Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+12
radix pedis diaboli
Ronnie
Eranett
Revati
Thriwien
dancingman88
3113391
esztertoth13
Horpika
hellapostor
Sil
Admin
16 posters

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Csüt. Márc. 24, 2011 3:32 pm

    Horpika írta:Sil, nem láttam! Kééérek egy elérhetési útvonalat hozzá! Smile
    A Chatty Man-ben van, 6 perc után valamivel. Alan Carr nem egy túl rokonszenves showman az affektálásával, de a Harper's Bazaar-féle interjú (My Cultural Life) mellett ez a másik kedvencem. Poénkodnak egy sort a nevén, mesél az iskolai életről (merthogy ő is egy nagyon elit bentlakásos iskolába járt, csak Brett Etonba, Benedict pedig a Harrow-ba - egyébként ez a ''public school" neveltetés nagyon meglátszik mindkettőjükön), mesél a forgatásról meg a rajongókról (pl amikor valaki küldött neki postán egy lovaglópálcát Laughing ), és a végén a Frankenstein is szóba kerül...
    https://www.youtube.com/watch?v=jB37RAGqUeo

    Horpika írta:Avatárt meg egy ideje kerestem, de nem elégszem meg akármivel! Very Happy Igazából olyat vadásznék, amin a kis félrehajtott feje van, amikor Connie Prince hulláját vizslatja. Ott annyira gyönyörű a szeme! Embarassed
    Fogsz egy szimpatikus screencap-et, és gyártasz, én így csináltam... Wink Alapból mindenhol gyönyörű a a szeme, de ott tényleg különösen az. Razz


    Horpika írta:(Nagyítót meg már rendeltem a páromnál. Egyszer csak lesz Embarassed Smile )
    Mondjuk elég drága ahhoz képest, amilyen picike, de elég strapabíró.
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Csüt. Márc. 24, 2011 11:31 am

    Sil, nem láttam! Kééérek egy elérhetési útvonalat hozzá! Smile Avatárt meg egy ideje kerestem, de nem elégszem meg akármivel! Very Happy Igazából olyat vadásznék, amin a kis félrehajtott feje van, amikor Connie Prince hulláját vizslatja. Ott annyira gyönyörű a szeme! Embarassed (Nagyítót meg már rendeltem a páromnál. Egyszer csak lesz Embarassed Smile )
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Csüt. Márc. 24, 2011 10:15 am

    Horpika írta:A felügyelőnek meg a "Sherlock is a great man"-os mondatával lopta be magát a szívembe.
    Igen, nekem is az a kedvencem tőle. Very Happy

    Horpika írta:Kééépek, csak már lennének! Smile
    Láttad azt az interjút, amikor Benedict eljátszotta a járókelők reakcióit a Trafalgar Square-i forgatásra? Laughing

    Látom, végre lett avatárod is, tetszik... Smile (Van pont ilyen nagyítóm... Razz Embarassed )
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Szer. Márc. 23, 2011 11:33 am

    Enyhe spoiler, csak annak, akit ez minden formájában zavar. De semmi komoly:)
    Nos, én a Moriartyt kedvelő oldalon vagyok. Smile Érdeke hogy Q-hoz hasonlítod. Laughing De Lancie emlékezetes alakítása, ő már csak Q marad nekem.
    Csak remélem, hogy nem dobja fel hamar a talpát - mármint M - mert kíváncsi lennék, hogy is képzeli el a kiégetem a szíved dolgot. Persze van egy-két ötletem. És teljesen igaz az a mondata, hogy "mindketten tudjuk hogy ez nem egészen igaz". Megnéztem egy-két hete a Foyle's warban, és ott is hatásos volt.
    A felügyelőnek meg a "Sherlock is a great man"-os mondatával lopta be magát a szívembe.
    Kééépek, csak már lennének! Smile
    Igen, Martinnak hála imhotephnek nem kevés a szerepe, különösen tetszik az elő jelenet közte és Mycroft között. Meg amikor rávilágít Sherlocknak, hogy bár nem zseni, de nem is hülye! Laughing
    Tetszett amit írtál, mármint hogy Benedict Gary féle karriert szeretne. Volt idő, mikor Oldman csupa negatív karaktert kapott, szerencsére azóta jelentősen változott a helyzet. Mondjuk neki nem álltak rosszul a negatív karakterek, vagy épp a se nem jó-se nem rossz figurák. Elég csak a Leon a profira gondolni.
    Benedict meg még sok jó percet fog szerezni, és bízom benne, hogy a Sherlock nem áll meg 2 évadnál!
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szer. Márc. 23, 2011 10:51 am

    Horpika írta:Nos, nem hinném, hogy az álruha nemléte megakadályozna ősszel, hogy menézzem a következő (sajnos csak) három részt.
    Most már hamar itt lesz az ősz. És májusban már kezdik a forgatást, biztos lesznek képek... Wink (Remélem, Ben azért kihasználja ezt a pár hét szünetet, ami most van neki a színház felújítása miatt, meg a Frankenstein után is tud majd kicsit pihenni, mert nagyon ráférne. Hajlamos túlhajtani magát, amilyen maximalista és munkamániás, és a Frankenstein különösen kimerítő lehet.)

