Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+12
radix pedis diaboli
Ronnie
Eranett
Revati
Thriwien
dancingman88
3113391
esztertoth13
Horpika
hellapostor
Sil
Admin
16 posters

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Vas. Nov. 20, 2011 4:56 am

    Hi-hi! Úgy látom a Nol cikkírója Sil cikkét is olvasta, mert vannak ismerős mondatok:

    http://jeremybrett.eu/benedict-cumberbatch.php

    Smile Gratula Sil!
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Vas. Nov. 20, 2011 4:28 am

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Tumblr_lufy3ialSd1qi0t5fo1_400
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Nov. 20, 2011 2:57 am

    Ez de jó hír! ntorgás ide vagy oda, milyen jó lehet viszont látni a saját mondataidat, a honlapon lévő szöveget. A Sherlock törekszik felfelé, egyre többet hallani róla itthon is, ez biztos sok új Holmes rajongót eredményez, vagy, rengeteg Benedict rajongót. Hiszen most már azok is hallanak felőle, akik nem ismerik őt, vagy nem tudnak angolul, stb.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Vas. Nov. 20, 2011 2:47 am

    Hoppá! A Nol cikkírója olvasta a honlapunkat. Very Happy Sok információ tőlünk van, kicsit máshogy fogalmazva a szerzői jogaink miatt persze, de megmaradtak a szavaim. Például, hogy az angolok fintorogva fogadták az orosz Sherlock és Dr. Watson sorozatot (bár a fintorogva szót elírták, ntorgást lett belőle - nem lenézően, fanyalogva stb...), Jeremy Brett a Doyle által leírt kézmozdulatokat is megtanulta stb. Nagy dicsőség ez nekünk, mert ez is jelzi, hogy tényleg olvasnak minket és vannak emberek akikben megragadnak az információink. Amúgy jó a cikk, nekem tetszett. Smile
    Új céljaink lettek: Ma még csak a Népszabadság holnap után már a Times. Very Happy Valamelyik csini szerkesztőtársnőmet hamarosan kinevezhetem médiafelelősnek az interjúk adásához, honlapunk sajtó előtti képviseléséhez. Smile
    Viccen kívül: Tényleg tetszik a cikk, szeretem ha jó értelemben írnak Holmes-ról. Benny-t szintén szépen méltatják.
    Köszi kedves Radix! Wink
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Eranett Szomb. Nov. 19, 2011 10:09 pm

    radix pedis diaboli írta:Egy Népszabadság cikk (11.18.) az új Sherlockról:

    http://www.nol.hu/lap/tv/20111118-megint_egy_holmes

    Ez egy korrekt cikk, köszi Smile
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Cikk Bendict Sherlock-járól

    Témanyitás by radix pedis diaboli Szomb. Nov. 19, 2011 9:54 pm

    Egy Népszabadság cikk (11.18.) az új Sherlockról:

    http://www.nol.hu/lap/tv/20111118-megint_egy_holmes
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Eranett Pént. Nov. 18, 2011 10:37 am

    Azért Benny is tud érdekes fejeket vágni, a poénok itt is nagyon jók Very Happy Very Happy
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Pént. Nov. 18, 2011 1:03 am

    esztertoth13 írta:
    SherlockExtra írta:
    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Tumblr_luk4hdt2YB1qf5f6ao2_250
    - Kedves Görögök! Köszönöm, hogy istenné választottak.

    Very Happy Nagyon jók Smile Ez a kedvencem Smile

    Nekem is. Razz
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Pént. Nov. 18, 2011 12:59 am

    SherlockExtra írta:
    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Tumblr_luk4hdt2YB1qf5f6ao2_250
    - Kedves Görögök! Köszönöm, hogy istenné választottak.

    Very Happy Nagyon jók Smile Ez a kedvencem Smile
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Pént. Nov. 18, 2011 12:45 am

    Kis gikszer a díjátadó ünnepségen:
    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Tumblr_luny2xbr4m1qgk35to1_500
    - Ihhh... Jack Nicholson a színpadon pukizott.

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Tumblr_lujzvdpEIE1r0c06co1_500
    - Mrs. Hudson! Már megint a fenekemet nézi?

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Tumblr_luk4hdt2YB1qf5f6ao2_250
    - Kedves Görögök! Köszönöm, hogy istenné választottak.

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Tumblr_ltqiiojnsd1qzk3zuo1_500
    - Kicsit viszket a fülem.

