Sherlock, Benedict Cumberbatch Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sherlock Holmes Fórum Baker Street 221b Jeremy Brett


+12
radix pedis diaboli
Ronnie
Eranett
Revati
Thriwien
dancingman88
3113391
esztertoth13
Horpika
hellapostor
Sil
Admin
16 posters

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Eranett Vas. Okt. 09, 2011 7:10 am

    Attól tartok, hogy az eredetit semmi sem múlhatja felül. Valahogy nálam úgy van, ha a színészt kedvelem, akkor csakis eredetiben (természetesen felirat nélkülözhetetlen sajnos). Ha a színész közömbös, akkor csakis szinkron.

    Szóval felveszem természetesen szinkronnal, de csak azért mert.... mégiscsak Sherlock, de az eredeti hangja lesz az igazi úgy érzem. Wink
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Szomb. Okt. 08, 2011 6:08 am

    Sil írta:Ugh, ez nem tetszik, hogy leszinkronizálják a feliratokat... Crying or Very sad

    Én is azt reméltem, hogy lefordítják, de talán túl macerásnak tartották. Nem értek hozzá, de gondolom könnyebb így megoldani, mintha lefordítanák a szöveget. A hangját pedig, hogy jó-e? Egy ilyen rövid részletből még nem derül ki számomra. Én jobban tartok a fordítási hibáktól. Mert nem vagyok egy angol zseni, de a "silence will fall"-t nem úgy fordítanám, hogy megszakad a csend... ( Ha megszakad azt jelentené itt, hogy véget ér, az se jó, hiszen épp hogy elkezdődik) Ha tévednék, elnézést.

    Mondjuk ilyesfajta mondatok a Sherlockból most nem jutnak eszembe, szóval remélem jó lesz Smile
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Szomb. Okt. 08, 2011 4:58 am

    Igen az előzetes az nem a legjobb, a csatorna reklámhangja elég nyálasan mondta be a szöveget... viszont Simon Kornél egy kellemes hangú férfi.



    Igaz még dühöngeni nem hallottam, de egy jó színésznek megy az is. Szerintem Görög László sem rossz választás. Remélem klassz lesz.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szomb. Okt. 08, 2011 4:51 am

    Van egy rövidke Sherlock előzetes az AXN oldalán:
    http://hu.axn.com/news/uj-koentoesben-kedvenc-detektiv
    Ugh, ez nem tetszik, hogy leszinkronizálják a feliratokat... Crying or Very sad És egyelőre nem igazán tetszik ennek a pasasnak a hangszíne, pl amikor azt mondja, hogy "boldogtalan házasságban él már több mint 10 éve"... Rolling Eyes
    A magyar hangok:
    Benedict: Simon Kornél
    Martin Freeman: Görög László
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Pént. Okt. 07, 2011 3:02 pm

    Visszavonták a Sherlock International Emmy-jelölését, mert volt nevezve Primetime Emmy-re is, és a szabályok tiltják, hogy egy évben két különböző Emmy-re jelöljék. Sad

    Mark Gatiss szerint ma ADR-t (Additional Dialogue Recording) csináltak a Sherlock-hoz, ez az, amikor az utómunkálatok során újrarögzítik a párbeszédeket stúdióban azoknál a jeleneteknél, ahol a forgatáson felvett hangot nem tudják használni valamiért. Délután Benedict volt soron, este pedig egy bizonyos hobbit jelentkezett be, egyenesen a Megyéből...
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Benedict Cumberbatch poénok

    Témanyitás by Vendég Szer. Okt. 05, 2011 10:01 am

    Benedict Cumberbatch poénok angolról fordítva:

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Tumblr_ls7nibvYVd1qbqba5o1_250

    Tudom, hogy Benedict Cumberbatch megoldja.

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Tumblr_ls8mi3GTth1qfs1jqo2_500

    Anya, apa, a jövendőbeli férjem.

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Tumblr_loykkwxFwk1qdsnv8o1_500

    Eddig nem tudtam, hogy Benedict Cumberbatch szerepelt a Spongya Bobban.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Szer. Okt. 05, 2011 5:06 am

    Moriarty Moriartysabb Smile A képen legalábbis. Jó kis poszter lett.
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Kedd Okt. 04, 2011 7:42 pm

    Ééés 2. évados poszter:
    http://deareje.tumblr.com/post/11034539681/omg-look-what-i-found-again-definitely-from
    Mit csinál Russell Tovey azzal a pisztollyal ott a háttérben? Shocked
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Kedd Okt. 04, 2011 5:40 am

