Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+6
ssilvanus
Noondarkly
esztertoth13
Horpika
EdinaHolmes
Sil
10 posters

    Jonny Lee Miller (Elementary)

    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Jonny Lee Miller (Elementary) - Page 6 Empty Re: Jonny Lee Miller (Elementary)

    Témanyitás by Horpika Csüt. Május 17, 2012 2:08 am

    Jajjj!

    De nagyon jajjj! Ha stílusos akarok lenni: O God noooooo!
    Komolyan mondom, mi ez? (és aki nem szereti hogy "látatlanban kritizálok, szemét tegye félre picit Wink I love you ) Szóval egy - idézek barátnőtől - nyomi Holmes. Ez az alakítás messze van Holmestől. A nő meg... Leordítja Holmes fejét?! (van vagy 1 arckifejezése, barátosnő szerint 3 is, de a másik kettőt még nem fedeztem fel. Embarassed ) Doyle forog a sírjában! Semmi tűz, élet, lendület és határozottság nincs Holmesban, pedig JLM biztos ennél többre képes. De akkor mi ez? A borostájáról nem is beszélve. Nem tudom, félek nagyon messze van ez a bennem élő Sherlock Holmes és Watson "képektől". Jah, még egy, ez nem is tünt fel az elején, mert nem a nőt figyeltem: megijed a volt doktornő egy hullától! Shocked Hááááát izé...
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Jonny Lee Miller (Elementary) - Page 6 Empty Re: Jonny Lee Miller (Elementary)

    Témanyitás by Sil Szer. Május 16, 2012 2:19 pm

    A CBS nagyon próbálkozik, úgyhogy már egy előzetes/behind-the-scenes videó is van:


    Interjú a színészekkel:
    http://www.accesshollywood.com/jonny-lee-miller-and-lucy-liu-explain-their-elementary-take-on-sherlock-holmes_article_64814
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Jonny Lee Miller (Elementary) - Page 6 Empty Re: Jonny Lee Miller (Elementary)

    Témanyitás by Sil Szer. Május 16, 2012 7:38 am

    Jonny Lee Miller (Elementary) - Page 6 Elementary1

    Jonny Lee Miller (Elementary) - Page 6 Elementary2
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Jonny Lee Miller (Elementary) - Page 6 Empty Re: Jonny Lee Miller (Elementary)

    Témanyitás by Sil Szer. Május 16, 2012 7:34 am

    Moffat és Lucy Liu az Elementary-ról:
    http://www.theinsider.com/tv/52370_Steven_Moffat_Talks_Elementary_Sherlock_Update/index.html
    Na igen, Moffat-nek igaza van, ők csak annyit változtattak, hogy a viktoriánus kor helyett a jelenben játszódik. Az Elementary-nál meg három nagy változtatás is van: Sherlock Holmes Amerikában, női Watson, plusz a modern kor. Hááát...
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Jonny Lee Miller (Elementary) - Page 6 Empty Re: Jonny Lee Miller (Elementary)

    Témanyitás by Sil Szer. Május 16, 2012 7:15 am

    A CBS közzétett egy részletesebb leírást a sorozatról, plusz az első hivatalos képet:
    http://www.radiotimes.com/news/2012-05-16/elementary---full-series-synopsis-and-character-details-for-the-sherlock-holmes-update
    Hát, ez szerintem egyre rosszabbul hangzik. Rolling Eyes Egyébként csütörtök esténként 10-től lesz, ami eddig a Mentalista helye volt.

    EdinaHolmes: a fő gondom a női Watsonnal, hogy ez egy meglehetősen gyáva lépés, lecserélni két férfi szoros barátságát (lásd bromance) egy jóval egyszerűbb és kiszámíthatóbb, vajon-mikor-jönnek-össze szálra, amivel amúgy is tele vannak a nyomozós sorozatok. Ha Holmes lett volna a nő, az már érdekesebb lenne, ha mindkettőből nőt csináltak volna, az akár még érdekes is lehetett volna. De így teljesen sablonos. Plusz Lucy Liu-t nem tartom jó színésznőnek, totál faarca van.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Jonny Lee Miller (Elementary) - Page 6 Empty Re: Jonny Lee Miller (Elementary)

    Témanyitás by esztertoth13 Kedd Május 15, 2012 9:28 pm

    Hm, azt hiszem, én is adok neki egy esélyt, Smile bár amit Horpika írt, azt megértem. Igazából nem látom az okát, miért kellett női karakterré formálni, a többit még nem is hallottam, hát, tényleg nem az a Watson, akit a könyvben megismertünk, de én nagyon kritikus tudok lenni a könyvadaptációkkal. Eddig csak az tetszett igazán, amit úgy néztem, hogy már nem emlékeztem olyan pontosan a könyvre, illetve a Gyűrűk urával nincs semmi bajom:)