    - Ideje levetni magamról ezt a szerepet.
    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Tumblr_luetnbiHLV1qi1qgh
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Szer. Nov. 16, 2011 2:16 am

    Smile A mai napi mosoly:

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Showbiz_6-1_jpg_311503t
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Vas. Nov. 13, 2011 5:42 am

    A feldolgozások kapcsán: Múltkor adta az HBO Disney-től a Hercules című mesét - lehet, hogy aranyos, esküszöm én meg is akartam nézni, de végül nem tettem. Mikor elolvastam a tartalomban, hogy Hercules anyja Héra olyan nevetőgörcsöt kaptam, hogy az nem igaz. Még ma is emésztem a dolgot... Viccen kívül ezek után nehéz az iskolában elmagyarázni a gyerekeknek, hogy ez a görög mitológiában nagyon-nagyon nem így volt. Igazság szerint én egyes Holmes műveket ezért nem tudok a szívembe zárni, mert ha Sherlock vagy Watson karaktere szörnyen eltér az eredetitől az szerintem hamisítás. Például a "Sherlock Holmes - Ördögi gyilkosok nyomában" című film úgy gondolom borzalmas. Sokszor egyszerűbb egy már sikeres karakterhez nyúlni az alkotóknak, mint kreatívan kitalálni egy figurát. A BBC Sherlock sorozata hű a Conan Doyle-i alapokhoz, de sok logika, munka van benne az alkotók részéről, így egyedi színfolt a Holmes palettán. Új élmény, izgalmas elemekkel. Remélem a siker és a folytatás kényszere nem megy a későbbiekben sem a minőség rovására. És nőként azt mondhatom élvezem, hogy szimpatikus pasik vannak benne. Szóval én is nagyon várom a folytatást.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Vas. Nov. 13, 2011 4:05 am

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Sherlockholmes0481
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Üdv, Marevi!

    Témanyitás by radix pedis diaboli Szomb. Nov. 12, 2011 8:49 pm

    SherlockExtra írta:
    ...az fantasztikus, hogy mennyi Holmes mondatot meg tulajdonságot áthoztak a régebbi időkből. Eredetileg Holmes a viktoriánus korszakba illik, de méltóan megoldották a modernizálást, a sorozat előtt nem hittem, hogy ez lehetséges.

    Yes, csatlakozom! Méltón megoldották, én sem hittem volna... Benedict jó színész, igazi egyéniség, ez is kell hozzá, hogy jó Sherlock lehessen, és Ő az!

    Kedves Marevi, üdv köztünk!

    R
    marevi
    marevi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2011. Nov. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by marevi Szomb. Nov. 12, 2011 12:01 pm

    Sil írta:
    Igen, egy biztonsági funkció a spamrobotok ellen, ki lehetne ugyan kapcsolni, de csak teljesen, felhasználónként külön-külön sajnos nem...

    No problem Cool 7 nap gyorsan eltelik cheers
    marevi
    marevi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2011. Nov. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by marevi Szomb. Nov. 12, 2011 11:59 am

    Eranett írta:
    Sziaaa! Itt talán sűrűbben összefutunk ezután Question Smile Örülök, hogy nem csak olvasó vagy Exclamation

    Igen, kicsit ritkán "találkoztunk" mostanában, de amúgy majd írok már neked egy emailt is lassan Wink
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szomb. Nov. 12, 2011 11:24 am

    Üdv marevi, a legjobb helyen jársz... Razz

    marevi írta:Azt írta ki, hogy a regisztráció után 7 napig még nem tudok linkelni, ezért ment csak ilyen "fapadosan" Sad Most sem engedi elküldeni úgy, hogy a te idézetedben ottmarad a link...
    Igen, egy biztonsági funkció a spamrobotok ellen, ki lehetne ugyan kapcsolni, de csak teljesen, felhasználónként külön-külön sajnos nem...
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Eranett Szomb. Nov. 12, 2011 8:01 am

    marevi írta:És külön szia Eranett-nek! Razz

    Sziaaa! Itt talán sűrűbben összefutunk ezután Question Smile Örülök, hogy nem csak olvasó vagy Exclamation
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Pént. Nov. 11, 2011 11:43 pm

    Az lehet, akkor elnézésed. Mostanában változtat a dolgokon a Fórumszolgáltató és mivel én már régóta regisztrált vagyok ezt a tiltást nem láttam. Cool

    Én is nagyon bírom, hogy Sherlock secc-pecc alatt utána néz bárminek a mobilján. Meg A Rózsaszín Tanulmányban mennyire nagy szerepe volt a mobiloknak. Smile És Watson mint blogger, az csúcs. Meg már beszéltük is itt a topikban, hogy a BBC elkészítette a filmben szereplő honlapokat és valóban működnek a neten, ez szívembe találó zseniális húzás volt. Nagy weblap mániás vagyok és olyan laza Sherlock-tól is, hogy van saját oldala. Meg, hogy Mycroft sétapálca helyett esernyős. Kíváncsi vagyok abban az esernyőben milyen ketyerék lehetnek. Wink
    marevi
    marevi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2011. Nov. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by marevi Pént. Nov. 11, 2011 11:31 pm

    SherlockExtra írta:Kedves marevi!

