Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+16
Guitarman
Marlene
Gyöngyvér
EdinaHolmes
csenge86
Eranett
radix pedis diaboli
dancingman88
3113391
Revati
Horpika
esztertoth13
hellapostor
Sil
stacy
Admin
20 posters

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Szomb. Júl. 16, 2011 10:04 am

    Én elsőként leforgatott résznek A magányos biciklistát olvastam, ha jól emlékszem, de lehet, hogy tévedek... A Botrány Csehországban epizóddal azért vártak, mert abban bemutatják Holmes jellemét: A munka iránti szeretetét (Adjon munkát!) és, hogy tiszteli Irene Adlert + így egy kicsit összeszokottabb stáb állt neki a Sherlock személyét leginkább ábrázoló résznek.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Júl. 16, 2011 8:46 am

    Igen, ez az, sokkoló, ez a jó szó rá. Akkor milyen vékony és energikus volt, utána pedig hogy leromlott az állapota. De hihetetlen kitartásra vall az, hogy még így is adni akart.

    Nekem az Emlékirataiból is van egy kedven részem, mikor Holmes az ablakban áll, mert a boxoló ott artja. A kitört ablaknál, aztán bejön Watson, és nem érti, mi van itt? A szoba felforgatva, Holmes az ablakban... Majd egy megjegyzés: "Kitörte az ablakom." - és kidob egy almát az utcára.

    Azt nem tudtam, melyik részt forgatták le először, de én úgy is elég rendszertelenül láttam, mikor a Viasaton ment, később volt lehetőségen sorban végig nézni. De hát, így van ez a filmeknél. Néha kiderül, hogy az első jelenetet vették fel legelőször. Vagy az első részt később, ahogy esetünkben történt Smile


    A hozzászólást esztertoth13 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Júl. 17, 2011 2:09 am-kor.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Szomb. Júl. 16, 2011 8:17 am

    Az sem semmi, amikor A táncoló emberkék-ben megtalálja az ablakkeretet átfúró golyót.

    Nagy kedvenc még a kandallóra mászós jelenet az Abbey Grange-ből. Hát igen, Jeremy akkor még testileg-lelkileg rendben volt.

    Sokkolóan megváltozott a külseje, ha egymás után nézünk részeket a széria elejéről, pl. a Botrány Csehországban-t, utána pedig az utolsót, A karácsonyi doboz-t...

    Tudtátok egyébként, hogy bár a sorozat vetítését a Botrány...c. résszel kezdték, de amit legeslegelőször leforgattak, az A táncoló emberkék volt?
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Szer. Júl. 13, 2011 8:54 am

    Így van:D ahogy ott vizsgálja a csikkeket meg a levert hamut , így még megbabonázva nem nézem nyomozót dolgozni:D
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Júl. 13, 2011 7:23 am

    És mintha tényleg csótány lenne nála! Jó képek! A rettegő beteget szeretem, mert ott láthatjuk Holmes-t vizsgálódás közben. Ennél csöndesebb filmet az óta nem néztem, hihetetlenül jó, ahogy körbejár, a jellegzetes Holmes tánclépésekkel, és mindent alaposan megvizsgál. És mennyi minden van nála: mérőszalag, kréta, papír, jegyzetfüzet, toll, stb.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Mért nem szereti Homes a nőket?

    Témanyitás by Admin Szer. Júl. 13, 2011 3:55 am

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Tumblr_li0qaf91jx1qg4wwgo1_500
    Mért nem szereti Homes a nőket?
    - Fél éve neveltem ezt a Lestrade nevű csótányt. Erre jön az első női ügyfél és sikoltozva
    lecsapkodja.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty dJátékos Holmes

    Témanyitás by Admin Szer. Júl. 13, 2011 3:21 am

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Tumblr_lj5s8l5aAe1qfj8xoo1_500

    Watson hozza az ujjbábúkat! Színházosdit szeretnék játszani.

    És itt van Holmes kedvenc figurája:
    http://cgi.ebay.com/SHERLOCK-HOLMES-fingerpuppet-finger-puppet-Doll-/360373609080?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53e7f0e278
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Moriarty professzor

    Témanyitás by Admin Szer. Júl. 13, 2011 3:18 am

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Tumblr_ln5hlsROiK1qbl8c9o1_500

    Hihetetlen ez a Moriarty! Watson mekkora vesekővet vett ki belőle.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Júl. 10, 2011 11:26 am

    az utolsó vámpírt mint ha láttam is volna tőle. viszont majd megnézem köszönöm ha az az utolsó akkor meg pláne..
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Júl. 10, 2011 11:24 am

    Az elején még látszik, milyen vékony, ahogy az első részeket nézem, mindig meglep. Az Emlékiratiban is nagyon látszik a gyógyszerek mellékhatása, és némelyik egész estés filmben is, pl. Utolsó vámpír. Ekkor már a Baker Street is sötétebb, ritkábban világították ki teljesen a szobát. De a Karácsonyi ajándékot csak ajánlani tudom. Az utolsó.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Júl. 10, 2011 11:16 am

    az ellopott tervrajzokat néztem meg vele és már ott is, valahogy nem éreztem a varázst Brett hasa kicsit mindenhol útban volt..
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Júl. 10, 2011 11:13 am

