Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+16
Guitarman
Marlene
Gyöngyvér
EdinaHolmes
csenge86
Eranett
radix pedis diaboli
dancingman88
3113391
Revati
Horpika
esztertoth13
hellapostor
Sil
stacy
Admin
20 posters

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Szer. Aug. 24, 2011 1:38 pm

    Kedves Eranett!

    Elnézésed, hogy csak most reagálok. Lassú vagyok, nem jó mostanában a közérzetem... Szóval: A fontos tudnivalóknál le van írva hogyan kell. (Második sor, balról az ötödik gomb és a youtube videó linkcíme - youtube-bal és nem youtu.be-val.) Ha így se megy kérlek küldj egy privát üzenetet ha tudok szívesen segítek. Üdvözlettel: SherlockExtra, http://jeremybrett.eu

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Tumblr_lmk0ivzxsu1qzyfwq
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Hétf. Aug. 22, 2011 6:33 am

    Eranett írta:Megpróbálok egy videót beilleszteni, ha sikerül. 1975 -ben készült

    Szerintem nem sikerült, na még egyszer Wink

    Feladom Sad
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Hétf. Aug. 22, 2011 6:27 am

    Megpróbálok egy videót beilleszteni, ha sikerül. 1975 -ben készült

    Szerintem nem sikerült, na még egyszer Wink
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Szomb. Aug. 20, 2011 7:18 am

    Jeremy Brett első felesége Anna, most szerepel a Poirot-ban! (ősz néni)
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Horpika Pént. Aug. 19, 2011 9:13 am

    Eranett írta:Köszi a segítséget mindenkinek Very Happy

    Próbálkozok ismét tongue

    Ez az, látod, megy! Smile
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Pént. Aug. 19, 2011 8:59 am

    Köszi a segítséget mindenkinek Very Happy

    Próbálkozok ismét tongue
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Horpika Pént. Aug. 19, 2011 8:16 am

    Eranett írta:A válaszolás már megy, de privát üzenetet nem tudok küldeni Embarassed Amikor a küldésre kattolok, azt kéri, hogy adjam meg az új téma címét. De én nem azt akarom. Mit szúrok el? tongue

    Írtam privit, válasz benne:)
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Pént. Aug. 19, 2011 8:16 am

    Eranett írta:A másik nagy kedvencem ugyanis Hugh Laurie.

    Ő nekem is az egyik kedvencem Smile Olvastam az itthon megjelent könyvét a Balek-ot is, és a Fekete Viperában is jókat nevettem rajta.

    Eranett írta:Kedves Esztertoth13!
    Szerintem is szomorú volt az
    élete, és pont azon pityeredtem el, amikor arról olvastam, hogyan lesz
    egyre gyengébb a forgatásokon is. Crying or Very sad

    Én annyira sajnáltam, de továbbra is csodálom a kitartását. Itt tudtam meg, hogy már annyira gyenge volt, hogy tolószékben tudott közlekedni, de nem adta fel.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Pént. Aug. 19, 2011 8:14 am

    Eranett írta:A válaszolás már megy, de privát üzenetet nem tudok küldeni Embarassed Amikor a küldésre kattolok, azt kéri, hogy adjam meg az új téma címét. De én nem azt akarom. Mit szúrok el? tongue



    Semmi gond: Tulajdonképpen egy tárgy címet kér a privát üzenethez, azaz témát. Amint megadod küldi a rendszer a privát üzenetet.
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Pént. Aug. 19, 2011 7:57 am

    A válaszolás már megy, de privát üzenetet nem tudok küldeni Embarassed Amikor a küldésre kattolok, azt kéri, hogy adjam meg az új téma címét. De én nem azt akarom. Mit szúrok el? tongue
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Pént. Aug. 19, 2011 6:42 am

    " Erről itt olvastam először, és bizony másképp nézem a sorozatot. Minden tiszteletem Bretté![/quote]"
    Amíg erre a fantasztikus oldalra rá nem találtam, addig én sem ismertem ezeket az infókat. De mióta én is tudom, alig bírom megállni, hogy ne könnyezzem meg néha, pedig a Story4 még az első évadot adja. De akkor is Sad
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Pént. Aug. 19, 2011 6:06 am

    Nemrég olvastam egy angol nyelvű honlapon dvd-ismertetőt a sorozatról, és a szerzője sem igazán volt tisztában Brett állapotával. Azon poénkodott, hogy a detektív bizonyára Mrs. Hudson főztjétől hízott meg annyira. Sad
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Horpika Pént. Aug. 19, 2011 12:42 am

    Én bevallom, nem is tudtam, milyen nehézségekkel és betegséggel küzdött egyszerre J.B. a második sorozatnál. Erről itt olvastam először, és bizony másképp nézem a sorozatot. Minden tiszteletem Bretté!
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Csüt. Aug. 18, 2011 7:05 pm

    Én a S. H. emlékiratai széria részeit nem tudom meghatódás nélkül nézni. Szegény Jeremy egyre jobban leépült, ráadásul költségvetési gondok is akadtak a sorozattal, meg a készítők körében is történt változás, a történeteket is nagyobb mértékben alakították át. Ugyanakkor csodálom is Jeremy kitartását, úgy értem, volt éppen elég gondja, mondhatta volna, hogy hagyja a fenébe a filmezést, de neki a közönség volt a fontos. Emberfeletti erőfeszítéssel forgatta le az utolsó részeket.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Sil Csüt. Aug. 18, 2011 12:03 pm

    Eranett írta:Ja, és mivel látom, hogy Te is szerki vagy megkérdezem, hogyan tudok a hozzászólásokra válaszolni, mint ahogy ti is teszitek?
    Az adott hozzászólás alján található "Idézet" feliratú gomb segítségével. Wink

    Megfelel feliratosan is, hova kellene privát üzenetet küldenem? Embarassed Még nem mindent találok meg elsöre
    A legegyszerűbb, ha a hozzászólás tetején a név melletti kis nyilacskát lenyitod, ott van link a privát üzenet küldéséhez. Vagy ha belemész az illető profiljába (pl az avatárjára kattintva), ott a Contact fülön.
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Csüt. Aug. 18, 2011 9:39 am

    Kedves Sil!