    Horpika írta:(nálam Alan Rickman és Gary Oldman van ott többek között)
    Gary Oldman is jó színész, igazi kaméleon. Smile (Csak mostanában kicsit túl sok "megélhetési" filmet vállalt, pl az a Twilight-os Piroska-feldolgozás nem túl biztató... De a Tinker, Tailor-ért akár még Oscart is kaphat, ráadásul abban ott van Benedict is... Smile )
    Egyébként Benedictet amikor megkérdezték még valamikor 2005-ben, hogy hogy képzeli el a jövőjét, azt mondta, hogy olyan karriert szeretne, mint Garyé, minél többféle, minél jobban különböző karaktert eljátszani.

    Horpika írta:Nekem a két főszereplő - És Mycroft - mellett még a humor jött be nagyon, illetve az utalások az eredeti regényekre. Érezhetően szeretettel nyúltak a történethez. A másik, hogy úgy éreztem, a színészek is kedvelik a karaktereket, akiket megformálnak.
    Izé, mondtam már hogy szeretem az őszt? Laughing
    Igen, Benedict nemcsak önmagában zseniális, hanem Martinnal is remek párost alkotnak. Nagyon tetszett, hogy sok más feldolgozással szemben ezúttal Watson sem csak dísznek van, nem csak csetlő-botló comic relief, hanem méltó társa Holmesnak. Hogy tényleg ott a katona oldala is, nemcsak az orvos. És imádom Mycroftot (és Lestrade-et is). (Egyébként nekem Moriarty is tetszik, aki az egészben a legmegosztóbb figura, ő nem mindenkinek jön be. Leginkább Q-ra emlékeztet a Star Trekből a játszmájával és a látszólagos mindenhatóságával, csak sokkal pszichopatább nála.) Meg persze az utalásokat, a humort... Van egy nagyon finom egyensúly, amit megtaláltak, a humor, az akció és a cselekmény közt. És látszik rajta, hogy élvezettel csinálták, és odafigyeltek a legapróbb részletekre is (még a 17 lépcső is megvan, és a késsel a kandallópárkányra szegezett levelek is). Az interjúkban is nagyon átjön, hogy milyen lelkesedéssel beszélnek róla nemcsak a színészek, hanem az írók is. És a modernizálás, ami a legnagyobb buktató lehetett volna, nagyon természetes módon működik.

    Szóval igen, érdemes nekiveselkedni. Benedicttől függetlenül is, ő már "csak" hab a tortán. Wink
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Kedd Márc. 22, 2011 11:13 pm

    SherlockExtra írta:Kedves Horpika és Sil!

    Ezt az egyre erőteljesebben kibontakozó társalgást olvasva - aminek egyébként nagyon örülök - úgy gondolom amint időm engedi tényleg neki kell veselkednem a Sherlock-nak, amit Sil küldött. Látom kell. Elvégre nő vagyok és kár lenne egy ilyen klassz férfiről szóló csevejből kimaradnom. Smile



    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu


    Szia!

    Csak ajánlani tudom, ha nyitott vagy a modern feldolgozásra. Nekem a két főszereplő - És Mycroft - mellett még a humor jött be nagyon, illetve az utalások az eredeti regényekre. Érezhetően szeretettel nyúltak a történethez. A másik, hogy úgy éreztem, a színészek is kedvelik a karaktereket, akiket megformálnak.
    Izé, mondtam már hogy szeretem az őszt? Laughing
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Kedd Márc. 22, 2011 11:06 pm

    Hát Sil, kívánom hogy kapjanak rá pénzt, majd veszek hozzá zsepit, ha elkészül!

    Third Star, igen, ehhez is sok zsepi kell majd, a végefőcím bejövős.

    Hmm, Hugo... Nos, a Priscilla a vagy a sivatag királynőjének kalandjaiban láttam először! Húúú de régen volt! Very Happy Az egyik kedvenc filmem a mai napig.

    Nos, nem hinném, hogy az álruha nemléte megakadályozna ősszel, hogy menézzem a következő (sajnos csak) három részt.

    És igen, ez a srác hihetetlen módon bevágódott kedvenc színészeim toplistájára nekem is. (nálam Alan Rickman és Gary Oldman van ott többek között), és igazából nem tudok - vagy akarok - sorrendet felállítani. Az biztos, hogy a sok botrány-bulvár sztárocska helyett inkább nézek ritkábban filmet, de olyan színészekkel, akiknek a filmjei után úgy kelek fel a babzsákfotelemből, hogy húúúúúú! (már ha ki tudok kelni! Laughing )
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Kedd Márc. 22, 2011 9:30 pm

    Kedves Horpika és Sil!

    Ezt az egyre erőteljesebben kibontakozó társalgást olvasva - aminek egyébként nagyon örülök - úgy gondolom amint időm engedi tényleg neki kell veselkednem a Sherlock-nak, amit Sil küldött. Látom kell. Elvégre nő vagyok és kár lenne egy ilyen klassz férfiről szóló csevejből kimaradnom. Smile

    Nem igérek időt, mert melóm az van ezerrel, de fogok hozzátok csatlakozni. Addig is további kellemes csevegést! Smile

    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Kedd Márc. 22, 2011 8:18 am

    Az Inseparable tulajdonképpen egy olyan kisfilm, amivel a készítők a stúdióknál/producereknél házalnak, hogy felkeltsék az érdeklődésüket és megpróbáljanak pénzt szerezni egy egész estés verzióra.

