Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+12
radix pedis diaboli
Ronnie
Eranett
Revati
Thriwien
dancingman88
3113391
esztertoth13
Horpika
hellapostor
Sil
Admin
16 posters

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Vas. Jún. 19, 2011 8:25 am

    a Rubik kockás kép nagyon tetszett Smile
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Kés

    Témanyitás by Admin Vas. Jún. 19, 2011 7:50 am

    Kedves Sil!

    Én sem vagyok szereplős, soha nem szerepeltem semmiben ami csoportos előadás volt, de van amikor össze kell szednie magát az embernek. Úgy érzem az előadás jó élmény lehetne az érdeklődöknek és Walentin számára is, nekem ez elég, hogy megpróbáljam összeszedni magam, hogy tehetek valamit az embertársaimért. Aztán persze, ha Walentin egyfős vagy kétfős darabot ír, vagy máshogy megoldják kimaradok, ám ha szükség lesz rám besegítek. Walentin szereti az ilyesmit, jó benne és itt egy lehetőség, adjunk neki egy esélyt. Ha szerencsénk van talán a Művész Úr is besegít, nála pedig nincs profibb. Szerintem lenne lehetőség jó előadásra. Valami műsor amúgy is kell, mert "ahogy esik úgy puffan" rendezvényekre nemigen járnak el az emberek. (Alaphangulatot ad a kötetlen beszélgetéshez.) Nem állítom, hogy nem félek az ilyen dolgoktól, mert az nem igaz. Már a gondolattól is görcsben a gyomrom, de felnőtt, erős nő vagyok és amikor kell tudom kezelni a félelmeimet. A dolog másik fele, hogy bőven van időnk felkészülni is, ami nagy előny. A felkészültség pedig növeli a biztonságot.

    A Granada sorozat kése szinte mindig ott volt a kandallópárkányon. A Baker Streeti kandallón látszik is:
    http://jeremybrett.eu/baker-street-221b.php
    Nekem tetszik. Very Happy Illik a papírokhoz meg a kandallóhoz.
    Kellemes estét: Sherlockextra, http://sherlock.extra.hu
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Vas. Jún. 19, 2011 7:16 am

    SherlockExtra írta:Sajnos vannak akik nem akarnak benne szerepelni, holott azt hiszem senki sem várna el tőlünk Oscar díjas alakítást.
    Hát, az a helyzet, hogy én is közéjük tartozom. Embarassed Nagyon nem szeretek szerepelni, táborban is mindig kimaradok a csapatelőadásból, amennyire csak lehet. A darabírásba sem szoktam igazán belefolyni, ahogy Sherlock mondaná, "not really my area".

    SherlockExtra írta:Amúgy a rugós kés a képen nekem nagyon tetszik. Igaz én olyat szeretnék mint amilyen a Granada sorozatban van, de egyenlőre még hasonlót sem láttam a boltokban.
    Az milyen, melyik részben lehet látni?
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Sherlock Holmes

    Témanyitás by Admin Vas. Jún. 19, 2011 12:11 am

    Sil írta: Képzeld csak magad a helyükbe, mi lenne, ha szabad kezet kapnál egy saját feldolgozás elkészítésére... Biztos élvezték az olyan kis apróságokat megvalósítani, mint pl amikor Sherlock a kandallópárkányra szegezi a megválaszolatlan leveleket egy rugós késsel:
    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Parkany