    De,de pontosan abban! Wink A másik nagy kedvencem ugyanis Hugh Laurie.
    Ja, és mivel látom, hogy Te is szerki vagy megkérdezem, hogyan tudok a hozzászólásokra válaszolni, mint ahogy ti is teszitek?
    Megfelel feliratosan is, hova kellene privát üzenetet küldenem? Embarassed Még nem mindent találok meg elsöre
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Csüt. Aug. 18, 2011 9:35 am

    Kedves Esztertoth13!
    Szerintem is szomorú volt az élete, és pont azon pityeredtem el, amikor arról olvastam, hogyan lesz egyre gyengébb a forgatásokon is. Crying or Very sad
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Sil Csüt. Aug. 18, 2011 9:30 am

    Eranett írta:A mai változatokat még nem láttam, bár a Benedict Cumberbatch félére kíváncsi vagyok. A srácot csak egy vígjáték soriban láttam még eddig.
    Ó, csak nem Rory-ként a Fortysomething-ben (illetve magyarul Negyedik X)? Very Happy
    Ha megfelel feliratosan, írj nekem privit. Wink
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Aug. 18, 2011 9:28 am

    Eranett írta: Szégyen vagy nem, de elsírtam
    magam. Annyira megható egyik másik cikk, és persze zseniális a fordítás,
    hogy itatnom kellett az egereket.

    Semmiképp sem szégyen Smile A sírásnak rengeteg jótékony hatása van: :izomlazító hatású, csökkenti a stresszkeltő hormonok termelődését, ezzel a vérnyomást is. De eltekintve a biológiától, Jeremy Brett élete szerintem nagyon szomorú, a betegsége, a leépülése, de csodálatos, milyen kitartással rendelkezett, és hogy az utolsó percekben is adni akart.
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Eranett Csüt. Aug. 18, 2011 9:21 am

    Úgy látom ezen a poston lehet dicsérni Jeremy Brett alakítását, amelyet én is csak magasztalni tudok. Az arcjátéka, a kézmozdulatai, a szökkenések, stb. egyedivé teszik, és éppen ezért nem tudnék még egy színészt a helyére képzelni. Mármint, ha akkor a halála után valaki folytatta volna. A mai változatokat még nem láttam, bár a Benedict Cumberbatch félére kíváncsi vagyok. A srácot csak egy vígjáték soriban láttam még eddig.
    Volna egy kérdésem, a YouTube-on található interjúk Jeremyvel itt is megtalálhatóak, vagy ne is keressem? Vagy ha nem is maga a videó, de esetleg a fordításaik?
    Egyébként egy-két írásaitokon, lefordított interjúkon, szégyen vagy nem, de elsírtam magam. Annyira megható egyik másik cikk, és persze zseniális a fordítás, hogy itatnom kellett az egereket.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Szer. Aug. 17, 2011 7:58 pm

    Revati írta:Jeremy Brett zseniálisan tudott érzelmeket csempészni az alakításába. Egy-egy helyzetben, jelenetben sokszor minden szónál többet mond a kézmozdulata, az arcjátéka vagy éppen a hangszínének megváltozása. Az ő Sherlock-ja nem érzelemmentes gondolkodógép, hanem néha bizony mélyen érző ember.

    Így van, attól, hogy valaki munkamániás még ugyanúgy érző ember. Én is nagyon szeretem Jeremy-ben, hogy ezt olyan szépen és hitelesen festette le. I love you
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Szer. Aug. 17, 2011 7:53 pm

    Jeremy Brett zseniálisan tudott érzelmeket csempészni az alakításába. Egy-egy helyzetben, jelenetben sokszor minden szónál többet mond a kézmozdulata, az arcjátéka vagy éppen a hangszínének megváltozása. Az ő Sherlock-ja nem érzelemmentes gondolkodógép, hanem néha bizony mélyen érző ember.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Szer. Aug. 17, 2011 6:30 pm

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Tumblr_lpwgmplYHe1qiyljno1_500



    Jeremy Brett "A tengerészeti szerződés" forgatásán. A kép érdekessége, hogy Jeremy mellett az a Michael Cox producer látható, aki Sherlock Holmes rajongóként és a Granada munkatársaként kitalálta, hogy meg kéne filmesíteni Sherlock barátunk kalandjait.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Aug. 17, 2011 8:31 am

    Én egyik nyáron csináltam meg azt, hogy egész nap csak Holmes-t néztem. A végén már teljesen átvettem a hangulatot. A Brett féle Holmes-ban a mozgása tetszik: elegáns tánclépéseknek tűnnek, gyors és energikus.
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Horpika Szer. Aug. 17, 2011 8:00 am

    Most darálom a Sherlock Holmes visszatértet. Elég régen néztem, de pillanatok alatt "bbenne" vagyok a világban. Hihetetlen, mennyire jól adja Brett az excentrikus nyomozót. Néha még az is kiderül, hogy nem csak az esze van a helyén! Smile Szeretem, mikor kivillan az álarc mögül az "ember". Ezek nálam a csúcspontok. Hihetetlen az is, ahogy csillog a szeme, mikor "szagot kap" (Benedictnél látok ilyet még), és a mozgása hozzá! Élmény még mindig.

    Ajánlott tartalom


    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 14 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Kedd Május 14, 2024 6:07 pm