    Egyébként a Third Star is igencsak sírós filmnek ígérkezik (mi nézők legalábbis biztosan fogunk rajta sírni, az alapján, amit eddig láttam belőle)... Ez itt pl a vége főcím zenéje: https://www.youtube.com/watch?v=KfoXGKOuOj4

    Hát, mivel kb 1 olyan fórum van, ahol a hosszabb verziót használom, szerintem tudom, hol láthattad... Wink (Az az eredeti változat egyébként, anno még a rég megszűnt TrektorBeam nevű Star Trek-es oldal fórumán használtam először, csak 2002-ben rövidítettem le a jelenlegire.) A Galaxy Quest tényleg zseniális (meg a Dogma is persze), a legjobb Star Trek paródia, amit ismerek, imádom. Very Happy Alan és Benedict mellett még Hugo Weaving tartozik a kedvenceim közé (sorrend nélkül, de ha jobban belegondolok, szerintem Benedict simán beelőzte már mindkettőjüket a listámon).

    Igen, rendszeresen utánozza Alant (volt ilyen egy főzős műsorban, meg a Sherlock audiokommentárjában, egy rádióinterjúban meg pl el kellett énekelnie az A Candle in the Wind-et Alan stílusában), de a legjobb, amikor nem is próbálkozik. Pl a The Great Game elején, amikor először megszólal, az teljesen úgy hangzik, mint Alan (és a hűtős párbeszédnél is van pár olyan mondat).

    Nem biztos, hogy lesznek álruhás jelenetek, mert az alkotók említették korábban valamelyik interjúban, hogy ez a Sherlock épp abban különleges, hogy nincs szüksége álruhára, inkább a színészi képességeire támaszkodik. És Sherlock is elmondja, hogy "The art of disguise is knowing how to hide in plain sight"... (speciel pont ezzel az idézettel válaszolt ősszel a PBS-es chaten is Moffat és Gatiss arra a kérdésre, hogy a következő évadban láthatunk-e majd többet az álruhákból...)
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Kedd Márc. 22, 2011 7:24 am

    Jajj, az Inseparable, az valami hihetetlen! Rövid, és üt!
    (én tudok parancsra sírni Very Happy )
    Azt meg már tudtam, hogy Rickmant szereted, egy fórumon felfedeztem a neved hosszabb alakját Smile Na őt speciel Dogmában meg Galaxy questben imádom rettenetesen. Utóbbi ugye zseniális Trek paródia is. Ő is az a színész, akit bármimeb megnézek:)
    Jót nevettem, mikor meghallottam Benedictet Alant "játszani".
    Pont ezért olyan jó Sherlock, mert így tudja váltogatni ezeket a dolgokat. Szerintem lesz több álruhás jelenet a következő részekben - ez persze csak tipp. Brettnek is nagyon jók azok a jelenetei(is), amikben álruhát ölt, vagy épp elmaszkírozza magát.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Hétf. Márc. 21, 2011 1:04 pm

    Ha már sírás, akkor a Van Gogh-ban is... Meg szerintem az Inseparable is felejthetetlen... Egyébként a Sherlock audiokommentárjában is teljesen el voltak tőle ájulva, hogy Benedict tud parancsra sírni (sok színész nemcsak erre nem képes, hanem egyáltalán hihetően eljátszani a sírást, pl egy másik kedvencem, Alan Rickman nagyon kevés filmben sír, mert az nagyon nem megy neki).

    Benedict tulajdonképpen az egész lényével játszik, minden porcikájával. De nem úgy, mint egy method actor, aki nem lép ki a karakterből akkor sem, ha épp mást csinál (pl szünete van vagy ebédel, vagy vége a darabnak). Mert egy ilyen színész nem tudná pl azt megcsinálni, amit ő, hogy ugyanabban a darabban két szerepet játsszon, ráadásul estéről estére váltogatva. Benedict a színpadon (és persze a filmekben is, de a Frankensteinben ez különösen látványos) teljesen átalakul, nem lehet benne látni Benedictet, a színészt, mert ő a Teremtmény. De csak amíg véget nem ér a darab, a meghajláskor már Benedictként mosolyog. És képes még ennél gyorsabb váltásokra is a különböző szerepek között, pont mint Sherlock, amikor azonnal dobja a szerepét, mint egy álruhát, amint arra nincs már szüksége. (Pl a hangoskönyveknél is képes egyszerre egy egész társulat lenni, minden egyes szereplőnek saját hangot és személyiséget ad.)
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Hétf. Márc. 21, 2011 8:53 am

    Hát rettentő aranyos még így rövidke jelenetekben látva is és persze szívszorító. Ahogy felfedezi a világot, és ahogy a világ hat rá. Az emberek viselkedése meg: Brrr! Evil or Very Mad
    Az járt a napokban az eszemben amúgy is, hogy én színészt ennyiszer sírni nem láttam, mint őt. Ami különösen emlékezetes az a Stuart vége, meg a Dunkirk.
    No meg persze Sherlock ahogy eljátsza! Laughing
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Hétf. Márc. 21, 2011 8:38 am

    Kár, hogy olyan rövidkék ezek a videók. Az egyik nagy kedvencemnek, a havas jelenetnek pl csak a legvége van fent sajnos, pont az a rész nincs, amikor ugrál a hóesésben... Crying or Very sad

    Az ágyból kiugrós jeleneten pedig még mindig gondolkozok, hogy azt hogy csinálta. Az ágy alá végig be lehetett látni, és az ágyon a takarók teljesen laposak voltak. Direkt figyeltem (mert ugye elolvastam előtte az összes spoilert, és tudtam, hogy ott lesz), de így is meg tudott lepni.
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Hétf. Márc. 21, 2011 7:23 am

    Sil, nagy hála neked a munkáért!
    Így minden feltett kis jelenetet beazonosítottam, a többit meg próbáltam elképzelni - szerencsére elég vizuális alkat vagyok. Hát tényleg sajnálom hogy ezt nem láthattam.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Vas. Márc. 20, 2011 1:03 pm

    Folytatás, még mindig SPOILER.