    Igen, egy Sherlock Holmes darab megrendezése önmgában klassz élmény lehet. Én nagyon szeretném ha a Sherlock Holmes Club talin lenne egy kis előadás. (10 vagy maximum 20 perces.) Sajnos vannak akik nem akarnak benne szerepelni, holott azt hiszem senki sem várna el tőlünk Oscar díjas alakítást. Ráadásul ahogy Tahi Tóth László színművész találóan írja Geg című könyvében, az amatőröket nem kötik szabályok - korlátlanok lehetnénk. Amúgy meg különben sem a mi szereplésünkről, hanem arról szólna, hogy megtisztelnénk a kedves vendégeinket egy kis műsorral. Láthatnák, hogy tisztelettel készültünk az érkezésükre. Egy plussz emlék lenne az ilyen talikon lévő beszélgetések mellett, ráadásul adna egyből adna az eseménynek egy - reményeim szerint jó - hangulatot. (Meg reméltem a próbák lehetőséget teremtenek rá, hogy együtt legyünk és közösen átgondoljunk és élvezzünk dolgokat...) Walentint megkértem, hogy írjon egy forgatókönyvet, ő amúgy is szereti az ilyesmit és jó benne. És már agyalunk miként lehet megoldani a korhű jelmezeket. A rugós kést nem ígérem, még a forgatókönyv sincs meg. De egy ilyen késsel lehet játszani, izgat a dolog...
    Annyira sajnálom Sil, hogy messze élsz, de mire meglesz a forgatókönyv hátha kevésbé leszel elfoglalt. Sok jó elképzelésed van és szívesen meghallgatnám őket. Nem tudom a távolság miatt mennyire lehetnél jelen a próbákon, vagy egyáltalán lenne-e kedved egy ilyen műsorban részt venni. Ha nem, akkor is fogunk úgyis talizni, meg konzultálunk emailen és biztos kitalálunk Neked valamit, ami egyedi és hozzád méltó, meg kapcsolodóik a kedvenc Sherlock színészedhez. Mert nem lehet egy ilyen tali nélküled és Benedict említése nélkül. Akár szerepelsz, akár nem szeretnélek megkérni gondolkozz el rajta, hogy Te, mint rendező miket tennél egy ilyen darabba, a hasznosítható, jó ötletek mindig jól jönnek.
    Amúgy a rugós kés a képen nekem nagyon tetszik. Igaz én olyat szeretnék mint amilyen a Granada sorozatban van, de egyenlőre még hasonlót sem láttam a boltokban.
    Szép napot! Üdvözlettel: SherlockExtra, https://sherlock.forum.st
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Pént. Jún. 17, 2011 7:39 pm

    A tipp bevált! Smile

    Amúgy az jutott eszembe, hogy a Sherlock eddig a városban játszódott, többnyire Londonban, de most lesznek külső részek is, úgy értem a természetben, távol a betondzsungeltől. Már várom.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Pént. Jún. 17, 2011 10:25 am

    Mára sajnos nincs Sherlockos hírem, viszont úgy tűnik, hogy megvan Benedict szerepe a Hobbitban: Smaug ÉS a Necromancer hangja. Very Happy
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Jún. 16, 2011 7:08 am

    Sil írta:És nem utolsósorban ez az a hely, ami Doyle-t a Sátán Kutyájának megírására ihlette. Wink

    Valóban megkapó látvány, nem csoda, hogy megihlette. Egy ilyen környezet minden művészt inspirálna. Jó lenne egyszer egy ilyen csodás helyen sétálgatni. /Csak Dartmoorig kéne elmenni/ Azok a sziklák óriásiak, nem csoda, hogy létrejött ez a legenda. Nagyon érdekes, kővé vált kutyafalka? Hatalmas kutyák lehettek...
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Kedd Jún. 14, 2011 7:27 am

    Visszatérve erre a forgatási képre:
    http://yfrog.com/h037sncj
    Tudjátok, hogy hívják ezeket a sziklákat? Hound Tor-nak, a dartmoor-i lápvidéken található, és a helyi legenda szerint ez egy kővé vált kutyafalka. És nem utolsósorban ez az a hely, ami Doyle-t a Sátán Kutyájának megírására ihlette. Wink
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Hétf. Jún. 13, 2011 6:56 pm

    Sil írta:Ráadásul így még simán titokban tudják tartani legalább egy hónapig, hogy ki fogja játszani Irene Adlert, amire pedig mindenki kíváncsi.
    Igen, igen! Én is erre vagyok a leginkább kíváncsi, meg persze az összes részre. A Granada sorozatban jól választottak, de ide egy fiatalabb színésznő kellene, hiszen Holmes is fiatalabb.
    A vágók munkályát egyre jobban tisztelem. Audiókommetárral nézegettem filmeket, és ott sokat megtudni a filmről, főleg ha a rendező, vagy az író beszél. /Ilyet, hogy nem ez lett volna nyitókép, vagy a film középon lévő jelentről, hogy ezt az eslő forgatási napon vették fel, sbt./ Engem már az is meglepett, amit itt megtudtam, hogy az első évad három részét pont fordítva vették fel.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Hétf. Jún. 13, 2011 10:24 am

    Ma volt a következő epizód olvasópróbája, és holnaptól már forgatnak is újra. Rájöttem, hogy milyen praktikus, hogy a Reichenbach Fall jön, mert ez az, amit nem Paul McGuigan fog rendezni, így ő közben tudja felügyelni a Hounds utómunkálatait és vágását, azaz sokkal hamarabb kész lesznek, mintha mind a hármat ugyanaz rendezné. (Ráadásul így még simán titokban tudják tartani legalább egy hónapig, hogy ki fogja játszani Irene Adlert, amire pedig mindenki kíváncsi.)

