Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+7
EdinaHolmes
Wynter
marevi
Horpika
ssilvanus
Noondarkly
Sil
11 posters

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szer. Júl. 18, 2012 12:57 pm

    Boldog 36. szülinapot Bennynek! Very Happy

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Tumblr_m68v7csAt11qdojd4o2_r1_1280
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Gyöngyvér Szer. Júl. 18, 2012 7:59 am

    Na jó, de azért felemelőbb ha a körmöd lerágtával megtudod miként hogyan szabadultak meg.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szer. Júl. 18, 2012 7:50 am

    Gyöngyvér írta:Emberek az m1 nem akarja közölni a második évadot?
    Mert így a harmadik rész végén mindenki tök hülyén fog lesni, hogy mivan?
    Miért, mi is csak lestünk másfél évig... Wink Razz
    Nyilván először az AXN fogja leadni, valamikor ősszel.
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Gyöngyvér Szer. Júl. 18, 2012 7:12 am

    Emberek az m1 nem akarja közölni a második évadot?
    Mert így a harmadik rész végén mindenki tök hülyén fog lesni, hogy mivan?
    marevi
    marevi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2011. Nov. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by marevi Szer. Júl. 18, 2012 7:06 am

    Sil írta:
    Marevi: 30-án lesz Creaturebatch. Wink

    THX Smile
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szer. Júl. 18, 2012 6:58 am

    Noondarkly írta:Elnézést kérek azoktól, akik egyáltalán nem jutnak el az előadásra - én elmegyek a maradék kettőre is, mert bár háromszor láttam eddig, még mindig fedezek fel benne új gondolatokat.
    Hát, bizony én sem hagynám ki, ha Pesten laknék. De így a vonatjegy többe kerül, mint maga a mozijegy, szóval az már elég húzós lenne... Crying or Very sad

    Marevi: 30-án lesz Creaturebatch. Wink
    marevi
    marevi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2011. Nov. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by marevi Szer. Júl. 18, 2012 6:50 am

    Melyik nap lesz Creaturebatch? Azt muszáj mégegyszer! Cool
    ssilvanus
    ssilvanus


    Hozzászólások száma : 75
    Csatlakozás dátuma : 2012. Mar. 08.

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by ssilvanus Szer. Júl. 18, 2012 5:26 am

    Az egyik BC szülinapi kezdeményezés eredménye ez a video:
    https://www.youtube.com/watch?v=eQDUb8BWnbU&feature=player_embedded

    És James Rhodes el is küldte Bennynek. Wow. Very Happy

    Noondarkly:
    8x élőben? Izgi! És nem stage door-ozott utána 1x sem? Smile
    Noondarkly
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 132
    Csatlakozás dátuma : 2012. May. 15.
    Kor : 46
    Tartózkodási hely : Gödöllő

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Noondarkly Szer. Júl. 18, 2012 12:14 am

    Benny egy angyal... ennyire figyelni a rajongóira!!! Ez igen.

    Sherlock kritikát nem is olvasok magyarul, itthon hajlamos mindenki fumigálni dolgokat. Mert a kritika azt jlenti, jobban tudjuk a másiknál.

    A Frankenstein kritikák is elég szárazak nekem... technika ide vagy oda, populáris színház ide vagy oda, azért ebben a darabban elég sok minden van, amire érdemes lenne kitérni. Szerintem...

    Szilvi, hálás köszönet a DVDért, már egy ismerősöm nagyon boldog vele, a miskolci barátnőm meg megkapja, amint gyártok hozzá feliratot.
    (Jut eszembe, a magyar felirat helyenként erősen sántít, nagyon mérges vagyok. Ezúttal végig olvastam azt is. Hát erős melléfordítások voltak, és nem stilisztikai kérdésekben...)

    Elnézést kérek azoktól, akik egyáltalán nem jutnak el az előadásra - én elmegyek a maradék kettőre is, mert bár háromszor láttam eddig, még mindig fedezek fel benne új gondolatokat. Arról nem beszélve, hogy számomra hatalmas élmény a két főszereplő csere-játékát figyelni. Imádom mindkettőt, és egyikben sem csalódom egyik szerep tekintetében sem. A férjemmel együtt a Jonny-Kreatúra és Benny-Victor kiosztást preferáljuk, de bizonyos jeleneteket a másikból. Tök érdekes például, hogy Jonny a kisfiától vette át a Kreatúra eszmélését, Benny pedig utánajárt, kutatott, rehabos betegeket figyelt meg... Kétféle módszer, kétféle eredmény, árnyalt karatkerformálás. Jól ki lett találva a koncepció!

