Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+16
Guitarman
Marlene
Gyöngyvér
EdinaHolmes
csenge86
Eranett
radix pedis diaboli
dancingman88
3113391
Revati
Horpika
esztertoth13
hellapostor
Sil
stacy
Admin
20 posters

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Óh, azok a csodálatos férfiak

    Témanyitás by Admin Hétf. Aug. 01, 2011 1:11 pm

    Revati írta:A Granada sorozatban van néhány nagyon klassz ruha, és az igazán tetszik, hogy a magukra valamit is adó férfiak hihetetlen elegánsak voltak. Az is fura mai szemmel, hogy naponta többször átöltöztek a férfiak is, a nők meg pláne.
    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Sherlock
    Bizony, még későbbi korokban is voltak nagyon igényes férfiak. Az én egyik nagypapám és egy jókiállású ügyvéd ismerősöm is olyan férfiak voltak akiknek akadtak külön öltönyeik és cipőik otthoni viseletre és csak netten lehetett őket odahaza is látni. Mindig csodálatosan néztek ki, nagyon imádtam ezt a tulajdonságukat. Asszem a másik híres Sherlock Holmes színész Basil Rathbone is ilyen férfi lehetett. Több képet láttam róla ami az otthonában készült és minden nagyon elegáns, öltönyös. Kevés képen simán inget viselt a nadrághoz - például ha golfozni ment - , de azokon a fotókon is nagyon elegáns, kiváló minőségű ruhát hordott. Sokáig az ilyen megjelenés volt a divat. És ahogy a híres ZZ Top szám is mondja: "Minden nő megőrül a jól öltözött férfiért".


    A hozzászólást SherlockExtra összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Aug. 18, 2011 4:31 pm-kor.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Hétf. Aug. 01, 2011 12:15 am

    Holmes fekete szerelésben nagyon klasszul néz ki, de nekem baromira tetszett A tengerészeti szerződés c. részben is, abban a krémszínű összeállításban. Meg nagyon bírom a házikabátjait is, mindegyik olyan jól áll rajta....
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Júl. 31, 2011 5:22 am

    és az a kis nyakkendő XD áhh az kész:D
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Júl. 31, 2011 4:02 am

    Számomra is Smile Szeretem azokat a részeket, mikor feketében van, kabát nélkül, így, mint
    a Vörös hajúak klubjában, vagy a Norwoodi építészben, itt:

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Scaled.php?server=21&filename=norwoodbuilder59
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Júl. 31, 2011 3:43 am

    na ez az! ez az igazi holmes!
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Júl. 31, 2011 3:37 am

    Igen, szerintem is nagyon jók a cilinderes képek, a legelegánsabb a Tengerészeti szerződésben volt, Watsonnal együtt.

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Scaled.php?server=20&filename=39056779
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Júl. 31, 2011 3:25 am

    én azt szeretem mikor cilinderben és fekete öltönyben van, úgy az igazi holmes:D
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Júl. 31, 2011 3:06 am

    Revati írta:Szerintem Holmes karakterétől nem idegen az extrém öltözék, úgy értem, hogy nem érdekli, mit gondolnak róla mások..

    Ezt gondolom én is, hogy benne van a személyiségében. Az számít neki, hogy ne repüljön le a kalapja, nem a divat. De tud nagyon elegáns is lenni. Watson is úgy jellemzi, mint aki figyel az öltözékére.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 45

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Vas. Júl. 31, 2011 12:50 am

    Szerintem Holmes karakterétől nem idegen az extrém öltözék, úgy értem, hogy nem érdekli, mit gondolnak róla mások. Egyébként a divat hosszú története során voltak jóval extrémebb viseletek is. Nekem a viktoriánus kori viseletből a fűző az, ami nagyon kényelmetlennek tűnik. Az egy dolog, hogy szép alakot ad - már akinek, mert csodát tenni nem tud -, de baromi kényelmetlen lehetett, a szorosra fűzött hölgyek gyakorta elájultak a leszorított rekeszizom miatt.

    A Granada sorozatban van néhány nagyon klassz ruha, és az igazán tetszik, hogy a magukra valamit is adó férfiak hihetetlen elegánsak voltak. Az is fura mai szemmel, hogy naponta többször átöltöztek a férfiak is, a nők meg pláne.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Júl. 30, 2011 10:51 pm

    Teáskanna, érdekes, tényleg hasonlít, most hogy nézem. Számomra teljesen elfogadható ez az öltözet, csak szokatlan. De Holmes egyéniségében benne van a szokatlanság, és látszik is, mennyire unja magát. Valahogy törékenyebbnek tűnik az elején, aztán a végén visszatér a régi Holmes.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Jeremy Brett és a depresszió jele

    Témanyitás by Admin Szomb. Júl. 30, 2011 3:42 pm

    esztertoth13 írta:Ez a kép mindig megmosolyogtat, nem tudom elképzelni, hogy jutott eszükbe ilyen érdekes kalap és sál viselési forma.És itt ez a kutyafüles sapka:

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Scaled.php?server=339&filename=vlcsnap2011073010h16m11