    Frankenstein hazatér, és bejelenti a családjának, hogy Angliába utazik. Az apjának nem tetszik, még William temetését sem akarja megvárni, és persze Elizabeth sem repes az örömtől, hisz már így is éveket várt az esküvőre. Elizabeth mindenáron vele akar menni, és segíteni a munkájában, bármit megtenne, hogy vele lehessen, Victor viszont megpróbálja őt leszerelni azzal, hogy Skóciába megy, ami egy hideg és sivár ország, ami nem egy nőnek való hely, és hogy nem tudna segíteni, mert semmi nem értene meg a kutatásaiból. Frankenstein el is utazik egy istenhátamögötti helyre, ahol két helybélit megbíz azzal, hogy szerezzenek neki emberi testrészeket a fontos orvosi kutatásaihoz. Meg is alkotja a Teremtmény menyasszonyát, és szépnek készíti (a varratokat leszámítva persze), de mielőtt életre keltené, álmot lát. William jelenik meg álmában, és kérdezgetni kezdi az új Teremtményről nagyon lelkesen. De amikor megkérdezi, hogy van-e a Menyasszonynak méhe, és tudnak-e majd szaporodni, Frankenstein rádöbben, hogy mit is készült tenni. De ekkor megérkezik a Teremtmény, mert látni akarja a leendő társát, és Frankenstein felébred. Elővezeti a Menyasszonyt, aki tényleg szép, az arca szinte teljesen ép, és a Teremtmény azonnal beleszeret. Nagyon megható, ahogy odamegy megcsodálni, és óvatosan megérinti a kezét. Elmeséli az álmait, hogy milyen boldogok lesznek együtt Dél-Amerikában ketten, és könyörög Frankensteinnek, hogy keltse életre. Victor pedig megkérdezi, hogy szeretni fogja-e, meg fogja-e becsülni, és védelmezni (azokat a dolgokat, amik a házassági esküben szoktak lenni), és a Teremtmény minden kérdésre nagyon határozottan és lelkesen igennel felel. És Frankenstein megkérdezi azt is, hogy tudja-e a Teremtmény, hogy mi az a szerelem, ő pedig elmondja, hogy hogyan érez. Ez nagyon szívszorító jelenet, főleg, hogy tudjuk, hogy Victor már döntött. Úgy tesz, mintha beleegyezne, hogy életre keltse a Menyasszonyt, és visszavezeti a helyére a mesterséges méhben, és közben elküldi a Teremtményt, hogy válasszon a Menyasszonyának ruhákat a ládájából, Elizabeth ruhái közül. A Teremtmény pedig lelkesen elsiet, és közben arról beszél, hogy selyembe és bársonyba fogja öltöztetni a társát, és hogy végre nem lesz egyedül a világban. Frankenstein leszúrja a Menyasszonyt, és a Teremtmény kétségbeesve fut oda, és próbálja keltegetni, közben pedig Frankenstein gonoszul azt mondja neki, hogy nem tudhatja, milyen a szerelem, és hogy nem érdemel társat, mindig egyedüli példánya lesz a fajának. A Teremtmény megpróbálja megfojtani Frankensteint, de el kell menekülnie (előtte bosszút esküszik, és azt mondja Frankensteinnek, hogy vele lesz a nászéjszakáján), mert közben odaér Frankenstein apja és a két helybeli segítő. Elborzadva látják a félkész, halott Menyasszonyt a félholt Victor mellett a földön. Frankenstein odaadja a jegyzeteit az apjának, hogy semmisítse meg, és azonnal hazatér, hogy megházasodjon, meg akarja előzni a Teremtményt.

