Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+7
Revati
EdinaHolmes
Horpika
Ryennin
Wynter
Sil
marevi
11 posters

    Beszélgetések

    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Sil Szomb. Ápr. 07, 2012 8:29 pm

    Rory? Ó, vele kapcsolatban fogod még bőven szidni Moffat-et... Laughing Cool
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Gyöngyvér Szomb. Ápr. 07, 2012 8:01 pm

    Jah igazából rákantattam a Ki vagy Doki-ra, is. Rájöttem, hogy valamivel el kell ütni az időt a Sherlock 3. évadáig és hát belevágtam. De megint pórul jártam, mert az ötödik évadnál tartok, cirka egy hónap alat, és ha ez is elfogy, akkor aztán megint kereshetek, egy másik valamit. Viszont jelenleg ez tart lázban, momentán az a jelenet, hogy megint kiirtak valakit a sorozatból. Asszem ez a tizenegyedik doki lesz, bár én a Kilencediket bírtam a legjobban. Bár David Tennant is nagyot alakított, a végére egészen megszerettem. Amúgy szerintem a Mesternek van némi Jim Moriartys beütése. Vagy csak én látom úgy, de ez lényegtelen. Jah kkülönben ebből az egész zavarosan induló katyvaszból azt akartam kihozni, hogy miért irták ki az ötödik évadból azt a csóri srácot? Fogalmam sincs, hogy hívják a színészt, szerep szerint Rory (falra mászok ezektől az egytagú angol férfinevektől!), és tessék nem elnyelte a repedés! Pedig olyan szimpatikus volt! Kicsit dinka, de azért aranyos, ráadásul volt néhány okos meglátása. Erre kiirják. Bosszantó. Remélem azért valahogy visszahozzák, mert ez igazságtalanság. NAh de ha már itt tartunk: Moriarty-t is tessék visszaírni a sorozatba! Még mindig nem hiszem el, hogy csak úgy szimplán fejbe lőtte magát.
    Ő, ennyi lettem volna. Kicsit katyvaszos, de talán a lényeg érthető. Már ha van benne lényeg. Viszont az a csokornyekkendő a 11. Doktoron kiifejezetten idegesítő. Pláne az a piros hózentróger. De a beszólásai nagyok, bár egy kicsit hirtelen fajta. Még nem olyan drámai, mint Tennant volt, bár ezt még behozhatja.
    De mihez fogok kezdeni, ha ezt is végignéztem?
    Wynter
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 367
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 20.
    Kor : 43

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Wynter Szomb. Ápr. 07, 2012 7:23 am

    Gyöngyvér írta:Wynter légyszi tedd meg! Hozzám sose jön senki, bár lehet, hogy csak azért mert egy kis falumban lakom. Bár ez nem kifogás. Akkor biztos nem ütöm meg a "trendi kinézet" színvonalát.
    Nahn mindegy, szóval várom őket. Úgyis van egy rahedli festett tojás, legalább nem az összeset esszünk meg.
    És most valami teljesen más.
    VAgy mégsem. Nem terhelek senkit a rajongási kiselőadásommal. Smile

    Én kimondhatatlanul utálom az egész locsolósdit, legszívesebben elbújnék...
    És nyugodtan rajongj, én még itt vagyok, "meghallgatlak." Gyerünk, ki vele! Smile
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Gyöngyvér Szomb. Ápr. 07, 2012 7:17 am

    Wynter légyszi tedd meg! Hozzám sose jön senki, bár lehet, hogy csak azért mert egy kis falumban lakom. Bár ez nem kifogás. Akkor biztos nem ütöm meg a "trendi kinézet" színvonalát.
    Nahn mindegy, szóval várom őket. Úgyis van egy rahedli festett tojás, legalább nem az összeset esszünk meg.
    És most valami teljesen más.
    VAgy mégsem. Nem terhelek senkit a rajongási kiselőadásommal. Smile
    Wynter
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 367
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 20.
    Kor : 43

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Wynter Szomb. Ápr. 07, 2012 6:23 am

    Gyöngyvér írta:A nyúl veszélyes jószág! Úgyhogy én sok locsolót kívánok mindenkinek, piros tojást, meg békét és nyugodalmat!

