Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


5 posters

    A KEDVENC KÉPEM

    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    A KEDVENC KÉPEM Empty Re: A KEDVENC KÉPEM

    Témanyitás by Sil Szomb. Jan. 07, 2012 12:34 pm

    csenge86 írta:A KEDVENC KÉPEM 300px-JWW_TheLadyOfShallot_1888
    Ó, nocsak, a Lady of Shalott. Smile Erről mindig a vers megzenésített verziója jut eszembe, Loreena McKennitt-től...
    https://www.youtube.com/watch?v=MU_Tn-HxULM
    csenge86
    csenge86


    Hozzászólások száma : 38
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jun. 27.

    A KEDVENC KÉPEM Empty Re: A KEDVENC KÉPEM

    Témanyitás by csenge86 Szomb. Jan. 07, 2012 8:25 am

    A KEDVENC KÉPEM 300px-JWW_TheLadyOfShallot_1888

    A KEDVENC KÉPEM Hippie%2Bgirl
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    A KEDVENC KÉPEM Empty Re: A KEDVENC KÉPEM

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Dec. 29, 2011 2:08 am

    SherlockExtra írta:A kép Frank Williams milliárdost ábrázolja. Wink Óh, nem, nem a férfi mesés vagyona miatt tetszik, hanem azért akit és ahogyan ábrázol. A fiúk talán jobban ismerik, mert ő a Forma-1 egyik nagyágyúja.

    Rácáfolnék Smile Általánosban is meglepetten tapasztaltam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki nézi a Forma1-et a lányok között. Simán végignézek egy futamot, az egyetlen sport, amit nézek/néztem. Mert már rég nem követem. De ennyi, ezt a csodálatos élettörténet nem ismertem.

    Mirah Smile Nekem is tetszik.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    A KEDVENC KÉPEM Empty Re: A KEDVENC KÉPEM

    Témanyitás by Admin Szer. Dec. 28, 2011 8:33 pm

    Szép napot!

    Szeretném én is megosztani az egyik kedvenc képem és azt is, hogy miért kedvelem.

    A KEDVENC KÉPEM Frank-williams

    A kép Frank Williams milliárdost ábrázolja. Wink Óh, nem, nem a férfi mesés vagyona miatt tetszik, hanem azért akit és ahogyan ábrázol. A fiúk talán jobban ismerik, mert ő a Forma-1 egyik nagyágyúja. Egész fiatalon rájött, hogy mennyire lenyűgözi lényét ez a sport, ezért saját vagyonát is feláldozva kocsikat állított pályára. Az első autóit fészer-szerű tákolmányokban állították össze, s bizony így sem volt mindez olcsó mulatság. Több, mint 100 vesztett verseny és számos csődközeli helyzet után köszöntött rá az első győzelem. Micsoda kitartás és hit kellett hozzá, hogy ne adja fel. Ha soká, de csak megérkezett az első győzelem, amit követtek újabbak. Egy alkalommal szponzorra volt szüksége, mikor hírül vette, hogy vele egy városban tartózkodik egy arab sejk fia, aki ebbe a sportágba szeretne befektetni. Fogta a kocsiját és leparkolta a szálloda előtt ahol a sejk fia megszállt. Nem is kereste a gazdag ember társaságát csak ott állt csendesen az autó mellett, várva, hogy terméke eladja önmagát. Nem könyörgött, nem volt erőszakos, csak türelmes. (Micsoda zseniális ötlet!) A sejk fia fel is figyelt a különleges járgányra, odament hozzá beszélgetni, majd anyagilag támogatni kezdte. Később Frank egy súlyos közúti balesetben drasztikusan megsérült és ő aki imádott futni, maratonra készült: végérvényesen tolószékhez lett kötve. Milyen nehéz lehet egy mozgásszerető embernek megszokni azt, hogy nemhogy futni, de járni, állni is képtelen. Williams hősiesen elfogadta amit rámért a sors. Bár sosem volt jóképű férfi még alapvető dolgok is megváltoztak az életében. Kemény helyzete ellenére ez az ember tud mosolyogni. Isten pedig értékelte a kitartását, a kemény munkát amivel gőzerővel s roppant fegyelemmel dolgozott. A Williams név világmárka lett, Frank pedig mesébe illően gazdag. Ő tette győztessé magát, mert az őt ért tragédiák ellenére megtartotta a mosoly varázsát, a munka szeretetét, a hitet, reményét, az új dolgok felfedezésének képességét. Ez a rajz azért tetszik róla nagyon, mert egy karikatúra. A karikatúra általában gúnyos szokott lenni, a személy fő vonását mutatja elnagyoltan. Bárki is készítette csak a kedves mosolyt látta. Nem azt, hogy Williams távol áll attól amit úgy hívunk adonisz, tolószékben él, öregedik, gyászos fekete pulóverben van, hanem milyen határozott, szép az a mosoly. Nem látják szomorúnak a fekete ruházat ellenére sem, mert hangulata gyakran kellemes. Frank Williams minden testi hátrányát el tudta tüntetni akaraterejével, lélekjelenlétével, a boldogságot sugárzó felfelé ívelő szájával. Ő élő bizonyítéka annak milyen igaz a mondás: "Mosolyogj és a világ visszamosolyog Rád.", valamint annak az ember gondolatai, cselekedetei s kisugárzása mennyire meghatározza az életét, hisz ő saját szerencséjének kovácsa.

    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    A KEDVENC KÉPEM Empty Re: A KEDVENC KÉPEM

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Nov. 12, 2011 10:00 am

    Eranett írta:Óóóó ilyen több is van, és most így hirtelen családiak ugranak be, de majd még meggondolom Smile

    Nekem is több van, de van pár, ami megtetszik ilyen és ilyen okok miatt.
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    A KEDVENC KÉPEM Empty Re: A KEDVENC KÉPEM

    Témanyitás by Eranett Szomb. Nov. 12, 2011 8:07 am

    Óóóó ilyen több is van, és most így hirtelen családiak ugranak be, de majd még meggondolom Smile
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    A KEDVENC KÉPEM Empty A KEDVENC KÉPEM

    Témanyitás by Admin Szer. Nov. 09, 2011 4:22 pm

    Egy kínai mondás szerint egy kép többet mond ezer szónál. Mindenkinek van kedvenc képe, mely szívének mindennél többet ér, legyen az egy családi fotó vagy egy híres festő alkotása, vagy egy fénykép valamely kedvelt hírességről. Itt meg lehet írni kinek mi a kedvence és miért. Amennyiben lehetséges szabad képeket csatolni.

    Ajánlott tartalom


    A KEDVENC KÉPEM Empty Re: A KEDVENC KÉPEM

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Ápr. 26, 2024 10:00 am