ezek után pedig mindent megkoronázott azzal ahogy Lestrade-nek adta át a dicsőséget.
    - Drága Watson! Köztünk maradjon, de igazából Lestrade csak azt kapta tőlem, hogy írhat egy jelentést az ügyről, ám a dicsőség az enyém.
    - Hogyan? Maga mondta, hogy ez az eset újabb toll lesz Lestrade kalapján!
    - Mondtam és szegény, együgyű Lesrade ma még el is hiszi.
    - Hogy???
    - Kedves Watson! Számos esetben tényleg minden dicsőséget önzetlenül átadtam Lestrade-nek... Talán ezt az ügyet is átadom neki, ha a nyomozás során nem kekeckedik, de mivel megtette én sem voltam nagyvonalú vele, bár kétségtelenül gavallérnak mutattam magam.
    - Ezt magyarázza meg Holmes!
    - Watson! Gondolja Ön és jómagam Lestrade-del együtt nem vihettünk volna fel szalmát és kaptuk volna el ezt a hajlott korú bűnözőt?
    - De, most, hogy mondja. Erősek vagyunk, hárman is elcsíptük volna.
    - Na ugye! De mivel Lestrade felbosszantott bevontam a többi csendőrt is. Ismeri az emberi természetet Watson! Pletyka meg szakmai szúrka-piszka a munkatárs kapcsán. Lestrade írhat a jelentésében amit akar, hisz szemtanúink vannak, akik holnap reggel mire Lestrade beér a Scotland Yard-ra telekürtölnek mindent azzal, hogy Sherlock Holmes az ő orra előtt megoldotta a norwoodi esetet.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Vas. Okt. 30, 2011 12:10 pm

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Danc24a

    - Watson! Az ABC túl egyszerű nekem.

    - És az ABC gyilkosságok?

    - Az is, ezért Poirot-nak adtam az ügyet.
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Vas. Okt. 30, 2011 6:45 am

    Húú én nagyon nem szeretem a vámpíros dolgokat. Sajnos gyerekkori rossz emlékem van Drakuláról, így aztán nekem kimaradtak ezek a filmek. Bár a Leslie Nilsen Smile filmet megnéztem, mert tudtam hogy vicces, de a többit nem.
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by radix pedis diaboli Szomb. Okt. 29, 2011 11:56 pm

    https://www.facebook.com/apps/application.php?id=117693868251546#!/bafta4jb?sk=photos

    Egyszerűen annyi jó fotó van itt Jeremy Brettről, hogy muszáj belinkelnem a helyet (bár nem a kedvencem, de itt el tudom mindig csípni a tanítványaimat cherry )
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Szomb. Okt. 29, 2011 12:19 pm

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Tumblr_lqk3w4Jpbz1qc5vmlo1_500

    - Gyerünk Watson! A betegeinek mindig papol a sok mozgásról. Tegyen ki magáért!



    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Tumblr_lqct36BeHi1qzyfwq

    Watson: - Mint látja Holmes mindig előkészül az álruhás szerepeihez.

    Lestrade: - Miért? Mi lesz?

    Watson: - Imádkozó sáska.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Szomb. Okt. 29, 2011 11:08 am

    Szia kedves Revati! Köszönjük a csevejt. Szeretettel látunk máskor is. Roxburgh-os álmokat! Wink
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Szomb. Okt. 29, 2011 11:07 am

    Köszönöm nektek ezt a jó kis beszélgetést, az éjjeli baglyoknak kitartás, én megyek aludni, óraállítástól függetlenül....
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Szomb. Okt. 29, 2011 10:48 am

    Most esett le, hogy ha Richard topikjában kezdtem volna bele a Drakula-témába, akkor az ottani hozzászólások száma pörgött volna fel.... scratch

    Ezt jól benéztem. Gondolkodtam is, hogy talán ott kéne elkezdeni, de egyszerűbb volt Jeremy-hez kötni a témát.... Embarassed
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Okt. 29, 2011 10:37 am

    Revati írta:Besenyő Pista bácsi a favoritom.

    Az enyém is Smile Most szünet van, nézelődök.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Szomb. Okt. 29, 2011 10:33 am

    És még mindig a vámpírok. A L"art pour l"art társulat vámpíros Besenyő család jelenete tele van "véres" abszurd humorral....

    Besenyő Pista bácsi a favoritom. Tőle fantasztikus videó van fenn a már említett megosztón. Ha érdekel valakit, így keresse: Besenyő Pista bácsi a hülyeségről. Akárhányszor újra bírom nézni.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Szomb. Okt. 29, 2011 10:26 am

    Bár a történetre nem emlékszem az egyetlen vámpíros film volt ami tetszett. Volt egy vámpírmániás osztálytársőm, aki kitette az alábbi képet a filmből a tolltartójára:

    18 éven felülieknek:

    http://29.media.tumblr.com/tumblr_l8m2eqtFTs1qdcofro1_r1_500.jpg

    Azt mondta azért mert kedveli a filmet és bírja ahogy a hátul állok a csajszit lesik... (Itt most nagy dícséret nekem, mert szépen fordítottam a mondatait.)
    A kedves matematika tanárnőm egy szigorú, erkölcsös, de roppant jófej asszony mikor meglátta két percet meredten állt. Kinyitotta a száját, de nem jött ki hang a torkán aztán továbbment. Ő aki megszólt bármely diáklányt aki hasat mutató pólóban érkezett előadást tartott, hogy az milyen illetlen ezt szó nélkül hagyta. Igaz első alkalommal láttam vörös pírt az arcán. Asszem tetszett neki az alakzat és a sok pasi. A tanárnő is Nő. Wink
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Szomb. Okt. 29, 2011 10:22 am

    Davidre visszatérve, a filmben tényleg kicsit szerencsétlen, meg az a frizura.... bounce Kellemes meglepetés volt, mikor rákerestem és megláttam "civilben".
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Szomb. Okt. 29, 2011 10:17 am

    A vámpírokhoz még érdekességképpen annyit, hogy sokan tévesen hiszik, hogy a magyar népi hiedelemvilág részei. A vámpírokban való hit Romániában meg a szláv népeknél volt igen elterjedt, nálunk nem. Boszorkány, lidérc az igen, de a vámpír átvett dolog.

    Ajánlott tartalom


    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 10 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szer. Május 15, 2024 5:51 pm