    Egyébként megvan a Third Star DVD megjelenésének az ideje is végre, szeptember 12. Tudom már, hogy mit fogok kapni a születésnapomra... Razz
    Két új részlet a filmből:
    http://blogs.bbcamerica.com/anglophenia/2011/06/10/watch-exclusive-clips-of-benedict-cumberbatch-in-third-star/
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szomb. Jún. 11, 2011 5:20 am

    esztertoth13 írta:Igen ő az! Régen néztem a Being Humant, de a neve nem maradt meg. Most rákerestem, és beugrott: a vérfarkas, igen! Nahát, ez érdekes.
    Szerepelt már Bennel együtt is, a Miss Marple-ban ő volt a helyi rendőr. Wink
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Jún. 11, 2011 5:04 am

    Igen ő az! Régen néztem a Being Humant, de a neve nem maradt meg. Most rákerestem, és beugrott: a vérfarkas, igen! Nahát, ez érdekes.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szomb. Jún. 11, 2011 4:55 am

    Hmm, nagyon úgy néz ki, hogy Russell Tovey is szerepelni fog a Sherlockban: hónap elején arról twittelgetett, hogy Cardiffban van, de nem a Being Human-t forgatja (mert azt csak június közepétől), hanem valami mást, aztán emlegetett éjszakai forgatásokat is, ma pedig azt mondta, hogy befejeződött egy kaland és nemsokára kezdődik egy másik, és búcsút intett Cardiffnak...
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szomb. Jún. 11, 2011 1:16 am

    esztertoth13 írta:A tegezős magázós formulát sosem értettem az angolban. Ők hogy magázódnak? Talán azért tűnik olyan közvetlen nyelvnek, mert nem olyan egyértelmű a magázás, mint mondjuk a németben, ahol ott Sie, a nagy betűs, ami egyenlő a magyar Ön-nel. De angolban ez hol van, azt máig nem tudom. Sosem tudtam megérteni, hogy fordítják ezt.
    Angolban nincsen külön tegezős meg magázós formula. (Eredetileg sem volt, és bár később megjelent, viszonylag hamar kikopott a nyelvből.) Fordításnál is maximum a megszólításokból derül ki, hogy melyiket érdemes használni, pl a keresztnév használata az már nagyon személyes viszony, a Mr+családnév meg formális. (Egyébként a köszönéseknél pl a "hello" sem egyenlő a magyar sziával, simán lehet mondani akár a királynőnek is.)

    Hogy valami témába vágót is mondjak, vége a Hounds forgatásának, vagy ahogy Paul McGuigan mondaná: "Csapó!":
    http://yfrog.com/h0odjbrj
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Pént. Jún. 10, 2011 9:56 am

    Sil írta: van egy rubik-kockája, de nem a hagyományos fajta, hanem sudokus, fekete alapon fehér számokkal

    Hát, egy ilyen nagy elméhez nem is lenne elég egy sima kocka Smile Nekem elég a színek össze rendezése, nem vágnék bele ebbe.

    A tegezős magázós formulát sosem értettem az angolban. Ők hogy magázódnak? Talán azért tűnik olyan közvetlen nyelvnek, mert nem olyan egyértelmű a magázás, mint mondjuk a németben, ahol ott Sie, a nagy betűs, ami egyenlő a magyar Ön-nel. De angolban ez hol van, azt máig nem tudom. Sosem tudtam megérteni, hogy fordítják ezt.

    Érdekes viszont, hogy a Star Trek DS9-ban Bashir és O'Brien bár barátok lettek, csak az utolsó évadban tegezték egymást. Nem tudom, reméljük itt máshogy lesz, tényleg fiatalabbak, én is jobban elviselném a közvetlenebb stílust.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Pént. Jún. 10, 2011 8:33 am

    esztertoth13 írta:Ez tényleg nagyon tök jó, nem gondoltam volna, hogy így ügyelnek az apróságokra.
    Gatiss és Moffat is nagy Sherlock Holmes-rajongók. (Ma pl Mark a forgatás befejezése után elmegy a Sherlock Holmes magánélete c. film vetítésére, ami az egyik kedvence, és még kérdezni is lehet majd tőle ezzel kapcsolatban.) Képzeld csak magad a helyükbe, mi lenne, ha szabad kezet kapnál egy saját feldolgozás elkészítésére... Biztos élvezték az olyan kis apróságokat megvalósítani, mint pl amikor Sherlock a kandallópárkányra szegezi a megválaszolatlan leveleket egy rugós késsel:
    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Parkany