    Ezután a nászmenetet látjuk, akik énekelve vonulnak a nézőtérről a színpadra, Frankenstein házába, végül Elizabeth kettesben marad a szolgálójával. Elizabeth aggódik, mert Victor nagyon furcsán viselkedett, alig nézett rá és nagyon feszült volt, de a szolgáló biztosítja róla, hogy olyan szép lesz a hálóingében, hogy Victor nem lesz képes ellenállni neki. Ekkor lép be az ajtón Victor, és közben utasításokat osztogat az embereinek, hogy vegyék körül a házat. Elizabeth megkérdezi, hogy mi folyik ott, és Frankenstein bevallja, hogy egy embert alkotott. Elizabeth először azt hiszi, hogy egy bábot, és elég megértően viselkedik. Amikor Victor elmondja, hogy egy igazi élő emberi lényt, Elizabeth nem hiszi el, Victor pedig elsiet, hogy megkeresse és megölje a Teremtményt, így Elizabeth egyedül marad a hálószobájában. Ekkor azonban hirtelen kiugrik az ágyból a Teremtmény, aki egész eddig ott rejtőzött (és nem lehetett észrevenni egyáltalán). Ez megint egy nagyon impresszív megmozdulás tőle: egyetlen mozdulattal lerántja a takarót és valósággal kirobban az ágyból. (A közönség meg közben az állát keresgeti... Razz ) Elizabeth először megijed, de a Teremtmény próbálja megnyugtatni, hogy nem fogja bántani (ezt többször meg is ismétli). Elizabeth hisz neki, és nem fél tőle, inkább csodálja, hogy Victor ilyen alkotásra volt képes. Alapvetően nagyon megértően viselkedik vele, és van egy megható rész ebben a jelenetben, amikor a Teremtmény megkérdezi, hogy ha Elizabethnek ilyen torz gyereke születne, mint amilyen ő, elhagyná-e? Elizabeth pedig határozottan azt feleli, hogy soha nem hagyna el egy gyereket. A Teremtmény azt mondja neki, hogy ő csak egy barátot szeretne, Elizabeth pedig felajánlja, hogy majd ő a barátja lesz. Leülnek az ágyra (ez nagyon vicces, mert először Elizabeth ül le, mint egy igazi hölgy, a Teremtmény pedig utánozza, és pontosan ugyanazzal a mozdulattal ül le mellé), és Elizabeth megkérdezi, hogy miket szokott csinálni, mi az, amiben jó. A Teremtmény pedig azt válaszolja, hogy gyorsan tanul, és megtanulta már, hogy hogyan pusztítson, hogyan gyűlöljön, hogyan alázzon és szégyenítsen meg másokat, és hogy végül a Gazdája mellett megtanulta, hogy hogyan hazudjon. És előre bocsánatot kér, hogy meg kell szegnie a szavát. (Nem akarja megtenni, mert Elizabeth az egyetlen, aki megértéssel fordult felé, de csak így állhat bosszút.) Elizabethet ez felzaklatja, és járkálni kezd a szobában, és amikor leesik neki, hogy mit értett a Teremtmény ez alatt, akkor menekülni próbál. De a Teremtmény gyorsabb és erősebb nála, megragadja, rádobja az ágyra és megerőszakolja. Közben beront a szobába Victor is egy pisztollyal a kezében, de képtelen megölni a Teremtményt, így tehetetlenül végignézi az egészet, azt is, amikor a Teremtmény eltöri Elizabeth nyakát és elmenekül, amikor odaér Frankenstein apja az őrökkel. Frankenstein őrjöngve erősködik, hogy még életre tudja kelteni Elizabethet, ha hagyják, de az őrök lefogják, mert azt hiszik, hogy megőrült.

    És elérkeztünk az utolsó jelenethez. A Teremtmény sétál be az üres színpadra, a hátán egy zsákkal, amiből tányért, evőeszközöket és egy kupát vesz elő. Ételt és italt készít ki a nyomában levő Frankensteinnek, aki szőrmékbe öltözve, egy szánt húzva maga után, a végkimerülés határán követi. A Teremtmény odacsalogatja az ételhez, és Victor nekiesik két kézzel, mint egy állat, a Teremtmény pedig távolabbról figyeli. Az Északi Sarkon vannak, Frankenstein egészen eddig üldözte a Teremtményt. A kutyái már rég elpusztultak, és ő is egyre gyengébb. Össze is esik, és a Teremtmény először csúfolni kezdi, hogy mennyire nincs állóképessége, meg biztatja, hogy keljen fel és folytassa az üldözést (és úgy viselkedik közben, mint egy kiskutya, amikor játszani akar: odafut hozzá, rácsap a földre mellette, és visszatáncol), de aztán megijed, hogy Victor meghalt. Megpróbálja felébreszteni, és közben kérdezgeti, hogy mi a halál, milyen érzés meghalni, és hogy ő is meg tud-e halni. És elmondja, hogy semmi mást nem akart, csak Frankenstein szeretetét, és hogy ő is szerette volna a teremtőjét. Megpróbálja megitatni a borral, amitől aztán Victor magához tér. Volt a vége felé egy olyan mondat is, ami nagyon tetszett, de nem emlékszem rá tökéletesen. Frankenstein valami olyasmit mondott, hogy nem tudja, mi a szeretet, és a Teremtmény azt válaszolta, hogy majd ő megtanítja neki... Itt a végére Frankenstein tulajdonképpen mindent elveszített, a saját hibájából, és már csak ez az üldözés élteti, hogy elpusztítsa a Teremtményt, ez az egy célja maradt, csak ez az élete értelme. (És pontosan ez az, amiért nem pusztítja el, hanem örökké csak üldözi tovább.) És a végén kimennek az ajtón a fénybe, és folytatódik az véget nem érő üldözés...

    VÉGE
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Vas. Márc. 20, 2011 10:15 am

    Na, akkor következik egy nagyon spoileres leírás magáról a sztoriról (hosszú lesz, úgyhogy több részletben teszem be). Segíthet elhelyezni a videórészleteket is, bár azok nagyon rövidkék, és csak a darab elejéről vannak.



    Szóval vigyázat, SPOILER!