    Én a locsolókat tartom veszedelmesnek. Smile Gyöngyvér, szívesen átirányítom hozzád a csapatomat.
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Gyöngyvér Szomb. Ápr. 07, 2012 5:49 am

    A nyúl veszélyes jószág! Úgyhogy én sok locsolót kívánok mindenkinek, piros tojást, meg békét és nyugodalmat!
    Wynter
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 367
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 20.
    Kor : 43

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Wynter Szomb. Ápr. 07, 2012 4:01 am


    Csatlakozom! Boldog nyulat mindenkinek!
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by EdinaHolmes Szomb. Ápr. 07, 2012 3:59 am

    Neked is! Én is mindenkinek kellemes húsvétot kívánok! Smile
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Horpika Szomb. Ápr. 07, 2012 3:38 am

    Mindenkinek nagyon boldog, nyugodt, Húsvétot kívánok! Smile
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by EdinaHolmes Csüt. Ápr. 05, 2012 7:34 am

    Semmi gond! Egyszer is elég. Smile
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Ryennin Csüt. Ápr. 05, 2012 7:31 am

    Edinám, én tegnap az elsők között írtam neked olyan hajnali fél 7 körül fbookon, aztán máig nem is voltam gépnél, szóval mindezek tudatában bocsi, hogy ide csak most jutottam el, de itt is nagyon nagyon boldog szülinapot kívánok.Smile
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by EdinaHolmes Csüt. Ápr. 05, 2012 6:05 am

    Köszönöm szépen, mindenkinek! Smile


    Nem mellesleg imádom RDJ-t! Very Happy
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Gyöngyvér Szer. Ápr. 04, 2012 6:28 am

    Nagyon boldog szülinapot! És még sok ilyet, boldogat, szépet, ragyogót, ünnepélyeset, vagy csak simán boldogat!!!! cheers Hug
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Sil Szer. Ápr. 04, 2012 5:24 am

    Boldog szülinapot, EdinaHolmes! cheers

    Mellesleg Hugo Weaving (a második kedvenc színészem) és RDJ is ma ünnepli, nekik is boldogat!

    Beszélgetések - Page 6 Tumblr_m1xes3Kw9o1qgok2l
    Wynter
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 367
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 20.
    Kor : 43

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Wynter Szer. Ápr. 04, 2012 4:26 am


    EdinaHolmesnak nagyon boldog sütinapot kívánok! cheers

    Beszélgetések - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcT18B-54tVoCF-pFndtB21qdRglparEqXJKMrr24mhu26i4ps9OEg
    Wynter
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 367
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 20.
    Kor : 43

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Wynter Szer. Ápr. 04, 2012 4:22 am

    Gyöngyvér írta:Tudod egyszer majd elkobozzuk a TARDIS-t és visszautazunk Sir Arturhoz és megkérjük, hogy ugyan már találjon még ki valamit. Na?

    Ezt az izgalmas kalandot meghagyom nektek, Doktor-hívőknek. Very Happy
    Majd értesítsetek a fejleményekről. Wink
    Gyöngyvér
    Gyöngyvér
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 363
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 11.
    Kor : 31
    Tartózkodási hely : Győr

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Gyöngyvér Szer. Ápr. 04, 2012 4:16 am

    De Wynter, most aztán öriharisosebocsi! Smile
    A különböző vélemény nem bűn, sőt még jó is. Elégre mivé lenne ez a világ, hogyha tök egyformák lennénk?
    Bár tény, hogy Adlerről több rész bszólhatna nyugodtan. De3 hát ez van. Tudod egyszer majd elkobozzuk a TARDIS-t és visszautazunk Sir Arturhoz és megkérjük, hogy ugyan már találjon még ki valamit. Na?
    Rájöttem, hogy minek feltalálni és megépíteni az időgépet ha ott a TARDIS? Szerintetek a Doktor megengedné? Very Happy
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Sil Kedd Ápr. 03, 2012 8:24 am

