Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+7
Eranett
radix pedis diaboli
Admin
esztertoth13
Revati
dancingman88
Sil
11 posters

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Poll

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted, és miért?

    [ 1 ]
    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_lcap6%Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_rcap [6%] 
    [ 2 ]
    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_lcap13%Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_rcap [13%] 
    [ 0 ]
    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_lcap0%Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_rcap [0%] 
    [ 1 ]
    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_lcap6%Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_rcap [6%] 
    [ 2 ]
    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_lcap13%Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_rcap [13%] 
    [ 1 ]
    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_lcap6%Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_rcap [6%] 
    [ 0 ]
    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_lcap0%Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_rcap [0%] 
    [ 2 ]
    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_lcap13%Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_rcap [13%] 
    [ 2 ]
    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_lcap13%Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_rcap [13%] 
    [ 5 ]
    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_lcap30%Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? I_vote_rcap [30%] 

    Összes szavazat: 16
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Júl. 28, 2012 3:36 am

    Ifj.Rákoczi írta:A reigate-i urak . . .
    én csak olvastam de ott zseniális az biztos

    Az a rész nekem is tetszett.
    Ifj.Rákoczi
    Ifj.Rákoczi
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 141
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jul. 27.
    Kor : 23
    Tartózkodási hely : Kisvarsány

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Ifj.Rákoczi Szomb. Júl. 28, 2012 1:49 am

    A reigate-i urak . . .
    én csak olvastam de ott zseniális az biztos
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty :)

    Témanyitás by radix pedis diaboli Szer. Feb. 01, 2012 9:03 pm

    Marlene írta:14 éve nézegetem a Jeremy féle sorozatot, de még azóta sem tudtam dönteni...

    Csatlakozom, csak annyi a különbség, hogy én 26 éve nézegetem a Granadást...

    RPD
    Marlene
    Marlene


    Hozzászólások száma : 38
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 05.
    Kor : 35
    Tartózkodási hely : Debrecen

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Marlene Szer. Feb. 01, 2012 7:51 am

    14 éve nézegetem a Jeremy féle sorozatot, de még azóta sem tudtam dönteni...
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Gyöngyvér Hétf. Jan. 16, 2012 9:39 pm

    Miért csak egyet lehet bejelölni? "szomorú kiskutyaszemekkel néz"
    Azért a Sátán kutyáját választottam, mert, mint már irtam, azt olvastam először. Ráadásul azon kevés könyveim egyike amelyek egész eddigi életemben velem voltak, és majd az elkövetkezendő időkben is velem lesznek.
    No, ha de már rangsorolni kell, akkor ezután következik az Ördög patája. Roppantul sötét, és félelemtes, de a szívem csücske. Lévén, hogy mikor Watson megmenti Holmest olyan szépen köszöni meg! (most nézem ez rajt sincs a listán. Hát most már mindegy)
    Szóval térjek vissza a listára. Hát ezek közül egymás melletti másodikként fut be a Hat Napóleon, a Végső probléma, és a Bíborvörös dolgozószoba (Ha itt lenne akkor hozzátenném,hogy az Üres ház is) A többi pedig alle zusamenn a harmadik helyen végzik, de ettől függetlenül ezeket is szeretem olvasni.
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Vendég Csüt. Dec. 29, 2011 3:25 am

    Sil írta:
    Moriarty írta:Mindegyiket szeretem amiben benne vagyok és nem halok meg.
    Összesen kettőben vagy benne (plusz 5-ben megemlítenek), és ebből az egyikben meghalsz. Szóval The Valley of Fear? Wink



    Igen. Pontosan.

    A propagandámon még valóban dolgoznom kell.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Sil Szer. Dec. 28, 2011 11:05 pm

    Moriarty írta:Mindegyiket szeretem amiben benne vagyok és nem halok meg.
    Összesen kettőben vagy benne (plusz 5-ben megemlítenek), és ebből az egyikben meghalsz. Szóval The Valley of Fear? Wink
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Vendég Szer. Dec. 28, 2011 6:05 pm

    Mindegyiket szeretem amiben benne vagyok és nem halok meg.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Nov. 02, 2011 3:54 am

    Eranett írta:Már úgy szavaznék itt is, de még nem láttam mindet ebből a listából sem. Smile Gondolom a "Sátán kutyáját" nem is adják egyik évadon belül sem, azt valahogy külön kéne beszereznem igaz Question

    Mikor én néztem a tv-ben, leadták, vagy valamelyik évad végén, vagy külön. De leadták, biztos lesz még a tv-ben.
    stacy
    stacy


    Hozzászólások száma : 20
    Csatlakozás dátuma : 2010. Dec. 27.
    Kor : 33
    Tartózkodási hely : Bács-Kiskun megye

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by stacy Szer. Nov. 02, 2011 3:49 am

    jó, hogy vannak ezek a szavazások, mikor legutóbb itt jártam még nem volt... a témához visszatérve pedig a Magányos kerékpáros, azért mert azt láttam először, de mind egyformán jó Smile
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Eranett Vas. Okt. 09, 2011 7:03 am

    Már úgy szavaznék itt is, de még nem láttam mindet ebből a listából sem. Smile Gondolom a "Sátán kutyáját" nem is adják egyik évadon belül sem, azt valahogy külön kéne beszereznem igaz Question
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Vendég Vas. Szept. 25, 2011 3:14 pm

    SherlockExtra írta:Halihó Baker Street!