    Egy egyetemi ismerősöm most látta először, én hívtam fel a figyelmét a darabra. Oda van és vissza, hétfőn megy megint! Mellette az a barátnője ült, aki Londonban NYOLC alkalommal nézhette meg élőben a darabot... és fel is fedezte magát a felvételen, a közönségben!
    Meséli, hogy a mennyezeti világítás valami irdatlan mennyiségű hőt bocsátott ki... hát ezért izzad szegény Benny és Jonny, mindketten mint akire vödörnyi vizet öntöttek, minden jelenetben. Uff.
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by EdinaHolmes Kedd Júl. 17, 2012 8:30 pm

    Egyre inkább azt veszem észre, hogy az origonál nem épelméjűek vannak. A kommentelők is szidják a cikket, meg az íróját is.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Kedd Júl. 17, 2012 11:45 am

    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Vas. Júl. 15, 2012 2:13 am

    Ezt nem értem, miért fordítanánk hátat, amikor Watson pont hogy minden eddiginél közelebb áll a könyvbeli karakterhez? Végre egy igazi, Afganisztánt megjárt katonaorvos, mint a könyvekben. A viktoriánus környezet csak körítés, soha nem az volt a történetek lényege, de még így is vannak arra is utalások.
    És mi az, hogy a látvány helyett az agyalásra helyezték a hangsúlyt? Talán inkább mellette. Vagy csukott szemmel nézte a cikkíró? Razz
    A puha meg... hát, no comment. Rolling Eyes
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Gyöngyvér Vas. Júl. 15, 2012 1:54 am

    Hát fura egy kritka ez, mit ne mondjak. Szerintem szinte mindegyikünk ismeri az eredeti novellákat, és nem hinném, hogy hátat fordítottunk a dolognak (azt hiszem ezt nem kell bizonygatni)
    És mit takar, hogy "puha"? Nem értem.
    Apámmal tegnap megnéztük ketten, és neki is tetszett, pedig nem krimirajongó.
    ssilvanus
    ssilvanus


    Hozzászólások száma : 75
    Csatlakozás dátuma : 2012. Mar. 08.

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by ssilvanus Vas. Júl. 15, 2012 1:28 am

    Sherlock kritika:
    http://www.origo.hu/teve/20120713-sherlock-krimisorozat-az-m1en-sherlock-holmes-tortenetei-modern-kontosben.html

    "Ízlés kérdése, de nekünk mindkettő puhának tűnik a mostani szerepre: idő kell, mire megszokjuk, hogy éppen ők élik meg ezeket a kalandokat."
    PUHA???? confused Evil or Very Mad
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Pént. Júl. 13, 2012 10:39 am

    Horpika írta:Ezért a hozáállásáért (is) szeretem! Smile
    Ugye? Smile Imádom, amikor ilyen szabadon hagyják beszélni...

    Egyébként itt egy csaj beszámolója, akivel háromszor fényképezkedett újra, mert a barátnőjének túlságosan remegett a keze... És annyian voltak a sorbanállók, hogy egy idő után nem engedték Bent felállni a szervezők, hogy gyorsítsanak a dolgon...
    http://bexlrose.tumblr.com/post/27117286312/the-day-i-met-benedict
    A sor vége kint állt az esőben, és Ben 11 utánig ott volt a rögtönzött autogramosztogatás miatt (az előadásnak 9-kor lett vége):
    http://blackmorgan.tumblr.com/post/27119074113/benedicts-wwi-poetry-reading-parabola-arts
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Pént. Júl. 13, 2012 10:13 am

    Sil írta:Új interjú Bennyvel a Cheltenham Music Festival-en:
    https://www.youtube.com/watch?v=JZbce9oMmVc&feature=player_embedded
    Magán a fesztiválon egyébként első világháborús verseket olvasott fel, zongorakísérettel. És utána ott maradt még órákig, hogy mindenki kaphasson aláírást vagy fotót vele...