    Én azt olvastam, hogy Jeremy Brett a felvételkor már nagyon depressziós volt és az ő ötlete volt ez az öltözék. Egyesek gúnyolni is kezdték ezt a megjelenést, mondván "Holmes teáskanna" lett - lásd alsóbb kép. Valljuk be, tényleg hasonlít egy teáskannára. Ugyanakkor ha megnézzük a jelenetet Holmes a poklok-poklát éli meg: Nincs munkája, ez szellemét untatja, lelkét elkeseríti, ráadásul testi egészsége is lehanyatlott betegsége következtében. Mivel nyomozási teendői nem akadnak jellegzetes Sherlock sapkáját sem viseli. Én valahogy el tudom képzelni, hogy különc nyomozónk fekete, extrém öltözékkel jelzi borús hangulatát. Ugyanakkor a ruházat praktikusan meleg is egy beteg ember számára a szélfútta angliai vidéken. Később a történetben mikor detektívünk ügyet kap Jeremy Brett Holmeshoz méltóan el is hagyja ezt a viseletet, hisz Sherlock lelkileg mindig felvillanyozódik ha nyomozhat. Azt hiszem ez a gyászos öltözet az epizód kezdetén kíválóan jelzi, hogy Holmes éppen sebezhetőbb állapotában van, amikor az Ördög Patája révén egy ideig evezni kényszerül az őrület vízein...
    Egyébként én ezt a hacukát királynak tartom, de jómagam igencsak elfogult vagyok, mivel a fekete a kedvenc színem. king



    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Tumblr_lk0t43uOj11qzxi68o1_500
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Szomb. Júl. 30, 2011 1:05 am

    sherlock frakk a macskák réme XD
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Pént. Júl. 29, 2011 9:18 pm

    Ez a kép mindig megmosolyogtat, nem tudom elképzelni, hogy jutott eszükbe ilyen érdekes kalap és sál viselési forma.És itt ez a kutyafüles sapka:

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Scaled.php?server=339&filename=vlcsnap2011073010h16m11
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Az igazság Baskerville-ről

    Témanyitás by Admin Pént. Júl. 29, 2011 5:02 pm

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Tumblr_lk0t43uOj11qzxi68o1_500

    - Nem lőttem le azt a dögöt. Meglátott ebben a szerkóban és szívrohamot kapott.

    Azt hiszem kifinomult divatérzéke volt és az írigység vitte el.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Kedd Júl. 26, 2011 10:21 pm

    atom antit nem lehet elpusztítani:D még sherlocknak sem szóval nem kell aggódni:D
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Hát ezért tűnt el Anti...

    Témanyitás by Admin Kedd Júl. 26, 2011 10:03 pm



    Jaj, ne! Nem mondod, hogy az elsőszámú hősöm Sherlock, kinyírta a második kedvenc hősömet Antit? Sad
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Kedd Júl. 26, 2011 8:24 pm

    - nézzük milyen gyorsan lehet egy hangyát elhamvasztani..hmm, érdekes
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Kedd Júl. 26, 2011 2:48 am

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Article-1251583-0029139E00000258-616_468x317

    - Fókuszáltam a napsugarat. Hamarosan annyi Watson hülye jegyzetének.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Szer. Júl. 20, 2011 1:25 am

    1.képhez :" Igen, király vagyok Watson, mondja ki nyugodtan."
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Sherlock Holmes poénok

    Témanyitás by Admin Kedd Júl. 19, 2011 1:49 pm



    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Sherlockholmes3

    - Ellenállhatatlan vagyok. Kérem a glóriámat!

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Jeremy_Brett_200p

    - Nagymamám levelében furcsán hurkolja a betűket, néhol meg túl vastagon írja őket. Félek, hogy megint kötött kardigánt kapok karácsonyra.

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Cap043

    - Ehhez a munkaközvetítő céghez sem jövök többet. Gyanús, mennyire rendetlenül tartják a takarítónők elérhetőségeit.


    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 0
    - Egy napon rátalálok egy olyan újságra, ami az igazat írja? Ez a legnagyobb rejtély.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Hétf. Júl. 18, 2011 5:27 am

    elvileg szoktak indítani körtúrákat és nem is drága:D itt van szomszédban:D:D:D
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Hétf. Júl. 18, 2011 4:06 am

    dancingman88 írta:a vízesés melletti kis faluban egész kultusza van Holmesnak:D hotel , tér, minden:D sőt a vízesésnél még az a hely is megvan jelölve ahol a nagy csata zajlott oda is elnéznék egyszer:P

    Mire képes a megszállottság, vagy a turisták odacsábítása. De én is elmennék, elvégre ott halt meg majdnem Holmes. Megéri Smile Élőben látni, és ha meg van jelölve a harc helye, az még jobb, legalább nem nekem kell megkeresnem.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Hétf. Júl. 18, 2011 4:00 am

    a vízesés melletti kis faluban egész kultusza van Holmesnak:D hotel , tér, minden:D sőt a vízesésnél még az a hely is megvan jelölve ahol a nagy csata zajlott oda is elnéznék egyszer:P
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Hétf. Júl. 18, 2011 3:48 am

    Ezt találtam, és amint megláttam, azonnal az orosz vízesés jutott eszembe, illetve Sherlock.

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Scaled.php?server=155&filename=vlcsnap2011071816h17m00

    Mondjuk, most, hogy újra láttam a vízesést, már nem annyira hasonlít, de ez ugrott be róla. Egy olyan sorozatban találtam, aminek semmi köze Holmes-hoz, mégis ez jutott eszembe róla.

    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Júl. 17, 2011 1:02 am

    szomorú volt látni hogy abból az élet erős emberből hogy lesz napról napra önmaga árnyéka, és mégis ott volt benne az a tűz..

    Ajánlott tartalom


    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 17 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szer. Május 15, 2024 8:17 pm