    Szóval, adok neki egy esélyt, már az elejétől bajom volt vele, már mikor meghallottam, azt akartam, hogy töröljék, de nem ítélhetem el úgy hogy nem láttam. Akármennyi előítéletem is van, kíváncsian várom, és talán nézni is fogom, de úgy leszek mint a Sherlock Holmes filmmel: nem kötöm össze a figurával.. Amennyit változtattak, már most nehezebben kötöm hozzá.
    Horpika
    Horpika
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 525
    Csatlakozás dátuma : 2011. Mar. 05.
    Kor : 49
    Tartózkodási hely : Budapest

    Jonny Lee Miller (Elementary) - Page 6 Empty Re: Jonny Lee Miller (Elementary)

    Témanyitás by Horpika Hétf. Május 14, 2012 2:24 am

    EdinaHolmes írta:Még jó is lehet a sorozat, bár van, aki már most lehordja, pedig még nem is lehetett belőle látni egy részletet sem. Meg falra másznak attól, hogy Watsonból nőt csináltak. Mi lett volna, ha Sherlock is nő lesz?

    Lehet nem lesz olyan jó, mint a BBC Sherlock, de hát azt mi tudná felülmúlni. Very Happy

    Edina, nem attól mászok falra, hogy nőt csinlátak, hanem hogy EZT a nőt! Smile

    A többivel ( a nyílvánvaló koppintást most hagyjuk, ha CSAK koppintás, lehet jobban járunk)
    És most hadd törjön ki belőlem ne a Sherlock, hanem a Sherlock Holmes rajongó.
    Sherlock Holmes mint volt drogos. Ezzel semmi gond... Watson mint volt alkesz... NNNa ez már nem az áttesszük a szereplőket mai korba kategória! Watson elrontott operáció miatt elvesztette az engedélyét. (legalábbis emiatt lett alkoholista) Hát megint nem egy olyan tiszteletreméltó kategória, amit Watsonról a regények alapján képzelnék. A ruházata, hát a turiban jobban fel lehet öltözni. Én egy női Watsontól ennél lényegesen diszkrétebb, visszafogottabb ruhát várnék.
    Ezek alapján tényleg nem sokat várok a történettől. Amire kíváncsi vagyok, és ami jó humor forrás lehet (brit pasi ámerikában.)
    Amit biztos csak nyögvenyelősen lehet majd megmagyarázni - hacsak el nem felejtik a dolgot, de akkor Holmes lényegének egy része veszik oda - mi lesz Holmes hagyományos nőgyűlöletével?
    Szóval szkeptikus lennék. De nem az a fajta vagyok, aki ha téved, nem fogja itt nyílvánosan bevallani! Smile
    EdinaHolmes
    EdinaHolmes
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 966
    Csatlakozás dátuma : 2012. Jan. 17.
    Kor : 34

    Jonny Lee Miller (Elementary) - Page 6 Empty Re: Jonny Lee Miller (Elementary)

    Témanyitás by EdinaHolmes Vas. Május 13, 2012 7:33 pm

    Még jó is lehet a sorozat, bár van, aki már most lehordja, pedig még nem is lehetett belőle látni egy részletet sem. Meg falra másznak attól, hogy Watsonból nőt csináltak. Mi lett volna, ha Sherlock is nő lesz? Very Happy Én mindenképp adok neki egy esélyt és úgy fogom értékelni, ahogy a többi filmet és sorozatot, csak az elkészített művet értékelem és nem érdekelnek az előzmények, meg hogy mennyire hű a könyvhöz, stb...

    Lehet nem lesz olyan jó, mint a BBC Sherlock, de hát azt mi tudná felülmúlni. Very Happy
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Jonny Lee Miller (Elementary) - Page 6 Empty Jonny Lee Miller (Elementary)

    Témanyitás by Sil Vas. Május 13, 2012 9:26 am

    Úgy néz ki, a CBS berendelte az Elementary-t, tehát ezennel megnyitom a topicját.
    http://tvline.com/2012/05/13/elementary-partners-vegas-fall-tv-shows-2012-cbs/

    Emlékeztetőül: fotók a pilot forgatásáról:
    http://www.bleedingcool.com/2012/03/21/first-images-of-jonny-lee-miller-and-lucy-liu-as-holmes-and-watson/

    Ajánlott tartalom


    Jonny Lee Miller (Elementary) - Page 6 Empty Re: Jonny Lee Miller (Elementary)

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Ápr. 26, 2024 1:17 am