    A darabot az Olivier színpadon játsszák, ami a National Theatre legnagyobb színpada. Ez egy forgószínpad, ami két kör alakú részből áll, és a közepe tud emelkedni és süllyedni is. A színpad fölé rengeteg égőt lógattak be szőnyegszerűen, ez egy nagyon látványos elem volt: bizonyos jeleneteknél véletlenszerűen futkároztak rajta a fények, máskor pulzált, de amikor egyszerre gyulladtak ki, az vakító fényt adott. Volt még egy harang is, nagyon átható hanggal, ami a nézőtér felett lógott. A darab ennek a megkondításával kezdődött, felülről mutatták a harangot és a színészt, ahogy meghúzza a kötelet, és aztán a kamera átúszott a színpad felé. Magán a színpadon az első jelenetnél csak egy kör alakú keret látható, amire kétoldalt egy hártyaszerű anyag van kifeszítve. Ahogy megvilágítják hátulról, egy alak körvonalai látszanak benne, mint egyfajta mesterséges méhben, ahogy a szívdobbanások hangjára ringatózik. A mozgása egyre szaggatottabb lesz, a hártya egyszercsak kiszakad (a fények közben többször felvillannak), és az alak kizuhan a színpadra. Ott elkezd rángatózni, mintha rohama lenne, és amikor ezek a rángások csillapodnak, megpróbál lábra állni. Ez hosszú küzdelem és sok csúszás-mászás után sikerül csak neki, aztán megpróbál visszamászni a méhbe, de csak azt éri el, hogy visszazuhan a földre. Így talál rá Frankenstein, aki először azt hiszi, hogy a Teremtmény halott, nem sikerült a kísérlet. Amikor rájön, hogy mégis él, de még járni sem tud (csak kúszik és maga után vonszolja a lábait) és csak artikulálatlan hangokat tud kiadni, elborzad a művétől, egy köpenyt dob rá és elkergeti.


    Ezután egy nagyon szürreális jelenet következik: egy vonat gördül be a színpadra, ami az ipari forradalmat jelképezi, a rajta ülő emberek szócsövekkel összevissza kiabálnak, és közben fényes fehér szikrák repkednek. Ez egy zenés-táncos rész, de itt is az a lényeg, hogy megijednek a Teremtménytől és elkergetik. A következő jelenetben a természetet fedezi fel a Teremtmény: felkel a Nap, madarakat lát, elázik az esőben és fázik, megismerkedik a fűvel (eszik is belőle, úgy örül neki, mint egy kisgyerek)... Közben pedig megtalálja Frankenstein naplóját is, ami a köpeny zsebében volt, de nem tudja, hogy mi az, azt is először a szájába veszi. Amikor beesteledik, találkozik két csavargóval, akik épp vacsorát főznek, de megijednek tőle és elszaladnak, úgyhogy a Teremtmény meg tudja enni az ételüket. Ez is egy nagyon aranyos jelenet, először megégeti az edény, rájön, hogy mire való a kanál, meg hogy meg kell fújni az ételt, hogy ne legyen túl meleg... De a két csavargó visszatér, megverik és elkergetik.


    A következő találkozása az emberekkel viszont pozitívabb: rátalál egy farmra, ahol egy vak öregember él a fiával és a menyével. Megtudjuk, hogy egy városból kellett nemrég elmenekülniük, és nagyon szegények. A fiú és a felesége minden reggel kimennek a földekre, és keményen dolgoznak, mert először meg kell tisztítaniuk a földet a kövektől, hogy fel tudják szántani. A Teremtmény először csak távolról figyeli őket, aztán bemerészkedik a házba, ahol találkozik az öreggel. Az először azt hiszi, hogy ki akarják rabolni, de mivel nem látja a Teremtményt, nem ijed meg annyira tőle, és ételt is ad neki. A Teremtmény itt mondja ki az első szavait, amikor az öreg a nevét akarja megtudni: azokat a szavakat ismétli, amiket az emberektől eddig hallott: "Menj innen! Takarodj!"... Az öreg De Lacey megszánja, és tanítani kezdi beszélni, olvasni, gondolkodni és érvelni. A Teremtmény körülbelül egy évet tölt itt, és bár az öreg többször próbálja meggyőzni, hogy találkozzon a családjával, mert nem olyanok, mint a többi ember, a Teremtmény mindig elrejtőzik előlük, mert fél az elutasítástól. De titokban segíti őket: megtisztítja a földet a kövektől, tűzifát és ételt hagy ott nekik, a család pedig azt hiszi, hogy ez a tündérek műve. Itt van az egyik kedvenc jelenetem is, amikor De Lacey és a Teremtmény kint ülnek a ház előtt a padon, és elkezd havazni. A Teremtmény még nem látott havat, és nagyon izgatott lesz, elkezd ugrálni és táncolni a hóesésben, és próbálja elkapni a nyelvével a hópelyheket, de De Lacey rászól, hogy tanulniuk kell, és ő nagy duzzogva visszaül a padra, de ott sem tud nyugton maradni, hol a lábával próbálja elérni a havat, hol De Lacey-t utánozza. Smile Egy alkalommal álmot is lát (ez egy modern balettszerű táncos betét), egy női Teremtményről, aki szereti és elfogadja őt, és akire ő hiába vágyik. De Laceynek végül sikerül rábeszélnie, hogy maradjon ott és találkozzon a fiával és a menyével, de a találkozó katasztrofálisan végződik: a család csak a szörnyeteget látja benne, azt hiszik, hogy bántotta az öreget, és ők is megverik és elzavarják. A Teremtmény csalódottan kiáltja vissza De Lacey-nek: "Megígérted!". Este pedig visszatér, és bosszút áll rajtuk: rájuk gyújtja a házat, amikor mind bent vannak.