    Jól olvastátok egyébként. Wink
    Hoztam a múltkori 2. évados Baskerville-es képet jobb minőségben:
    http://www.worldscreen.com/worldscreenings/display/7655
    És pár promóciós poszter a Cannes-ban épp most zajló MIPCOM nevű tévés vásárról:
    http://deareje.tumblr.com/post/11015627269/guys-guys-especially-sherlockians-in-france

    És egy vadiúj War Horse (Hadak útján) előzetes, ebben végre már benne van Benedict is a végén:
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Kedd Okt. 04, 2011 5:23 am

    SherlockExtra írta:Kedves Eszti!
    Nagyon szépen köszönjük a hírt Neked. Very Happy Örülök, hogy írtál. Mostanában sajnos Te is kevésbé vagy aktív, de tudom leköt a suli. Sok sikert a tanévhez és amikor tudsz azért gyere. Mindig szeretettel látunk. Very Happy

    Egyet értek Watsonnal Smile És köszönöm Smile. Igyekszek, csak hát egész nap kint vagyok az egyetemen, és mikor tanulhatok? Ha hazaérek, az meg délután van, aztán már jön is az este... és a másnap. És ez még csak az eleje. De a Sherlock-ra akad időm, ha végig nem is nézem, azért azt hallani szeretném, ki szinkronizálja őket.
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Hétf. Okt. 03, 2011 11:42 pm

    Kedves Eszti!

    Bánatomra én sem tudok jól angolul, de szerintem jól olvastad. Ha így van reménykedjünk a sikerben! A honlapjukon úgy láttam a dráma kategóriában is szépen díjaztak már BBC produkciókat, és az angyalos díjuk nagyon mutatós.

    Nagyon szépen köszönjük a hírt Neked. Very Happy Örülök, hogy írtál. Mostanában sajnos Te is kevésbé vagy aktív, de tudom leköt a suli. Sok sikert a tanévhez és amikor tudsz azért gyere. Mindig szeretettel látunk. Very Happy

    Üdvözlettel: SherlockExtra, http://sherlock.extra.hu

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 SHERLOCK-006

    - Sherlock, de utálom ezt a mindennapi rohanást.
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Hétf. Okt. 03, 2011 5:52 am

    Nos, ezt nemrég (épp most) olvastam, ha már tudtátok, akkor bocsi, de remek hír, a Sherlockot jelölték a 2011-es International Emmy Award-ra, a Legjobb dráma kategóriában. Fordításból nem vagyok jó, vagyis nem tudok szépen magyarosítani, ezért elnézést. Íme, a cikk:

    http://www.iemmys.tv/news_item.aspx?id=135
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Vas. Okt. 02, 2011 7:50 am

    Benedict & Martin rajongói videó Razz :
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szomb. Okt. 01, 2011 5:28 am

    David G Arnold (a Sherlock egyik zeneszerzője) elmondta, hogy hamarosan lesz filmzenealbum a Sherlockhoz, várhatóan a második évaddal egy időben jelenik meg:
    http://twitter.com/#!/DavidGArnold/status/119859230974017536
    Végre. cheers Erre is már több mint egy éve várunk... (OK, a főcímzene már eddig is a csengőhangom volt, de annyi már jó téma van a filmzenében, amiből eddig nem volt igazán jó minőségű verziónk...)
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Szomb. Okt. 01, 2011 4:37 am

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Dr-g

    Dr. G. törvényszéki orvosszakértő:
    "Ha egy boltban látok egy klassz pudingostálat megveszem, mert abban a legjobb tárolni az agyat. Mindenki más csak egy pudingostálat lát az ilyen edényekben, de én tudom, hogy agytárolásra a legalkalmasabb. A barátom egy koponya. Nem hiszem, hogy lenne még egy ilyen különc morbid, mint én."

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Bendersnatch_1

    - Vese, máj, lép. Ezekben minden elfér. Meg kell mutatnom a koponyának!
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Vendég Csüt. Szept. 29, 2011 7:07 am

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 3022446820_1_9_tBcbHiwo

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Tumblr_lqim5uQmkH1qz6eg2o1_500
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szer. Szept. 28, 2011 8:59 am

    Tinker, Tailor magyar feliratos előzetesek (avagy egy újabb program januárra Smile ):

    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Hétf. Szept. 26, 2011 11:18 am

    A mázlista angolok megnézhetik a Scandal in Belgravia epizódot egy közönségtalálkozóval megspékelve (ahol lehet majd kérdezni a szereplőktől és a készítőktől) november 30-án:
    http://cumberbatchweb.tumblr.com/post/10700083136/preview-info-and-a-nice-new-promo-shot-from-i
    (Plusz az első promókép a Hounds of Baskerville-hez, ahogy elnézem.)
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Vas. Szept. 25, 2011 9:02 am