    Wynter: válaszoltam a Benedictes topicban. Wink
    Wynter
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 367
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 20.
    Kor : 43

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Wynter Kedd Ápr. 03, 2012 1:16 am

    Az alumínium mankós ügy, amire a sorozatban annyiszor utalnak, szerepel valamelyik novellában- regényben, vagy Moffaték találták ki?
    Látom, hogy a The science of deduction ügyei között szerepel.
    Wynter
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 367
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 20.
    Kor : 43

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Wynter Kedd Ápr. 03, 2012 1:11 am

    Ryennin írta:
    Dehogy átkozunk ki, Wynter!!! nagyon sokan vannak hozzád hasonlóan.Smile Ha minden embert máglyahalállal büntetnénk, aki nem szereti Doyle stílusát, esetleg ne adj isten, nincs oda a könyvbeli karakterekért, akkor alig lenne a földön ember.Very Happy Doylet szerintem nem könnyű olvasni, mármint most senki ne értsen félre, de szerintem ő nem egy könnyed író, nem olyan, mittudomén.....mondjuk A Harry Potterek...nah azt könnyű olvasni.Very Happy

    Nekem a Vatican cameo-s os rész volt olyan,hogy majd meghaltam.Very Happy De tényleg rengeteg dolog van, amire utalgatnak.

    Az az igazság, hogy én kissé...bugyutának találtam a Sherlock novellákat.
    Elhiszem, hogy amikor Doyle megírta őket, akkor óriási sikere volt, és Holmes érdemeit, intelligenciáját sem szeretném kisebbíteni, de...néhol olyan érzésem volt, mintha valami ifjúsági regényt olvasnék, vagy gyerekeknek készült történetet.
    Ráadásul nem térek magamhoz, amiért mindössze egyetlen novella szól Adler néniről, holott ő egy igazán fontos karakter.

    A vatikáni cameós sztorit viszont szívesen elolvasnám, melyik novellában keressem?
    Wynter
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 367
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 20.
    Kor : 43

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Wynter Kedd Ápr. 03, 2012 1:05 am

    Sil írta:
    Wynter írta:Most ki vagyok átkozva a mamuszomból...? Sil kitiltott...? Bérgyilkosokat küldtök rám...?
    Komolyan olyannak ismersz, mint aki bárkit is kitilt, pusztán mert más véleménye van vagy más tetszik neki? Shocked

    Dehogy! Very Happy Tréfának szántam. Bár kicsit arcátlanságnak tűnt egy Holmes fórumon azt ecsetelni, hogy mennyire nem szeretem a róla szóló írásokat...
    Pontosabban A.C.D. írásait.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Sil Hétf. Ápr. 02, 2012 8:10 am

    Ryennin írta:És egyébként egyetlen van, amire viszont nem jövök rá...a zöld létrás utalás az első részben, mikor Johnról írt Sherlock smst---az MI????? Mert egyszerűen nem jövök rá.Sad
    Az Sherlock honlapjáról az egyik ügy megoldása:
    http://www.thescienceofdeduction.co.uk/casefiles/thegreenladder
    Ryennin
    Ryennin
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 310
    Csatlakozás dátuma : 2012. Feb. 19.
    Kor : 32
    Tartózkodási hely : Magyarország, Budapest

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Ryennin Hétf. Ápr. 02, 2012 7:59 am

    Wynter írta:Egyébként tartozom egy vallomással a tisztelt társaságnak, ha már megtaláltam ezt a topikot.
    Én nem szeretem a Sherlock novellákat...
    Most ki vagyok átkozva a mamuszomból...? Sil kitiltott...? Bérgyilkosokat küldtök rám...?
    De sajnos ez a helyzet. Átrágtam magam a Sherlock Holmes kalandjai című köteten, és őszintén szólva alig vártam, hogy elfogyjanak a novellák.
    Számítottam rá, hogy esetleg megváltozott az ízlésem ez ügyben az évtizedek alatt, de nem.
    Viszont örömmel fedeztem fel azt a sok apróságot, amiket átemeltek a sorozatba.
    A papi álruha, a tűzriadó, a lovaglópálca, az öt narancsmag, a hárompipányi probléma, a 140 féle cigarettahamu, a felhúzott lábakkal kuporgás, stb.
    Látszik, hogy Moffaték micsoda lelkesedéssel, szeretettel nyúltak a témához.
    És nekem az ő Holmesuk és az ő Watsonuk tetszik, nem az eredeti. Smile