    Mivel Frankenstein naplójából megtudta, hogy a teremtője Genfben él, elindul őt megkeresni. A genfi tónál egy mólón Frankenstein öccse, William egy kisebb társasággal (köztük Elizabeth-tel, Frankenstein menyasszonyával, akit Naomie Harris játszik – ő egyébként játszott már együtt Benedicttel a Small Islands-ben) épp bújócskázik, és ő a hunyó. Itt talál rá a Teremtmény, aki először megpróbál összebarátkozni a fiúval (persze megtiltja neki, hogy hátraforduljon, nehogy meglássa), megígéri, hogy elmennek együtt hegyet mászni, és Frankenstein után érdeklődik. Amikor kiderül, hogy a fiú Frankenstein öccse, de nem hajlandó elvezetni őt hozzá, akkor felkapja a rémült gyereket és magával hurcolja. Később a kereső társaság egy csónakban találja meg a fiút, holtan, és a szolgák elmondják, hogy az emberek látták, hogy egy szörnyeteg (aki magas, mint egy fenyő... Razz ) vitte magával a fiút. A csónakban ott van néhány lap Frankenstein naplójából is, így Frankenstein rájön, hogy ki a tettes, és a keresésére indul.


    Amikor újra találkoznak, Frankensteint lenyűgözi a Teremtménye, hogy milyen tökéletesen koordinált a mozgása (egy ferde rúdon csusszan be a Teremtmény a színpadra egy mozdulattal, ami egy nagyon látványos demonstráció Benedict részéről), és amikor kiderül, hogy beszélni is tud, még jobban meglepődik. Amikor megkérdezi, hogy miért ölte meg az öccsét, a Teremtmény azt válaszolja, hogy meg kellett tennie, mert különben nem indult volna utána Frankenstein. A Teremtmény kérdőre vonja Frankensteint, hogy miért teremtette őt ilyennek, és miért hagyta magára. Frankenstein nagyon öntelten válaszolja, hogy azért teremtette meg, hogy bebizonyítsa, hogy képes erre, és hogy a Teremtmény csak egy egyenlet volt, semmi más. A Teremtmény arra kéri Frankensteint, hogy hozzon létre egy társat a számára, akit szerethet, mert nagyon magányos. De ő nem hajlandó erre, mert úgy gondolja, hogy két Teremtmény dupla akkora pusztításra lenne képes. A Teremtmény megígéri, hogy ha megkapja a menyasszonyát, akkor elhagyják a civilizációt, elmennek Dél-Amerikába, és soha nem hall felőlük többé Frankenstein. Minden rendelkezésére álló eszközzel próbálja meggyőzni, még fizikai erőszakkal is, és amikor Victor épp félholtan fekszik a földön, hirtelen Miltont kezdi idézni, amin Frankenstein annyira meglepődik, hogy megkérdezi, hogy olvasta az Elveszett Paradicsomot? Mire a Teremtmény sértődötten feleli, hogy tetszett neki. Smile De mint kiderül, nem Ádámmal azonosult, mert Isten büszke volt Ádámra (mint ahogy valójában a Teremtmény is arra vágyik, hogy Frankenstein büszke legyen rá), őt viszont kitaszították és elhagyták, mint a Sátánt, pedig ő nem tett semmi rosszat. Végül mégis sikerül meggyőznie Frankensteint, aki kezdi a kihívást látni a feladatban, hogy ezúttal egy olyan lényt hozzon létre, akinek a kinézete nem annyira szörnyűséges, mint a Teremtményé.
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Vas. Márc. 20, 2011 4:38 am

    Sil írta:Felkerült? Hova? Very Happy A meghajlásokat láttam, de azon kívül csak az előzetessel találkoztam...
    Romangirl88 csinált egy Frankensteines lejátszási listát, abban vannak. Smile És Rosalielife rakta fel .
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Vas. Márc. 20, 2011 4:28 am

    Felkerült? Hova? Very Happy A meghajlásokat láttam, de azon kívül csak az előzetessel találkoztam...
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Vas. Márc. 20, 2011 3:31 am

    Hehhe, izé! Pakolom vissza az állam. Felkerült pár jelenet a youtubera, és hát hihetetlen, amit a testével, hangjával művel. A mozgás, kéztartás, félelmetes! Nem csodálom, hogy órákat - és ódákat - tudsz regélni Sil. Ez hatalmas élmény lehetett!
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Vas. Márc. 20, 2011 12:02 am

    Ahh, az a hosszabb spoileres jöhet, nem hinném hogy ezúttal a spoiler gond lenne. Azt, hogy nem valószínű h kiadják, azt eléggé sajnálom. Megint valami, amiből kimaradok. És az ilyet sajnálom. Ha nem költözünk hamarosan, tán én is megnézem. Reménykedem hogy lesz valami jó jövőre is! Smile
    DE ez a moziban is meg lehet nézni dolog kimondottan jó ötlet, több ilyen kéne! Azt a petíciót meg megyek és alávésem! Very Happy
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szomb. Márc. 19, 2011 11:09 am

    Köszi. Az időjárás nem volt túl kegyes hozzám (nagyon csúnya, esős, szeles idő volt végig, nem úgy, mint előtte a hosszú hétvégén), de Prága így is gyönyörű város.