    Mark Gatiss azt mondja, hogy ők novemberben leszállítják mind a három új epizódot a BBC-nek, és utána már csak a BBC-n múlik, hogy mikor kerül adásba... Very Happy

    SherlockExtra írta:Találtam egy három részes videósorozatot a Sherlock sorozatról (összesen 32 perces).
    Igen, ez a pilot mellett a másik extra a DVD-n, afféle "Making of"... Plusz még van audiokommentár az első és a harmadik epizódhoz. Wink

    SherlockExtra írta:Ui: Benedict Cumberbatch valami hihetetlenül szexisen ejti a "Yes" és "No" szavakat.
    Meg az összes többit. Razz
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Szomb. Szept. 24, 2011 3:34 pm

    Igen Sil, igazad van. Utólag én is rájöttem, csak már nem volt időm beírni. Köszönöm a korrigálást. Azért örülök, hogy egyes helyszíneken és a Baker Street-i lakáson módosítottak. Észrevettem, hogy a történeten is változtattak - nyílván az előnyére. Találtam egy három részes videósorozatot a Sherlock sorozatról (összesen 32 perces). Totál angol, ezért sok mindent nem értettem, de számomra így is érdekes volt. Beillesztem és aki akarja meglesheti:
    Unlocking Sherlock:









    Ui: Benedict Cumberbatch valami hihetetlenül szexisen ejti a "Yes" és "No" szavakat.

    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szomb. Szept. 24, 2011 10:57 am

    Eranett írta:Annak idején biztos jó kritikákat kapott. Tőlem mindenesetre 10/10 Smile
    De még mennyire. Wink Jelölték is érte BAFTÁ-ra, és nyert egy Golden Nymph-et a Monte Carlo-i filmfesztiválon.

    Szintén hatalmasat alakít a Third Star c. filmben. Egy rajongói videó (sajnos a kedvencem hangját épp levette a YouTube, úgyhogy ezt linkelem inkább):

    Igazán ritkán sírok filmeken, de ez nagyot üt, főleg a vége... Sad
    Eranett
    Eranett
    Törzsfórumozó
    Törzsfórumozó


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás dátuma : 2011. Aug. 16.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Eranett Szomb. Szept. 24, 2011 10:09 am

    Kedves Sil!
    Megnéztem mindkét filmet, és ismét köszi. Benedict tényleg nagyon jó színész. A Hawking némi előtanulmány után egészen érthető volt számomra. Teljesen lenyűgözött Benny alakítása. Annak idején biztos jó kritikákat kapott. Tőlem mindenesetre 10/10 Smile
    Sil
    Sil
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1909
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 12.
    Kor : 45

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Sil Szomb. Szept. 24, 2011 12:22 am

    SherlockExtra írta:A Sherlock sorozat próbáiból, valamint kimaradt felvételeiből szerkesztett videó:
    Nem egészen, ez abból a bizonyos 60 perces eredeti pilot epizódból lett összeállítva, amit végül nem adtak le, hanem teljesen újraírták és újraforgatták (szerencsére). Volt is már szó itt róla. A sztorija nagyjából ugyanaz, mint az első epizódé, de Mycroft pl nem szerepel benne. Egyébként ez az egyik extra a DVD-n, szóval hozzáférhető, össze lehet hasonlítani a végleges verzióval. Wink
    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 1003
    Csatlakozás dátuma : 2010. Oct. 11.
    Tartózkodási hely : Budapest

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Admin Pént. Szept. 23, 2011 5:50 pm



    A Sherlock sorozat próbáiból, valamint kimaradt felvételeiből szerkesztett videó:




    és igen szerepel benne a Koponya Barát Cool
    esztertoth13
    esztertoth13
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 961
    Csatlakozás dátuma : 2011. Jan. 04.
    Tartózkodási hely : Magyarország

    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by esztertoth13 Csüt. Szept. 22, 2011 7:38 am

    Eranett írta:Nekem még nem sikerült elcsípnem egy előzetest sem.

    Az egész véletlenül történt, épp egy másik sorozatot néztem, de sajnos nem tudom, ki lesz a hangja, remélem azért tűrhetőre sikeredik Smile

    Ajánlott tartalom


    Benedict Cumberbatch - lezárt téma - Page 13 Empty Re: Benedict Cumberbatch - lezárt téma

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Hétf. Május 20, 2024 2:19 am