    Mark Gatiss mesélte azt is, hogy a könyvekben Watsonnak volt egy bekeretezetlen képe egy Henry Ward Beecher nevű férfiról, és amikor ő az első forgatási napon belépett a 221b díszletébe, teljesen véletlenül ott volt egy bekeretezetlen kép (nem konkrétan erről a pasasról, de tetszett neki, úgyhogy meghagyták).
    Nekem meg pl az is külön tetszik, hogy Sherlock köntöse nem csak úgy akármilyen, hanem kék. A könyvekben összesen háromféle színű köntöst említ Doyle: van kék, bíborszínű és egérszürke. (A Granada sorozatban is odafigyeltek erre, ott ha jól emlékszem, mind a három előfordul.)
    Meg vannak olyan kis apróságok is, amik ugyan modernek, de olyan... sherlockosak. Pl van egy rubik-kockája, de nem a hagyományos fajta, hanem sudokus, fekete alapon fehér számokkal:
    https://img.photobucket.com/albums/v127/sil02/cube.jpg

    esztertoth13 írta:Az jutott eszembe a címekről, hogy ennek a sorozatnak a címe Sherlock. Ez olyan jó, olyan laza, csak simán Sherlock, és Watson is így szólítja. Ez tetszik benne.
    Igen, ez nekem is tetszik, nagyon találó cím. Mert annyira ismert figura, hogy ennyiből is tudja mindenki, hogy miről van szó, és azzal, hogy csak egyszerűen Sherlocknak hívják, jelzik rögtön azt is, hogy mennyire modern feldolgozásról van szó. És nyilván 2010-ben két fiatalember, akik együtt laknak, nem fogja magázni egymást, természetes, hogy tegeződnek. Ez pl nem tetszik a magyar feliratban, hogy ott a fordító nem írta át tegezésre, pedig angolul annál jobban nem tudnak tegeződni, hogy Sherlocknak és Johnnak szólítják egymást (remélem, ha majd lesz szinkronos verzió, ott nem rontják ezt el).

    Ma volt egyébként a Hounds forgatásának az utolsó napja, megint a 221b-ben töltötték a napot. Paul McGuigan pedig meglepte a stábot 60 db fánkkal. Smile
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Jún. 09, 2011 9:37 pm

    Ez tényleg nagyon tök jó, nem gondoltam volna, hogy így ügyelnek az apróságokra.

    Az jutott eszembe a címekről, hogy ennek a sorozatnak a címe Sherlock. Ez olyan jó, olyan laza, csak simán Sherlock, és Watson is így szólítja. Ez tetszik benne.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Csüt. Jún. 09, 2011 7:42 pm

    esztertoth13 írta:Már alig várom! Annyira kíváncsi vagyok rá, hogy oldják meg. És a vízesésre is kíváncsi vagyok, a helyszínre.
    Hát, én abban sem vagyok biztos, hogy ez egyáltalán vízesés lesz... Svájcba nyilván nem utaznak, ha egyszer Andrew-nak színpadi elfoglaltsága van... A cím mindenesetre ad nekik némi mozgásteret, hisz nem Reichenbach Falls a címe, hanem The Reichenbach Fall, ami erősen szójátékgyanús (pont mint a The Hounds of Baskerville).

    A mai képünk Mark-tól: a tizenhét lépcső...
    http://twitpic.com/59b9pb
    (És igen, megvan mind a tizenhét lépcső, ezt az audiokommentárban is említette. Imádom, hogy ilyen részletekre is odafigyelnek.)
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Jún. 09, 2011 6:52 pm

    Sil írta:Hmm, ha így haladnak, valószínűleg a Reichenbach Fall lesz a következő epizód, amit leforgatnak, mert Moffat még mindig ír.

    Már alig várom! Annyira kíváncsi vagyok rá, hogy oldják meg. És a vízesésre is kíváncsi vagyok, a helyszínre.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Csüt. Jún. 09, 2011 6:21 am

    Paul McGuigan írta ma, hogy már csak 2 nap van hátra a Hounds forgatásából, és ma a 221b-ben vettek fel jeleneteket.
    És Loo Brealey (Molly) is twittelt, méghozzá arról, hogy elolvasta a Sherlock forgatókönyvét, amit egy nagy barna borítékban kapott, és hogy annyira izgatott, hogy újra magára öltheti Molly fehér köpenyét, hogy nem tudott aludni. És hogy szerinte briliáns a forgatókönyv. Smile (Valószínűleg a Reichenbach Falls-ról van szó, mert a Hounds forgatásának mindjárt vége, Moffat pedig még nincs kész az ő epizódjával.)