    Essen szó itt valakiről, aki sajnos nem szavazhat, mivel már nincs köztünk, de kedvenc Sherlock Holmes kalandjai számunkra izgalmasak lehetnek.



    1927-ben Sir Arthur Conan Doyle készített egy listát az ő kedvenc 12 Sherlock kalandjáról.

    Hogy mely történeteket szerette itt olvashatod:


    1. The Speckled Band - A pettyes szalag
    2. The Redheaded League - A Vöröshajúak Klubja
    3. The Dancing Men - A táncoló emberkék
    4. The Final Problem - A végső probléma
    5. A Scandal in Bohemia - Botrány Csehországban
    6. The Empty House - Az üres ház
    7. The Five Orange Pips - Az öt narancsmag
    8. The Second Stain - A másik vérfolt
    9. The Devil's Foot - Az ördög lábnyoma
    10. The Priory School - Szökés az internátusból
    11. The Musgrave Ritual - A Musgrave ritus
    12. The Reigate Squires - A reigate-i urak

    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu


    Érdekes. Sehol A sátán kutyája.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Admin Vas. Aug. 21, 2011 5:16 am

    radix pedis diaboli írta:
    Kedves Ős Tagok, kössszépen!

    A szomszédomban lakó Holmes rajongótárs (aki egyúttal a könyvelőm is, hehehe) máris irígykedik. geek

    Mondtam, hogy lépjen be A Klubba és előtte is megnyílik a Holmes-os dolgokhoz jutás lehetősége Laughing

    Igen, a klubtalálkozón kitűzőosztást tervezünk és Sil Activity játékán ismét klassz Sherlock termékeket lehet nyerni. Fórumos hozzászólások kapcsán az 5000. hozzászólással lehet majd zsákmányolni. Egyedi Sherlock termékek és mint általad láthatta igen jó minőségűek. Wink Másrészt minden új tagot szívesen látunk, akkor lehetnek közös örömeink, ha merünk összefogni, magunkat adni, jókedvvel mókázni, ez kell egy Holmes emlékét tisztelő mozgalomhoz. Csak így tudhatjuk meg ki mit kedvel Holmesban és kinek mi a kedvenc epizódja, kedvenc Sherlock színésze stb...
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Admin Vas. Aug. 21, 2011 5:12 am

    radix pedis diaboli írta:
    Kedves Ős Tagok, kössszépen!

    A szomszédomban lakó Holmes rajongótárs (aki egyúttal a könyvelőm is, hehehe) máris irígykedik. geek

    Mondtam, hogy lépjen be A Klubba és előtte is megnyílik a Holmes-os dolgokhoz jutás lehetősége Laughing

    Igen, a klubtalálkozón kitűzőosztást tervezünk és Sil Activity játékán ismét klassz Sherlock termékeket lehet nyerni. Fórumos hozzászólások kapcsán az 5000. hozzászólással lehet majd zsákmányolni. Egyedi Sherlock termékek és mint általad láthatta igen jó minőségűek. Wink
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty :)

    Témanyitás by radix pedis diaboli Vas. Aug. 21, 2011 4:56 am

    Smile
    esztertoth13 írta:
    radix pedis diaboli írta: P. S. : Azért van egy kis lelkiismeret furdalásom, hogy igen friss fórumozóként én nyertem, nem egy Ős Tag.

    A játékban mindenki egyenlő eséllyel indult, ezért is nyerhettél Te, nem egy Ős Tag. Tetszik ez a kifejezés Smile Gratulálok!

    Kedves Ős Tagok, kössszépen!

    A szomszédomban lakó Holmes rajongótárs (aki egyúttal a könyvelőm is, hehehe) máris irígykedik. geek

    Mondtam, hogy lépjen be A Klubba és előtte is megnyílik a Holmes-os dolgokhoz jutás lehetősége Laughing
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Admin Vas. Aug. 21, 2011 4:40 am

    Kedves Radix!

    Ne legyen lelkiismeret furdalásod! A 2000. játékot két törzsforumozónk (dancingman és eszti) nyerte, annó ők nyertek az ezredik hozzászólás játéknál is - hihetetlen milyen hajrát levágtak akkor az első nyereménycsomagért. Very Happy Utójátékot Sillel azért találtunk ki a 2000. hozzászólás játékhoz, hogy a megbecsült törzsfórumozóinkon kívül a számunkra szintén fontos új fórumozók is nyerhessenek hozzászólásukkal. Jogos volt a jutalmad, élvezd nyugodtan! Örülök ha tetszik. Wink

    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://jeremybrett.eu
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Aug. 21, 2011 4:38 am

    radix pedis diaboli írta: P. S. : Azért van egy kis lelkiismeret furdalásom, hogy igen friss fórumozóként én nyertem, nem egy Ős Tag.