    Csak bemásolod a böngészőből a címet:
    - aztán a fórumon automatikusan aktív lesz


    Azt írta ki, hogy a regisztráció után 7 napig még nem tudok linkelni, ezért ment csak ilyen "fapadosan" Sad Most sem engedi elküldeni úgy, hogy a te idézetedben ottmarad a link...



    Nem tudtam mit gondoljak mikor meghallottam, h a sorozatot átültették modern környezetbe, de nagyon bejött. Eleve imádok minden technikai kütyüt én is, szóval nem csalódtam Laughing
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Pént. Nov. 11, 2011 11:24 pm

    Kedves marevi!

    Csak bemásolod a böngészőből a címet: http://www.qwertee.com/
    - aztán a fórumon automatikusan aktív lesz

    Már megértem, hogy tetszik ez nagyon aranyos és vidám póló. Very Happy Tényleg szeretetre méltó.


    Jaj! Igen, az fantasztikus, hogy mennyi Holmes mondatot meg tulajdonságot áthoztak a régebbi időkből. Eredetileg Holmes a viktoriánus korszakba illik, de méltóan megoldották a modernizálást, a sorozat előtt nem hittem, hogy ez lehetséges.
    marevi
    marevi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2011. Nov. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by marevi Pént. Nov. 11, 2011 11:13 pm

    SherlockExtra írta:
    Remélem addig is sok örömöd lesz bennünk és jókat cseveghetünk itt a Fórumon. Melyik a kedvenc részed? Megmutatnád a pólót, ami tetszik Neked?

    Kedvenc rész? Mindhárom Laughing Na jó, a második az kicsit gyengébb szerintem. Az első az mégiscsak az első, olyan mondatokkal, hogy "The game, Mrs. Hudson is on." és "Is it nice not being me? It must be so relaxing." szóval hatalmas, a harmadik meg hát Moriarty és cliffhanger...

    Nem kifejezetten Benedict-es a póló, de nagyon brit, és Sherlock-os

    (nem tudom linkelni a pólót, de www pont qwertee pont com LOL)
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Pént. Nov. 11, 2011 11:03 pm

    Kedves marevi!

    Szeretettel üdvözlünk! Wink Bizony nem vagy egyedül, mi is nagyon odavagyunk Benny-ért meg a csodálatos Sherlock sorozatáért. Sőt! A Holmes Fórumunk ezen Benedict Cumberbatch részlege már egyedülállóan pólósodik is. Ki hol itt, hol ott vesz Benedict-es pólót vagy épp készített. Tavasszal szeretnénk egy klubtalálkozót és szerintem Benny arcával ellátott felsők meg-meg fognak jelenni rajtunk. Ha szeretnél klubtag lenni egy egyszerű űrlap kitöltésével csatlakozhatsz hozzánk: http://jeremybrett.eu/sherlock-holmes-club.php

    A klubtalin lehet ajándékba kapni illetve nyerni is Benedict Cumberbatch cuccokat. Sil a kedves fórumvezetőnk kiváló érzékkel tervez szép Benny-s tárgyakat.

    Remélem addig is sok örömöd lesz bennünk és jókat cseveghetünk itt a Fórumon. Melyik a kedvenc részed? Megmutatnád a pólót, ami tetszik Neked?

    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    marevi
    marevi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2011. Nov. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by marevi Pént. Nov. 11, 2011 10:48 pm

    És külön szia Eranett-nek! Razz
    marevi
    marevi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2011. Nov. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by marevi Pént. Nov. 11, 2011 10:48 pm

    Sziasztok!

    Hosszas gondolkodás után rávettem magam a regisztrációra, eddig csak olvasgattalak benneteket.

    Kb egy hónapja néztem meg a BBC féle Sherlockot (szóval nem siettem el), ami hatalmas Sherlock és Benedict rajongót csinált belőlem Very Happy

    Mikor rátaláltam erre a fórumra, megnyugodtam, h nem vagyok ezzel egyedül, szóval sziasztok 'sorstársak'.

    Hogy hozzak is valamit, a Quertee-nél még egy napig egy nagyon cool pólót lehet rendelni, én eléggé gondolkozom rajta Cool




    Ajánlott tartalom


    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 7 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Hétf. Május 20, 2024 7:38 am