Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+4
Ryennin
Horpika
radix pedis diaboli
Admin
8 posters

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Sil Csüt. Márc. 29, 2012 8:52 am

    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Sil Hétf. Márc. 26, 2012 5:51 am

    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Sil Csüt. Márc. 22, 2012 8:38 am

    A 2. Nagy Sherlock Holmes vitáról felkerült az első videó az internetre, az egyes csapatok bemutatkozásával és az 1. csapat (BBC Sherlock) prezentációjával:
    http://mxpublishing.tumblr.com/post/19721176546/the-great-sherlock-holmes-debate-2-part-1

    Egy összefoglaló a vitáról:
    http://barefootonbakerstreet.wordpress.com/2012/03/20/great-sherlock-holmes-debate-and-the-winner-is-holmes-himself/
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Ryennin Pént. Márc. 16, 2012 11:54 pm

    Gyöngyvér írta:
    Ryennin írta:Jujj, ez fájt....XDXD Most az jutott ezembe, mikor A Scanda in Belgraviá-ban jönnek a kislányok, hogy nem láthatták a nagypapájukat (?) miután meghalt, és hogy ez azért van-e, mert a mennybe került, és Sherlock beoltotta őket, hogy az emberek nem mennek a mennybe, hanem elégetik őket......XDXD Aztán persze John jól rászólt, de kééééz.Very Happy

    A máik kép is nagyon jó, ahogy az összes Sherlock nagyjából együtt van....úgy látom, hogy egyedül Benny nincs még rajta, ugye??? vagy én vagyok vak??

    Nem vagy vak, tényleg nincs rajta. De szerintem úgyis rá fog kerülni.
    Ezt is megérné kivarrni. Bár ez már haladó szint. De egy próbát megér.
    Vissza. Az az elején volt nem? mikor fogadja az ügyfeleket. Én azt bírtam mikor eltüntek a képregényrajzolók.

    Igen a legelején van, mikor jönnek a különböző emberek az ügyeikkel.Smile Az a képregényrajzolós poén volt, az elején őket sem akarta fogadni, aztán meg mikor közölték, hogy a képregények megelevednek, akkor már rögtön elkezdte érdekelni Sherlockot a dolog.Very Happy Egyébként az Meg a Mofftiss páros zsenije, hogy milyen címet adtak az esetnek. A Sherlockban ugye John a Geek Interpreter címet adta az esetnek, míg ugye Doyle-ak van egy olyan Sherlock nyomozása, hogy The Greek Interpreter....nyilván nem sok köze van a 2 esetnek egymáshoz, de nekem nagyon tetszik az ötlet.Very Happy
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Gyöngyvér Pént. Márc. 16, 2012 11:42 pm

    Ryennin írta:Jujj, ez fájt....XDXD Most az jutott ezembe, mikor A Scanda in Belgraviá-ban jönnek a kislányok, hogy nem láthatták a nagypapájukat (?) miután meghalt, és hogy ez azért van-e, mert a mennybe került, és Sherlock beoltotta őket, hogy az emberek nem mennek a mennybe, hanem elégetik őket......XDXD Aztán persze John jól rászólt, de kééééz.Very Happy

    A máik kép is nagyon jó, ahogy az összes Sherlock nagyjából együtt van....úgy látom, hogy egyedül Benny nincs még rajta, ugye??? vagy én vagyok vak??

    Nem vagy vak, tényleg nincs rajta. De szerintem úgyis rá fog kerülni.
    Ezt is megérné kivarrni. Bár ez már haladó szint. De egy próbát megér.
    Vissza. Az az elején volt nem? mikor fogadja az ügyfeleket. Én azt bírtam mikor eltüntek a képregényrajzolók.
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by EdinaHolmes Pént. Márc. 16, 2012 11:39 pm

    Ja, még nincs rajta.
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Ryennin Pént. Márc. 16, 2012 11:29 pm

    Jujj, ez fájt....XDXD Most az jutott ezembe, mikor A Scandal in Belgraviá-ban jönnek a kislányok, hogy nem láthatták a nagypapájukat (?) miután meghalt, és hogy ez azért van-e, mert a mennybe került, és Sherlock beoltotta őket, hogy az emberek nem mennek a mennybe, hanem elégetik őket......XDXD Aztán persze John jól rászólt, de kééééz.Very Happy

    A máik kép is nagyon jó, ahogy az összes Sherlock nagyjából együtt van....úgy látom, hogy egyedül Benny nincs még rajta, ugye??? vagy én vagyok vak??