    A darab meg egyszerűen lenyűgöző volt. Volt előtte egy kisfilm arról, hogy hogyan készült, a próbákról (nagyrészt pont a másik szereposztással, szóval abba is belepillanthattunk), meg Danny Boyle és Nick Dear (a szövegíró) beszéltek arról, hogy vissza akarták adni a Teremtménynek a hangját (mert a könyvvel ellentétben a legismertebb filmes feldolgozásban nem volt képes beszélni), Jonny Lee Miller és Benedict pedig arról beszéltek, hogy hogyan készültek fel a szerepre. Jonny elmondta, hogy a Teremtményben sok minden van az ő kétéves gyerekéből, Benedict pedig olyan embereket látogatott meg és tanulmányozott, akiknek újra kellett tanulni a beszédet vagy a mozgást (pl agyvérzés vagy valami más sérülés miatt), és autista gyerekekkel és felnőttekkel is találkozott.

    Tulajdonképpen fizikailag is hatalmas teljesítményt igényel ez a szerep, különösen az első 15-20 perc, ami arról szól, hogy a Teremtmény "megszületik", és elkezdi megtapasztalni a világot, mint egy gyerek. Meg kell tanulnia pl használni a végtagjait, járni, meg hasonlók. De vannak olyan tikjei, kényszeres mozdulatai, amik végig megmaradnak, később sem tud tökéletesen mozogni, bár lesz benne egyfajta nyers erő és elegancia. Benedict nem egy nagydarab ember, de magas és nagyon atletikus és hajlékony, meglátszik rajta a sok jóga hatása. A hangjával is hasonlóképpen bánik, ezúttal nyoma sincs a tökéletes kiejtésének, hanem látszik, hogy meg kell küzdenie minden egyes szóért. A smink pedig bármelyik horrorfilm maszkmesterének becsületére válna, nagyon élethűek a varratok, amik végigfutnak a testén, szinte rá sem lehet ismerni.

    Maga a darab elég sötét és felkavaró, de sok helyen meglepően vicces, a közönség hol lélegzetvisszafojtva figyelt, hol meg nevetett. Jonny és Benedict között tökéletes az összhang, nagyon erősek azok a jelenetek, amikor a Teremtmény és Frankenstein egyszerre vannak a színpadon. A kedvenc szereplőim közé tartozott még De Lacey (a vak öregember, aki megtanítja a Teremtményt beszélni és olvasni) és Frankenstein menyasszonya, Elizabeth. Az egyetlen gyenge pont Frankenstein apja volt, ő erősen túljátszotta a szerepét (mondjuk az sem segített, hogy elég gyenge szöveget kapott), pedig állítólag amúgy jó színész.

    Na jó, egyelőre ennyi, mert még órákig tudnék róla mesélni... Embarassed Bár ha gondoljátok, írhatok egy nagyon részletes, spoileres verziót is, hisz nem valószínű, hogy ez valaha is megjelenik DVD-n (bár van hozzá internetes petíció).
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Szer. Márc. 16, 2011 8:13 am

    Sil, aszt hiszem, holnap lesz a nagy napod! Jó szórakozást kívánok. És még mindig irigykedem! Wink
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Szomb. Márc. 12, 2011 12:07 am

    Sil, örülök hogy tudtam segíteni! Smile Azt nem is néztem, hogy az akció tegnap estig tartott. Akkor nekem is mázlim volt! Smile

    Persze a magyar felirat a legjobb, de angollal is elboldogulok, kis szótárazás kell. Ahhoz már hozzá vagyok szokva, hogy csomó film nem, vagy csak későn ér el ide hozzánk. Sad
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Pént. Márc. 11, 2011 10:16 am

    Horpika írta:Renedld meg az Alexandrából, kettő 1500, egy meg 1750, olcsóbb, mint ha bemennél megvenni, mert olyan 2300/db amúgy.
    Ott néztem, csak akkor még nem volt 40% kedvezmény rajta, csak az alap. Shocked Köszi, hogy szóltál, pont ma jár le az akció, gyorsan meg is rendeltem. Kell majd szólnom a kollégáknak, hogy ne lepődjenek meg, ha megy a futár... Surprised

    Horpika írta:Privit köszönöm, ha nincs meg feliratosan, jó a szinkronos is Smile
    Az a helyzet, hogy Benedict filmjeinek többsége nincs leszinkronizálva. Jó, van, ami le van, pl A másik Boleyn lány, a Vágy és vezeklés, az Amazing Grace, a Miss Marple, a Starter for 10 meg pl a Stuart (de ez is az HBO-n ment csak nemrég, ami nekünk szintén nincs...), és a sorozatok közül A negyedik X (amiben nagyon-nagyon fiatal és Hugh Laurie fiát játssza), de sok tévéfilmben és sorozatban játszik, amik még nem jutottak el hozzánk, és ezeknél csak olyan választás szokott lenni sajnos, hogy angolul felirat nélkül vagy felirattal... Crying or Very sad
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Horpika Pént. Márc. 11, 2011 9:24 am

    Sil írta:
    A könyvet én is nézegettem, majd meglátom, mennyi pénzem marad az utazás után... A film viszont nagyon könyvhű állítólag (látszik is rajta, vannak benne elég naturális jelenetek), Benedict is folyton magával hordta a könyveket a forgatáson.
    Renedld meg az Alexandrából, kettő 1500, egy meg 1750, olcsóbb, mint ha bemennél megvenni, mert olyan 2300/db amúgy. Privit köszönöm, ha nincs meg feliratosan, jó a szinkronos is Smile
    Mindenesetre jó szórakozást ! Smile

    Ajánlott tartalom


    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 39 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szer. Május 01, 2024 10:29 am