Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+2
Eranett
Admin
6 posters

    WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB

    radix pedis diaboli
    radix pedis diaboli
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 311
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 12.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB - Page 2 Empty Sherlock és a nyulak

    Témanyitás by radix pedis diaboli Hétf. Nov. 07, 2011 10:07 pm

    WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB - Page 2 Rabbits


    In memoriam... Egy recept, fenti Halott Nyulak (Dead Rabbits) tiszteletére


    Nyúl tepsiben sülve, almával és hagymával

    Végy egy egész nyulat, vágd darabokra, majd sózd és borsozd és pirítsd elő olívaolajon (vagy a neked tetsző zsiradékon).
    A nyúl zsírjában párolj meg 4-5 félfőre vágott hagymát ugyanennyi szeletelt almával (szép aranyszinűre).
    Mindezt öntsd fel 2 dl fehérborral, fél liter zöldségleves levével(tehát a zöldségek nem kellenek), és forrald fel, hozzátéve 4 babérlevelet és 5 gerezd fokhagymát.
    Tedd bele a nyúldarabokat, tetejére tégy vékony szalonna szeleteket.
    Told forró sütőbe, 45 perc után vedd ki és 2 evőkanál mustárral elkevert tejföllel locsold meg, majd süsd még 15 percig.
    Burgonypüré vagy friss, ropogós kenyér illik hozzá.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB - Page 2 Empty Re: WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB

    Témanyitás by Admin Szomb. Nov. 05, 2011 6:12 am

    Halihó!
    Na, már megérte létrehozni ezt a témát. Nem is tudtam, hogy Sil-nek még sütögetni is van energiája. Annyi mindent csinál, hogy az fantasztikus. Sose veszítsd el ezt a sokszínűséged és energiád Sil! Ízletes finomságról számoltál be nekünk.
    Drága Eranett! Szerintem Watson igenis élvezné ezt a citromvarázst és talán a szobájába zárkózna, vagy a rendelésén eszegetné, hogy Holmes ne tudja megakadályozni egy-egy nyomozástól felcsigázva az elfogyasztásában. Nagyon tetszik. Elhatároztam amint jobban leszek meglepem vele az édesapámat. Smile Ő is egy nagy ínyenc. Köszönöm szépen.
    Most megyek, mert egészen megéheztem és vár a vacsi.
    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://jeremybrett.eu
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB - Page 2 Empty Re: WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB

    Témanyitás by Sil Pént. Nov. 04, 2011 12:34 pm

    Benedict kedvenc sütije, avagy a Banoffee Pie (banános-karamellás pite): képek lásd Google Wink
    1.: Dulce de leche (ez egy nagyon finom, nagyon tömény és édes karamellszerű krém, függőséget tud okozni): én úgy szoktam csinálni, hogy fogok pár (2-3) tubus cukrozott sűrített tejet, belenyomom egy kislábosba, lefedem alufóliával, beleállítom egy mélyebb tepsibe és forró vizet töltök köré. Ezt az egészet berakom a sütőbe úgy 2-2,5 (max 3) órára 220 fokon, és időnként pótolom a vizet. Ha már elég barna, akkor kész van.
    2.: A süti tésztája egy omlós tészta, én ezt a receptet szoktam használni tésztának, mert a mogyoró is jól megy ehhez a sütihez. Ha megsült, erre a tésztára jön a karamellkrém, aztán banánkarikák (mérettől függően kb 2 banán), megint a karamell (esetleg még egy réteg), és a tejszínhab (0,5l). Díszítésnek meg csokireszelék. Nem éppen egy fogyókúrás süti, de Ben bőven lemozogja. Wink
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB - Page 2 Empty Re: WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB

    Témanyitás by Eranett Pént. Nov. 04, 2011 10:54 am

    Óh kedveseim, tőlem csak édesség recepteket hallhattok, íme az első, és még sütni sem kell! Wink
    Hogy Watson doktornak ízlene-e nem tudom, de én imádom!
    CITROM VARÁZS
    Végy 4 dl. tejfölt, kavarj el benne 7 evőkanál cukrot, és két citrom levét, reszelve a héját is. Tedd félre. Másik tálba 4dl. habtejszínt 2 csomag vaníliás cukorral, és 2 csomag habfixálóval verj fel. Majd e két tálnyi finomságot kavard össze tongue Végy egy kb. 40 dk. csomag (LIDL)babapiskótát. Végy egy mélyfalú tepsit, vagy jénai edényt, és ebbe pakold bele az első sor piskótát, melynek csak az egyik felét pici tejbe mártottad.Erre jön a hab, majd megint a piskóta ( ezt már ne mártsd be), majd a tetejére ismét hab. Majd takard le folpackkal, és éjszakára tedd hűtőbe tongue Másnapra megpuhul, isteni csemege Very Happy
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB - Page 2 Empty WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB

    Témanyitás by Admin Pént. Nov. 04, 2011 8:27 am

    Sütés, főzés, receptek. Étkek amik Watson doktornak is tetszenének. Wink

    Ajánlott tartalom


    WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB - Page 2 Empty Re: WATSON GASZTRONÓMIAI KLUB

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Hétf. Május 13, 2024 3:04 pm