    A hozzászólást Ryennin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Márc. 16, 2012 11:42 pm-kor.
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Gyöngyvér Pént. Márc. 16, 2012 10:37 pm

    EdinaHolmes írta:Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Tumblr_m0ug9tnHej1qa7pfco1_500

    Nagyon komoly! Smile
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by EdinaHolmes Pént. Márc. 16, 2012 10:27 pm

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Tumblr_m0ug9tnHej1qa7pfco1_500
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by EdinaHolmes Pént. Márc. 16, 2012 9:15 pm

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Jerry_Faces_11_10_2005_nonames
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Ryennin Szomb. Feb. 25, 2012 9:01 am

    Jaj, de gyönyörűűű!!! Embarassed Milyen hideg lehetett, ha képes volt befagyni!!! Nem egy gyakori dolog!
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Sil Szomb. Feb. 25, 2012 8:34 am

    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by EdinaHolmes Csüt. Feb. 23, 2012 8:03 pm

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 420418_169809709798952_165018150278108_249361_468819385_n
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by EdinaHolmes Csüt. Feb. 23, 2012 8:03 pm

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 408936_176698709110052_165018150278108_265115_1549270819_n
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Sil Kedd Feb. 21, 2012 10:04 am

    Ryennin írta:Egyébként én csak azt nem értem, hogy mi értelme van ennek a koppintásos dolognak?? Mert elég nagy bukást hoznak a konyhára....vagy lehet, hogy én fogom fel hülyén?? nem baj, ha senki nem nézi, de mi elmondhatjuk, hogy nekünk is van??? Met pl. ez a New Yorkba helyezendő Sherlock dolog ilyesmi számomra.Very Happy
    A CBS nagy adó (ellentétben a Sherlock-ot adó kis, közszolgálati PBS-szel), tuti lesz nézettsége akkor is, ha vacak lesz az új sorozat. Olvastam egyébként a neten keringő 10 évvel ezelőtti forgatókönyvet (amihez valószínűleg nem sok köze lesz a kész sorozatnak), és az valami hihetetlenül pocsék volt.
    Viszont ezzel a témával szerintem inkább a Benedictes topicban foglalkozzunk (majd ha lesz valami ebből a sorozatból, akkor lesz saját topicja, de most még oda köthető leginkább), ez a topic itt Sherlock Holmes-ról szól, a detektívről, az irodalmi figuráról, nem a különböző feldolgozásairól.
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Ryennin Kedd Feb. 21, 2012 9:57 am

    Horpika írta:
    Ryennin írta:


    Az ebben az igazán rossz, hogy én attól tartok hiába ígérgetik, hogy nem fog hasonlítani, nem bízok ilyen téren az amerikai filmiparban. Pár évvel ezelőtt a BBC készített egy igen csak jó sorozatot a Being Human címen (ami nálunk az iszonyatosan béna A vámpír, a vérfarkas és a szellem címen futott), és vmelyik nap kerestem, hogy a BBC mikor készít neki 3. évadot. Erre beleütköztem az amerikai változatba, ahok még arra se vették a fáradtságot, hogy új címet adjanak a dolognak.Sad

    Hasonló mint a Life on Mars britsori, és ugyancsak koppintották. Bukott is! Pedig az eredeti sírvaröhögős! Smile

    Mindenképpen megnézem!!!Mármint az eredetit.Very Happy Örülök, hogy hallok róla véleményt, mert már szemezgettem vele.Very Happy

    Egyébként én csak azt nem értem, hogy mi értelme van ennek a koppintásos dolognak?? Mert elég nagy bukást hoznak a konyhára....vagy lehet, hogy én fogom fel hülyén?? nem baj, ha senki nem nézi, de mi elmondhatjuk, hogy nekünk is van??? Met pl. ez a New Yorkba helyezendő Sherlock dolog ilyesmi számomra.Very Happy
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Horpika Kedd Feb. 21, 2012 9:33 am