    Ezért a hozáállásáért (is) szeretem! Smile
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Pént. Júl. 13, 2012 9:51 am

    Új interjú Bennyvel a Cheltenham Music Festival-en:
    https://www.youtube.com/watch?v=JZbce9oMmVc&feature=player_embedded
    Magán a fesztiválon egyébként első világháborús verseket olvasott fel, zongorakísérettel. És utána ott maradt még órákig, hogy mindenki kaphasson aláírást vagy fotót vele...
    ssilvanus
    ssilvanus


    Hozzászólások száma : 75
    Csatlakozás dátuma : 2012. Mar. 08.

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by ssilvanus Csüt. Júl. 12, 2012 7:50 am

    Sil írta:LOL, új kép egy régi fotózásból:
    http://25.media.tumblr.com/tumblr_m718or5uhC1qdojd4o1_1280.jpg

    wow, végre egy jó kép ebből a sorozatból! Looking

    Épp most költöttem egy csomó pénzt egy női magazinra! Két oldal Benny miatt...UK In style... Rolling Eyes
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szer. Júl. 11, 2012 8:14 pm

    ssilvanus
    ssilvanus


    Hozzászólások száma : 75
    Csatlakozás dátuma : 2012. Mar. 08.

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by ssilvanus Szer. Júl. 11, 2012 10:09 am

    Parade's End dvd előrendelhető.

    http://www.bbcshop.com/drama+arts/parades-end-dvd/invt/bbcdvd3595/

    18font?! hááát.
    Noondarkly
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 132
    Csatlakozás dátuma : 2012. May. 15.
    Kor : 46
    Tartózkodási hely : Gödöllő

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Noondarkly Szer. Júl. 11, 2012 1:06 am

    Sil, elküldenéd nekem mailben vagy priviben azt a bizonyos khm letöltőlinket? Nagyon köszönöm Smile
    ssilvanus
    ssilvanus


    Hozzászólások száma : 75
    Csatlakozás dátuma : 2012. Mar. 08.

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by ssilvanus Szer. Júl. 11, 2012 12:46 am

    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Kedd Júl. 10, 2012 11:15 pm

    marevi
    marevi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2011. Nov. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by marevi Kedd Júl. 10, 2012 8:38 am

    Jaja, én is ott voltam Very Happy De mivel egyedül Sil-t ismerem arcról (bár mint kiderült, már ebben sem lehetünk biztosak hehe) nem is csoda hogy mást nem láttam LOL

    Én ugye nem tudok még összehasonlító elemzést írni, mert én ezt a verziót láttam még csak (igaz ezt már kétszer) de jövő héten majd visszatérünk rá Smile

    Ez is az 'amaaaaaaaazing' kategória, szóval én már mindenképp boldog vagyok Smile

    Amúgy azt figyeltem, hogy előttem lévő sorban ült egy néni, olyan 60 körüli, és egyedül volt, és még előbb egy hasonló korú bácsi is Smile Tök jó, hogy ők is értesülnek ilyesmiről, és elmennek megnézni Cool
    Noondarkly
    Noondarkly
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 132
    Csatlakozás dátuma : 2012. May. 15.
    Kor : 46
    Tartózkodási hely : Gödöllő

    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Noondarkly Kedd Júl. 10, 2012 5:30 am

    Sil írta:Én is csak titeket láttalak, pedig elvileg Marevi is ott volt... (Plusz láttam SherlockExtrát is az apukájával, futólag.)
    Viszont összefutottam pár tolkienista ismerőssel, nagyon belelkesültek, úgyhogy meg akarják nézni a másik verziót is. Very Happy

    Nagyon tetszett ez a verzió is, de nekem a másik marad az etalon, Benedict Creature-értelmezése hozzám közelebb áll, meg az a fizikalitás, amit belevitt, az valami hihetetlen. (Jonny meg hogy tudott ennyit nyáladzani... Laughing ) Tulajdonképpen mindkét szerepben Benedict alakítását preferálom. Razz

    Ja, és hoztam új Parade's End képeket (állítólag szeptemberben kezdi leadni a BBC2):
    http://pruehoward.com/parades-end

    Jonny a hároméves csemetéjétől tanulta a nyáladzást Very Happy Very Happy Very Happy

    Nekem azt hiszem egyértelműen a tegnapi verzió a győztes. Benedict jobb Victor, de Jonny jobb Kreatúra. Számomra. Smile

    Jók a Parade-os képek! istenem de várom már... friss Benedict-cucc!!!!!!!!!! Very Happy

    Ajánlott tartalom


    Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma - Page 26 Empty Re: Benedict Cumberbatch 4 - lezárt téma

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szomb. Május 18, 2024 8:48 pm