    Egyszer azért átpörgethetnéd őket, megéri. Emlékeztem egy részre, mikor Holmes-t valaki az ablaknak szegezi. Fent áll az ablakban. Aztán végignéztem, de nem találtam, azt hittem, rosszul emlékszek, és pont ezekben a részekben volt.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Júl. 10, 2011 11:04 am

    bevallom őszintén azokat a részeket nem is nagyon néztem ahol már nagyon látszik rajta a betegség, annyira rányomta a bélyegét a játékára hogy inkább gondoltam azt hogy szegény Brett mint hogy hajrá Holmes..
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Júl. 10, 2011 11:01 am

    Ez az amit én is sajnálok, hogy elvesztette az energiáját. Holmes gyakran úgy pattan fel, mintha a székébe áramot vezettek volna, és már rohan is. A mozdulatai is iylen energikusak, a konflisból is szinte kiugrik.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Júl. 10, 2011 10:52 am

    rettenetes állapotban volt, már nagyon rosszul nézett ki az utolsó pár résznél, és az könnyedség is kicsit megkopott a játékában, nagyon kár érte..
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Júl. 10, 2011 10:46 am

    Igen. Mikor olvastam, hogy betegen is forgatott, nagyon meglepett. Az állapota már annyira leromlott, mégis, ő folytatni akarta.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Júl. 10, 2011 10:37 am

    ezt becsültem benne hogy mindig adni akart, azért dolgozott hogy az emberek élvezzék a munkáját, és örömöt okozzon mindenkinek.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Júl. 10, 2011 10:32 am

    Jeremy élet vége ilyen szerintem. Annyira szomorú, és ugyanitt, azon az oldalon, ahol ezt találtam, olvashattam a párbeszédről, ami közte és az orvosa közt zajlott le. Azt már tudom, hogy szeretett volna többet adni, és hogy mit mondott erre az orvos, de mégis más az ő szavait olvasni.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Vas. Júl. 10, 2011 10:28 am

    Nagyon jó volt az írás, szomorú és szép.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Vas. Júl. 10, 2011 10:21 am

    Nincs mit. Én is szívesen átolvasnám. Valahogy ráakadtam. A linket nem tudtam berakni, ezért bemásoltam a szöveget. Olyan szép.
    3113391
    3113391


    Hozzászólások száma : 23
    Csatlakozás dátuma : 2011. May. 05.
    Kor : 48
    Tartózkodási hely : Tolna

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by 3113391 Vas. Júl. 10, 2011 10:15 am

    "Részlet Linda Pritchard, Jeremy Brett barátjának könyvéből:

    Köszönöm szépen! Szívesen elolvasnám ezt a könyvet, magyarul nem tudom megjelent e, angolul csak kicsit tudok. Kedves, hogy leírtad nekem.
    Revati
    Revati
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 212
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 27.
    Kor : 44

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Revati Szomb. Júl. 09, 2011 6:35 am

    Én úgy tudom, Jeremy-t elhamvasztották. A Wyndhams színházban van egy emlékplakettje, oda szoktak virágot vinni az évfordulókon.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Júl. 09, 2011 3:40 am

    3113391 írta:Ezeket honnan tudtad meg? .

    Már nem tudom, mit kerestem, de végül eljutottam egy bloghoz, ami Sherlock Holmes-sal foglakozik. Írnak ott az új Sherlock-ról, Jeremyről, és a G. R. féle filmről is. Íme, itt olvastam:

    Spoiler:

    Amúgy rég, mikor még nem voltam olyan nagy rajongó, csak tudni akartam valamit Jeremy Brett-ről én is wikin nézelődtem.


    A hozzászólást esztertoth13 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Júl. 09, 2011 8:06 am-kor.
    dancingman88
    dancingman88
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 410
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jul. 02.
    Kor : 36
    Tartózkodási hely : számítógép előtt

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by dancingman88 Szomb. Júl. 09, 2011 12:48 am

    én amatőr módon csak a wikipédián nézegettem ezeket a dolgokat Razz
    3113391
    3113391


    Hozzászólások száma : 23
    Csatlakozás dátuma : 2011. May. 05.
    Kor : 48
    Tartózkodási hely : Tolna

    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by 3113391 Pént. Júl. 08, 2011 9:30 am

    Jeremy Brett haláláról eddig csak annyi tudtam, hogy az otthonában távozott el közülünk, csendben, mintha elaludt volna. Ahogy jobban megismertem a színészt, egyre jobban elkeserített az élettörténete. Most megtudtam azt is, szerintem ezt már tudtátok, hogy mielőtt meghalt, lement a konyhába teát készíteni, de meginni már nem tudta.

    Ezeket honnan tudtad meg? Engem is érdekelnek ezek a dolgok, de nemigen találni erről híreket. Én például ezen az oldalon olvastam, hogy volt gyászmiséje, de nem lehet tudni, hova temették.

    Ajánlott tartalom


    JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes - Page 18 Empty Re: JEREMY BRETT - az igazi Sherlock Holmes

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Hétf. Ápr. 29, 2024 4:36 am