    Ryennin írta:


    Az ebben az igazán rossz, hogy én attól tartok hiába ígérgetik, hogy nem fog hasonlítani, nem bízok ilyen téren az amerikai filmiparban. Pár évvel ezelőtt a BBC készített egy igen csak jó sorozatot a Being Human címen (ami nálunk az iszonyatosan béna A vámpír, a vérfarkas és a szellem címen futott), és vmelyik nap kerestem, hogy a BBC mikor készít neki 3. évadot. Erre beleütköztem az amerikai változatba, ahok még arra se vették a fáradtságot, hogy új címet adjanak a dolognak.Sad

    Hasonló mint a Life on Mars britsori, és ugyancsak koppintották. Bukott is! Pedig az eredeti sírvaröhögős! Smile
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Ryennin Kedd Feb. 21, 2012 9:01 am


    Hát igazából ha mondjuk a két modern kori Sherlock sori között lenne vagy 5 év, nem is szólnék semmit. Csak hát azok a tengeren túl megint szeretnének egy jól sikerült Brit sorozatot meglovagolni. Mindamellett sajnálom, hogy kedvenc detektívünk körül megint botrány van! Sad[/q

    Az ebben az igazán rossz, hogy én attól tartok hiába ígérgetik, hogy nem fog hasonlítani, nem bízok ilyen téren az amerikai filmiparban. Pár évvel ezelőtt a BBC készített egy igen csak jó sorozatot a Being Human címen (ami nálunk az iszonyatosan béna A vámpír, a vérfarkas és a szellem címen futott), és vmelyik nap kerestem, hogy a BBC mikor készít neki 3. évadot. Erre beleütköztem az amerikai változatba, ahok még arra se vették a fáradtságot, hogy új címet adjanak a dolognak.Sad

    meg én szeretem J.L Millert, de nem tudom elképzelni Holmesnak. illetve el tudom, de nem az igazi.Sad Ezt a modern kori megjelenítést, szerintem az angolok tudták leginkább megvalósítani, mert Sherlock az ő szülöttük, és pl. a Sherlock-ban pont azt bírtam leginkább, hogy hihetetlen jól vegyíti a modernet a hagyományos dolgokkal, és ezáltal a sorozat teljesen megőrizte az angol ízét. Nem nagyon tetszik ez az amerikai csináljunk magunknak Sherlock sorozatot ötlet.Sad
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Cikk

    Témanyitás by radix pedis diaboli Csüt. Feb. 02, 2012 8:31 am

    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Cikk

    Témanyitás by radix pedis diaboli Kedd Jan. 31, 2012 10:54 am

    1900-ból maradt fenn az első Doyle - Holmes adaptáció:

    http://nol.hu/lap/kult/20120105-csak_a_pipa_es_a_sapka_hasonlit
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Holmes, az Örök...

    Témanyitás by radix pedis diaboli Kedd Jan. 31, 2012 10:19 am

    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Napló

    Témanyitás by radix pedis diaboli Kedd Jan. 31, 2012 8:28 am

    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Napló

    Témanyitás by radix pedis diaboli Kedd Jan. 31, 2012 8:26 am

    Sherlock Holmes naplója I. - 1885.január 04.
    http://konyvelmeny.blog.hu/2012/01/20/sherlock_holmes_naploja
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Horpika Vas. Jan. 29, 2012 6:07 am

    Hát igazából ha mondjuk a két modern kori Sherlock sori között lenne vagy 5 év, nem is szólnék semmit. Csak hát azok a tengeren túl megint szeretnének egy jól sikerült Brit sorozatot meglovagolni. Mindamellett sajnálom, hogy kedvenc detektívünk körül megint botrány van! Sad
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty :(

    Témanyitás by radix pedis diaboli Vas. Jan. 29, 2012 5:53 am


    Ajánlott tartalom


    Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív - Page 2 Empty Re: Sherlock Holmes a legnagyszerűbb detektív

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Kedd Május 07, 2024 4:52 pm