    A játékban mindenki egyenlő eséllyel indult, ezért is nyerhettél Te, nem egy Ős Tag. Tetszik ez a kifejezés Smile Gratulálok!
    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Köszönet

    Témanyitás by radix pedis diaboli Vas. Aug. 21, 2011 4:33 am

    Kedves " Fan Főnökök " !

    A héten SherlockExtra jellegzetes kézírásával címzett boríték érkezett, a nyereményemmel Surprised

    Nagyon szépek a hűtőmágnesek I love you

    Köszönöm! Very Happy

    P. S. : Azért van egy kis lelkiismeret furdalásom, hogy igen friss fórumozóként én nyertem, nem egy Ős Tag.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Sil Pént. Aug. 19, 2011 11:13 am

    Mark Gatiss is elárulta az aktuális kedvenceit:
    http://www.radiotimes.com/blog/2011-08-19/the-list-mark-gatiss%27s-top-five-sherlock-holmes-adventures
    1. Az ellopott tervrajzok (na igen, nem véletlenül ő írta a The Great Game-et)
    2. A vöröshajúak klubja
    3. A ferde szájú férfi
    4. A Musgrave-rítus
    5. A végső probléma
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by dancingman88 Hétf. Aug. 08, 2011 2:16 am

    valóban jó eset, kifejezetten szerettem is a sherlock holmes különös eseteiben olvastam:P
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Aug. 07, 2011 3:53 am

    Sil írta:Az öt narancsmagot egyébként felhasználták a Sherlock 3. epizódjában

    Emlékszek, mikor említi a magokat. Smile Jó volt hallani, és később azt hiszem a Granada sorozatban is felbukkan, mint szokatlan eset. Csak megemlítették.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Sil Vas. Aug. 07, 2011 3:44 am

    Revati írta:Nem semmi ez a lista, ezek közül csak Az öt narancsmag és A Reigate-i urak nem lett megfilmesítve, pedig azok is nagyon jó részek.
    Az öt narancsmagot egyébként felhasználták a Sherlock 3. epizódjában (és a Basil Rathbone-féle Sherlock Holmes and the House of Fear c. film is erre épül), de az egész történetet valóban nem szokták megfilmesíteni. Mark Gatiss szerint a Ku Klux Klán szerepe miatt.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Sil Vas. Aug. 07, 2011 2:57 am

    Tényleg nehéz választani (magát a listát sem volt könnyű összeállítani, hisz maximum 10 válaszlehetőség lehet csak, és az "egyéb"-re is kellett hagyni egyet), de az én kedvencem a legelső történet, a Bíborvörös dolgozószoba, hisz ebben ismerhetjük meg Holmes-t, ez az, ahol ez a valószínűtlen barátság kezdetét veszi. Sajnos épp ezért ritkán filmesítik meg (kivétel persze a 2010-es BBC-féle Sherlock, és az orosz sorozat). Hozzá kell tennem, hogy csakis eredetiben kedvelem ezt a történetet, mert a magyar változat túlságosan félre lett fordítva az én ízlésemnek (kezdve rögtön a címmel)...
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Conan Doyle kedvencei

    Témanyitás by Revati Pént. Aug. 05, 2011 6:35 am

    Nem semmi ez a lista, ezek közül csak Az öt narancsmag és A Reigate-i urak nem lett megfilmesítve, pedig azok is nagyon jó részek. A maradék 10 epizódból is roppant nehéz lenne kiválasztani a legjobbat. Hosszas gondolkodás után itt az én sorrendem, ha ebből a tízből kellene rangsort felállítani.


    1. A táncoló emberkék - ebben Jeremy Brett még kirobbanóan energikus, és a nyomozás is nagyon mozgalmas.


    2. Botrány Csehországban - Holmes és Irene Adler "összecsapása", a Granada ezt adta legelőször.


    3. A végső probléma - a nagy detektív "halála" és Moriarty miatt emlékezetes.


    4. Az üres ház - Holmes előkerülése, újbóli találkozása Watsonnal igazán meghatóra sikerült. Mellesleg ebben a részben láthatta először a közönség az új Watsont.


    5. A pettyes pánt - hátborzongató ügy.


    6. A második folt - Holmes és Lestrade vetélkedése nagyszerű.


    7. A vöröshajúak klubja - a kanapén átugrós jelenet és Jeremy nevetése miatt tetszik annyira.


    8. A Musgrave-rítus - itt Sherlock nagyon fel van dobva, tudjuk, miért, de az ügy is érdekes.


    9. Az ördög patája - az egyik legsötétebb hangulatú epizód.


    10. Szökés az internátusból - ez valahogy nem tartozik nagy kedvenceim közé, igazán nem is tudom megindokolni, miért.

    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Aug. 04, 2011 5:11 am

    Nahát, ezen a listán az én kedvenceim is rajta vannak. Smile Átfogalmazva: ami a listán van, az nekem is nagy kedvenceim.

    Ajánlott tartalom


    Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted? Empty Re: Melyik a kedvenc Sherlock Holmes történeted?

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Ápr. 26, 2024 10:35 am