    Dehogy átkozunk ki, Wynter!!! nagyon sokan vannak hozzád hasonlóan.Smile Ha minden embert máglyahalállal büntetnénk, aki nem szereti Doyle stílusát, esetleg ne adj isten, nincs oda a könyvbeli karakterekért, akkor alig lenne a földön ember.Very Happy Doylet szerintem nem könnyű olvasni, mármint most senki ne értsen félre, de szerintem ő nem egy könnyed író, nem olyan, mittudomén.....mondjuk A Harry Potterek...nah azt könnyű olvasni.Very Happy És ezt úgy mondom, hogy imádom, és nála sokka nehezebb irományokat kedvelek (pl. Németh László Gyászétól elvben menekül a nagy része az emberiségnek, én meg imádom...Very Happy), s annak tükrében is azt mondom, hogy az Elveszett világ és a Méregöv is top kedvenc részemről, de ezek a regényei sem olyan könnyedek.Smile

    Nekem a Vatican cameo-s os rész volt olyan,hogy majd meghaltam.Very Happy De tényleg rengeteg dolog van, amire utalgatnak.

    És egyébként egyetlen van, amire viszont nem jövök rá...a zöld létrás utalás az első részben, mikor Johnról írt Sherlock smst---az MI????? Mert egyszerűen nem jövök rá.Sad
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Sil Hétf. Ápr. 02, 2012 7:55 am

    Wynter írta:Most ki vagyok átkozva a mamuszomból...? Sil kitiltott...? Bérgyilkosokat küldtök rám...?
    Komolyan olyannak ismersz, mint aki bárkit is kitilt, pusztán mert más véleménye van vagy más tetszik neki? Shocked
    A Sherlock Holmesban pont az a jó, hogy annyiféle feldolgozás van, hogy mindenki megtalálhatja a maga kedvére valót. (Elképzelhetőnek tartom, hogy még olyan is akad, akinek pl az Asylum-féle dinoszauruszos borzalom tetszik - bár ezt elég nehéz elképzelni. De az sem lenne kitiltva.) Az pedig, hogy maga az eredeti mű mennyire "jön be", elég sok tényező függvénye, lehet, hogy pár év múlva, ha újraolvasod, már megtalálod vele a "közös hangot". Wink
    Wynter
    Wynter
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 367
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 20.
    Kor : 43

    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Wynter Hétf. Ápr. 02, 2012 7:38 am

    Egyébként tartozom egy vallomással a tisztelt társaságnak, ha már megtaláltam ezt a topikot.
    Én nem szeretem a Sherlock novellákat...
    Most ki vagyok átkozva a mamuszomból...? Sil kitiltott...? Bérgyilkosokat küldtök rám...?
    De sajnos ez a helyzet. Átrágtam magam a Sherlock Holmes kalandjai című köteten, és őszintén szólva alig vártam, hogy elfogyjanak a novellák.
    Számítottam rá, hogy esetleg megváltozott az ízlésem ez ügyben az évtizedek alatt, de nem.
    Viszont örömmel fedeztem fel azt a sok apróságot, amiket átemeltek a sorozatba.
    A papi álruha, a tűzriadó, a lovaglópálca, az öt narancsmag, a hárompipányi probléma, a 140 féle cigarettahamu, a felhúzott lábakkal kuporgás, stb.
    Látszik, hogy Moffaték micsoda lelkesedéssel, szeretettel nyúltak a témához.
    És nekem az ő Holmesuk és az ő Watsonuk tetszik, nem az eredeti. Smile


    Ajánlott tartalom


    Beszélgetések - Page 6 Empty Re: Beszélgetések

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szer. Május 08, 2024 6:12 am