    Szerk.: Sally is visszatér, és persze Moriarty is. Andrew Scott most Ibsen A császár és a galiléus c. drámájában játszik főszerepet (szintén National Theatre/Olivier, ahol a Frankensteint is játszották), de június 16-tól (1 nappal a premier után) megkezdi a Sherlock forgatását is.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szer. Jún. 08, 2011 7:30 pm

    A múltkori holland videó teljes változata (kamerával felvéve a tévéből), ebben benne van az a rész is, amikor Ben azt mondja, hogy szeretne egy zseb-Martint... Laughing :
    https://www.youtube.com/watch?v=nhJNmtKjvyg

    Egy újabb kép Mark Gatiss-től (ez Benedict szeme, valószínűleg a kamera keresőjén át... és egy távcső? vagy mi ez?):
    http://twitpic.com/58wyu0
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Kedd Jún. 07, 2011 12:59 pm

    Hmm, ha így haladnak, valószínűleg a Reichenbach Fall lesz a következő epizód, amit leforgatnak, mert Moffat még mindig ír.
    Twitterről:
    Sue Vertue: "Légyszi ne kérdezgessétek Steve Moffat-et a Doctor Who-val kapcsolatban, én a Sherlock forgatókönyvemre várok. Férjem, írjál!"
    Steve Moffat: "Hát, talán ha nem azzal töltenéd az idődet, hogy mindenféle kocsikban alszol Mark Gatiss-szel... !!!" Laughing

    És itt egy térkép az első évad londoni forgatási helyszíneiről:
    http://tinyurl.com/SherlockMap

    Ja, és egyébként Matthew Macfadyen kapta meg Ben eredeti szerepét az Anna Kareninában, Oblonsky-t (szóval még csak nem is Levin-t játszotta volna).
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Hétf. Jún. 06, 2011 1:56 pm

    Így néz ki Dartmoor, az egyik forgatási helyszín:
    http://yfrog.com/h037sncj
    Továbbra is éjszaka forgatnak, este 8-tól hajnali 5-ig. (És elég hideg van ilyenkor a lápvidéken, 8-10 fok, úgyhogy talán nem kell lemondanunk a Kabát látványáról sem... Very Happy ) Még 4 nap, és végeznek az epizóddal.
    A hétvégén csináltak egy robbantást is, erről kiszivárgott egy videó:
    http://yfrog.com/65cpmz
    Ez meg csak szimplán aranyos volt tőlük a héten:
    http://twitpic.com/570p2o ("anarmydoctor" egy Martin Freeman-rajongó leányzó, és Mark Gatisst egy bizonyos szőröslábú fickó kérte meg, hogy fotózza le...)
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Jún. 04, 2011 9:53 pm

    Sil írta: A helybeliek azt hiszik a reflektorainkra, hogy UFÓ-k. Gyakran történik ilyen

    Ez vicces. Még hogy ufók... Mondjuk, nem tudom, én mit gondolnék, ha az éjszaka közepén fényeket látnék, és az nem villámlás lenne... Emlékszek, a Harry Potternél olvastam hasonlót, hogy a helybelieknek szemfedőt adtak, hogy tudjanak aludni, és ne zavarja őket az éjszakai forgatáson használt hatalmas lámpák fénye.

    Sil írta:azért remélem, nem ő lesz a Sátán Kutyája... Laughing

    Ez a kutya olyan aranyos! Nehezen tudnám elképzelni erre a szerepre Smile
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szomb. Jún. 04, 2011 10:15 am

    Rövid élménybeszámolók a forgatásról (Twitterről):
    Paul McGuigan: "Vidéken forgatunk. Drámai fények, szexi sziluettek, fegyverek és gyors kocsik!"
    Sue Vertue (producer, Steven Moffat felesége): "Tegnap este Mark Gatiss-szel aludtam! Egy éjszakai forgatás után, a kocsiban, mert a hotel bezárta a kaput."
    Mark Gatiss: " A helybeliek azt hiszik a reflektorainkra, hogy UFÓ-k. Gyakran történik ilyen. Két NAGYON cuki, mosolygós rendőr ugrott be szólni nekünk."
    És máról egy kép:
    http://twitpic.com/56x36g - azért remélem, nem ő lesz a Sátán Kutyája... Laughing

    Ajánlott tartalom


    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 32 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Hétf. Május 20, 2024 9:40 am